Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 1. 2012 15:47

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

"Šetřit na dětech..." Dá se to vůbec?!? Já myslím, že jo. Ano, určitě většina žen dá dítku první i poslední, jen aby "vypadalo" někdy  - ale dle mého názoru to není nezbytně nutné, a troufnu si říci, ve většině případů to je, když se jen jako rodiče chceme "blýsknout"... Pro praktickou potřebu to mnohdy nutné není. A tam vidím veliký prostor pro ušetření.

Moje žena například na malé dítě dostala tolik věcí, že jsme je nestihli ani vynosit, a to ani následně s druhým dítkem snad... Nové i starší věci, ale v dobré kondici***. A pak jsme to rovněž předávali (ne prodávali) dále. Takový koloběh ty věci mnohdy udělaly, a my jen byli jeho součástí, kolečkem...

Je nutno vždy a za každou cenu kupovat nové - a navíc značkové? Tedy dražší? Myslím si, že ne, pokud nutně nebazíruji na image mého dítka - což já - alespoň zatím - nedělám... Sám mám své nejoblíbenější džíny od amanů za pár kaček, a když jsem si koupil značkové desetkrát dražší, tak jsem jim pak nemohl přijít na jméno, jak jsem blbě koupil... (Hlavně že mám značku ale :-(

j

*** U nás v baráku máme sousedku, ta dostala snachu, co prý použité věci na dítě prostě na něj NIKDY nedá... A to již je na mně moc. Přitom jsou to obyčejní lidé, žádní zbohatlíci a tak. A ten její kluk, výborný chlapík, z jeho hlavy to určitě není... Holt, ale pro pokoj v domě "poslouchá" i on svojí ženušku a kupuje a kupuje a nakupuje, značka za značkou, ufff...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#2 5. 1. 2012 16:26

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

S oblečením souhlas, taky nechápu moc ty, co kupují dětem značkové věci. Nezávidím jim to, rozhodně ne, prostě to jen nechápu. Dítě rychle roste, za pár měsíců jim je to malé. Důvod image - nee, to dítě tomu vůbec nerozumí, je mu jedno, co má na sobě, takže jde jen a jen o pocit rodičů. Jinak u mě to funguje podobně jak u Tebe Juraji, některé věci nakoupené nové, zvláště u syna, který byl první, některé jsem měla půjčené. Po narození dcery, co se dalo použít, měla po bratrovi, zbytek se dokoupil, něco dostala. Tím, jak malé děti rychle rostou, je skoro nemožné oblečení zničit, tudíž pak jsem to opět přebrala, něco dala dál, něco uložila ... už s myšlenkou, že mám mladší sestru, která to jednou bude potřebovat. Ta chvíle nastala, sestra je těhotná a už se poptává, co vše mám...takže kruh se uzavírá, peníze ušetřené. Mám jedinou vyjímku, a to jsou boty. Nedala bych dítěti boty po někom.

Není tady

 

#3 5. 1. 2012 16:32

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Jídlo, kapitola sama o sobě.  Zásadně jsem pro domácí stravu, neuznávám moc nakupování “obědů ve skleničce”, je to zbytečně drahé. V době kvalitních mražáků se dá takto navařit klidně i na více dnů a porce zamrazit. Je stará pravda, že vaříme-li na více dnů, ve finále ušetříme. Skleničky jedině v případě, že někam cestuju a podobně.  Stejně tak je lepší použít ovoce (nejlépe ze zahrádky a nebo v sezóně koupit za levnější peníze) a udělat si sama doma přesnídávky, různé pyré, kompoty a podobně, rovněž velká úspora peněz.
U starších dětí - přeslazené nezdravé (pro mě hnusné) pití typu "jupík" a podobně. Není nad doma uvařený čaj a těch peněz, co se opět ušetří. 
Doma udělaná svačina versus "kup si po cestě koblih, colu" - vhodné dosaďte - co vyjde levněji? A co je zdravější?
Atd. atd.

Není tady

 

#4 5. 1. 2012 20:53

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

AndreaP. napsal(a):

Jídlo, kapitola sama o sobě.  Zásadně jsem pro domácí stravu, neuznávám moc nakupování “obědů ve skleničce”, je to zbytečně drahé. V době kvalitních mražáků se dá takto navařit klidně i na více dnů a porce zamrazit. Je stará pravda, že vaříme-li na více dnů, ve finále ušetříme. Skleničky jedině v případě, že někam cestuju a podobně.  Stejně tak je lepší použít ovoce (nejlépe ze zahrádky a nebo v sezóně koupit za levnější peníze) a udělat si sama doma přesnídávky, různé pyré, kompoty a podobně, rovněž velká úspora peněz.
U starších dětí - přeslazené nezdravé (pro mě hnusné) pití typu "jupík" a podobně. Není nad doma uvařený čaj a těch peněz, co se opět ušetří. 
Doma udělaná svačina versus "kup si po cestě koblih, colu" - vhodné dosaďte - co vyjde levněji? A co je zdravější?
Atd. atd.

Tak ja jsem presne pravy opak tebe. Pro me sklenickova strava znamena vyvazenost, ktere domacim varenim leckdy nedosahnu. Koupit celou krutu/lososa/kralika/jehneci kytu pro 20 dkg masa..... a zbytek nechat v mrazaku, to ne. S presnidavkama se taky nevarim. Bud je koupim hotove a nebo dam detem sezoni cerstve ovoce. Kombinuju to dohromady, ale varit presnidavky? Pro me zbytecna ztrata casu.
Svaciny do skoly - nedelam. Starsi decka mi to stejne nejedli, sice tajne nevyhazovali, pravda, ale vetsinou nosili zase svacinu dom. Tak dostanou penize, at si koupi, na co maji chut, doma jsou pak stale nejake susenky, ktere si muzou vzit. Naopak piti zzase, to si nosi z domova, mame SodaStram, takze si udelaji kazde rano lahev. Bud si do toho daji prichut a nebbo to piji jako vodu s bublinama.


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#5 5. 1. 2012 20:54

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

AndreaP. napsal(a):

S oblečením souhlas, taky nechápu moc ty, co kupují dětem značkové věci. Nezávidím jim to, rozhodně ne, prostě to jen nechápu. Dítě rychle roste, za pár měsíců jim je to malé. Důvod image - nee, to dítě tomu vůbec nerozumí, je mu jedno, co má na sobě, takže jde jen a jen o pocit rodičů. Jinak u mě to funguje podobně jak u Tebe Juraji, některé věci nakoupené nové, zvláště u syna, který byl první, některé jsem měla půjčené. Po narození dcery, co se dalo použít, měla po bratrovi, zbytek se dokoupil, něco dostala. Tím, jak malé děti rychle rostou, je skoro nemožné oblečení zničit, tudíž pak jsem to opět přebrala, něco dala dál, něco uložila ... už s myšlenkou, že mám mladší sestru, která to jednou bude potřebovat. Ta chvíle nastala, sestra je těhotná a už se poptává, co vše mám...takže kruh se uzavírá, peníze ušetřené. Mám jedinou vyjímku, a to jsou boty. Nedala bych dítěti boty po někom.

Ve vsem souhlasim. Taky to tak mam.


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#6 5. 1. 2012 21:17

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

co se týká oblečení, tak já sice teprve nakupuji, ale většinu věcí /až na pár nových na návštěvy, nebo k dr./ máme buď koupené z druhé ruky, nebo poděděné... Přesně, jak píšete, děti stejně nepoznají, jestli je na tom napsané Adidas, Nike nebo kdo ví jaká "prestižní" značka... Koupili jsme i pár dalších věcí už po dětech, ne že bychom na nové neměli, to by přítel bez řečí koupil, ale mě to přijde zbytečné... Proč mám dát za např. nový přebalovací pult X tisíc, když použitý je za polovinu a službu udělá stejnou... atd...

Co se týká třeba těch dětských "pitíček", tak synovec je pije pořád, jednou jsem to zkusila a přijde mi to tak přeslazené, že na to určitě děti učit nehodlám... čím později si zvyknou na výraznou sladkou, slanou chu, tím lépe... určitě lepší mi přijde neslazený ovocný čaj nebo ředěná ovocná šáva


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#7 5. 1. 2012 21:33

majkafa
Host

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

V dětských sekáčcích je spousta krásných věciček, neobnošených, za příjemné peníze. Malé děti to neunosí, rychle rostou. Taky tam občas něco koupím vnoučkovi. Nebo od kolegyněk, co už mají trošku větší dětičky než je ten náš. A pak to zase putuje dál, když je to zachovalé.

 

#8 5. 1. 2012 21:35

majkafa
Host

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Botičky kupujeme nové. To je myslím lepší, pro zdravý vývoj nožičky. Botičky s certifikátem.

 

#9 5. 1. 2012 21:39

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Nekupovat predrazene lipanky,ale vyrobit si ho s tvarohu doma,udelat diteti ovocny tvaroh s cerstvych malin,jahod, ostruzin.Vyrobit si doma ovocnou presnidavku,nekupovat zeleninove prikrmy,ale uvarit s domaci polivku s cerstve zeleniny.
Nekupovat papirove jednorazove pleny,ale pouzivat latkove.Obleceni kupovat s druhe ruky ze seconhandu.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#10 6. 1. 2012 10:12

Taylor
♥♥-----
Registrovaný: 20. 5. 2011
Příspěvky: 61

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Na sekáče pozor. V některých stojí obnošené oblečky stejně jako nové v obchoďácích, když mají výprodeje. Ale mám svůj oblíbený, ve kterém se v sezóně nakupovat nedá, ale po sezóně tam mají výprodeje skvělých dětských věcí za pár korun.

Není tady

 

#11 7. 1. 2012 13:23

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Sme vežká rodina, čo sa dá, sa u nás dedí. Oblečenie síce len na maličké deti, väčšie to stihnú zniči, ale hračky- detský kočiarik, motorka, bicyklík, všetko sa posúva. Vnímam to ako vežký benefit.

Varím doma, kupovaná detská strava mi absolútne nechutí, ani mojej dcére nie, nikdy to nezjedla. Vyvážene sa dá pripravi jedlo aj doma, netreba kupova predsa celú krútu, ale stačí kúsok pŕs alebo stehna.

Presnidávky robím, rovnako džemy a podobné veci. Nie je to ale otázka šetrenia, ale chuti. Napríklad kupované lečo stojí za prd. Baví ma to.

Takže takéto veci sú skôr otázkou osobného prístupu a toho ako komu vyhovuje, viď Dita.
Dcéra pije čistú vodu, sem tam bylinkový čaj. Voda je dža mňa najlepšia, neničí zuby, osvieži. Bublinky rozhodne nie. Ja osobne čistú vodu milujem a naučila som na ňu aj dcéru, sladený nápoj ešte nepila, snáď sa tomu ubránime aj neskôr.

Používam látkové plienky. Periem ich v slize. Avivហnepoužívam, prekáža mi vôňa.

Oblečenie... nosí pekné veci, aj nové, aj používané, zásadne však pohodlné a bavlnené. Príde mi divné oblieka štýlovo malé diea na bežný deň a keď vidím diea, ktoré sa celý deň hrá v piesku, alebo v škôlke na zemi v rifliach a v opasku, tak nechápem, ako mu môže by pohodlne preboha!  Budem možno sa sedlaňu, ale moje decko bude do školky nosi tepláky alebo iné pohodlné oblečenie, rozhdone nie silonky, nohavice na puky a podobné hovadiny.

Rovnako topánky... radšej investujem do zdravej obuvi ako do značky. Kamoškina dcéra dostala krásne botasky na prvé krôčky, adidas. Tá podrážka sa nedala ani ohnú, ako sa v nej môže chodi decku, ktoré sa akurát postavilo na nohy, to netuším.


Šetri sa dá vlastne zdravým rozumom, keď sa  nad tým zamyslím, nešetrím prvoplánovo, ale tým že odmietam určitý spôsob života, lebo mi nevyhovuje, nie preto že je drahý.


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#12 7. 1. 2012 19:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Adriano, v čem to pereš ty pleny?
Jinak když byl syn malý, tak jsem také nakupovala v sekáčích, i když zpočátku jsem s tím měla problém. Boty jen nové a pokud možno kvalitní (tenkrát myslím v žirafkou?)
Jídlo - do třech let vše domácí, lipánky jsem také nekupovala, maso jen vařené, žádné sladkosti. ćaj jsem teda sladila i sunar hroznovým cukrem. Ale to jídlo bylo kvůli kvylitě, ne kvůli šetření. Já bych teda obvzl᚝ dnes hotovým pokrmům pro malé děti nevěřila. Ale je to každého věc.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#13 7. 1. 2012 19:27

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Na oblečení se ušetřit určitě dá. Kupované jídlo bych taky odkládala, vařené doma je určitě lepší. Ale já mám děti už velké, na těch nevím kde už ušetřit.-)) zrovna se blíží plesová sezóna, tak vybírá dcera šaty. Žasnu, že jsou na aukru šaty (nové) kolem 200,-, nechce se mi ani věřit, že jsou opravdu nositelné. Uvidíme

Není tady

 

#14 7. 1. 2012 19:42

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Judyna, dcérine veci periem v mydlovom slize, je to zmes mydla, vody a kryštalickej sódy. Na nete nájdeš mnoho odkazov, ja o tom píšem tu - http://mareckinblog.blogspot.com/2010/1 … sliz.html. Perie to dobre a je to šetrné k pokožke.


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#15 7. 1. 2012 21:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Díky za odkaz.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#16 8. 1. 2012 16:00

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

ADRIANA 1 napsal(a):

Judyna, dcérine veci periem v mydlovom slize, je to zmes mydla, vody a kryštalickej sódy. Na nete nájdeš mnoho odkazov, ja o tom píšem tu - http://mareckinblog.blogspot.com/2010/1 … sliz.html. Perie to dobre a je to šetrné k pokožke.

Stránka neexistuje sad

Není tady

 

#17 8. 1. 2012 16:09

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

.

Upravil(a) misha88 (4. 12. 2013 15:55)


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#18 8. 1. 2012 18:01

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

pardon smile a ďakujem miška pussa


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#19 12. 1. 2012 17:41

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

A jak se dá ušetřit na dětech v pubertě? lol
Na malých dětech - ano oblečení v sekáčích, na dceru kupuju (5let) a supr věci po 30Kč jak nové a značkové (nejde o značku, ale o obrázky) .
Nebo i v obch. řetězcích se v akci daj koupit oblečky ale stejně se cenou nevyrovnaj ze sekáče.
Občas kupuju i na mmb.
Jídlo - když byly dítka malé a začali s mrkvičkou atd kupovala jsem skleničky - přijde mi pestřejší strava než doma dělaná.
Ale jak už jedli všechno (cca od roku) vařila jsem.
Přesnídávky jsem kupovala, později už jen čerstvé ovoce. Doma přesnídávky nedělám.
Plíny - Erem - jaký myslíš látkový? Ty jak se používaly za nás?
Já měla na staršího klasiku látkovy - no moc se neušetří,když se každý den perou - voda, elektrika, žehlení dumbom
Kupuju v akci potraviny.
A pubertáci - sežerou na co přijdou. Nevím, jak na nich šetřit, když maj pořád hlad.
Jo knedlíky nekupuju, ale hezky doma podomácku nechávám kynout. Nic jinýho mě nenapadá.
Trika maj značkový - ale nosej je třeba i tři roky, což se u triček koupených u vietnamců říct nedá, pouštěj chlupy a jsou s umělinou.
Boty - značkové - celoročky - to znamená jedny boty na celý  rok.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#20 13. 1. 2012 12:25

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

látkové plienky sú aj modernejšie, než tie klasické štvorcové, ale na malinké bábo som používala aj tie. Ušetri sa na nich dá a parádne. Na nete je o tom mnoho dôkazov a diskusíí. Periem obdeň, moderné látkovky sa nežehlia.  Ale nebudem sa opakova, kto chce, všetko si nájde na nete.


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#21 13. 1. 2012 14:36

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Při výběru plen (jednorázovky x látkové) bych brala v úvahu taky ekologickou stránku věci.


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#22 13. 1. 2012 14:43

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Jasně, já to napsala blbě.
Ted kdybych měla dítě, šla bych do látkových plen moderních.
Já jsem psala o tom, že jsem dřív používala látkovky - ty klasický a ty jsou strašný. dumbom
Adriano - četla jsem diskusi o nových látkovkách a jsem jejich zastáncem


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#23 25. 1. 2012 12:19

renyyzza
♥------
Registrovaný: 25. 1. 2012
Příspěvky: 1

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

také jsem chtěla látkové pleny ty moderní,ale když jsem si spočítala počáteční ivestici cca 4000,tak jsem si to bohužel rozmyslela,to už bych neměla na kočárek,

Není tady

 

#24 10. 2. 2012 23:14

petrlyon
♥------
Registrovaný: 22. 6. 2011
Příspěvky: 9

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

Ad látkové plínky: Sice se jedná o větší investici na začátku. Stačí si však vzít kalkulačku a při dnešních cenách jednorázových papírových plenek spočítat jejich spotřebu. Potom vám vyjde úspora několik tisíc korun ročně. Pokud je pořídíte na první dítě, tak při slušném zacházení vydrží i na další.
Co se týká jídla, hygienických potřeb, oblečení a botiček - plně využíváme služeb Tesca, Intersparu a Bati a jejich zapojení na věrnostního programu Lyoness. Úspory cca 20-50% nezávisle na jejich akcích. A koruna ke koruně, můžeme mu dopřát něco navíc!
Pozor - skrytá reklama... wink

Není tady

 

#25 10. 2. 2012 23:15

petrlyon
♥------
Registrovaný: 22. 6. 2011
Příspěvky: 9

Re: Jak ušetřit na dětech. A dá se to vůbec? Oblečení, jídlo, pleny...

A ohledně oblečení - také využíváme burzy a zánovních věciček, ze kterých stejně rychle vyroste. yikes

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů