Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 10. 2011 15:45

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Tablet

Ahojky. koupila jsem si tablet ( čtečku knih). Víte někdo o www.stránkách, kde se dají zdarma stahnout knihy ?

Není tady

 

#2 20. 10. 2011 19:50

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Tablet

Na uložto je spousta knih, stačí zadat do hledáčku buď autora, nebo název knihy a pokud tam kniha je, tak se ti vyhledá
jakou čtečku máš? Já mám PocketBook 602, čte hodně formátů.
Přikoupila jsem si taky SIM kartu pro větší obsah, je k ní i možnost zasazení do USB i do čtečky karet, a můžu přenášet knihy buď tou simkou, nebo přes ten přiložený kabel nebo přes Bluetooth
http://3x.cz/dm-9VBJ.jpg

Tady je cca 800 ?? knih, seřazené ve složkách podle abecedy podle autorů, dá se tam hodně vybrat
http://www.ulozto.cz/8225853/9k-part2-rar

Upravil(a) Bety (21. 10. 2011 7:20)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 23. 10. 2011 18:26

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Tablet

mám Yarvik.

Není tady

 

#4 17. 1. 2012 12:26

Honza Prosecký
Administrátor
Registrovaný: 17. 1. 2012
Příspěvky: 5

Není tady

 

#5 17. 1. 2012 12:45

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Tablet

Máte tablet nebo čtečku knih?U toho 1.odkazu od honzy proseckého jsem se dočetla,že na čtení je asi lepší el.čtečka,že tablet je těžký a baterie že nevydrží dlouho.

Začíná mi tohleto vrtat v hlavě,třeba vzít si to sebou na dovču místo x knih,ne?Dají se na tom zvětšovat písmenka,dá se to držet normálně v ruce jako kniha - jaké s tím máte vůbec zkušenosti a kolik knih se do takového zařízení asi vleze?

S čím máte nejlepší zkušenosti?A cena?

Jaké jsou rozdíly mezi čtečkou a tabletem,myslím technické - wifi,rychlost,co které zař.umí a neumí a proč jste s tím vaším vy spokojeni?

Upravil(a) Jaku (17. 1. 2012 12:48)

Není tady

 

#6 17. 1. 2012 14:08

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Tablet

Tablet jsem nikdy neměla, ale čtečka je opravdu čtečka = především na čtení knih, jestli mᚠpředstavu že se s ní připojíš na web a budeš v pohodě brouzdat, tak to ne... ono se připojíš a třeba si přečteš mail ale není to nic moc.... Kolik se do ní vejde knih? Myslím že tisíce, moje čtečka má původně 2GB a to nezaplnilo ani 300 knih, já jsem si za pár korun přikoupila 4GB mikro kartu tak myslím že se mi tam vejdou tisíce knih... přes 9 000 knih mám připravených v notebooku, ve čtečce mám teď aktuálně stáhnutých cca 200 knih které si chci postupně přečíst, a nezabírají tam skoro žádné místo. Já už to ani nestihnu přečíst do konce života co mám v plánu.  A to si vybírám, dávám si do čtečky jen to co si plánuju přečíst a všechno ostatní jsem vyházela, také co přečtu to ze čtečky vyhodím, mám to zálohované jinde. Beru si ji např. i na cestu do vlaku, k lékaři do čekárny apod. je mnohem menší a lehčí než kniha. Vždycky se ti otevře tam, kde jsi minule přestala a už nikdy nezůstaneš doma bez dobré knihy, když nestihneš jít do knihovny.
Přiznávám, že můj názor je zaujatý - já jsem chtěla opravdu čtečku na čtení knih (jeden z důvodů = velké problémy s očima, večer jsem už neviděla na čtení v knize).
Ceny si najdeš na internetu, jsou různé podle toho jaký typ čtečky si vybereš. Já jsem si vybrala moji proto, že čte strašně moc formátů tak nemusím nic konvertovat, má tlačítka pro listování i na straně čtečky (některé mají jen uprostřed) a má Bluetooth takže můžu knihy z notebooku přenášet do čtečky i bez použití USB.

Upravil(a) Bety (17. 1. 2012 14:13)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 17. 1. 2012 14:10

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Tablet

Jaku napsal(a):

Jaké jsou rozdíly mezi čtečkou a tabletem,myslím technické - wifi,rychlost,co které zař.umí a neumí

to si asi nejlíp porovnᚠna netu


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#8 17. 1. 2012 18:46

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Tablet

Bety, jak píšeš o té simce,kterou sis pořídila,to myslíš asi pamětovou kartu,že?Díky moc za obsáhlou odpověd,odkaz na stahování knih zdarma jsem přeposlala manželovi,at to zkoukne - on čte rád scifi,ale samé takové,které se těžko shání - Asimov apod.Já zas radši něco lehčího:).Ta čtečka se zdá být fakt supr.

Není tady

 

#9 17. 1. 2012 19:05

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Tablet

dumbom myslím že první část toho odkazu jsem omylem nedala tak ještě jednou
http://www.ulozto.cz/8225852/9k-part1-rar
a druhá část
http://www.ulozto.cz/8225853/9k-part2-rar
strašně moc knih, Asimova je tam aspoň 30 knih

jo paměovou kartu

jinak o čtečkách diskutujeme tady: http://diskuse.dama.cz/d.php?d=12360 spousta informací,
nástěnka vpravo na panelu http://diskuse.dama.cz/komunita.php?d=22862

Upravil(a) Bety (17. 1. 2012 19:09)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#10 17. 1. 2012 20:47

Honza Prosecký
Administrátor
Registrovaný: 17. 1. 2012
Příspěvky: 5

Re: Tablet

Jaku napsal(a):

Máte tablet nebo čtečku knih?U toho 1.odkazu od honzy proseckého jsem se dočetla,že na čtení je asi lepší el.čtečka,že tablet je těžký a baterie že nevydrží dlouho.

Začíná mi tohleto vrtat v hlavě,třeba vzít si to sebou na dovču místo x knih,ne?Dají se na tom zvětšovat písmenka,dá se to držet normálně v ruce jako kniha - jaké s tím máte vůbec zkušenosti a kolik knih se do takového zařízení asi vleze?

S čím máte nejlepší zkušenosti?A cena?

Jaké jsou rozdíly mezi čtečkou a tabletem,myslím technické - wifi,rychlost,co které zař.umí a neumí a proč jste s tím vaším vy spokojeni?

Myslím že by si člověk měl udělat jasno v tom, na co to chce. Jestli jen na čtení knih, potom bych jednoznačně upřednostnil čtečku knih - je menší, lehčí, má delší výdrž baterie díky použitému typu displeje (tady jen pozor o dovolené - některé čtečky mají displej, který je na pláži na slunci nečitelný díky malému kontrastu nebo velkému lesku skla). Pokud jde o kapacitu paměti je většinou taková, že se do ní vejde tolik, kolik normální člověk přečte za rok a komu to nestačí, tak to jde u těch lepších vylepšit ještě externí paměovou kartou...
Jen pozor na značku - např. populární čtečka Kindle neumožňuje otevírat některé typy souborů. Pokud ale vím, tak dobré české e-shopy s knihami mají i nabídku e-knih a k tomu nabízejí i čtečky.

Jestli máte ale absák bez online informací s barevnými obrázky, potom nezbývá než volit tablet, protože čtečka wifinu nemá a neumí barvy. Tady pozor na některé levné modely, které jsou prodávány také jako čtečky knih (např. Wooky) - mají sice třeba operační systém jako dražší modely (Ipod, Samsung,...) ale nejdou tam většinou stahovat ty nejlepší programy a jejich využití je tak omezené. Prohlížet web na nich na rozdíl od čtečky ale jde, kouknout na počasí, prohlídnout fotky, videa, zahrát Angry Birds taky :-). Ty levné jsou cenově na stejné úrovni jako dobré klasické čtečky... Jsou ale o něco větší a t잚í a bez nabíječky proklatě blízko se neobejdete :-(

Není tady

 

#11 17. 1. 2012 21:04

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Tablet

Honza Prosecký napsal(a):

nebo velkému lesku skla.....)protože čtečka wifinu nemá a neumí barvy. .(

blbosti, žádná čtečka nemá lesklé sklo, velké procento jich má wi-fi (zrovna moje ji má a Kindly ji taky mají) a některé jsou už i barevné


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#12 17. 1. 2012 21:09

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Tablet

Honza Prosecký napsal(a):

Pokud jde o kapacitu paměti je většinou taková, že se do ní vejde tolik, kolik normální člověk přečte za rok

Někdo určil, co je normální člověk a kolik za rok přečte knih? Navíc každá kniha je jinak velká a různé formáty stejné knihy jsou taky různě velké.
Kolik se tam vejde knih záleží na tom, jak velkou má pamě čtečka a jak velké knihy si do ní nahraje a ne kolik kdo přečte za rok....


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#13 17. 1. 2012 21:34

Honza Prosecký
Administrátor
Registrovaný: 17. 1. 2012
Příspěvky: 5

Re: Tablet

Bety napsal(a):

Honza Prosecký napsal(a):

nebo velkému lesku skla.....)protože čtečka wifinu nemá a neumí barvy. .(

blbosti, žádná čtečka nemá lesklé sklo, velké procento jich má wi-fi (zrovna moje ji má a Kindly ji taky mají) a některé jsou už i barevné

OK - vzdávám to - chtěl jsem obecně shrnout věci, se kterými mám zkušenost já nebo moji známí (průřezově bez ohledu na značku nebo model), ale vidím, že je tady znalec, který ví vše, všude byl a navíc je nadán smyslem pro kultivovanou diskusi, takže určitě poradí i dalším tápajícím...

Není tady

 

#14 18. 1. 2012 12:56

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Tablet

Děvčata tady jsou také knihy ke stažení zdarma: http://www.necteme.cz/eknihy.html něco jsem si tam vybrala a mají tady i hezky popsané čtečky a jejich parametry
http://www.necteme.cz/ebook-ctecky.html

a tady ještě jedna recenze - tahle by se mi docela líbila, kdybych neměla můj PocketBook - je to Jinke Hanlin a má wi-fi ale nemá Bluetooth a čte hodně formátů
http://www.zive.cz/bleskovky/ctecka-od- … fault.aspx

Upravil(a) Bety (18. 1. 2012 13:15)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#15 18. 1. 2012 13:44

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Tablet

Honza Prosecký napsal(a):

Jaku napsal(a):

Máte tablet nebo čtečku knih?U toho 1.odkazu od honzy proseckého jsem se dočetla,že na čtení je asi lepší el.čtečka,že tablet je těžký a baterie že nevydrží dlouho.

Začíná mi tohleto vrtat v hlavě,třeba vzít si to sebou na dovču místo x knih,ne?Dají se na tom zvětšovat písmenka,dá se to držet normálně v ruce jako kniha - jaké s tím máte vůbec zkušenosti a kolik knih se do takového zařízení asi vleze?

S čím máte nejlepší zkušenosti?A cena?

Jaké jsou rozdíly mezi čtečkou a tabletem,myslím technické - wifi,rychlost,co které zař.umí a neumí a proč jste s tím vaším vy spokojeni?

Myslím že by si člověk měl udělat jasno v tom, na co to chce. Jestli jen na čtení knih, potom bych jednoznačně upřednostnil čtečku knih - je menší, lehčí, má delší výdrž baterie díky použitému typu displeje (tady jen pozor o dovolené - některé čtečky mají displej, který je na pláži na slunci nečitelný díky malému kontrastu nebo velkému lesku skla). Pokud jde o kapacitu paměti je většinou taková, že se do ní vejde tolik, kolik normální člověk přečte za rok a komu to nestačí, tak to jde u těch lepších vylepšit ještě externí paměovou kartou...
Jen pozor na značku - např. populární čtečka Kindle neumožňuje otevírat některé typy souborů. Pokud ale vím, tak dobré české e-shopy s knihami mají i nabídku e-knih a k tomu nabízejí i čtečky.

Jestli máte ale absák bez online informací s barevnými obrázky, potom nezbývá než volit tablet, protože čtečka wifinu nemá a neumí barvy. Tady pozor na některé levné modely, které jsou prodávány také jako čtečky knih (např. Wooky) - mají sice třeba operační systém jako dražší modely (Ipod, Samsung,...) ale nejdou tam většinou stahovat ty nejlepší programy a jejich využití je tak omezené. Prohlížet web na nich na rozdíl od čtečky ale jde, kouknout na počasí, prohlídnout fotky, videa, zahrát Angry Birds taky :-). Ty levné jsou cenově na stejné úrovni jako dobré klasické čtečky... Jsou ale o něco větší a t잚í a bez nabíječky proklatě blízko se neobejdete :-(

Prošla jsem od Bety odkazy na www stránky stran diskusí o čtečkách a rozhodli jsme se pro Pocketebook602 nebo 603?Tak to ještě nevímepřesně,bude asi záležet,jak nám jaká padne do ruky a i na tech.parametrech.
Co myslíte vy,je lepší 602 nebo 603?

Není tady

 

#16 18. 1. 2012 13:48

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Tablet

díky všem za nápady, kde se dá stahovat. ted tablet využívám max., neb mám zlomenou ruku a bez pravačky není moc věcí, které se dají dělat

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů