Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 12. 2011 10:08

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

dcera bere veci

ahoj holky, potrebovala bych poradit, jsem uz v koncich.
Moje 12 leta dcera bere veci sve 18 lete sestre. Muzu zazkazovat, vysvetlovat, trestat, domlouvat, nic nepomaha.
Dnes je opet ve skole v kozene zimni bunde a v botach na 6 cm podpadku, uceni ma v kabelce  roll Pritom ma obleceni a bot dost. Nemuze si sstezovat. V sobotu dostala nove dziny, ma 4 zimni bundy a 5 paru bot kapitulation Jen ji proste nekoupim ten 6 cm podpatek. Starsi sestre bere i malovani, me zase sperky takze nedavno mela ve skole pekne drahy zlaty retizek s diamantovym priveskem.
Nevim uz jak na ni. Obcas nevydrzim, serezu ji hned ve dverich jak dojde domu, obcas ji donutim k rozmluve ale nic nepomaha. Jasne ze s ni muzu rano v 7 hodin vstat a kontrolovat, v cem do skoly odchazi, ale ja spis stojim o to, aby to proste prestala delat.
Poradite, co by se dalo zkusit?


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#2 7. 12. 2011 19:41

mvkoty
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Velvary
Registrovaný: 29. 7. 2007
Příspěvky: 5954
Web

Re: dcera bere veci

Dituš kup jí boty na 10cm podpatku a si zlomí nohu a dá pokoj. Já bych jí ukázala moje nohy jak je mám zničené z bot na podpatku aby viděla jak budou ty její mladé nožky za chvíli vypadat. Dneska jsem ráda za botasky.
Ale teď vážně v tomhle věku asi nic moc nepomůže když budeš řezat bude to dělat na tur. Vidím sebe v jejím věku, kdyžmě doma kontrolovali měla jsem věci u kamarádky a u ní jsem se převlékala a malovala. Asi to chce jen vydržet ono to přejde. A nebo aby jí Pavla dala pár facek sama. Nebo zamykat skříň kde ty věci Pavla a ty máte aby se na ně bára nedostala.

Není tady

 

#3 8. 12. 2011 11:12

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: dcera bere veci

Půjčovala bych si její věci... Ne hadry... deníček, přehrávač... co já vím... mobil, noas... Hrabala bych se jí ve věcech... alespoň bude vědět, jak je to asi příjemný ostatním.
Šperky bych zamykala.
Jo a její hadry bych občas půjčila na hraní kolombovi a sestřičce... není nad tričko, který bývalo in, dokud na něm nebyl flek od vyvržený mrkve. big_smile Pravda ale je, že jak to letí, tak vůbec nevím kolik jim je... možná že už jedou spíš ve fixách, modelíně a tak. wink
Nicméně asi s ní extra nehneš a budeš muset tuhle fázi vývoje dcerunky přežít. wink

Není tady

 

#4 19. 12. 2011 23:42

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dcera bere veci

Javeno lollollol Ted si mě dostala.
JInak Dito - poradila bych - neřeš to.
Proč vlastně si proti aby nosila podpatky? Jako kvůli učitelům,aby neřekli?
No tak si je párkrát vezme ,blbě se j v tom bude chodit, zjistí,že to není ono.
KDyby si chodila do práce neviděla by si, jak se oblíká a jak chodí  domů.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#5 19. 12. 2011 23:43

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dcera bere veci

Dito - a ona je nebere, ona si je jen půjčuje


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#6 19. 12. 2011 23:59

Ona
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 122

Re: dcera bere veci

dusička napsal(a):

Dito - a ona je nebere, ona si je jen půjčuje

Je tu problém , aby si takhle nazačala půjčovat postupně třeba Kč. Bohužel to takhle začíná. Půjčit si může jen to, co ji ten od koho si půjčuje půjčí. Jinak to není půjčka , ale krádež ( já vím , že řeknete , že je to moc tvrdé) .roll

Není tady

 

#7 20. 12. 2011 6:53

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dcera bere veci

Já už to půjčování mezi svými syny neřeším. Sice si občas jeden stěžuje, on si vzal mojí mikinu, a přitom má na sobě bráchovo tričko. dumbom řekla bych že 12tiletá holka je v těžké pubertě a že z toho vyroste.Asi závidí a žárlí na starší ségru, že má lepšejší oblečky než ona.  A s penězma to nemá nic společnýho.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#8 21. 12. 2011 8:30

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: dcera bere veci

Ona napsal(a):

dusička napsal(a):

Dito - a ona je nebere, ona si je jen půjčuje

Je tu problém , aby si takhle nazačala půjčovat postupně třeba Kč. Bohužel to takhle začíná. Půjčit si může jen to, co ji ten od koho si půjčuje půjčí. Jinak to není půjčka , ale krádež ( já vím , že řeknete , že je to moc tvrdé) .roll

Já neřeknu. Když si půjčím něco, co má majitele kterého se nezeptám, jestli si to můžu půjčit - tak to v pořádku není. hmm
Ve dvanácti bych holce taky podpatky nedávala, něco jinýho jsou 2, 3 cm... 6 je dost. Děti jsou ještě ve vývinu a páteří počínaje, nohama konče... prostě to zdravé není. Rovnám je, i když se hrbí u počítače, ale pravda je, že kdybych měla záda v pořádku, taky by mi asi nepřišlo, že je to takový problém. Nehledě na to, že jak se říká frajeřina zebe a nevěřím, že holka sundá podpatky, že se jí v tom blbě chodí... mý holce mrzne kebule, ale čepice je trapná... za mých mladých (a podstatně starších, než 12) let se nosily sukně tak krátký, že mi v zimě málem kejchala... ale když mám krásný nohy, proč je balit do kalhot. tongue
Pokud si berou věci navzájem... tak to těžko řešit... to bych do toho asi vstoupila taky jen jednou - když si půjčuješ ty jeho věci, neřeš, že si půjčuje on tvoje. Tečka, nechci o tom už slyšet.
Pokud je to jednostranné a jde mimo jiné i o zlato s diamanty... je to troška o něčem jiném. Už jen to, že holku může někdo okrást.
Malování bych jí ale koupila... sice toho nejsem příznivcem, ale člověk se může na hlavu stavět... ale když kámoška chodí zmalovaná jak mejval, těžko nepovolit. My tedy jen řasenku a lesk na rty... ale chtěla tužku na oči a podobný bejkárny... tak proč ne. Stejně to nepoužívá, protože je líná se večer odlíčit - což bylo pravidlo, který musela dodržovat a jak jsem jí sůvu párkrát vytáhla večer z pelechu, že se na to vykašlala... nějak jí to přestalo bavit. Jo, když někam jde - vánoční trhy, besídka, kino... to jo, to nahodí řasy... ale jinak ne. Asi jde spíš o ten pocit, že může. A jelikož, když někdo může, tak většinou nepotřebuje... wink
A tak mi i napadlo... že když já chci něco půjčit... tak se ptám. Můžu si půjčit noas - nejde mi otevřít příloha (jinej oper. systém)... můžu si půjčit tvoji palestinu... Ono pokud já nebo někdo další z rodiny si beru, pak těžko chtít po ostatních, aby se ptali.
To je to samý jako díky a prosím. Ani si to kolikrát neuvědomujeme a vůči dětem vystupujeme - podej mi to, přines to... oni pak řeknou - dej mi a my se děsně divíme... že neumí poprosit a říct díky... vissla

Není tady

 

#9 21. 12. 2011 10:58

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: dcera bere veci

To je prave to, co ji nedokazu vysvetlit.
1 vec vypujcena bez souhlasu druheho, pres jeho vyslovny zakaz a tajne je u me kradez.
2 vse co si takto "vypujci" jeste navic nevraci na sve misto, takze kdyz chceme "vratit" sperky, parfemy, tricka je treba prohledat jeji veci.

To jsem chtela vyresi ttak, ze za kazdou vec kterou u ni najdu dostane trest - 200x napsat vetu "cizi veci si bez dovoleni nepujcuji" Strasne ji to vadi, pokazde breci kdyz musi psat, ale docilila jsem akorat toho, ze jeste rafinovaneji schovava namisto toho aby pochopila, ze si nesmi takto pujcovat.

Neni to tak dlouho, co jsme se smaly nasim znamim (trochu mimozemstani ) lol lol Pan mel susenky zamcene ve sklepe, pani je schovavala do krabice ve stupacce, jedna dcera (18 let ) je zamykala do kufru pod posteli, druha dcera 18 let radsi nic neskladovala a bracha 24 let jim vsechno sezral. roll Fakt jsme se s muzem bavili nad tim, jak nekdo muze dojit tak daleko a hle, zaciname byt v ty samy situaci taky.


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#10 21. 12. 2011 12:36

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: dcera bere veci

Strasne ji to vadi, pokazde breci kdyz musi psat, ale docilila jsem akorat toho, ze jeste rafinovaneji schovava namisto toho aby pochopila, ze si nesmi takto pujcovat.

Hele nedivím se jí, než bych psala, tak bych taky schovávala... hmm To už je lepší dostat těch pár facek. big_smile
Dituš, co jinak - když se zeptáš, půjčíme ti to, vždy to není problém, nám vadí jen to, že se nezeptáš.. Pokud jde o šperky, tak fakt ne - přepadení atd... to bych jí vysvětlila... možná koupila nějaký dražší šmuk... hmm
Ale chce to dodržet. Takže když přijde za ségrou, že by bundu... tak jo. Půjč si ji.
Třeba to pak bude bez problému i vracet.

Není tady

 

#11 21. 12. 2011 17:03

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: dcera bere veci

Dito, psát tisíckrát větu problém prostě neřeší. T9m že si přivlastňuje, co jí to dává? Jaký má pocit, když si něco tajně půjčí a nevrátí? Přes ty pocity by se snad dalo dopátrat toho, proč to dělá právě takhle blbě.

já si vzpomínám, že jsem svého času brala halenky mámě, protože ty moje se mi nelíbily a máma mi prostě nekoupila, protože neměla prachy. Brala jsem si je sem tam na týden pryč. Máti na to nikdy nepřišla a když udělala vyrvál, ale když já jsem neměla hezký věci. Nevím proč mi pořád kupovala otřesně dětské.... Vyřešilo se to až s mými brigádami.

Myslím si, že dokud nenajdeš důvod, příčinu jejího chování, neodstraníš ani důsledek. Možná ho nechce říct ani tobě, možná by ho řekla sestře, komukoli jinému, třeba už se tak moc bojí trestu.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#12 9. 2. 2012 21:08

Lenďák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 4. 9. 2007
Příspěvky: 5047
Web

Re: dcera bere veci

Dito wink to musí být starší na nervy, co!!! roll já bych taky byla, máme holky stejně staré, boty by okopala, určitě zničila, kdoví jak drahé šperky až by je někde založila do batohu se ztratily, jééé nedivím se Pavle ani Tobě, že to chceš řešit;) a jednom mᚠpravdu, musí se zeptat, tak se začíná godlike slušnost a poctivost jí učíš ty a mávnout nad tím rukou asi není nejlepší řešení..jak tu někdo psal, nikdy člověk neví, když přeskočíš jednu zásadu, jak se může dál nabalit..
jinak Aja by taky podpadky nosit nemohla v tomhle věku i když spolužačky některé fakt nosí min. 5 cm roll malujou se, holej si i ruce lol atd..
určitě důvod je ten, že ví, že by jí to Pavla asi půjčit nechtěla, tak je pro ní jednodužší mít ty věci by za tuhle cenu!! taky chápu proč to možná dělá, asi se chce vyrovnat někomu z holek ve třídě, kdo už smí nosit podpadky a má mraky značkových nebo tak něco kousků..taky ve 12 tak hokly rostou v ceně obdivu spolužaček, že?? wink

já Aje občas taky něco půjčím, ale příjde se normál zeptat a někdy to půjčím a někdy ne..ale co bych dělala, kdyby to brala potají, jééé roll
ale příjde mi tu dobrý nápad půjčit Kryštůfkovi její nejlepší kousky lol vissla ta bude vejrat lol a jen říct co je??? lol vissla

jinak my si tu s holkama musíme schovávat dobroty zas před takou styrka a nedá si pokoj a nedá


http://www.ticker.7910.org/as1cCDj-O7-0010Nzc3NDlkenwwMDc1NmR8TGF1cmlua2EgLSA.gif

Není tady

 

#13 11. 2. 2012 12:29

váhavá
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 4. 2008
Příspěvky: 118

Re: dcera bere veci

Co zkusit koupit Báře stejné věci jako má Pavla,pak by třeba neměla důvod si je pújčovat.Tak to řeší maminka dceřiny kamarádky.Holky(19 a 13) mají vše stejné jako dvojčata.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů