Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#376 28. 11. 2014 16:44

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

KALIK napsal(a):

Havloid je člověk vyznačující se nekritickým obdivem k postavě V. Havla a jeho následovníků.....

Kaliku, cos četl od VH....jeho úvahy, články ke konkrétnímu dění? Kdysi, za temného dávnověku, byl hlasem Václava Havla Martin Štěpánek a byl slyšet ze zahraničního vysílání. Tenkrát mě ty úvahy a názory zaujaly. Bohužel, když je mohl a směl pronášet veřejně a vlastním hlasem, nebylo to (pro mě) už ono, neměl ten znělý hlas a přednes jako Martin Štěpánek. To nic nemění na obsahu, přesahujícím čas.....jen jsem si to radši přečetla.
Myslím, že to jen ty si představuješ nekritický obdiv (nebo odpor, jako asi tvůj), soudný člověk třeba souhlasí s většinou myšlenek,v konkrétním článku napsaných, nebo má větší či menší výhrady, nebo nesouhlasí vůbec. Černobílý pohled je spíš tedy ten tvůj, je to jednodušší, že? S čím jsi s VH nesouhlasil v jeho úvahách? Konkrétně, prosím.....
Můžeš mi říct, kdo jsou ti "následovníci"? Lidé, zastávající podobný pohled na dění? Podobný světonázor? Nebo.....?

Není tady

 

#377 28. 11. 2014 16:47

rossmery
Zablokovaný
Registrovaný: 30. 10. 2014
Příspěvky: 223

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Pandorraa napsal(a):

KALIK napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Já měla na mysli spíš už sjednocení celkem rozhádaných disidentů, antikomunistické a i komunistické opozice atd. atd.
BTW jeho myšlenky bez ohledu na to, zda jemu samotnému se je podařilo naplnit či ne, lidi sjednocují dodnes a to nejen u nás.

Které myšlenky?

Vidíš. A to je právě ono...že ty to vůbec nevíš.... Z toho všeho kolem něj lovíš jen ty srágory, klenoty v nich utopené ti unikají...
Nečetl jsi žádnou jeho knihu? Neviděl žádnou hru? Neslyšel žádný projev, rozhovor...?
Přece ode mne nečekáš, že ti začnu vymývat mozek a vnucovat modlu Havla. To bych neudělala ani tobě, ale ani jemu.
Každý si sám musí najít to, co je pro něj přínosné.
Takže:
Kdo chce, ten vidí a slyší, kdo chce, ten hledá hůl, aby mohl bít psa stolt

Jasně , všichni jsme blbí a jen ty jsi četla a viděla jeho hry.
Jeho věci jsou nezajímavý a blbý , jen šikovnej režisér z toho uměl udělat něco, na co se trošku dalo koukat .........protože tehdy byl ikona , tak na tom všichni spolupracovali, na jeho image .
Jako teď všichni vynášejí knížete a podobný nuly bez vzdělání .

Není tady

 

#378 28. 11. 2014 16:56

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

KALIK napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Já měla na mysli spíš už sjednocení celkem rozhádaných disidentů, antikomunistické a i komunistické opozice atd. atd.
BTW jeho myšlenky bez ohledu na to, zda jemu samotnému se je podařilo naplnit či ne, lidi sjednocují dodnes a to nejen u nás.

Které myšlenky?

Proč se vůči němu tolik vymezuješ, když vlastně jeho názory, úvahy a myšlenky neznáš? Nepřipadá ti to samotnýmu divný? To by ses musel ovšem do nich ponořit, přečíst a hlavně o nich přemýšlet.....je o tolik jednodušší používat pejorativně remín "havloidi", aniž bys vlastně znal obsah. Soustředíš se na vnější osobní nedostatky a chyby (o kterých ale taky víš jen z druhé a další ruky)....

Není tady

 

#379 28. 11. 2014 17:58

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Havel je dnes především představitelem české image. Amíci mají coca-colu a mekáč, Frantíci kulinářský a technický um v podobě šampaňského, sýrů a Eiffelovky, Rusové mají své gulagy a vodku ... a my se můžeme prezentovat intelektem a umem Havla, Kafky, Kundery, Čapka, Holana, Janáčka, Dvořáka, Martinů ... jenže místo toho někteří z nás raději ukazují buranskou pivní kulturu a paty čouhající z čínských a ruských análů ...

Upravil(a) Míša Kulička (28. 11. 2014 21:25)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#380 28. 11. 2014 18:10

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

...a amerických


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#381 28. 11. 2014 18:11

rossmery
Zablokovaný
Registrovaný: 30. 10. 2014
Příspěvky: 223

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Míša Kulička napsal(a):

Havel je dnes především představitelem české image. Amíci mají coca-colu a mekáč, Frantíci kulinářský a technický um v podobě šampaňského, sýrů a Eiffelovky, Rusové mají své gulagy a vodku ... a my se můžeme prezentovat intelektem a umem Havla, Kavky, Kundery, Čapka, Holana, Janáčka, Dvořáka, Martinů ... jenže místo toho někteří z nás raději ukazují buranskou pivní kulturu a paty čouhající z čínských a ruských análů ...

To je docela drzost srovnávat nevzdělanou nulu Havla s Čapkem a Janáčkem, Martinů ...... big_smile
A Havel byl v americkým análu celej život  .

Není tady

 

#382 28. 11. 2014 18:59

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

rossmery napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Havel je dnes především představitelem české image. Amíci mají coca-colu a mekáč, Frantíci kulinářský a technický um v podobě šampaňského, sýrů a Eiffelovky, Rusové mají své gulagy a vodku ... a my se můžeme prezentovat intelektem a umem Havla, Kavky, Kundery, Čapka, Holana, Janáčka, Dvořáka, Martinů ... jenže místo toho někteří z nás raději ukazují buranskou pivní kulturu a paty čouhající z čínských a ruských análů ...

To je docela drzost srovnávat nevzdělanou nulu Havla s Čapkem a Janáčkem, Martinů ...... big_smile
A Havel byl v americkým análu celej život  .

No, vidis to? A Americanum to vubec nevadi, klidne je maji v jedne řadě... smile
Jsou to ale vykukové zaprodaný, že? lol

Upravil(a) gymnasión (28. 11. 2014 19:01)


Zpomal.

Není tady

 

#383 28. 11. 2014 19:20

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

NÁŠ LID                                  nedopustí, aby vymoženosti
  NAŠEHO LIDU                      byly odňaty
  NAŠEMU LIDU                      a aby kdokoli klamal
  NÁŠ LID                              voláním:
  NÁŠ LIDE!   
O NAŠEM LIDU                        a rozhodují ti, kteří jdou
S NAŠÍM LIDEM    !


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#384 28. 11. 2014 21:07

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Precti si třeba Dopisy Olze, poznás Havla jako člověka.

Jinak posuzujes člověka, v jehož botách jsi nechodil a ještě k tomu podle toho, co o něm tvrdí jiní.... To je vždycky ošidné. Pak se lehko můžeš stát obětí manipulace, aniž bys si toho všiml...


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#385 28. 11. 2014 21:22

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Souhlasím s daph.
Posuzovat člověka podle vnějších znaků je známka vlastní hlouposti a omezenosti.
Například takový Hašek chlastat první ligu, ale jen debil by nevnímal proč a jen totální ignorant si nevšimne, že jeho Švejka čtou na všech kontinentech už bůh ví kolikráte generace kulturních lidí.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#386 28. 11. 2014 22:56

rossmery
Zablokovaný
Registrovaný: 30. 10. 2014
Příspěvky: 223

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Pandorraa napsal(a):

Souhlasím s daph.
Posuzovat člověka podle vnějších znaků je známka vlastní hlouposti a omezenosti.
Například takový Hašek chlastat první ligu, ale jen debil by nevnímal proč a jen totální ignorant si nevšimne, že jeho Švejka čtou na všech kontinentech už bůh ví kolikráte generace kulturních lidí.

Takový rodinný dopisy napsala obrovská hromada lidí a ještě to neznamená, že z nich  budu dělat Boha a světovýho spisovatele .
Bukowskiho taky čte celej svět a pořád z toho nevyplývá, že je to slušnej člověk, kterej by měl být vzorem národa. 
Je zrovna tak jako Havel ožrala a spodina .
Vůbec mi přijde, že v poslední době, čím je kdo větší spodina, tím víc ho lůza oslavuje - kníže.
A čím je kdo vzdělanejší a sečtělejší , tím víc ho lidi nenávidí .....asi nemluví jejich primitivním jazykem.

Upravil(a) rossmery (28. 11. 2014 22:59)

Není tady

 

#387 29. 11. 2014 0:45

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Václav Havel a Jitka Vodňanská:

http://ona.idnes.cz/jitka-vodnanska-vel … ecnost_jup


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#388 29. 11. 2014 0:46

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Juraj napsal(a):

Pro mne mnoho...

Laska, Pravda, Spravedlnost, Demokracie...
Vitezstvi Sametove revoluce...
Srdicko u jeho podpisu
Bonmoty, pro mne moudre ci vtipne vetikcy, o sobe ci jinych, o nas, o spolecnosti v ktere zijeme - jeden jsem si dal do sveho podpisu pred par tydny kdyz jsem si jej precetl v clanku v novinach...

Ted jsem prisel z venku, poustim Vecernicek pro deti - neni... Jen celovecerni zmeneny program o Havlovi...
Neni uz ani Vaclav Havel...

Jen v nasich vzpominkach.

Vse dobre preji, Pane Prezidente - v politickem, umeleckem i bohemskem nebi...

Juraj v roce 2011...


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#389 29. 11. 2014 11:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Pandorraa napsal(a):

Judyna napsal(a):

Pandorraa napsal(a):


Víš, co je směšný? Že ti, co seděli za bukem a nebo ještě ani nebyli na světě, si osobují právo soudit člověka, který jistě nebyl svatý, ale dokázal to, co oni ne - posvítit ostatním na cestu. A kdyby tou pomyslnou sirkou škrtl jen jednou jedinkrát, je to pro mne daleko větší frajer, než všichni ti, co mu dnes háží na hlavu všechny svoje frustrace.
Jak to řekl Martin Mejstřík, který ho vždycky kritizoval a já si na to pamatuju, protože jsem halt o dost starší než ty a nemusím se spoléhat na to, co kde který blb napíše, ale i přesto pochopil, kdo Havel je: "žádný ze současných politiků mu nesahá ani po kotníky".
Podle mne Havel uměl to, co nikdo z těch dnešních panáků - dovedl lidi sjednotit, protože byl lidsky slušný. A to vždycky.
No a že žádný strom neroste do nebe, to neroste, to je fakt.
No a co jako?

V čem? Dle mého byli lidé nejvíce sjednoceni hned zpočátku po 17. 11. Ale v té době znal Havla u nás málokdo. Tedy v celé republice.

Já měla na mysli spíš už sjednocení celkem rozhádaných disidentů, antikomunistické a i komunistické opozice atd. atd.
BTW jeho myšlenky bez ohledu na to, zda jemu samotnému se je podařilo naplnit či ne, lidi sjednocují dodnes a to nejen u nás.

Aha, tak to potom ano.

Co se týče exprezidenta Havla - ano, byl to člověk z masa a kostí, tak, jako my všichni. Jeho myšlenky dopodrobna neznám, ani jeho dílo. Ty, co znám, se mi líbí, připadal mi jako "mírotvorce". Líbil se mi  jeho slovni projev - i s těmi nedokonalostmi, protože byl autnentický, milý, slušný, bez náznaku arogance.  Líbilo se mi, že se zasadil o ukončení našeho zbrojního průmyslu. Já bláhová myslela, že tím  přispíváme ke zlepšení situace. O to hůř jsem já osobně nesla jeho podporu vojenské intervenci v Kosovu, mimochodem - v tomto se neshodoval s tehdejší vládou. Špatně jsem nesla i jeho podpis na dopise schvalujícím "preventivní" válku USA v Íráku, jež myslím nebyla radou bezpečnosti posvěcena. A zdaleka jsem nebyla sama. Tento jeho postoj lidi rozhodně nesjedncoval, spíše naopak.
Takže pro mě - slova ano, NĚKTERÉ činy jsou pro mě ale právě v kontextu s jeho myšlenkami nepochopitelné.
Neberte to jako nějaké souzení - hodně toto slovo používáte. Já nikoho nesoudím. Jen píšu, proč můj názor na exprezidenta není jen kladný.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#390 29. 11. 2014 11:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Myslím si totéž co Judyna.

Upravil(a) vrabčák (29. 11. 2014 11:39)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#391 29. 11. 2014 12:11

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Judyna napsal(a):

Aha, tak to potom ano.

Co se týče exprezidenta Havla - ano, byl to člověk z masa a kostí, tak, jako my všichni. Jeho myšlenky dopodrobna neznám, ani jeho dílo. Ty, co znám, se mi líbí, připadal mi jako "mírotvorce". Líbil se mi  jeho slovni projev - i s těmi nedokonalostmi, protože byl autnentický, milý, slušný, bez náznaku arogance.  Líbilo se mi, že se zasadil o ukončení našeho zbrojního průmyslu. Já bláhová myslela, že tím  přispíváme ke zlepšení situace. O to hůř jsem já osobně nesla jeho podporu vojenské intervenci v Kosovu, mimochodem - v tomto se neshodoval s tehdejší vládou. Špatně jsem nesla i jeho podpis na dopise schvalujícím "preventivní" válku USA v Íráku, jež myslím nebyla radou bezpečnosti posvěcena. A zdaleka jsem nebyla sama. Tento jeho postoj lidi rozhodně nesjedncoval, spíše naopak.
Takže pro mě - slova ano, NĚKTERÉ činy jsou pro mě ale právě v kontextu s jeho myšlenkami nepochopitelné.
Neberte to jako nějaké souzení - hodně toto slovo používáte. Já nikoho nesoudím. Jen píšu, proč můj názor na exprezidenta není jen kladný.

Já si myslím, že názor na nikoho není jen kladný nebo jen zápo*ný. Ale spíš kladný anebo spíš zápo*ný.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#392 29. 11. 2014 12:22

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Judyna napsal(a):

Aha, tak to potom ano.

Co se týče exprezidenta Havla - ano, byl to člověk z masa a kostí, tak, jako my všichni. Jeho myšlenky dopodrobna neznám, ani jeho dílo. Ty, co znám, se mi líbí, připadal mi jako "mírotvorce". Líbil se mi  jeho slovni projev - i s těmi nedokonalostmi, protože byl autnentický, milý, slušný, bez náznaku arogance.  Líbilo se mi, že se zasadil o ukončení našeho zbrojního průmyslu. Já bláhová myslela, že tím  přispíváme ke zlepšení situace.

To je fama. Prezident nema zadnou pravomoc ukoncit nejakou vyrobu v nejakem zavode.  Zbrojni prumysl padl, jelikoz nemel odberatele a desetileti nic neinovoval. Proste nezajem.

Upravil(a) sahleb (29. 11. 2014 12:22)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#393 29. 11. 2014 18:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

NĚKTERÉ činy jsou pro mě ale právě v kontextu s jeho myšlenkami nepochopitelné
To ovšem můžeš říct prakticky o každým... "i člověk spravedlivý sedmkrát denně zhřeší"...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#394 30. 11. 2014 7:39

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

A tak se asi většinou můžeme (vzácně) shodnout na tom, že nikdo tady osobnost Václava Havla neadoruje, jeho zbožštění se nekoná, ale nějakým způsobem ho oceňujeme a uznáváme.....někdo za statečnost, někdo za názory, a tak.
P.S. On i ten Masaryk měl svoje chyby, ale holt ta druhá miska vah byla t잚í, a tak to bude, myslím, i s VH.

Není tady

 

#395 30. 11. 2014 9:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Daphné, tak nějak to také mám.
Mám ho ráda, ale ne slepě. Pro mě měl mnohem více plusů než mínusů. A na jeho památku (mimo jiné)  držím 18. prosince Den krátkých kalhot.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#396 30. 11. 2014 10:14

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Daphné napsal(a):

Proč se vůči němu tolik vymezuješ, když vlastně jeho názory, úvahy a myšlenky neznáš? Nepřipadá ti to samotnýmu divný? To by ses musel ovšem do nich ponořit, přečíst a hlavně o nich přemýšlet.....je o tolik jednodušší používat pejorativně remín "havloidi", aniž bys vlastně znal obsah. Soustředíš se na vnější osobní nedostatky a chyby (o kterých ale taky víš jen z druhé a další ruky)....

Ale prd a vořech, jeho myšlenky znám, tedy aspoň ty, které veřejně prezentoval a ty mě právě nezaujaly. Proto jem se zeptal na ty myšlenky, které by ukázaly něco víc wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#397 30. 11. 2014 10:21

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Pandorraa napsal(a):

Precti si třeba Dopisy Olze, poznás Havla jako člověka.

Jinak posuzujes člověka, v jehož botách jsi nechodil a ještě k tomu podle toho, co o něm tvrdí jiní.... To je vždycky ošidné. Pak se lehko můžeš stát obětí manipulace, aniž bys si toho všiml...

a jak ty ho posuzuješ? Poznala si ho osobně, vyměňovala jsi si s ním dopisy? Žila jsi s ním jako manželka? Nebo ho znᚠtak jako ostatní, tj. skrze to, co na veřenost o sobě pustil? Pokud si ho osobně delší dobu neznala, pak se můžeš lehce stát manipulovaná, aniž by sis toho všimla.

Zkusím ty dopisy někde sehnat a juknout na to. Snad mi to ozřejmí tohoto génia naší nové doby.

Upravil(a) KALIK (30. 11. 2014 10:23)


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#398 30. 11. 2014 10:24

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Kaliku, klid. Václav Havel tady již 3 roky není. Nech ho klidně spát a zaměř se na něco nebo někoho jiného. Nejspíše na sebe, podívej se do sebe, proč mᚠpotřebu chovat se vzhledem k VH tak, jak se chováš. Je předvánoční čas, zklidni se, ztiš se a spíš jenom naslouchej. par


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#399 30. 11. 2014 10:37

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Judyna napsal(a):

Aha, tak to potom ano.

Co se týče exprezidenta Havla - ano, byl to člověk z masa a kostí, tak, jako my všichni. Jeho myšlenky dopodrobna neznám, ani jeho dílo. Ty, co znám, se mi líbí, připadal mi jako "mírotvorce". Líbil se mi  jeho slovni projev - i s těmi nedokonalostmi, protože byl autnentický, milý, slušný, bez náznaku arogance.  Líbilo se mi, že se zasadil o ukončení našeho zbrojního průmyslu. Já bláhová myslela, že tím  přispíváme ke zlepšení situace. O to hůř jsem já osobně nesla jeho podporu vojenské intervenci v Kosovu, mimochodem - v tomto se neshodoval s tehdejší vládou. Špatně jsem nesla i jeho podpis na dopise schvalujícím "preventivní" válku USA v Íráku, jež myslím nebyla radou bezpečnosti posvěcena. A zdaleka jsem nebyla sama. Tento jeho postoj lidi rozhodně nesjedncoval, spíše naopak.
Takže pro mě - slova ano, NĚKTERÉ činy jsou pro mě ale právě v kontextu s jeho myšlenkami nepochopitelné.
Neberte to jako nějaké souzení - hodně toto slovo používáte. Já nikoho nesoudím. Jen píšu, proč můj názor na exprezidenta není jen kladný.

Bingo, mám to podobně smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#400 30. 11. 2014 10:40

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Václav Havel - co pro mne znamenal

Eva. napsal(a):

Kaliku, klid. Václav Havel tady již 3 roky není. Nech ho klidně spát a zaměř se na něco nebo někoho jiného. Nejspíše na sebe, podívej se do sebe, proč mᚠpotřebu chovat se vzhledem k VH tak, jak se chováš. Je předvánoční čas, zklidni se, ztiš se a spíš jenom naslouchej. par

Evičko, proč to říkᚠmně? Proč se zaobírᚠmou osobou, proč se nezaměřuješ sama na sebe? wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů