Oznámení

27. ledna : Lahodný svěží moučník, který je připraven "než se kafe uvaří", tak přesně taková je bublanina bez vajec.

#1 24. 11. 2011 7:35

Simeonovova.b
♥------

Jak se zabavit neplatícího nájemníka?

Zdědila jsem byt, který jsem na základě smlouvy pronajala a nájemníci neplatí hned druhý nájem a kauci. Teď vím, že jsem udělala chybu, protože podle zákona vystěhovat nájemníka snad ani nejde. Máte nějakou radu, jak to udělat jinak, ale zároveň neporušovat zákon?

Myslím něco ve smyslu vysazení vstupních dveří, trestní oznámení, vymahači, odhlášení elektriky apod?

Jak to podle zákona mají ti pronajímatelé dělat, když jsou rádi, že zaplatí svoje náklady na život a na placení dalšího bytu už nemají?

Děkuji za každou radu

Není tady

#2 24. 11. 2011 7:45

mag
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Jak se zabavit neplatícího nájemníka?

Ale jistěže jde, pokud je dluh vyšší než 3 nájmy a platby za služby, dej jim výpověď (náležitosti najdeš v obč. zákoníku).

Není tady

#3 24. 11. 2011 11:21

Simeonovova.b
♥------

mag napsal(a):

Ale jistěže jde, pokud je dluh vyšší než 3 nájmy a platby za služby, dej jim výpověď (náležitosti najdeš v obč. zákoníku).

No jo, ale já nechci dospět do stádia, že bude dluh vyšší než 3 nájmy a dávat výpověd, kde budu čekat další 3 měsíce :-(

Není tady

#4 24. 11. 2011 11:45

mag
♥♥♥♥♥♥♥

Pak musíš porušit zákon.

Není tady

#5 24. 11. 2011 12:32

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥

Odhlásit elektřinu, když to nepomůže tak pozvat ukrajinské advokáty. smile

Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.

Není tady

#6 24. 11. 2011 12:50

mag
♥♥♥♥♥♥♥

Petr100 napsal(a):

Odhlásit elektřinu, když to nepomůže tak pozvat ukrajinské advokáty. smile

čekala jsem tě o fous dřív lol

Není tady

#7 24. 11. 2011 14:51

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥

Mágová na neplatící nájemníky se musí tvrdě.

Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.

Není tady

#8 24. 11. 2011 23:32

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Simeonovova.b napsal(a):

Zdědila jsem byt, který jsem na základě smlouvy pronajala a nájemníci neplatí hned druhý nájem a kauci. Teď vím, že jsem udělala chybu, protože podle zákona vystěhovat nájemníka snad ani nejde. Máte nějakou radu, jak to udělat jinak, ale zároveň neporušovat zákon?

Myslím něco ve smyslu vysazení vstupních dveří, trestní oznámení, vymahači, odhlášení elektriky apod?

Jak to podle zákona mají ti pronajímatelé dělat, když jsou rádi, že zaplatí svoje náklady na život a na placení dalšího bytu už nemají?

Děkuji za každou radu

Tak tohle ti bude snad doživotním poučením.Pokud nevypadnou sami,čeká tě skutečně běh na dlouhou trať,nechej jim alespoň vypnout elektřinu al ez de bych zároveň zvážila i pojistku odpovědnosti pro případ,že by od případné svíčky vznikl v bytě požár!Jinak radím: smlouva pouze podnájemní a do této smlouvy pak směle můžeš zanést takové klauzule,že se neplatiče vbrzku,sama a bez pobytu ve vězení(protože tam by si se při petrových radách ocitla dřív než ti neplatiči)zbavíš!
Podnájemní smlouvy nepodléhají zákonným ustanovením jako ty nájemní,zjednodušeně řečeno!

Není tady

#9 18. 2. 2012 20:12

Pavel Kucera
♥------

Jaku napsal(a):

Simeonovova.b napsal(a):

Děkuji za každou radu

Tak tohle ti bude snad doživotním poučením.Pokud nevypadnou sami,čeká tě skutečně běh na dlouhou trať,nechej jim alespoň vypnout elektřinu al ez de bych zároveň zvážila i pojistku odpovědnosti pro případ,že by od případné svíčky vznikl v bytě požár!Jinak radím: smlouva pouze podnájemní a do této smlouvy pak směle můžeš zanést takové klauzule,že se neplatiče vbrzku,sama a bez pobytu ve vězení(protože tam by si se při petrových radách ocitla dřív než ti neplatiči)zbavíš!
Podnájemní smlouvy nepodléhají zákonným ustanovením jako ty nájemní,zjednodušeně řečeno!

Ano, optimálně je podnájemní smlouva nejlepší cestóu, jsi-li sáma nájemce. Jsi-li vlastník, nevím zda-li to jde právně, ale teoreticky do budoucna to lze pronájmout někomu, komu věříš a oni to mohou podnajmout dál... anebo napsat byt na své s.r.o. či nějakou jednodušší právní formu, sama být nájemcem a poté vesele podnájímat - ovšem možná to bude příliš moc práce, jelikož se bude jednat o složitější daňové příznání atd. atp. Hlavně si ten nájem příště pojistěte. Pojištění nájmu je konečně k mání na českém trhu (v UK existuje přes 20 let) a právě by Vám to hodně pomohlo v takové situaci. Nájemce se zpozdí o pár dnů (nikoliv měsíců) a pojišťovna už zasahuje. Stojí to cca půlku jednoho měsíčního nájmu na rok.

Není tady

NÁŠ TIP: Moudré knihy - Svět bez hranic, Nick Vujicic, Mark Dzirasa, Mabel Katz, Baťa.
NÁŠ TIP: Prohlédněte si nový katalog kuchyňských spotřebičů MORA. V nabídce naleznete vestavné trouby a desky, vestavné chladničky, vestavné mikrovlnné trouby či myčky, odsavače par či volně stojící sporáky.
NÁŠ TIP: Naším tipem je dovolená Chorvatsko 2012, neřešte problémy v Řecku a Egyptě. Prožijte krásné dovolenou, hotely v Chorvatsku na Vás čekají.
NÁŠ TIP: Váhoservis Balcárek dodává váhy a pokladny všech druhů. Reference průmyslových staveb najdete na webu stavební firmy TOMEK.
NÁŠ TIP: Centrum asistované reprodukce Fertimed Olomouc se zabývá převážně léčbou neplodnosti. Přívěsné vozíky všech typů najdete na webu firmy Vypos.
NÁŠ TIP: Pánské a dámské oblečení CHAOS JEANS, kolekce doplněna o bundy a mikiny Funstorm.
NÁŠ TIP: Víte jak se spí v Povlečení Matějovský? To je Spánek v komfortu. Nejen pro Vás ale i Vaše děti - Dětské povlečení. Nově v naší nabídce i Přehoz na postel k povlečení.
NÁŠ TIP: Kvalitní elektronická cigareta - Royal Siesta - Chcete kouřit zdravěji, levněji a bez dehtu?

Zápatí