Oznámení

6. listopadu : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

6. listopadu : Potřebuju tip na výlet či akci na odpoledne? Sekce KAM VYRAZIT.

6. listopadu : V naší tvůrčí dílně na vás čeká adventní kalendář.

6. listopadu : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na domácí toustový chléb.

#5726 15. 12. 2016 12:21

bellatrix
♥♥♥♥♥♥-

Re: Udelali jsme spravne?

Nela napsal(a):

Tuto diskuzi sleduji, ale úplně pečlivě nečtu.    Připadá mi, že  Erem bylo vyčítáno, že  se stará o syna až moc, že by se měl on sám k životu umět postavit.  A najednou, když mu jednou odmítne ho odvézt domů, tak se zase řeší, proč to udělala, proč ho nezavezla.
A zrovna to, že  uměla říct   NE, nemůžu   (je jedno z jakého důvodu - jestli kvůli psa nebo z obavy reakce přítele), ji posune správným  směrem.

tummenupptummenuppdudlik
Toto isté napadlo ako prvé aj mňa.

Není tady

#5727 15. 12. 2016 12:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Nela napsal(a):

Tuto diskuzi sleduji, ale úplně pečlivě nečtu.    Připadá mi, že  Erem bylo vyčítáno, že  se stará o syna až moc, že by se měl on sám k životu umět postavit.  A najednou, když mu jednou odmítne ho odvézt domů, tak se zase řeší, proč to udělala, proč ho nezavezla.
A zrovna to, že  uměla říct   NE, nemůžu   (je jedno z jakého důvodu - jestli kvůli psa nebo z obavy reakce přítele), ji posune správným  směrem.

No právě. Je třeba rozlišovat. Když ho bude erem vozit "domů" (na ubytovnu) v jeho stavu s nemocí deprese každý den a JEDNOU odmítne, je toto psaní na místě. Ale pokud ho v ČB JEŠTĚ NIKDY neodvezli na ubytovnu, tož to je pak jiná, Nelo, nemyslíš? To bude asi tím, že, jak jsi psala, úplně pečlivě nečteš.
Já si myslím, že vůbec nešlo o ten odvoz jako takový. Ale o to, že se erem se synem asi nějakou dobu neviděli, synovi není dobře a chtěl prodloužit chvíli, co budou spolu, když, jak sama erem píše, byli v cukrárně asi jenom 10 minut. A vo tom to je.
Já bych nebyla dotčena, jak erem píše, že syn byl dotčenej. On možná vůbec nebyl dotčenej.
Mně osobně by to bylo v takové situaci moc líto, kdyby se ke mně takhle moje máma zachovala. V této jedné konkrétní situaci, kdy se vidíme po delší době a já za 10 minut pádím za (výmluvy) psem, přítel nezná Budějovice (výmluvy) atd. Mohli si najít tisíc důvodů, proč ho neodvést a tisíc důvodů, proč ho odvést. Já jako matka bych ho odvezla a jako dítěti by mi to bylo moc líto, kdyby mě neodvezli. Když už teda musel přijet na druhý konec města s (těžkou) taškou se špinavým oblečením a nemohli pro ni dojet za mnou oni. Já jako matka bych tu tašku vyzvedla, když už jsem se rozhodla, že já chci mít čas na vyprání a usušení a proto chci věci dříve než na Vánoce. A nenutila bych syna po pracovní směně jet s taškou někam na druhou stranu ČB do cukrárny. Respektuji, že erem udělala, co udělala (nejspíš ne kvůli psovi ale příteli). Ale také je mým právem napsat, jaký názor mám na tuto situaci já. smile

Upravil(a) Eva. (15. 12. 2016 12:37)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#5728 15. 12. 2016 12:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

vera napsal(a):

sice to sem nepatří...........nevím, kam to napsat.........prosím o radu

chci anonymně darovat jedné rodině peníze........nevím jak
nechci napsat na složenku adresu, jen tak vhodit peníze v obálce taky nechci-jsou tam malé děti, mohly by se ztratit
znám jednu paní, na kterou bych se mohla s touto věcí obrátit, které naprosto důvěřuji............ale už by to nebylo anonymní
neporadíte prosím ?

napísať na obálku fiktívnu adresu...?

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#5729 15. 12. 2016 12:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

Nela napsal(a):

No právě. Je třeba rozlišovat. Když ho bude erem vozit "domů" (na ubytovnu) v jeho stavu s nemocí deprese každý den a JEDNOU odmítne, je toto psaní na místě. Ale pokud ho v ČB JEŠTĚ NIKDY neodvezli na ubytovnu, tož to je pak jiná, Nelo, nemyslíš? To bude asi tím, že, jak jsi psala, úplně pečlivě nečteš.
Já si myslím, že vůbec nešlo o ten odvoz jako takový. Ale o to, že se erem se synem asi nějakou dobu neviděli, synovi není dobře a chtěl prodloužit chvíli, co budou spolu, když, jak sama erem píše, byli v cukrárně asi jenom 10 minut. A vo tom to je.
Já bych nebyla dotčena, jak erem píše, že syn byl dotčenej. On možná vůbec nebyl dotčenej.
Mně osobně by to bylo v takové situaci moc líto, kdyby se ke mně takhle moje máma zachovala. V této jedné konkrétní situaci, kdy se vidíme po delší době a já za 10 minut pádím za (výmluvy) psem, přítel nezná Budějovice (výmluvy) atd. Mohli si najít tisíc důvodů, proč ho neodvést a tisíc důvodů, proč ho odvést. Já jako matka bych ho odvezla a jako dítěti by mi to bylo moc líto, kdyby mě neodvezli. Když už teda musel přijet na druhý konec města s (těžkou) taškou se špinavým oblečením a nemohli pro ni dojet za mnou oni. Já jako matka bych tu tašku vyzvedla, když už jsem se rozhodla, že já chci mít čas na vyprání a usušení a proto chci věci dříve než na Vánoce. A nenutila bych syna po pracovní směně jet s taškou někam na druhou stranu ČB do cukrárny. Respektuji, že erem udělala, co udělala (nejspíš ne kvůli psovi ale příteli). Ale také je mým právem napsat, jaký názor mám na tuto situaci já. smile

A čo ti tak vadí na inom názore, keď musíš každý nesúhlasný príspevok okomentovať a znovu rozvíjať svoje x-krát vysvetlené dôvody, pocity a názory? (Nemusíš mi odpovedať, odpovedz si hlavne sama... wink )

Brita

Není tady

#5730 15. 12. 2016 13:16

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

A čo ti tak vadí na inom názore, keď musíš každý nesúhlasný príspevok okomentovať a znovu rozvíjať svoje x-krát vysvetlené dôvody, pocity a názory? (Nemusíš mi odpovedať, odpovedz si hlavne sama... wink )

Selimo, KAŽDÝ? big_smile Kecáš.
A co vadí tobě, když komentuješ můj příspěvek? Nemusíš mi odpovědět...

Není tady

#5731 15. 12. 2016 13:47

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Nela napsal(a):

tak s tvým názorem nesouhlasím... erem synovi umetala cestičku, pořád něco řešila, pomáhala... naprosto zbytečně, ale odvézt syna zpátky na ubytovnu (zvláště když se s ním nevidí často) odmítne... já to vidím jako dost sobecké.. v podstatě se nedivím, že kluk je na tom tak jak je kapitulation

Není tady

#5732 15. 12. 2016 14:12

Dorka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: HK

Fuj!!!April!

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#5733 15. 12. 2016 14:24

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

Fuj!!!April!

tebe taky nenapadlo, že by se svou mámou chtěl být třeba o chvilenku déle???  a když neměla víc času než deset minut v cukrárně, tak mu mohla věnovat třeba dvacet minut v autě...

Není tady

#5734 15. 12. 2016 14:49

Nela
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Dorka napsal(a):

Fuj!!!April!

tebe taky nenapadlo, že by se svou mámou chtěl být třeba o chvilenku déle???  a když neměla víc času než deset minut v cukrárně, tak mu mohla věnovat třeba dvacet minut v autě...

Aprill, já myslím, že Erem  se snažila  vždy synovi pomoci, trápí se už tak strašně dlouho a je to jako na houpačce.  Že ne vždy volila tu správnou cestu, je pravda, ale kdo ji v tomto může, jako mámu soudit?   
Syn je dospělý, už tolikrát selhal, je to s ním jako na houpačce,  nemá vůli se  změnit, vést  "normální život", tolikrát byl zachraňován a stejně  to neudržel. 
Tak si myslím, že je třeba mu říct  taky ne, musí vědět, že  máma se nebude točit jen kolem jeho problémů,  že má svůj život.
On s ní chtěl být déle a ona si dovolila odjet domů  a co mu brání za ní přijít?

Nesouhlasím se vším, co Erem dělá, ale jako máma ji chápu, že se snaží, bojuje za něj,  věří, že  bude líp, ale  zároveň se ničí sama.

Prožila s ním strašně moc, jeho pády, pak  možná chvilky naděje a zase pády,  tak snad má právu taky někdy říct ne.
Ptá se syn Erem, co by si přála a  splní jí to?  Ona by si třeba jen přála, aby  bral ty své léky, a všem by se ulevilo a on to neudělá, protože  si myslí, že ho to změní???  Nakonec to bude tak, že léky bude  muset brát dlouhodobě Erem, aby sama neskončila na psychiatrii.

"Člověk si uvědomí, že byl šťastný, až už je to pryč."

Není tady

#5735 15. 12. 2016 15:13

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Nela napsal(a):

aprill napsal(a):

Dorka napsal(a):

Fuj!!!April!

Aprill, já myslím, že Erem  se snažila  vždy synovi pomoci, trápí se už tak strašně dlouho a je to jako na houpačce.  Že ne vždy volila tu správnou cestu, je pravda, ale kdo ji v tomto může, jako mámu soudit?   
Syn je dospělý, už tolikrát selhal, je to s ním jako na houpačce,  nemá vůli se  změnit, vést  "normální život", tolikrát byl zachraňován a stejně  to neudržel. 
Tak si myslím, že je třeba mu říct  taky ne, musí vědět, že  máma se nebude točit jen kolem jeho problémů,  že má svůj život.
On s ní chtěl být déle a ona si dovolila odjet domů  a co mu brání za ní přijít?

Nesouhlasím se vším, co Erem dělá, ale jako máma ji chápu, že se snaží, bojuje za něj,  věří, že  bude líp, ale  zároveň se ničí sama.

Prožila s ním strašně moc, jeho pády, pak  možná chvilky naděje a zase pády,  tak snad má právu taky někdy říct ne.
Ptá se syn Erem, co by si přála a  splní jí to?  Ona by si třeba jen přála, aby  bral ty své léky, a všem by se ulevilo a on to neudělá, protože  si myslí, že ho to změní???  Nakonec to bude tak, že léky bude  muset brát dlouhodobě Erem, aby sama neskončila na psychiatrii.

neříkám, že se erem nesnaží... jen bych omezila "pomoc s čímkoliv" na čas strávený s ním...na psychiatrii - to má erem dost dobře našlápnuto. jen si myslím, že to je ta poslední pomoc odborníka o kterou by žádala :-(

Není tady

#5736 15. 12. 2016 18:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Dorka napsal(a):

Fuj!!!April!

Myslím, že v pracovný deň nehrá desať minút v aute - navyše s jej priateľom - nejakú zásadnú rolu...  a keď chce, zrejme ich môže ísť pozrieť cez víkend.... Mne sa zdá milé už to, že mu operú wink - ja som si prala v rukách aj tie dva roky, čo som nemala v novom byte práčku, a keď som si pracne dovliekla posteľnú bielizeň k našim, vítali ma také pohľady, že som si ju nabudúce oprala v rukách - a som tu.

Upravil(a) Selima (15. 12. 2016 18:08)

Brita

Není tady

#5737 15. 12. 2016 20:21

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

vera napsal(a):

nechci napsat na složenku adresu, jen tak vhodit peníze v obálce taky nechci-jsou tam malé děti, mohly by se ztratit
znám jednu paní, na kterou bych se mohla s touto věcí obrátit, které naprosto důvěřuji............ale už by to nebylo anonymní
neporadíte prosím ?

Věro, asi bych poprosila o předání onu důvěryhodnou paní a požádala bych ji, aby mě nikdy neprozradila. Posílá jim to přece neznámý pocestný albert, který tudy teď v době adventní náhodou procházel...  hjarta

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5738 15. 12. 2016 21:28

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Nela napsal(a):

aprill napsal(a):

Dorka napsal(a):

Fuj!!!April!

Abych to uvedla na spravnou miru,syn hned dalsi den po smene prijel ke me domu a zitra odjizdi,dela nepretrzity provoz tak ma vic volna.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#5739 15. 12. 2016 21:37

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

vera napsal(a):

neporadíte prosím ?

Věro, asi bych poprosila o předání onu důvěryhodnou paní a požádala bych ji, aby mě nikdy neprozradila. Posílá jim to přece neznámý pocestný albert, který tudy teď v době adventní náhodou procházel...  hjarta

Já bych to normálně hodila do schránky v obálce s adresou příjemce a spár slovy. Malé děti snad schránku nevybírají, takže by se k tomu neměly dostat. Nebo možná doporučený dopis, ten se jim do rukou dostane jistě.

Upravil(a) Judyna (15. 12. 2016 21:41)

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5740 15. 12. 2016 21:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Erem, jednej podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jen Ty víš nejlíp, co je v dané situace správné. My všechny známe vaši situaci jen útržkovitě.
A pokud někde uděláš chybu, rozhodně to poznáš a protože jsi dobrá máma, i pak napravíš.
Mysli taky na sebe.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5741 16. 12. 2016 6:29

vera
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

vrabčák napsal(a):

vera napsal(a):

neporadíte prosím ?

Já bych to normálně hodila do schránky v obálce s adresou příjemce a spár slovy. Malé děti snad schránku nevybírají, takže by se k tomu neměly dostat. Nebo možná doporučený dopis, ten se jim do rukou dostane jistě.

doporučený dopis musí mít adresu.........fiktivní? jak doporučuje Selima

no.............budu ještě přemýšlet

Není tady

#5742 16. 12. 2016 8:42

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

Abych to uvedla na spravnou miru,syn hned dalsi den po smene prijel ke me domu a zitra odjizdi,dela nepretrzity provoz tak ma vic volna.

Škoda, žes to nenapsala rovnou. Pak tu řešíme nesprávné domněnky.

Není tady

#5743 16. 12. 2016 10:56

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Ja myslim,ze to vyjde nastejno.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#5744 16. 12. 2016 17:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

Eva. napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Ja myslim,ze to vyjde nastejno.

Vyjde, já to tak teda i pochopila. Psala jsi něco v tom smyslu, že jste vyzvedli prádlo s předstihem, než přijede si pro něj syn k vám domů.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5745 16. 12. 2016 18:32

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Erem, dělala jsi pro syna celý život co jsi mohla a co jsi uměla a dělalas to nejlíp, jak jsi uměla.
Nenech si od nikoho nakecat, že synkovi nějak ubližuješ tím, že chudáčka necháš cestovat několik kilometrů MHD, že ho
zanedbáváš na úkor psa a podobně. Dělej to, co pokládáš za správné a kašli na místní řešiče domněnek.
Oni ví houby, ale protože tuší, že sami jako rodiče zklamali, snaží se to vsugerovat i jiným, aby v tom nebyli sami. tongue

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#5746 16. 12. 2016 20:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Modrovousi storstark ,akorát jsi to napsala trošku drsněji smile

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5747 16. 12. 2016 21:30

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Modrovousi storstark ,akorát jsi to napsala trošku drsněji smile

Judy, díky storstark . Možná jsem drsná, ale na diplomatické okliky už nemám bohužel čas. Tak radši ještě jednou storstark

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#5748 16. 12. 2016 22:36

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

tummenupp  storstark

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5749 17. 12. 2016 0:54

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

modrovous napsal(a):

Erem, dělala jsi pro syna celý život co jsi mohla a co jsi uměla a dělalas to nejlíp, jak jsi uměla.
Nenech si od nikoho nakecat, že synkovi nějak ubližuješ tím, že chudáčka necháš cestovat několik kilometrů MHD, že ho
zanedbáváš na úkor psa a podobně. Dělej to, co pokládáš za správné a kašli na místní řešiče domněnek.
Oni ví houby, ale protože tuší, že sami jako rodiče zklamali, snaží se to vsugerovat i jiným, aby v tom nebyli sami. tongue

No ty máš dost....asi vychazis z domněnek....kluk mele z posledního a máma po tom všem  co už kluk zvládnul nemá půl hodiny čas...když myslíš,  že to je správně neberu ti to

dum spiro spero

Není tady

#5750 17. 12. 2016 6:30

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

modrovous napsal(a):

Možná tady bude tvůj problém, o kterém rozumově ani netušíš, ale v podvědomí se s ním potřebuješ vyrovnat.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí