Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 4. 2012 22:31

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

autosedačka

Poradíte, jaký typ autosedačky mám pořídit pro svého synovce?
Je mu 6 let a já ho vozím občas (tak jednou za 2-3 měsíce) do školky (cca 5 km), takže to nemusí být super vymakaná záležitost ...sp횠 aby to nějakou dobu vydrželo - prcek roste , ale pro takové výjimky nechci pořizovat něco za bratru tisíce kaček
lze v tomto věku už pořídit dítěti podsedák nebo to musí mít takové to vajíčko?


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#2 14. 4. 2012 10:25

josecek
♥------
Registrovaný: 14. 4. 2012
Příspěvky: 2

Re: autosedačka

Jessiko, 6-leté dítě už je pro vajíčko velké, pro podsedák zase malé. Doporučoval bych koupi sedačky z tzv. Skupiny II  pro děti 15 – 25 kg, případně některou z kombinovaných sedaček (tzv. rostoucí).
Pokud si stále nevíte rady, zkuste kouknout na Dětská-autosedačka.cz, kde máte jednotlivé kategorie přehledně popsány, včetně věku a váhových rozpětí.

Není tady

 

#3 14. 4. 2012 12:57

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: autosedačka

josecek napsal(a):

Jessiko, 6-leté dítě už je pro vajíčko velké, pro podsedák zase malé. Doporučoval bych koupi sedačky z tzv. Skupiny II  pro děti 15 – 25 kg, případně některou z kombinovaných sedaček (tzv. rostoucí).
Pokud si stále nevíte rady, zkuste kouknout na Dětská-autosedačka.cz, kde máte jednotlivé kategorie přehledně popsány, včetně věku a váhových rozpětí.

A zase to bude smazano jako reklama,misto,aby to pomohlo maminkam.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#4 14. 4. 2012 14:21

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: autosedačka

šestileté dítě není malé na podsedák. Mám pětiletém holku, ve svým autě mám autosedačku, a u našich podsedák. (holka má 20kg)
Nebo mrkni na mimibazar, z druhý ruky na autosedačku.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#5 15. 4. 2012 8:51

josecek
♥------
Registrovaný: 14. 4. 2012
Příspěvky: 2

Re: autosedačka

Vždy je to o bezpečnosti. V klasické autosedačce má dítě vždy správný posez (pokud je správně připoutáno) a díky tvarování autosedačky je docíleno vyšší bezpečnosti, než v případě použití podsedáku. Většina autosedaček navíc disponuje masivním skeletem, který má vylepšenou ochranu proti bočním nárazům, které často (bohužel) mívají fatálnější důsledky. Obecné doporučení je tedy takové, že pokud se dítě vejde do autosedačky, tak vždy volit jí. Pokud autosedačce odroste, využít podsedáku a dítě zajistit klasickým automobilovým pásem.
Zkuste se podívat na crash testy ADAC a uvidíte, o čem mluvím...

Není tady

 

#6 15. 4. 2012 9:14

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: autosedačka

Já nevím, ale bála bych se malou vozit jen v podsedáku. Máme sedačku Cybex kategorie do 36 kil a jsem max. spokojená. Je v autě připoutaná isofixem a malá je poutaná tříbodovým pásem auta.
Seadčka je opravdu velká..zádová opěrka jde vytahovat nahoru a pokud už nebude stačit, tak jde zádová opěrka sundat a zůstane jen ten podsedák.
Kamarádka vozí šestileté dítko poutané jen pásem auta. Ve větším městě. Na to bych neměla nervy už vůbec...


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#7 20. 4. 2012 15:06

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: autosedačka

Děkuji za nápovědu. Teď zas synovce zase déle neuvidím a pak budou prázdniny - takže počkáme, jak to dopadne na podzim. Přes léto prý děti nejvíc rostou smile


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#8 29. 3. 2013 10:59

kallka
♥------
Registrovaný: 29. 3. 2013
Příspěvky: 6

Re: autosedačka

Ahoj holky! Existuji vůbec nějaké univerzální a přitom kvalitní sedačky, vhodné třeba pro batolátka a i pro starší školáky? Díky moc za odpověď!

Není tady

 

#9 23. 4. 2013 7:51

mys
♥------
Registrovaný: 23. 4. 2013
Příspěvky: 6

Re: autosedačka

čau, tak třeba můžeš kouknout na  autosedačky zn. graco, univerzální a praktický je např. nautilus (několik měsíců až 12 let – nepamatuji si to už přesně…), 3 hvězdičky ADAC
ale teď už záleží jen na tobě, jakou sedačku si vybereš wink

Není tady

 

#10 26. 4. 2013 13:45

kallka
♥------
Registrovaný: 29. 3. 2013
Příspěvky: 6

Re: autosedačka

jo jasně zkusím se podívat, děkuji za nádpovědu! mᚠtu autosedačku?

Není tady

 

#11 13. 5. 2013 22:17

mys
♥------
Registrovaný: 23. 4. 2013
Příspěvky: 6

Re: autosedačka

Jasně, jinak bych nedoporučovala. Malému se v ní moc líbí. Snadné je i polohování sedačky, montហok

Není tady

 

#12 21. 5. 2013 8:48

kallka
♥------
Registrovaný: 29. 3. 2013
Příspěvky: 6

Re: autosedačka

Díky za tip;) autosedačka už je u nás v autě

Není tady

 

#13 12. 2. 2014 18:49

Kamilkaka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 9. 2013
Příspěvky: 38

Re: autosedačka

Já jsem nedávno pořizovala taky sedačku ke kamarádce, protože máme děti ve stejné škole a občas mi vyzvedává synka, tak abychom nemusely sedačky neustále přehazovat, protože někdy se jedná o náhodu, kdy mi zavolá, že by mi ho vyzvedla a sedačku nemá. Řešila jsem něco podobného, chtěla jsem nějakou obyčejnější, ne moc drahou, nakonec jsme pořídili s manželem tuhle http://www.ebambino.cz/ebambino/eshop/3 … -2014-blue od Caretero, která stála tisíc korun a je bytelná, myslím, že za tu cenu i poměrně kvalitní.

Není tady

 

#14 9. 7. 2014 12:29

85lucinecka85
♥------
Registrovaný: 9. 7. 2014
Příspěvky: 1

Re: autosedačka

Ahojte, taky máme nautilusku, vybírali jsme podle bezpečnosti a jsem s ní spokojená smile

Není tady

 

#15 13. 7. 2014 12:12

slunickodana
♥------
Registrovaný: 13. 7. 2014
Příspěvky: 1

Re: autosedačka

Zdravím, souhlasím taky jsme vybírali podle bezpečnosti autosedačky a vybrali jsme si autosedačku Nautilus. Jsem s ní spokojená, ve finále bude mít malá jen podsedák a už nemusíme kupovat autosedačku až bude starší smile

Není tady

 

#16 27. 9. 2015 19:58

Šípěnka
♥♥-----
Registrovaný: 22. 4. 2015
Příspěvky: 57

Re: autosedačka

Já doporučuji Cam Travel Evolution, je to sedačka pro kategorii 9-36 tzv. rostoucí no cenovo přijatelná a dá se taky ten zadek odejmout a použít jen samotný podsedák, takže myslím, že akorát pro vaši potřeby smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů