Oznámení

5.dubna : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

5.dubna : Velká novinka na Babinet.cz - sekce KAM VYRAZIT.

5.dubna : V naší tvůrčí dílně na vás čeká zajíček.

7.března : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na víkendové menu Nigelly Lawson.

#5701 12. 12. 2016 7:25

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Udelali jsme spravne?

Takze se zase ozyvam po case.Syn trpi depresema,ale bohuzel nikam nejde,takze to opet musim vzit do svych rukou a syna objednat.Holcina co s nim byla v dolecovaku mu rekla,ze trpi maniodepresivni psychozou.Kdyz jsem si precetla o teto nemoci vic,musim uznat,ze to tak je.Ale necham to na zvazeni psychiatra.Syn je bez zajmu o cokoliv.V podnajmu nema ani televizi ani pristup k internetu,takze nez lezi a kouka do stropu po prichodu z prace.
Je to asi mesic co se zacal stykat s kamaradem se kterym byl v dolecovaku,navstevuje ho doma a ze pry s nim hraje na pocitaci.Abych pravdu rekla,tak zase vyhledava lidi co meli co docineni s drogou,tento kluk byl v lecebne nekolikrat.....a ja mam strach,ze syn do toho spadne znova,jestli,uz nespadnul.
Vcera jsme byli v Budejovicich s pritelem na nakupech,tak jsem se domluvila se synem,aby privezl pradlo ke Globusu,ze ho vyperu s predstihem nez prijede domu.Syn prisel s cestovkou s pradlem,chvilku jsme tam posedeli v cukrarne.Syn byl celou dobu zarazeny,pak chtel,aby jsme ho odvezly domu,coz,uz bohuzel neslo,protoze jsme meli doma zavreneho psa od 10 hodin dopoledne a uz se stmivalo a nas jeste cekala jizda domu pres hodinu.Syn se citil ukrivdeny......pritom vedel predem,ze nez se s prace dostane ke globusu ,my uz hned pojedeme domu.
Nevim co se synovi odehrava v hlave.Synovi jsem s vanocum dala penize i deda,aby si neco vybral pod stromecek,bohuzel ani to neni schopny.Sama mu nic kupovat nechci,abych mu nekoupila nejakou blbost ktera by se mu nelibila.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#5702 12. 12. 2016 13:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Maniodepresívna psychóza alebo bipolárna porucha je pomerne logická v prípadoch ako je ten jeho - len je otázka, čo je príčina a čo následok (alebo - čo bolo skôr...  choroba a následná závislosť, alebo závislosť a z nej vyplývajúca porucha hmm ).
Stýka sa s ľuďmi, s ktorými má spoločné témy, spoločné zážitky, podobnú minulosť... uňho sú to bohužiaľ feťáci a vyliečení/preliečení feťáci. Kým si nenájde iného "koníčka" alebo aktivity, partiu, apod., tak sa to ťažko zmení. A aj potom mu možno bude lepšie s tými, ktorí "mu rozumejú", lebo si prešli niečím podobným... sad

Upravil(a) Selima (12. 12. 2016 14:01)

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#5703 13. 12. 2016 7:20

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Maniodepresívna psychóza alebo bipolárna porucha je pomerne logická v prípadoch ako je ten jeho - len je otázka, čo je príčina a čo následok (alebo - čo bolo skôr...  choroba a následná závislosť, alebo závislosť a z nej vyplývajúca porucha hmm ).
Stýka sa s ľuďmi, s ktorými má spoločné témy, spoločné zážitky, podobnú minulosť... uňho sú to bohužiaľ feťáci a vyliečení/preliečení feťáci. Kým si nenájde iného "koníčka" alebo aktivity, partiu, apod., tak sa to ťažko zmení. A aj potom mu možno bude lepšie s tými, ktorí "mu rozumejú", lebo si prešli niečím podobným... sad

Se synem jsem o tom mluvila a ten me rekl,ze problemi s depresi mel,uz predtim nez zacal brat drogy.K psychiatrovi je ochoten jit jen pry mu nekdo rekl,ze prasky na depresi mu pry zmeni mysleni,proste z nej bude uplne jiny clovek a on s toho ma strach,ze z neho bude nekdo jiny ne on.Ja teda zkusenosti s leky na depresi nemam,ale myslim si,ze az takova zmena jak si mysli on to urcite nebude.Ze by s flegmatika se stal zodpovedny clovek tak na to se lek rozhodne jeste nenasel.....big_smile

Upravil(a) eremuruss (13. 12. 2016 7:21)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#5704 13. 12. 2016 9:44

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Erem, měla jsem za to, že tvůj syn už antidepresiva bral.
To, co mu někdo napovídal, jak píšeš, je nesmysl. Jiný člověk z něj nebude. Jenom člověk pozitivní a netoužící po drogách. Ale samy antidepresiva to nezařídí, to musí především tvrdě máknout on. O to přece v celém procesu jeho léčby jde.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#5705 13. 12. 2016 10:05

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

To, co mu někdo napovídal, jak píšeš, je nesmysl. Jiný člověk z něj nebude. Jenom člověk pozitivní a netoužící po drogách. Ale samy antidepresiva to nezařídí, to musí především tvrdě máknout on. O to přece v celém procesu jeho léčby jde.

Jo,jo bral je,ale sam je vysadil.

Není tady

#5706 13. 12. 2016 10:11

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

Eva. napsal(a):

Jo,jo bral je,ale sam je vysadil.

Takže už nějaké zkušenosti má a tudíž ví, že z něj jiný člověk, než je, nebude.

Není tady

#5707 13. 12. 2016 13:19

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

Takze se zase ozyvam po case.Syn trpi depresema,ale bohuzel nikam nejde,takze to opet musim vzit do svych rukou a syna objednat.Holcina co s nim byla v dolecovaku mu rekla,ze trpi maniodepresivni psychozou.Kdyz jsem si precetla o teto nemoci vic,musim uznat,ze to tak je.Ale necham to na zvazeni psychiatra.Syn je bez zajmu o cokoliv.V podnajmu nema ani televizi ani pristup k internetu,takze nez lezi a kouka do stropu po prichodu z prace.
Je to asi mesic co se zacal stykat s kamaradem se kterym byl v dolecovaku,navstevuje ho doma a ze pry s nim hraje na pocitaci.Abych pravdu rekla,tak zase vyhledava lidi co meli co docineni s drogou,tento kluk byl v lecebne nekolikrat.....a ja mam strach,ze syn do toho spadne znova,jestli,uz nespadnul.
Vcera jsme byli v Budejovicich s pritelem na nakupech,tak jsem se domluvila se synem,aby privezl pradlo ke Globusu,ze ho vyperu s predstihem nez prijede domu.Syn prisel s cestovkou s pradlem,chvilku jsme tam posedeli v cukrarne.Syn byl celou dobu zarazeny,pak chtel,aby jsme ho odvezly domu,coz,uz bohuzel neslo,protoze jsme meli doma zavreneho psa od 10 hodin dopoledne a uz se stmivalo a nas jeste cekala jizda domu pres hodinu.Syn se citil ukrivdeny......pritom vedel predem,ze nez se s prace dostane ke globusu ,my uz hned pojedeme domu.
Nevim co se synovi odehrava v hlave.Synovi jsem s vanocum dala penize i deda,aby si neco vybral pod stromecek,bohuzel ani to neni schopny.Sama mu nic kupovat nechci,abych mu nekoupila nejakou blbost ktera by se mu nelibila.

...řešíš tu různé složitosti a nevíš jak mu pomoci od deprese a přitom by třeba stačilo hodit kluka domů, určitě mu bylo líto, že už taková maličkost pro tebe byl problém a to kvůli psovi. Taky mám psa a vím jak se těší, když přijedu domu, ale priority mám jiné

dum spiro spero

Není tady

#5708 13. 12. 2016 16:47

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Váhala jsem, jestli to napsat. Takhle na tvrdo. Máš pravdu, xxxx.

Není tady

#5709 13. 12. 2016 21:55

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Já zas chápu Erem, že dala v tu chvíli přednost psovi, který byl venčený ten den jen jednou, a to ráno. Psa je potřeba venčit aspoň 3 krát denně a důkladně. Pes je živá bytost... Když už je naučený konat potřebu pravidelně venku, není pro něj ani jeho páníčky dobrý mu to narušovat. Snaží se to vydržet... Jo, priority máme různý.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5710 14. 12. 2016 8:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Já zas chápu Erem, že dala v tu chvíli přednost psovi, který byl venčený ten den jen jednou, a to ráno. Psa je potřeba venčit aspoň 3 krát denně a důkladně. Pes je živá bytost... Když už je naučený konat potřebu pravidelně venku, není pro něj ani jeho páníčky dobrý mu to narušovat. Snaží se to vydržet... Jo, priority máme různý.

Ten pes,neni zvykly byt takto dlouho sam doma.Ja pracuji,ze chodim s prace ve 13 hodin,do 10 rano je doma dcera ktera odchazi do prace.Takze da se rict,ze ten pes ma porad nekoho doma.Ted byl snad poprve tak dlouho doma sam,celou dobu jsem na nej myslela,ze doma musi uplne silet.Nastesti dobry.
Syn,ale o tom vedel,ze nez on se dopravi na misto urceni,my musime hned ject domu kvuli psovi.
Kazdy rok jezdime do vetsiho mesta na vanocni nakupy,letos jsem chtela do Budejovic s tim,ze vyuziju toho,ze si vezmu synovo pradlo,ktere tak doma v zimnim obdobi tezko doma schne.A mam to jen tak,tak,ze za ty tri dny na ktere syn prijede pradlo uschne.Prece jenom je to jeho pradlo za cely mesic

Není tady

#5711 14. 12. 2016 8:04

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

xxxx napsal(a):

eremuruss napsal(a):

...řešíš tu různé složitosti a nevíš jak mu pomoci od deprese a přitom by třeba stačilo hodit kluka domů, určitě mu bylo líto, že už taková maličkost pro tebe byl problém a to kvůli psovi. Taky mám psa a vím jak se těší, když přijedu domu, ale priority mám jiné

Bohuzel ja nejsem ridic.

Není tady

#5712 14. 12. 2016 9:04

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

Bohuzel ja nejsem ridic.

Erem, jak souvisí to, že nejsi řidič, s tím, že jste neodvezli syna proto, že jste spěchali za psem?

Není tady

#5713 14. 12. 2016 9:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Souhlasím! Navíc, když syn to věděl, bylo to jasně řečeno, že hned musí jet. Neřeknu, kdyby byl nějak nemocen, nemohl chodit či tak něco, ale zdravý kluk, který navíc nemá do čeho píchnout a času má habaděj, tak aby nemohl dojet sám domů? Tady není co řešit, ale priority fakt máme asi různý.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5714 14. 12. 2016 9:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ale priority mám jiné... Jo, priority máme různý... ale priority fakt máme asi různý...
Tady nejde o priority, ale o nezvládnutou logistiku wink
Jestliže kluk musí odněkud někam dojet - "jsem se domluvila se synem,aby privezl pradlo ke Globusu" a pak ještě "chvilku jsme tam posedeli v cukrarne" a vím, že mě čeká "jizda domu pres hodinu" a doma pes, notabene poprvně sám, tak buď si pro prádlo dojedu k němu (třeba cestou, já nevím kde to prádlo měl), nebo se vykašlu na cukrárnu nebo si holt zajistím, že to zvíře někdo pustí ven.
Nakonec ono nikdy není dobrý mít cestování "na knop" - stačí blbá kolona...

Upravil(a) helena (14. 12. 2016 9:42)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#5715 14. 12. 2016 10:26

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

ale priority mám jiné... Jo, priority máme různý... ale priority fakt máme asi různý...
Jestliže kluk musí odněkud někam dojet - "jsem se domluvila se synem,aby privezl pradlo ke Globusu" a pak ještě "chvilku jsme tam posedeli v cukrarne" a vím, že mě čeká "jizda domu pres hodinu" a doma pes, notabene poprvně sám, tak buď si pro prádlo dojedu k němu (třeba cestou, já nevím kde to prádlo měl), nebo se vykašlu na cukrárnu nebo si holt zajistím, že to zvíře někdo pustí ven.

V te cukrarne jsme byli se synem mozna 10 minut,nez si syn snedl zakusek.Navic Budejovice nezname ani jeden,takze synovo bydliste by jsme hledali tezko,ja byla u syna jen jednou a opravdu bych znova jeho bydliste nenasla.Takze jsme jeli nez na okraj Budejovic.Navic syn bydli uplne na opacnem konci mesta,ma prukazku na dopravu,doprava mu jezdi kazdou chvilku .

Není tady

#5716 14. 12. 2016 10:29

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Bohuzel ja nejsem ridic.

Erem, jak souvisí to, že nejsi řidič, s tím, že jste neodvezli syna proto, že jste spěchali za psem?

Ano,ridil pritel a neni zvykly jezdit autem ve velkem meste.Navic ten problem se psem.

Není tady

#5717 14. 12. 2016 17:20

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Souhlasím! Navíc, když syn to věděl, bylo to jasně řečeno, že hned musí jet. Neřeknu, kdyby byl nějak nemocen, nemohl chodit či tak něco, ale zdravý kluk, který navíc nemá do čeho píchnout a času má habaděj, tak aby nemohl dojet sám domů? Tady není co řešit, ale priority fakt máme asi různý.

není zdravý.

Není tady

#5718 14. 12. 2016 17:22

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

eremuruss napsal(a):

helena napsal(a):

V te cukrarne jsme byli se synem mozna 10 minut,nez si syn snedl zakusek.Navic Budejovice nezname ani jeden,takze synovo bydliste by jsme hledali tezko,ja byla u syna jen jednou a opravdu bych znova jeho bydliste nenasla.Takze jsme jeli nez na okraj Budejovic.Navic syn bydli uplne na opacnem konci mesta,ma prukazku na dopravu,doprava mu jezdi kazdou chvilku .

přítel nemá "lepší" telefon?

Není tady

#5719 14. 12. 2016 22:14

Dorka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: HK

Teda fakt nevim, proc by nemohl jet zpatky sam... A citit se urazene, ze ho neodvezou... Bez ohledu na psa ci chytry telefon... Co to resite?
Erem ho vezt domu nechtela, mela k tomu sve duvody, tak co? I se svoji "nemoci" by mel byt vdecny, ze za nim prijeli a jeste mu vypere = posluhuje...

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#5720 14. 12. 2016 23:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Áno, skôr by sa mi zdalo logisticky prínosnejšie, keby ho odviezli s prádlom, keď už... bez prádla sa naozaj mohol celkom ľahko odpraviť - ČB nie sú Afrika, ani Himaláje, aby to nezvládol. Ak len nemal horúčky štyridsiatky alebo zlomenú nohu, to by som brala.

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#5721 15. 12. 2016 7:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

není zdravý.

Na jízdu busem zcela jistě ano.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5722 15. 12. 2016 7:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Dorka napsal(a):

Teda fakt nevim, proc by nemohl jet zpatky sam... A citit se urazene, ze ho neodvezou... Bez ohledu na psa ci chytry telefon... Co to resite?
Erem ho vezt domu nechtela, mela k tomu sve duvody, tak co? I se svoji "nemoci" by mel byt vdecny, ze za nim prijeli a jeste mu vypere = posluhuje...

tummenupp přesně tak.

- Gary Smith

Není tady

#5723 15. 12. 2016 8:03

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Jsme lidé různí a tak máme různé názory na tu situaci. A je to tak v pořádku.

Není tady

#5724 15. 12. 2016 8:49

vera
♥♥♥♥♥♥-

sice to sem nepatří...........nevím, kam to napsat.........prosím o radu

chci anonymně darovat jedné rodině peníze........nevím jak
nechci napsat na složenku adresu, jen tak vhodit peníze v obálce taky nechci-jsou tam malé děti, mohly by se ztratit
znám jednu paní, na kterou bych se mohla s touto věcí obrátit, které naprosto důvěřuji............ale už by to nebylo anonymní
neporadíte prosím ?

Není tady

#5725 15. 12. 2016 11:16

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Tuto diskuzi sleduji, ale úplně pečlivě nečtu.    Připadá mi, že  Erem bylo vyčítáno, že  se stará o syna až moc, že by se měl on sám k životu umět postavit.  A najednou, když mu jednou odmítne ho odvézt domů, tak se zase řeší, proč to udělala, proč ho nezavezla.
A zrovna to, že  uměla říct   NE, nemůžu   (je jedno z jakého důvodu - jestli kvůli psa nebo z obavy reakce přítele), ji posune správným  směrem.

"Člověk si uvědomí, že byl šťastný, až už je to pryč."

Není tady

NÁŠ TIP:

• Skvělou péči pro váš chrup – od zubní hygieny až po značkové implantáty - získáte na stomatologickém pracovišti AV dental v Praze.

• Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!

• Dodáváme originální parfémy a kosmetiku světových značek Armani, Dior, Chanel, Lacoste velice levně. Skladem máme 75 000 kusů parfémů a kosmetiky.

• Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• VYVRACÍME 3 MÝTY O HYPERAKTIVNÍM MOČOVÉM MĚCHÝŘI!

Zápatí