Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 1. 2012 22:52

váhavá
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 4. 2008
Příspěvky: 118

soukromé VŠ

Je tu někdo nebo znáte někoho,kdo studoval soukromou VŠ - denní studim? Jaká je pak možnost uplatnění na trhu práce?  Ptala jsem se zde kvůli neteři na Metropolitní universitu.  Dala jsem jí přečíst reakce a ona dostala strach,jestli po studiu sežene práci v oboru.  Říkala,že některé její kamarádky soukromé VŠ studují a strach o uplatnění nemají. Tak by mne zajímaly zkušenosti studujících nebo absolventů soukromých VŠ.

Není tady

 

#2 13. 1. 2012 22:59

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: soukromé VŠ

váhavá napsal(a):

Je tu někdo nebo znáte někoho,kdo studoval soukromou VŠ - denní studim? Jaká je pak možnost uplatnění na trhu práce?  Ptala jsem se zde kvůli neteři na Metropolitní universitu.  Dala jsem jí přečíst reakce a ona dostala strach,jestli po studiu sežene práci v oboru.  Říkala,že některé její kamarádky soukromé VŠ studují a strach o uplatnění nemají. Tak by mne zajímaly zkušenosti studujících nebo absolventů soukromých VŠ.

Ano, studovala jsem soukromou VŠ - obor Cestovní ruch. Šla jsme tam kvůli jazykům,které tam byly na dost nízké úrovni. Jazyky se člověk nejlépe naučí v zahraničí a ne na VŠ. To jsem zjistila časem. Co hodnotím kladně je fakt, že na soukromé VŠ jsem byla jako klient a vyšli mi vstříc se spoustou věcí tak, abych mohla při studiu pracovat na full time. Co se týče uplatnění v oboru, tak v cestovním ruchu jsem měla příležitost pracovat ještě před studiem a před finanční krizí. Teď už bych se do cestovního ruchu nevrátila, ačkoliv to byla cenná zkušenost.
Váhavá, co se týče té Metropolitní un., byly na jejich stránkách zmíněny možnosti uplatnění? Na to je důležité se podívat.

Není tady

 

#3 14. 1. 2012 13:14

váhavá
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 4. 2008
Příspěvky: 118

Re: soukromé VŠ

Ano, je tam napsáno uplatnění absolventú v praxi.

Není tady

 

#4 14. 1. 2012 13:54

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: soukromé VŠ

váhavá napsal(a):

Ano, je tam napsáno uplatnění absolventú v praxi.

No, tak a se rozhodne podle toho, jestli by takovou nebo podobnou práci chtěla v budoucnu dělat. Jestli by jí to vůbec bavilo a jaké jsou šance na uplatnění v místě bydliště a okolí.

Není tady

 

#5 27. 6. 2012 18:34

AlenkaS
♥------
Registrovaný: 27. 6. 2012
Příspěvky: 8

Re: soukromé VŠ

váhavá napsal(a):

Ano, je tam napsáno uplatnění absolventú v praxi.

To si může napsat jakákoliv škola, informacím z jejich stránek bych opravdu tolik nevěřila :-)) Každopádně já studovala denní studium na VŠO ve Spálené v Praze a se sháněním práce nebyl problém. Na druhou stranu tato škola je svým uplatněním absolventů takřka vyhlášená, u jiných zkušenosti nemám, takže nemohu soudit.

Není tady

 

#6 15. 8. 2012 15:55

malawka
♥------
Registrovaný: 11. 8. 2012
Příspěvky: 7

Re: soukromé VŠ

Každá VŠ ti napíše na web jenom to co chceš slyšet – 100% uplatnění,… Moje kolegyně z práce studovala na soukromé škole Cevro a vím, že je to dobrá škola se kterou se uplatníš. Jinou bohužel moc neznám, protože jsem sama studovala na VŠE, kde mě bohužel naučili jenom hodně pouček a grafů, ale o praxi moc ne. Dnes bych si za kvalitní školu raději zaplatila.

Není tady

 

#7 20. 8. 2012 14:46

Asinedka
♥------
Registrovaný: 7. 8. 2012
Příspěvky: 7

Re: soukromé VŠ

co jsem lsyšela, tak z Cevra se studenti uplatňují dobře. Mají tam hodně věcí z praxe, hodně zajímavých přednášek a studenti se účastní na různých konferencích. Je tam hodně příležitostí být spjatý s realitou, nejenom hledět do knížek.

Není tady

 

#8 20. 8. 2012 16:21

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: soukromé VŠ

Asinedka napsal(a):

co jsem lsyšela, tak z Cevra se studenti uplatňují dobře. Mají tam hodně věcí z praxe, hodně zajímavých přednášek a studenti se účastní na různých konferencích. Je tam hodně příležitostí být spjatý s realitou, nejenom hledět do knížek.

Co jsem si hledala na internetu, tak mi přišlo, že píšete o CEVRO INSTITUTU, který je snad (?) dcerou CEVRO, které je, zdá se, přímo napojené na určité politické struktury. Mám tedy problém s představou nezávislého svobodného systematického studia na něčem takovém. Spíš by to mohlo být jako brainwashing, takže možná pro zájemce o hygienu.  tongue


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#9 20. 8. 2012 17:05

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: soukromé VŠ

Asinedko, kolik mᚠza studenta?:-)))

Není tady

 

#10 2. 11. 2012 13:51

AlenkaS
♥------
Registrovaný: 27. 6. 2012
Příspěvky: 8

Re: soukromé VŠ

Nemáte někdo nějaké poznatky k VŠO Praha? Zajímalo by mě, jestli nemá někdo čerstvé reference z této školy. Dcera tam chce mermomocí jít, že tam má starší kamarádky, které jsou moc spokojené. No to školné není málo, ale finančně bychom to zvládli. Jen se chci ujistit, že to bude k něčemu. Díky

Není tady

 

#11 3. 4. 2013 1:05

bakalarka
♥------
Registrovaný: 3. 4. 2013
Příspěvky: 2

Re: soukromé VŠ

Ahoj, myslím si, že určité soukromé vejšky, většinou IT mají smysl, ale všechny obecné typu VŠO, MUP, VŠEM, atp.. mají velmi podobnou náplň jako státní /vše,uk,../ a úroveň většinou nižší.. učí tam často stejní učitelé.. takže nevidim důvod si připlácet, samozřejmě při pohovoru většina zaměstnavatelů rozlišuje státní/soukromá VŠ.. navíc se tam často ani nedbá, co jsem slyšela na kvalitu absolvenských prací, takže si tam půlka lidí bakalářské práce  nechává napsat a stejně je obhájí.. Což je samozřejmě takové veřejné tajemstvísmile

Upravil(a) bakalarka (3. 4. 2013 23:48)

Není tady

 

#12 3. 4. 2013 11:15

janal83
♥♥-----
Registrovaný: 14. 2. 2013
Příspěvky: 29

Re: soukromé VŠ

Studovala jsem na soukromé a už bych dotoho nešla,2 roky procházka růžovým sadem bez námahy(aby lidi platili) a potom třetí rok studenty zadřou aby si museli prodloužit a samozřejmě platit plnou palbu při prodloužení...

Určitě všechny soukromé nebudou stejné,ale kde jsem byla - nebudu jmenovat, řeknu jen že je to na jižní moravě, nedoporučuji.

_______________________________
Domény a Hosting pro Vás

Není tady

 

#13 3. 4. 2013 11:28

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: soukromé VŠ

Mne se v zaměstnání nikdy nikdo neptal, jestli mám státní nebo soukromou VŠ, důležité bylo, zda ji mám. Z doslechu vím, že na některých soukromých školách se přistupuje ke studiu platíte - nemusíte se tolik učit. Protože čím více studentů, tím více peněz pro školu.

Není tady

 

#14 6. 4. 2013 15:43

bakalarka
♥------
Registrovaný: 3. 4. 2013
Příspěvky: 2

Re: soukromé VŠ

No nepatal, protože jí pravděpodobně máte uvedenou v životopise, případně pro to dané zaměstnání nebyla relevantní.. U nás když se vybíraj lidi, tak se soukromá vejška nebere příliš v potaz jako dosžené vzdělání a hledí se hlavně na praxi.. samozřejmě záleží taky jak která..

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů