Oznámení

6. listopadu : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

6. listopadu : Potřebuju tip na výlet či akci na odpoledne? Sekce KAM VYRAZIT.

6. listopadu : V naší tvůrčí dílně na vás čeká adventní kalendář.

6. listopadu : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na domácí toustový chléb.

#5201 15. 11. 2017 5:38

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

V zemi, která se třese odporem ke korupci a strachem z teroru, sestavuje vládu chlápek obviněný z podvodu a odsouzený zloděj a  vrah je hvězdou populární TV show. To nevymyslíš.

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

#5202 15. 11. 2017 12:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

Ja souhlasim s tim, ze dostal moznost vyjadrit se.. tummenupp
Hele, baby! Myslite, ze dostal moznost rict vsecko "podle PRAVDY" ??? gloria

"Dostal", jo? Takovouhle možnost by dostal každej, u koho by jeho vyjádření zvýšilo prodej, sledovanost a vůbec přibejvání korunek do prasátka tongue
A vůbec není nutný, aby říkal všechno "podle PRAVDY" ... vissla

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#5203 17. 11. 2017 10:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jsem zvědavá na dnešní česko-polský dokument o Krylovi. Těším se.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5204 4. 12. 2017 10:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Inspirovala mě k zamyšlení včerejší reportáž o tom, jak lidé namyslí. Nebo je to záměrné kvůli kšeftům? Já nevím...Jde o to, že se před časem začaly hermeticky uzavírat budovy - čili zateplovat a měnit okna za plastová. Pěkně kvůli úsporám energie. Přitom se ovšem musí dbát na časté větrání! (Opravdu úspora energie?) No a teď se zjistilo, že se děti ve školách dusí. Že kyslíčník uhličitý i přes důkladné vyvětrání za chvilku ve třídě plné dětí dosahuje vysokých hodnot. Tak na to snad stačí selský rozum. Takže teď příjde na řadu vybavení tříd čidly, popřípadě se bude instalovat nějaká vzduchotechnika, což je ale nákladné. Navíc ve třídách se okny dokořán otevřenými větrá blbě, zvlášť o přestávkách kvůli bezpečnosti dětí....
A nejde (aspoń si laicky maslím) jen o CO2. Co třeba radon, který přirozeně z budov odvětrával škvírami v oknech, dveřích či komínem?
Jojo...

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5205 4. 12. 2017 13:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Niektoré plyny (napr. CO2) vraj vedia pohltiť rastlinky... Teraz ich už len zasadiť a presvedčiť, aby v tých školách (budovách...) rástli.

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#5206 7. 12. 2017 19:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No to by musel být asi prales, vzhledem k počt lidí ve třídě.  Ale zase by měly děti po čem lézt...

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5207 8. 12. 2017 17:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Větrání ve školách se řešit BUDE MUSET... větší prů*ser jsou plastová okna montovaná do bytů bez dalších informací - ve spojení s plynovým spotřebičem (případně ještě zapnutou digestoří) je to dost spolehlivej zabiják.

Není tady

#5208 8. 12. 2017 17:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ano. U nás v městečku se takhle stalo, že při vaření povidel odpadla celá rodina. Naštěstí děti jako první pouze omdlely a dospělí zavolali záchranku. Přiotrávení ovšem byli všichni. Ono celé to zateplování je velký humbuk. Jelikož pokud se prostory téměř hermeticky uzavřou, tak v nich žít nelze. Takže se musí hodně větrat, což ale pak ty úspory, kvůli kterým se dělalo zateplení, jaksi nejsou....
Ale to opravdu dá zdravý rozum.
Když koukám na barák naproti, větrá málokdo.
Nehledě na ten uran, který se v naší republice vyskytuje opravu hojně. Je to velice nebezpečné.

Upravil(a) Judyna (8. 12. 2017 18:15)

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5209 8. 12. 2017 18:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Ano. U nás v městečku se takhle stalo, že při vaření povidel odpadla celá rodina. Naštěstí děti jako první pouze omdlely a dospělí zavolali záchranku. Přiotrávení ovšem byli všichni. Ono celé to zateplování je velký humbuk. Jelikož pokud se prostory téměř hermeticky uzavřou, tak v nich žít nelze. Takže se musí hodně větrat, což ale pak ty úspory, kvůli kterým se dělalo zateplení, jaksi nejsou....
Ale to opravdu dá zdravý rozum.
Když koukám na barák naproti, větrá málokdo.
Nehledě na ten uran, který se v naší republice vyskytuje opravu hojně. Je to velice nebezpečné.

Já si nemyslím, že je to humbuk. Jsem ráda, že máme zatepleno a plastová okna. Už 9 let. Bydlí se mi moc hezky. V zimě moc nevětrám. Vařím na plynu a mám puštěnou digestoř.
Nemělo by se přehánět. Kdoví, z čeho ty děti omdlely... Možná špatné spalování plynu a ne zateplení.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#5210 8. 12. 2017 19:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

Já si nemyslím, že je to humbuk. Jsem ráda, že máme zatepleno a plastová okna. Už 9 let. Bydlí se mi moc hezky. V zimě moc nevětrám. Vařím na plynu a mám puštěnou digestoř.
Nemělo by se přehánět. Kdoví, z čeho ty děti omdlely... Možná špatné spalování plynu a ne zateplení.

Psala jsem spotřebič", ne "sporák"... ten obvykle nemívá odtah do komína wink

Není tady

#5211 8. 12. 2017 21:11

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Judyna napsal(a):

Inspirovala mě k zamyšlení včerejší reportáž o tom, jak lidé namyslí. Nebo je to záměrné kvůli kšeftům? Já nevím...Jde o to, že se před časem začaly hermeticky uzavírat budovy - čili zateplovat a měnit okna za plastová. Pěkně kvůli úsporám energie. Přitom se ovšem musí dbát na časté větrání! (Opravdu úspora energie?) No a teď se zjistilo, že se děti ve školách dusí. Že kyslíčník uhličitý i přes důkladné vyvětrání za chvilku ve třídě plné dětí dosahuje vysokých hodnot. Tak na to snad stačí selský rozum. Takže teď příjde na řadu vybavení tříd čidly, popřípadě se bude instalovat nějaká vzduchotechnika, což je ale nákladné. Navíc ve třídách se okny dokořán otevřenými větrá blbě, zvlášť o přestávkách kvůli bezpečnosti dětí....
A nejde (aspoń si laicky maslím) jen o CO2. Co třeba radon, který přirozeně z budov odvětrával škvírami v oknech, dveřích či komínem?
Jojo...

A to si nokdo nevšiml, že plastová okna mají mikrovětrání? Právě kvůli zachování cirkulace.
I když ve třídě plné dětí možná nestačí, to nevím.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#5212 8. 12. 2017 23:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

Evo, neděláš dobře, že nevětráš. Úspory energie ti nenahradí čerstvý vzduch. nehledě na nebezpečí.

".....Nová okna jsou většinou vybavena mikroventilací a sklopnou polohou křídla, ale ani to často nestačí k dostatečnému přísunu čerstvého vzduchu. Jednak jejich funkce uživatelé dostatečně nevyužívají a v kombinaci s dalším faktory, jako jsou různé ventilátory a digestoře dochází spíše k odsávání vzduchu z objektu a nárůstu koncentrace spalin a oxidu uhelnatého. Zmíněná zařízení způsobují v prostorách, kde se nachází plynový sporák nebo karma podtlak a tím zplodiny vzniklé spalováním zemního plynu neodchází komínem, ale vrací se zpátky do místnosti. Nemusíme připomínat, že oxid uhelnatý je nepáchnoucí zabiják, který vytěsňuje z místnosti kyslík, což je životu velmi nebezpečné...."

http://www.svetoken.cz/poradna/nova-okn … n-problem/

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5213 8. 12. 2017 23:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Já mám plastová okna 2,5 roku a nemohu si zvyknout. V létě mám pořád otevřeno, ale jak se ochladí, tak okna pořád otevřená nemám. Když příjdu večer po 22. h. z práce, tak i když mám vždy jedno okno pootevřené na mikro + větrací otvor ve spíži a všude otevřené dveře, tak je doma prostě ten vzduch jiný, než když jsem měla doma stará dřevěná okna. Musím opravdu důkladně vyvětrat, zima nezima. Větrám průvanem nejméně jednou za dvě hodiny, když jsem doma. A to nemám plynový sporák, jen prostě potřebuju čerstvý vzduch.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5214 9. 12. 2017 6:06

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Judyno, jsou i jiné důvody, proč nevětrat, než šetření. Já mám ráda teplo. Nikdy jsem v zimě moc nevětrala a vše je v pohodě. A také - v zimě je často horší vzduch venku, než uvnitř. Hlavně v době inverze.

Upravil(a) Eva. (9. 12. 2017 11:17)

Není tady

#5215 9. 12. 2017 6:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

A digestoře jsou taky různé. Ne všechny odsávají vzduch z místnosti. Jsou i cirkulační. Nelze paušalizovat.

Upravil(a) Eva. (9. 12. 2017 11:17)

Není tady

#5216 9. 12. 2017 10:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Evo, jasně, každého věc. Ale mně osobně se líbí, když výrobci oken upozorňují na toto nebezpečí (viz můj odkaz). Je to fér jednání. Jak se pak každý zachová, je na něm. Ať už s ohledem na CO2 nebo radon.
Akorát ta děcka ve školách a školkách jsou v tom víceméně nevinně....

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí