Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 19. 12. 2011 11:52

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

eremuruss napsal(a):

holcina napsal(a):

eremuruss napsal(a):


To bych nemohla byt v zadnem zamestnani,protoze se nikde nemuzes ozvat.stolt

Pleteš se...ono taky záleží na tom, proč se chceš ozvat. Jestli chceš ředitelský plat za dělnickou profesi tak mᚠsmůlu

S platem to nemelo vubec nic spolecneho...

A proč jsi se nikdy neozvala, když se ti něco nelíbilo? Co se ti tedy nelíbilo?

Není tady

 

#77 19. 12. 2011 11:54

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

holcina napsal(a):

...Svůj život žiju potivě a cítím se svobodná. Proč asi? Protože jsem sama za sebe zodpovědná? Protože ti co nejsou zodpovědní, jen čekají co jim kdo dá?

Za kolik dalsich lidi jsi jeste zodpovedna? Treba manzel, deti, pribuzni...
Starat se SAM O SEBE je neco jineho, nez byt v kruhu, kde vice lidi spolupracuje na zodpovednosti za sebe navzajem...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#78 19. 12. 2011 11:58

majkafa
Host

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Kaliku, svou pýchu používᚠnerozumně, jestli píšeš o lítosti nad mrtvými tak, jak ve svém příspěvku píšeš.
Jsem si jista, že Havel se o vstupu do válek rozhodoval velmi těžce. A že mu ti mrtví nebyli lhostejní.
Zkusils ho pochopit i v kontextu státníka, který se musí nějak rozhodnout?
Nebo jsi nikdy nebyl v situaci, kdy si musíš vybrat z několika zel a žádné dobré řešení není?
Byls někdy by jen šéfem pár lidí? Ono na tyto situace nemusíš být ani šéfem. Takoví Sophiina volba...
Jak lehké je soudit. To ale není to moudré, o čem ti píše i Pan - Kaliku, dal-li ti bůh v tobě pýchu, není to proto, abys si ji užíval, ale proto, abys ji kultivoval v hrdost.

Upravil(a) majkafa (19. 12. 2011 12:25)

 

#79 19. 12. 2011 12:05

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

ViktorkaM napsal(a):

holcina napsal(a):

...Svůj život žiju potivě a cítím se svobodná. Proč asi? Protože jsem sama za sebe zodpovědná? Protože ti co nejsou zodpovědní, jen čekají co jim kdo dá?

Za kolik dalsich lidi jsi jeste zodpovedna? Treba manzel, deti, pribuzni...
Starat se SAM O SEBE je neco jineho, nez byt v kruhu, kde vice lidi spolupracuje na zodpovednosti za sebe navzajem...

Zodpovídat sám za sebe není totéž jako starat se sám o sebe

Není tady

 

#80 19. 12. 2011 12:10

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

holcina napsal(a):

...Zodpovídat sám za sebe není totéž jako starat se sám o sebe

Neodpovedelas, taky odpoved... dumbom


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#81 19. 12. 2011 12:19

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

ViktorkaM napsal(a):

holcina napsal(a):

...Zodpovídat sám za sebe není totéž jako starat se sám o sebe

Neodpovedelas, taky odpoved... dumbom

Zodpovědná jsem jen za sebe, zčásti ještě za dceru. Za manžela, za přítele zodpovědná nejsem. Můžu zodpovídat pouze za svoje činy

Není tady

 

#82 19. 12. 2011 12:35

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

majkafa napsal(a):

Kaliku, svou pýchu používᚠnerozumně, jestli píšeš o lítosti nad mrtvými tak, jak ve svém příspěvku píšeš.
Jsem si jista, že Havel se o vstupu do válek rozhodoval velmi těžce. A že mu ti mrtví nebyli lhostejní.
Zkusils ho pochopit i v kontextu státníka, který se musí nějak rozhodnout?
Nebo jsi nikdy nebyl v situaci, kdy si musíš vybrat z několika zel a žádné dobré řešení není?
Byls někdy by jen šéfem pár lidí? Ono na tyto situace nemusíš být ani šéfem. Takoví Sophiina volba...
Jak lehké je soudit. To ale není to moudré, o čem ti píše i Pan - Kaliku, dal-li ti bůh v tobě pýchu, není to proto, abys si ji užíval, ale proto, abys ji kultivoval v hrdost.

Majko, jestli mᚠv sobě pýchu, transformuj jí, jak řekla Pan, neházej ji na někoho jiného. Mluvím o Havlovi jako o někom, kdo schvaloval vraždění ve jménu západních států, který podpořil zločin jménem Kosovo. Netvrdím, že za to mohl sám, ale že byl spoluviník. A ano, hodnotím Havla z pozic státníka, který má halt z pozice moci větší zodpovědnost za své výroky a činy. Co vím, nikdy se za své kroky neomluvil a podobné kroky činil až do smrti. Můžu mít pietu k člověkovi, ale přesto nemusím přezírat jeho zločiny, nebo alespoň podíl na nich. Takže ještě jednou Majko, pokud jsi pyšná a nedokážeš přijmout jiný názor, dělej s tím něco. Rovněž doporučuji se dovzdělat a najít si nezávislé doplňující info k tématu wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#83 19. 12. 2011 12:40

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

KALIK napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

KALIK napsal(a):

P.S. Já jsem bůh, Majko. Je-li bůh vše, pak je i pýcha. Věř nebo nevěř wink

Kaliku, dal-li ti bůh v tobě pýchu, není to proto, abys si ji užíval, ale proto, abys ji kultivoval v hrdost. Tohle jsou totiž dvě RŮZNÉ energie, které je třeba se naučit rozlišovat stolt
Tvůj bůh v tobě je neobyčejně laskavý, pokud ti tuhle "lekci" nabídl smile
Tak se drž parpussa

Nepsal jsem, že mi dal bůh pýchu, jen že bůh je i pýcha a s rozdílem pýcha a hrdost souhlasím smile

Psal i nepsal big_smile
Psal jsi o tom, že je-li bůh vše, pak je i pýcha.
Jako celistvá bytost jsme vše.
Otázkou jen je, v jakém poměru a v jaké kvalitě stolt
Někdy potřebujeme použít to, jindy ono.
POUŽÍT.
Hlavně nebýt POUŽÍVÁNI.

Upravil(a) Pandorraa (19. 12. 2011 12:57)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#84 19. 12. 2011 12:40

majkafa
Host

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

KALIK napsal(a):

Majko, jestli mᚠv sobě pýchu, transformuj jí, jak řekla Pan, neházej ji na někoho jiného. Mluvím o Havlovi jako o někom, kdo schvaloval vraždění ve jménu západních států, který podpořil zločin jménem Kosovo. Netvrdím, že za to mohl sám, ale že byl spoluviník. A ano, hodnotím Havla z pozic státníka, který má halt z pozice moci větší zodpovědnost za své výroky a činy. Co vím, nikdy se za své kroky neomluvil a podobné kroky činil až do smrti. Můžu mít pietu k člověkovi, ale přesto nemusím přezírat jeho zločiny, nebo alespoň podíl na nich. Takže ještě jednou Majko, pokud jsi pyšná a nedokážeš přijmout jiný názor, dělej s tím něco. Rovněž doporučuji se dovzdělat a najít si nezávislé doplňující info k tématu wink

To je právě to, že ty pietu nemáš. O tom to celou dobu je.
A ne o člověku chybujícím, kterým je každý z nás.
Díky za doporučení, ale nejsi na správné adrese. Nic o hloubi mých informací nevíš.

 

#85 19. 12. 2011 12:54

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

eremuruss napsal(a):

Rict svuj nazor dneska nemuzes,jinak clovek prijde o praci,vsichni okolo hudraji,ale vsichni jsou zticha.Svuj nazor jsem rekla,az personalni pracovnici,kdyz jsem pred 14 dni koncila v zamestnani,kdyz se mnou vyplnovala vystupni dotaznik.

Erem, to je ale dost zbabělé, nemyslíš?
Jak pak můžeš hodnotit druhého člověka - zradil mne, zklamal mne, podvedl mne .. - když ty sama se bojíš říci včes a na pravém místě, co si myslíš?

Kdybys řekla, že svůj názor se bojíš říci, protože neuneseš následky, které pak příjdou, například ztrátu zaměstnání, tak to bude fér. Protože ta ti opravdu v našem dnešním světě hrozí.
Říkat svůj názor na odchodu, věci asi už moc nezmění, co myslíš?
Pokud to tak budeme dělat všichni, nikdy se z téhle situace nevymaníme, nikdy ji nezměníme.
Myslím, že postoj třeba Míši Kukličky je daleko efektivnější.

A pokud se bojíš, tak prostě řekni: bojím se. To není nic proti ničemu a je to čestné jednání, protože nevzbuzuje žádné falešné naděje o podpoře. Všichni nemohou být hrdinové.
Je pak ale dobré se o ty, co se alespoň jednou v životě nebáli a NĚCO udělali, něco změnili, by by se ti zdálo, že pro tebe je to strašně málo, alespoň v den jejich smrti neotírat.
To je slušné chování.
Naproti tomu pro mne je neslušné sám stát za bukem a pokřikovat: to oni, oni to všechno zkazili.

My VŠICHNI v téhle zemi, kteří jsme tu od 89. roku byli, jsme to společně zkazili. Dovolili jsme, aby darebáci převálcovali slušné lidi, aby nás zase zahnali do apatie a "upivníhokafrání".
Jedeme v tom všichni.
Nikdo nejsme čistí jak lilie.

Nikdo tu nemá právo pana prezidenta soudit, i když ani on nebyl čistý jak lilie. Ani nemohl být, byl to především ČLOVĚK. Dost těžce zkoušený člověk, všem na očích a v první linii.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#86 19. 12. 2011 13:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Ale dospely clovek uz vi, co chce a co muze... a CO NEMUZE, to si umi uvedomit a dozadovat se toho, pokud ma na to pravo.
Někteří dospělí se chovají jako ta hloupá děcka... budou se dožadovat toho lízátka/kola/auta/čehokoli jiného, na které mají dle svého názoru (nebo někdy i objektivně) právo za situace, kdy je nutno ty peníze "vrazit" jinam... nebo dupat "chci, chci, chci" teď hned okamžitě  jít na ten slíbenej kolotoč a je mi fuk, že má táta devětatřicet nebo nohiu v sádře.

Nikdo tu nemá právo pana prezidenta soudit, i když ani on nebyl čistý jak lilie.
Dovolím si připomenout jedno indiánské rčení - "Nesuď nikoho, v jehož mokasínech jsi neušel ani jednu míli."


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#87 19. 12. 2011 13:09

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Pandorraa napsal(a):

Psal i nepsal big_smile
Psal jsi o tom, že je-li bůh vše, pak je i pýcha.
Jako celistvá bytost jsme vše.
Otázkou jen je, v jakém poměru a v jaké kvalitě stolt
Někdy potřebujeme použít to, jindy ono.
POUŽÍT.
Hlavně nebýt POUŽÍVÁNI.

No, nepsal, o pýše začala Majka a já odvětil, že Bůh je vše. Dále koukám nastoupily domněnky. O zvládání pýchy a její používání, to s tebou nemám sporu wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#88 19. 12. 2011 13:12

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

majkafa napsal(a):

To je právě to, že ty pietu nemáš. O tom to celou dobu je.
A ne o člověku chybujícím, kterým je každý z nás.
Díky za doporučení, ale nejsi na správné adrese. Nic o hloubi mých informací nevíš.

No, všimni si, se točíš v kruhu svých domněnek a hodnocení. Ty to tak vidíš, je to tvé, nikoliv mé, páč já to vidím jinak. Na domněnky jsem tě už několikrát upozornil a doufám, že už to nebude potřeba smile Mé příspěvky splnily svůj účel a jsem tomu rád smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#89 19. 12. 2011 13:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

KALIK napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Psal i nepsal big_smile
Psal jsi o tom, že je-li bůh vše, pak je i pýcha.
Jako celistvá bytost jsme vše.
Otázkou jen je, v jakém poměru a v jaké kvalitě stolt
Někdy potřebujeme použít to, jindy ono.
POUŽÍT.
Hlavně nebýt POUŽÍVÁNI.

No, nepsal, o pýše začala Majka a já odvětil, že Bůh je vše. Dále koukám nastoupily domněnky. O zvládání pýchy a její používání, to s tebou nemám sporu wink

Kaliku, lekcí každého z nás je většinou to, co si z té široké "boží" nabídky každý z nás vybere.
Třeba máte tuhle lekci s majkou společnou, kdo ví?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#90 19. 12. 2011 13:46

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Pandorraa napsal(a):

Kaliku, lekcí každého z nás je většinou to, co si z té široké "boží" nabídky každý z nás vybere.
Třeba máte tuhle lekci s majkou společnou, kdo ví?

Třeba a nebo nebo taky ne wink Co jsem potřeboval, to jsem si z toho vytáhl, ostatní nechávám Majce a případně dalším zájemcům, kterých se to rovněž týká wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#91 19. 12. 2011 13:56

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

KALIK napsal(a):

A ano, hodnotím Havla z pozic státníka....

va....Kaliku Kaliku, pýcha předchází pád smile (jo, já vím, že to jen tvoje slovní neobratnost....smile)

Upravil(a) Daphné (19. 12. 2011 13:59)

Není tady

 

#92 19. 12. 2011 14:00

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Daphné napsal(a):

va....Kaliku Kaliku, pýcha předchází pád smile

Tak na to pamatuj smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#93 19. 12. 2011 14:08

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Kaliku, ty jsi buď hádavej, nebo mᚠpotřebu mít z nějakého důvodu poslední slovo. Dělej s tím něco, pro sebe (mně je to fuk).

Není tady

 

#94 19. 12. 2011 14:11

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Daph, totéž mohu říct o tobě a když budeš chtít, nemusíš na mě reagovat a nesmyslná diskuze může skončit. Mᚠto ve svých rukách smile

Upravil(a) KALIK (19. 12. 2011 14:11)


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#95 19. 12. 2011 14:33

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Jj, jdu žehlit, to je smysluplnější.
Jen ti chci ještě říct, že jsem pochopila tvoje časté a nekonečné dohadování s paní Zklamanou, i tvou potřebu sloganu pod čarou....jste si v tomhle směru velmi podobní. smile

Památce pana Havla se tímto omlouvám a mizím z diskuse.

Není tady

 

#96 19. 12. 2011 14:34

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Daph, myslet si to můžeš, já si to však nemyslím smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#97 19. 12. 2011 14:35

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Vážení diskutující, že jste značně offtopic  je více než zřejmé. Prosím mějte na paměti, že toto je vlákno o panu Václavu Havlovi, své osobní dohady si už s ohledem k pietě zemřelému řešte jinde, nejlépe pomocí SZ, kde právě toto patří. Děkuji.

Není tady

 

#98 19. 12. 2011 15:51

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

eremuruss napsal(a):

Nesnasim slovo SVOBODA na to jsem zde uplne alergicka.Jaka je tu svoboda,kdyz v zamestnani musis drzet hubu a krok,pokud se ozves tak letis.Ja si svobodu prestavuju trochu jinak.

Změň zaměstnání, kde tu hubu nebudeš muset držet - to je jediná rada, co k tomuto můžeš dostat. Ostatně Erem - konkrétně tobě jsem nabídla změnu k lepšímu životu. Jenže tys pro to nehla ani prstem, naopak jsi hledala všelijaké výmluvy, proč to nemůžeš udělat, takže co vlastně chceš? Tobě se totiž tym, kde jsi líbí, pokud by se ti nelíbilo, něco bys pro to udělala - jenže jsi líná a to nejen myslet.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#99 19. 12. 2011 15:56

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Pandorraa napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Ano, o tom Havel mluvil při nástupu do fce prezidenta, tedy v době, kdy si každý z nás, tedy i on, jen těžko dovedl představit, co vše obnáší život i politika ve svobodné zemi, protože jsme byli zvyklí, že o všem, vč. nás samých rozhoduje stát, a že my sami nenesem za nic zodpovědnost. S Havlem přišla svoboda, ale právě i ta osobní odpovědnost, kterou mnozí z nás neunesli ...

Je třeba říct, že po odchodu z politiky to Havel už viděl jinak a shrnul to všechno do věty:

"Paradoxem demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše."

A to byla zkušenost, kterou předem prostě neměl a nemohl mít, a proto směle sliboval i to, co splnit nemohl. Obávám se, že kdyby tu zkušenost měl, tak by tu fci nevzal, a kdyby ji nevzal, bylo by nám všem dnes velmi pravděpodobně daleko hůř.

tummenupp
Možná bybylo také dobré si připomenout, jak dlouho už Václav Havel NENÍ prezidentem stolt
A tak mu konečně přestat přisuzovat i to, co skutečně nezpůsobil!

Havel byl především ČLOVĚK, člověk se světlými i stinnými stránkami.
Pokud od něj někdo očekával, že je bohem, který mávne kouzelným proutkem, zkrotí démony a stíny ostatních lidí a tak mu zajistí blahobyt, není divu, že je teď zklamán.
Je to ale bohužel jeho blbost, že taková očekávání vůbec měl.
Protože Havel byl především demokratem, nikolliv diktátorem.
(Ke své škodě, chce se mi teď dodat, když to tu tak čtu....)

Podle mého názoru Havel předběhl svou dobu.
Co bylo v jeho moci, to udělal.
Takže udělal víc, než udělali ti, kteří teď naříkají, že mu věřili a on je zradil, protože oni nejspíš neudělali ani to - to, co je a bylo v jejich moci.

Hodnotit Havla podle jeho jednotlivých činů je jako honotit už zde zmíněného Beneše jen podle toho, jak se zasloužil o vznik ČSR a nebo jen podle toho, jak se "zasloužil" o Mnichov 1938 nebo o únor 1948.
Oba byli vyjímeční, oba pracovali pro stát, oba mu ze sebe dali to nejlepší, co měli.
Kdo z nás o sobě může říci totéž, a hodí kamenem.

Já Havla vnímám jako slušného člověka, který do politiky, jak už tu někdo řekl, vnesl duchovní aspekt. Jestli včas a nebo příliš brzo, to se neodvažuji teď hodnotit.
Nicméně TO už v politice je, i když samotného Havla to nejspíš nakonec převálcovalo.
O to byl pro mne statečnější, že do toho vůbec šel.

My Češi máme tendenci zatracovat a kritizovat své hrdiny. Proto jich tolik nemáme - nebo proto se stávající hrdinové tak často mění v "nehrdiny" - a  proto ani my sami nejsme žádní hrdinové. Bylo by moc faj, kdybychom tedy nebyli alespoň zbabělci a naučili se vzdát čest tomu, kdo si ji zaslouží.

Havel byl pro mne skromný, slušný a statečný člověk. Moc takových na naší politické scéně nemáme. Je mi líto, že odešel.

Do puntíku souhlasím s oběma příspěvky tummenupp


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#100 19. 12. 2011 16:05

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

ViktorkaM napsal(a):

Nejsem Erem, ale slovo "svoboda", ktere se zde za SVOBODU oznacuje, mi take otevira nozik v kapse... pac svobodu si predstavuju tak, ze muzu byt stastny a svobodny dle svych predstav a sil (a to zde NEJDE!!!) - za vseobecne znameho predpokladu, ze "jinemu do jeho svobody nezasahuju"...
Pro vselijake propagatory nazoru "tak jdi jinam", nebo "zvedni zadek a makej" mam i odpovedi predem: Nechci jit jinam, ... makam, za podhodnocenou (vladni garniturou) mzdu...

Ty makᚠza podhodnocenou mzdu, kterou ti určila tvá "šéfka" jak ty ji nazývᚠ- ale ona to není tvá šéfka, ona ti jen přehazuje ocmrndávky, s kterýma se nechce patlat - a ty ji vděčně (před ní) pomyslně líbᚠručku, že ti přihrála na kus žvance. Ty nemakᚠza podhodnocenou (vládní garniturou) mzdu...
Za to nemůže ani Havel, ani žádný další politik...tohle je čistě mezi tebou a tvou "šéfkou"....řeknu ti to bez obalu - vytírá s tebou podlahu, protože ví, že jsi za to vděčná, protože nemᚠna to, postavit se sama za sebe na vlastní nohy.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů