Oznámení

20. února : Vážení uživatelé, jak jste si jistě všimli, jsme momentálně hojně pod palbou robotických účtů. Prosíme tímto o trpělivost, mažeme ihned, jak zjistíme další jejich spamové účty. Děkujeme !

18. ledna : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

18. ledna : V naší tvůrčí dílně na vás čeká návod na jednoduchou tašku.

26. prosince : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na domácí toustový chléb.

#5201 15. 11. 2017 5:38

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

V zemi, která se třese odporem ke korupci a strachem z teroru, sestavuje vládu chlápek obviněný z podvodu a odsouzený zloděj a  vrah je hvězdou populární TV show. To nevymyslíš.

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

#5202 15. 11. 2017 12:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

Ja souhlasim s tim, ze dostal moznost vyjadrit se.. tummenupp
Hele, baby! Myslite, ze dostal moznost rict vsecko "podle PRAVDY" ??? gloria

"Dostal", jo? Takovouhle možnost by dostal každej, u koho by jeho vyjádření zvýšilo prodej, sledovanost a vůbec přibejvání korunek do prasátka tongue
A vůbec není nutný, aby říkal všechno "podle PRAVDY" ... vissla

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#5203 17. 11. 2017 10:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jsem zvědavá na dnešní česko-polský dokument o Krylovi. Těším se.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5204 4. 12. 2017 10:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Inspirovala mě k zamyšlení včerejší reportáž o tom, jak lidé namyslí. Nebo je to záměrné kvůli kšeftům? Já nevím...Jde o to, že se před časem začaly hermeticky uzavírat budovy - čili zateplovat a měnit okna za plastová. Pěkně kvůli úsporám energie. Přitom se ovšem musí dbát na časté větrání! (Opravdu úspora energie?) No a teď se zjistilo, že se děti ve školách dusí. Že kyslíčník uhličitý i přes důkladné vyvětrání za chvilku ve třídě plné dětí dosahuje vysokých hodnot. Tak na to snad stačí selský rozum. Takže teď příjde na řadu vybavení tříd čidly, popřípadě se bude instalovat nějaká vzduchotechnika, což je ale nákladné. Navíc ve třídách se okny dokořán otevřenými větrá blbě, zvlášť o přestávkách kvůli bezpečnosti dětí....
A nejde (aspoń si laicky maslím) jen o CO2. Co třeba radon, který přirozeně z budov odvětrával škvírami v oknech, dveřích či komínem?
Jojo...

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5205 4. 12. 2017 13:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Niektoré plyny (napr. CO2) vraj vedia pohltiť rastlinky... Teraz ich už len zasadiť a presvedčiť, aby v tých školách (budovách...) rástli.

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#5206 7. 12. 2017 19:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No to by musel být asi prales, vzhledem k počt lidí ve třídě.  Ale zase by měly děti po čem lézt...

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5207 8. 12. 2017 17:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Větrání ve školách se řešit BUDE MUSET... větší prů*ser jsou plastová okna montovaná do bytů bez dalších informací - ve spojení s plynovým spotřebičem (případně ještě zapnutou digestoří) je to dost spolehlivej zabiják.

Není tady

#5208 8. 12. 2017 17:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ano. U nás v městečku se takhle stalo, že při vaření povidel odpadla celá rodina. Naštěstí děti jako první pouze omdlely a dospělí zavolali záchranku. Přiotrávení ovšem byli všichni. Ono celé to zateplování je velký humbuk. Jelikož pokud se prostory téměř hermeticky uzavřou, tak v nich žít nelze. Takže se musí hodně větrat, což ale pak ty úspory, kvůli kterým se dělalo zateplení, jaksi nejsou....
Ale to opravdu dá zdravý rozum.
Když koukám na barák naproti, větrá málokdo.
Nehledě na ten uran, který se v naší republice vyskytuje opravu hojně. Je to velice nebezpečné.

Upravil(a) Judyna (8. 12. 2017 18:15)

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5209 8. 12. 2017 18:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Ano. U nás v městečku se takhle stalo, že při vaření povidel odpadla celá rodina. Naštěstí děti jako první pouze omdlely a dospělí zavolali záchranku. Přiotrávení ovšem byli všichni. Ono celé to zateplování je velký humbuk. Jelikož pokud se prostory téměř hermeticky uzavřou, tak v nich žít nelze. Takže se musí hodně větrat, což ale pak ty úspory, kvůli kterým se dělalo zateplení, jaksi nejsou....
Nehledě na ten uran, který se v naší republice vyskytuje opravu hojně. Je to velice nebezpečné.

Já si nemyslím, že je to humbuk. Jsem ráda, že máme zatepleno a plastová okna. Už 9 let. Bydlí se mi moc hezky. V zimě moc nevětrám. Vařím na plynu a mám puštěnou digestoř.
Nemělo by se přehánět. Kdoví, z čeho ty děti omdlely... Možná špatné spalování plynu a ne zateplení.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#5210 8. 12. 2017 19:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

Já si nemyslím, že je to humbuk. Jsem ráda, že máme zatepleno a plastová okna. Už 9 let. Bydlí se mi moc hezky. V zimě moc nevětrám. Vařím na plynu a mám puštěnou digestoř.
Nemělo by se přehánět. Kdoví, z čeho ty děti omdlely... Možná špatné spalování plynu a ne zateplení.

Psala jsem spotřebič", ne "sporák"... ten obvykle nemívá odtah do komína wink

Není tady

#5211 8. 12. 2017 21:11

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Judyna napsal(a):

Inspirovala mě k zamyšlení včerejší reportáž o tom, jak lidé namyslí. Nebo je to záměrné kvůli kšeftům? Já nevím...Jde o to, že se před časem začaly hermeticky uzavírat budovy - čili zateplovat a měnit okna za plastová. Pěkně kvůli úsporám energie. Přitom se ovšem musí dbát na časté větrání! (Opravdu úspora energie?) No a teď se zjistilo, že se děti ve školách dusí. Že kyslíčník uhličitý i přes důkladné vyvětrání za chvilku ve třídě plné dětí dosahuje vysokých hodnot. Tak na to snad stačí selský rozum. Takže teď příjde na řadu vybavení tříd čidly, popřípadě se bude instalovat nějaká vzduchotechnika, což je ale nákladné. Navíc ve třídách se okny dokořán otevřenými větrá blbě, zvlášť o přestávkách kvůli bezpečnosti dětí....
A nejde (aspoń si laicky maslím) jen o CO2. Co třeba radon, který přirozeně z budov odvětrával škvírami v oknech, dveřích či komínem?
Jojo...

A to si nokdo nevšiml, že plastová okna mají mikrovětrání? Právě kvůli zachování cirkulace.
I když ve třídě plné dětí možná nestačí, to nevím.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#5212 8. 12. 2017 23:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

Evo, neděláš dobře, že nevětráš. Úspory energie ti nenahradí čerstvý vzduch. nehledě na nebezpečí.

".....Nová okna jsou většinou vybavena mikroventilací a sklopnou polohou křídla, ale ani to často nestačí k dostatečnému přísunu čerstvého vzduchu. Jednak jejich funkce uživatelé dostatečně nevyužívají a v kombinaci s dalším faktory, jako jsou různé ventilátory a digestoře dochází spíše k odsávání vzduchu z objektu a nárůstu koncentrace spalin a oxidu uhelnatého. Zmíněná zařízení způsobují v prostorách, kde se nachází plynový sporák nebo karma podtlak a tím zplodiny vzniklé spalováním zemního plynu neodchází komínem, ale vrací se zpátky do místnosti. Nemusíme připomínat, že oxid uhelnatý je nepáchnoucí zabiják, který vytěsňuje z místnosti kyslík, což je životu velmi nebezpečné...."

http://www.svetoken.cz/poradna/nova-okn … n-problem/

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5213 8. 12. 2017 23:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Já mám plastová okna 2,5 roku a nemohu si zvyknout. V létě mám pořád otevřeno, ale jak se ochladí, tak okna pořád otevřená nemám. Když příjdu večer po 22. h. z práce, tak i když mám vždy jedno okno pootevřené na mikro + větrací otvor ve spíži a všude otevřené dveře, tak je doma prostě ten vzduch jiný, než když jsem měla doma stará dřevěná okna. Musím opravdu důkladně vyvětrat, zima nezima. Větrám průvanem nejméně jednou za dvě hodiny, když jsem doma. A to nemám plynový sporák, jen prostě potřebuju čerstvý vzduch.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5214 9. 12. 2017 6:06

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Judyno, jsou i jiné důvody, proč nevětrat, než šetření. Já mám ráda teplo. Nikdy jsem v zimě moc nevětrala a vše je v pohodě. A také - v zimě je často horší vzduch venku, než uvnitř. Hlavně v době inverze.

Upravil(a) Eva. (9. 12. 2017 11:17)

Není tady

#5215 9. 12. 2017 6:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

A digestoře jsou taky různé. Ne všechny odsávají vzduch z místnosti. Jsou i cirkulační. Nelze paušalizovat.

Upravil(a) Eva. (9. 12. 2017 11:17)

Není tady

#5216 9. 12. 2017 10:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Evo, jasně, každého věc. Ale mně osobně se líbí, když výrobci oken upozorňují na toto nebezpečí (viz můj odkaz). Je to fér jednání. Jak se pak každý zachová, je na něm. Ať už s ohledem na CO2 nebo radon.
Akorát ta děcka ve školách a školkách jsou v tom víceméně nevinně....

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5217 1. 1. 2018 22:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Máme 25 let od rozdělení Československa.
Jak to vnímáte? Udělalo se tenkrát dobře, či ne?
Já to beru čistě pocitově, v těch ostatních stránkách tomu nerozumím. Bylo mi to líto před 25 lety a mám to pořád stejně.
Těsně před rozdělením jsem pobývala v jedněch slovenských lázních - bylo tam hodně žen z východu. Ony se s námi - češkami - prakticky vůbec nebavily, ani neodpovídaly na pozdrav. Nikdy jsem nezažila takový pocit "cizosti".A teprve tam jsem pochopila, že je to asi nevyhnutelné. Ale pořád si myslím, že kdybychom zůstali spolu, bylo by to lepší. Takhle vznikly dva malé a nesebevědomé státečky.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5218 1. 1. 2018 22:57

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Z rozdělení jsem měla tehdy hodně špatný pocit, ale už jsem si na to nějak zvykla. Na Slovensko jsem vždycky jezdila moc ráda a pokaždý jsem se tam cítila výborně. Žádnou cizost jsem nevnímala, jen jednou se mi stalo, že se prodavačka tvářila, že mi nerozumí, a přestala se mi věnovat. Mám dojem, že Slovákům to v něčem prospělo. Dřív jsme na Slovensko jezdili jako domů, a teď do ciziny, což mi pořád připadá dost zvláštní...

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5219 2. 1. 2018 7:07

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Jsem Slovenka. Svým způsobem mi to bylo líto, že najednou přes noc žiju v jiném státě. Vyřizovala jsem si občanství, co se úředních záležitostí týká.
Ale byla jsem si jista tenkrát, stejně jako teď, že je to dobře. Protože bychom se pořád haštěřili rozdělit - nerozdělit. Můj pohled je jiný, než pohled Judyny. Vznikly dva samostatné státy, každý z nich už má své jméno ve světe.
A velmi, velmi mě potěšil vstup obou našich států do Evropské Unie, protože tady jsme zase spolu.
Nikdy nemám pocit, že bych na Slovensko jela do ciziny. Stejně jako ten pocit nemám, když jedu do Německa, Rakouska, Francie, Itálie... Jiný stát, ale ne cizí.
Cizina je pro mě jiný stát, než evropský. V Egyptě mám opravdu pocit, že jsem v cizině. Nebo v Jordánsku. Ale kupodivu, třeba v Izraeli ne.

Upravil(a) Eva. (2. 1. 2018 7:09)

Není tady

#5220 2. 1. 2018 13:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Máme 25 let od rozdělení Československa.
Jak to vnímáte? Udělalo se tenkrát dobře, či ne?
Já to beru čistě pocitově, v těch ostatních stránkách tomu nerozumím. Bylo mi to líto před 25 lety a mám to pořád stejně.
Těsně před rozdělením jsem pobývala v jedněch slovenských lázních - bylo tam hodně žen z východu. Ony se s námi - češkami - prakticky vůbec nebavily, ani neodpovídaly na pozdrav. Nikdy jsem nezažila takový pocit "cizosti".A teprve tam jsem pochopila, že je to asi nevyhnutelné. Ale pořád si myslím, že kdybychom zůstali spolu, bylo by to lepší. Takhle vznikly dva malé a nesebevědomé státečky.

Tak ja si racionálne hovorím, že to zrejme bolo dobre... ale ako Čechoslováčke s génmi 50 na 50 mi to bolo, je a bude ľúto. Som rada, že to nedopadlo horšie - hlavne keď sa dívam na bývalú Juhošku apod. - ale oslavovať to nemienim, lebo to tak proste necítim.

Brita

Není tady

#5221 2. 1. 2018 13:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Navyše sme mali prakticky zadarmo jeden "cudzí" jazyk - a dnešné deti to už zďaleka tak nemajú... a to sú slovenské vďaka seriálom a filmom (a českým detským kanálom) na tom asi ešte lepšie.

Brita

Není tady

#5222 2. 1. 2018 16:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

Judyna napsal(a):

Tak to musis mit doma silenou plisen,kdyz pri plastovych oknech nevetras.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#5223 2. 1. 2018 16:50

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Erem, nepsala jsem, že nevětrám. Psala jsem, že MOC nevětrám. Šílenou plíseň doma nemám. Nemám doma žádnou plíseň.

Není tady

#5224 26. 1. 2018 17:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Nevím, jestli někdo koukáte na Výměnu manželek - já to viděla až dnes. Byl tam k vidění excelentní blb. To stálo za to. Té udřené mámě od čtyřech dětí, která pracovala jako uklízečka i v so a neděli, nesahal ani po kotníky.
Viděl to někdo?

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5225 27. 1. 2018 22:54

Dorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: HK

Judyna napsal(a):

Nevím, jestli někdo koukáte na Výměnu manželek - já to viděla až dnes. Byl tam k vidění excelentní blb. To stálo za to. Té udřené mámě od čtyřech dětí, která pracovala jako uklízečka i v so a neděli, nesahal ani po kotníky.
Viděl to někdo?

Zkusim to najit v archivech...
Ja dnes v novinach cetla o sebevrazde "Indiana" z "Farmare, co hleda manzelku"...
Mam dojem, ze jsem to snad v te dobe sledovala, a tehdy si tu partnerku nasel, a v konci s ni cekal decko... Ale je mozne, ze se pletu (nekolik let jsem televizi nemela grater )
Osobne si o TV poradech myslim, ze daleko vic nase lidi zajimaji CESKE "reality show", nez comebacky,nekonecne nase ci zahranicni serialy... tummenupp
Vymena manzelek, Prostreno, Ostrihano a pod., je pro mne krasne prijemne usinani u televize v jakoukoliv denni, nebo nocni hodinu - vedle meho nejoblibenejsiho ZOOMU...

Upravil(a) Dorka (27. 1. 2018 23:02)

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí