Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 10. 2011 11:57

Chimana888
♥------
Registrovaný: 13. 10. 2011
Příspěvky: 10

Jak si začít znovu věřit?

Bude to už rok,co jsme s manželem řešili krizi,když se manžel zamiloval do jiné a chtěl od nás odejít.Jsme spolu už přes dvacet let,je nám 41 a 43 let a máme dvě už dospělé studující děti.
Tenkrát se manžel zamiloval do ženy o pár let mladší a rozvedené se dvěma menšími dětmi a to tak,že už po pár týdnech se chtěl rozvést a žít s ní.Pro mě to byl šok,do té doby se zdálo vše v pořádku,nic jsem netušila.Jezdil za ní každou volnou chvilku,domů se chodil jen vyspat,nezajímal se ani o děti. Byla to hrozná doba, ty probdělý noci,kdy jsem přemýšlela proč,co jsem udělala špatně,co bude dál,jak to všechno zvládnu...
Než ovšem došlo k rozvodu,tak se ta jeho paní ale s manželem rozešla,ze dne na den,ten vůbec nechápal proč,co se stalo.Zůstal s náma,o rozvodu přestal mluvit,nechtěl mluvit o tom co se stalo,řekl mi jen,že udělal chybu.Postupem času se vše nějak uklidnilo,o tom co se stalo se vůbec nebavíme,navenek vše funguje tak jako dřív,ale ve mě pořád nějaký smutek,nejistota,strach že se to může opakovat,přestala jsem si věřit.Pořád na to co se stalo musím myslet,vracím se k tomu,ale jen v duchu,navenek se snažím nic nedávat najevo,s manželem normálně fungujeme,jezdíme na výlety,smějeme se...
Jak z toho ven?Má naše manželství ještě smysl?Jak znovu začít důvěřovat manželovi i sama sobě?Děkuji za každou radu a názor.

Není tady

 

#2 13. 10. 2011 16:05

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Jak si začít znovu věřit?

....no tohle je prostě důsledek nevěry, jeden z páru jde přes mrtvoly a začít mu znovu věřit je téměř mise nemožná a zapomenout se opravdu nedá nikdy i za dvacet let budou tyhle pocity podobný. jen čas to trochu ubrousí a nikdo ti neslíbí, že to chlap neudělá zítra znova. Měla si "štěstí" že ho milenka kopla do zadnice a přiklusal ti zpátky. To štěstí je v uvozovkách právě proto, že slepovaný vztah přináší takovéhle hrozné pocity. Ted ti tu lidi budou radit, aby sis našla hobby a kdesi cosi, ale všechno to bude jen jen zaškrcení rány, ale pod obvazem zůstane navždycky odhalená důležitá "tepna" důvěry....škoda, že si tohle lidi neuvědomují, když s do nevěry pustí. Tvůj chlap neviděl neslyšel a tokal tak jako každej zamilovanej. neviděl vlastní děti a kdybys mu brala jeho lásku byl by schopnej tě zašlapat do země....tímhle tu prošla většina z nás, který si prošly podobnou situací...a ty teď víš, že kdyby ona necukla byla bys jinde...měla bys možnost začít jinde a s čistým stolem. Teď mᚠstůl plný drobků a nevíš cos nima, nikdo ti neporadíme každá to máme jinak. Co je lepší viď?Jen ti držím palce a to čas obrousí a už se to neopakuje, u chlapů je 40cítka rizikovej věk. Snažej se dokázat si, že ještě nejsou dědkové...jak věřit jemu nevím a jak věřit sobě? Lehká pomoc, dej se do šusu, nakup si hadry za peníze, který by v případě rozvodu stejně shrábla milenka /tj nešetři na sobě/ kup si pár botiček /pár nemyslím jako dvě boty,ale několikery a určitě jedine kožený a šik modely ne něco bez podpadku z koženky pro babky na dobíhání tramvaje/ začni chodit ke kadeřnici, jednou za dva týdny je málo, milenčiny děti by stály víc wink a rozhodně provětrej kamarádky a nech se občas od nějakýho pěknýho chlapa přesvědčit, že ty nový šatičky ti seknou...tohle fakt funguje/nic víc jen by sis tím nadělala ještě větší zmatek v hlavě/. V teplákách se štrudlem pro chlapa co se ještě včera chtěl stěhovat k jiný ti sebevědomí nepovyroste....Prostě na sebeduvěru u ženský platí starý osvědčený recepty....bude líp, je fakt, že rok je dlouhá doba, měla bys to trochu zpracovat, jinak si zadělᚠv  lepším případě na vředy


dum spiro spero

Není tady

 

#3 13. 10. 2011 18:33

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Jak si začít znovu věřit?

xxxx napsal(a):

....no tohle je prostě důsledek nevěry, jeden z páru jde přes mrtvoly a začít mu znovu věřit je téměř mise nemožná a zapomenout se opravdu nedá nikdy i za dvacet let budou tyhle pocity podobný. jen čas to trochu ubrousí a nikdo ti neslíbí, že to chlap neudělá zítra znova. Měla si "štěstí" že ho milenka kopla do zadnice a přiklusal ti zpátky. To štěstí je v uvozovkách právě proto, že slepovaný vztah přináší takovéhle hrozné pocity. Ted ti tu lidi budou radit, aby sis našla hobby a kdesi cosi, ale všechno to bude jen jen zaškrcení rány, ale pod obvazem zůstane navždycky odhalená důležitá "tepna" důvěry....škoda, že si tohle lidi neuvědomují, když s do nevěry pustí. Tvůj chlap neviděl neslyšel a tokal tak jako každej zamilovanej. neviděl vlastní děti a kdybys mu brala jeho lásku byl by schopnej tě zašlapat do země....tímhle tu prošla většina z nás, který si prošly podobnou situací...a ty teď víš, že kdyby ona necukla byla bys jinde...měla bys možnost začít jinde a s čistým stolem. Teď mᚠstůl plný drobků a nevíš cos nima, nikdo ti neporadíme každá to máme jinak. Co je lepší viď?Jen ti držím palce a to čas obrousí a už se to neopakuje, u chlapů je 40cítka rizikovej věk. Snažej se dokázat si, že ještě nejsou dědkové...jak věřit jemu nevím a jak věřit sobě? Lehká pomoc, dej se do šusu, nakup si hadry za peníze, který by v případě rozvodu stejně shrábla milenka /tj nešetři na sobě/ kup si pár botiček /pár nemyslím jako dvě boty,ale několikery a určitě jedine kožený a šik modely ne něco bez podpadku z koženky pro babky na dobíhání tramvaje/ začni chodit ke kadeřnici, jednou za dva týdny je málo, milenčiny děti by stály víc wink a rozhodně provětrej kamarádky a nech se občas od nějakýho pěknýho chlapa přesvědčit, že ty nový šatičky ti seknou...tohle fakt funguje/nic víc jen by sis tím nadělala ještě větší zmatek v hlavě/. V teplákách se štrudlem pro chlapa co se ještě včera chtěl stěhovat k jiný ti sebevědomí nepovyroste....Prostě na sebeduvěru u ženský platí starý osvědčený recepty....bude líp, je fakt, že rok je dlouhá doba, měla bys to trochu zpracovat, jinak si zadělᚠv  lepším případě na vředy

souhlas


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#4 13. 10. 2011 22:28

mokory
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 12. 2009
Příspěvky: 172

Re: Jak si začít znovu věřit?

No, já si zažila něco hodně podobnýho..před téměř dvěma lety. Myslím, že lékem(ale zdaleka ne všemocným) je zažívat ve volném čase spolu s manželem společný zážitky, jít např. na squasch, bowling, do kina..a pak si o tom povídat. Mít myšlenky na pěkně prožitý času spolu,mít málo času na svý hryzavý domněnky.Pochyby nezmizí asi úplně nikdy,ale dá se je vytěsnit někam na okraj...i pokec s kámoškama pomůže, prostě naplněnej čas, ve kterým bys jinak přemýšlela o tom, co se stalo.No a klíďo na nějaký společný akci si trochu poflirtovat(decentně) s jiným chlapíkem.A nepodezřívat, hlavně to nedávat najevo..zkus být usměvavá,v pohodě, s plno zájmy. No já vím..dobře se to píše, hůř dělá. Držim palce, moc. m

Není tady

 

#5 14. 10. 2011 9:13

Chimana888
♥------
Registrovaný: 13. 10. 2011
Příspěvky: 10

Re: Jak si začít znovu věřit?

Díky za názory,ještě bych asi měla napsat,že manžel přes týden pracuje mimo domov a domů jezdí jen na víkend.Takže v týdnu jsem doma sama,děti jsou ve škole a to pak na mě nějak dolehne,cítím se osamělá a pak se mi právě pořád vrací to,co se stalo,co asi dělá manžel když není se mnou atd.Přitom práce mám spoustu,máme barák a kolem něj hromadu práce,manžel a děti přijedou jen na víkend,takže většina je na mě.Přitom mám časově hodně náročnou práci,přijedu až večer a nevím co dřív,nemám skoro žádný čas pro sebe.
Manžel bydlí ve velkám městě v bytě,co mají pronajatý ještě se třema studentama,po práci má spoustu volnýho času na svý koníčky,v práci u něj jsou taky samý mladí svobodní lidi,chodí s nima různě za kulturou a na víkend přijede domů a představuje si,že bude navařeno,uklízeno,něco málo se doma podělá a bude se hlavně odpočívat.
Takže můj život je poslední dobou věčný boj s časem.Závidím ostatní ženským,co mají chlapa doma a jsou na všechno dva,nemyslím teď na práci,ale na vše ostatní,na starosti i radosti,mají je s kým sdílet,mají si večer s kým promluvit,nemusí se nervovat,co si počnou,když jim klekne něco v domácnosti nebo vypoví službu třeba auto.
Na druhou stranu mi nevadí samota,sednout si večer třeba ke knížce je fajn,ale kde na to vzít čas?Někam ven s kamarádkama  se taky dostanu jen občas,ty mi říkají,že se mi díví,že by takto žít nechtěly.Nevím,jestli nepíšu moc zmateně,těch pocitů se ve mě bije spousta.
Jsem hodně psychicky vyčerpaná,vím že  si za to můžu sama,ale jak si poručit,abych pořád nemyslela na to co bylo,co bude,co by mohlo být?Jak píše xxx,manžel zůstal jen proto,že ho ona paní vyprovodila ze svýho života,to hodně mrzí,on si nevybral mě,on mi jen zůstal...

Není tady

 

#6 14. 10. 2011 11:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak si začít znovu věřit?

Tvůj muž si nevybral, ty si ale vybrat můžeš, ne? Je to přece jen a jen na tobě.

Venkovními úpravami - nový šatník, účes, párty s kamarádkami - si sice pomůžeš, ale jen na chvíli. Vytáhne tě to z nejhoršího. Jenže i s těmi skříněmi plnými novéhjo oblečení a naondulovanou hlavou stejně zůstávᚠvečer co večer nakonec sama a vnitřně se užíráš. K čemu to tedy je?

Tvůj muž ti není v podstatě žádnou opporou, žije si svůj život a ty zase svůj, navíc mᚠpocit, že ten jeho je zábavnější, lehčí, snesitelnější......
Nu a tyhle pocity ani hadry od Versáceho nezaženou.

Zkus to opačně: nehromadit, ale vyhazovat stolt
Nehromadit další a další věci ve skříních a další a další plytké zážitky, ale vyhazovat si z hlavy blbé myšlenky, které ti způsobují bolest. Všímej si toho, co tě zraňuje a nesnaž se to "přebít" něčím veselým, ale raději to pořádně prozkoumej, najdi, co je za tím a to si "vyhoď z hlavy", tedy změň svůj POSTOJ k tomu, protože to, co se stalo už se neodestane a ty to "nevygumuješ", ale z traumatického zážitku to můžeš  změnou postoje změnit ve zkušenost - v moudrost svého života.

Prostě se neboj. Je přece jen na tobě, zda se spokojíš s tím, co jiná zahodila a nebo jestli se poohlédneš po něčem jiném. A nikde není psáno, že to musí být právě a jen jiný muž. Může to být cokoliv, co ti rozjasní a naplní život stolt smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#7 14. 10. 2011 12:41

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Jak si začít znovu věřit?

Chimana888 napsal(a):

Díky za názory,ještě bych asi měla napsat,že manžel přes týden pracuje mimo domov a domů jezdí jen na víkend.Takže v týdnu jsem doma sama,děti jsou ve škole a to pak na mě nějak dolehne,cítím se osamělá a pak se mi právě pořád vrací to,co se stalo,co asi dělá manžel když není se mnou atd.Přitom práce mám spoustu,máme barák a kolem něj hromadu práce,manžel a děti přijedou jen na víkend,takže většina je na mě.Přitom mám časově hodně náročnou práci,přijedu až večer a nevím co dřív,nemám skoro žádný čas pro sebe.
Manžel bydlí ve velkám městě v bytě,co mají pronajatý ještě se třema studentama,po práci má spoustu volnýho času na svý koníčky,v práci u něj jsou taky samý mladí svobodní lidi,chodí s nima různě za kulturou a na víkend přijede domů a představuje si,že bude navařeno,uklízeno,něco málo se doma podělá a bude se hlavně odpočívat.
Takže můj život je poslední dobou věčný boj s časem.Závidím ostatní ženským,co mají chlapa doma a jsou na všechno dva,nemyslím teď na práci,ale na vše ostatní,na starosti i radosti,mají je s kým sdílet,mají si večer s kým promluvit,nemusí se nervovat,co si počnou,když jim klekne něco v domácnosti nebo vypoví službu třeba auto.
Na druhou stranu mi nevadí samota,sednout si večer třeba ke knížce je fajn,ale kde na to vzít čas?Někam ven s kamarádkama  se taky dostanu jen občas,ty mi říkají,že se mi díví,že by takto žít nechtěly.Nevím,jestli nepíšu moc zmateně,těch pocitů se ve mě bije spousta.
Jsem hodně psychicky vyčerpaná,vím že  si za to můžu sama,ale jak si poručit,abych pořád nemyslela na to co bylo,co bude,co by mohlo být?Jak píše xxx,manžel zůstal jen proto,že ho ona paní vyprovodila ze svýho života,to hodně mrzí,on si nevybral mě,on mi jen zůstal...

Chimano,

neměl by tvůj partner taky pečovat o tebe? Ty obstarᚠvše, on jen přijede.
Děti mᚠuž dost velké, tak je taky zapřáhni do domácích prací a prací kolem baráku. To stejné manžel - ty taky pracuješ, tak proč by on nemohl o víkendu přiložit ruku k dílu?
Kde je psáno, že když se pán vrací domů, tak musí být vše už nachystané?
Chimano, žijeme jen jednou a rozhodně bych většinu volného času netrávila tím, abych vše chystala mužíčkovi až pod nos. A vztahy s kamarádkama bych naopak utužovala. A klidně bych jela na víkend s kámoškama třeba do lázní. Oni si doma sami poradí, není jim všem 5 let. Začni taky myslet na sebe.
Nedivím se, že se tvůj muž "směje", když má vše, co chtěl - přes týden svobodu, spoustu volného času pro jeho koníčky a o víkendu navařeno, vypráno....žádné starosti. Ty mᚠjen ty. Přehoď na něj alespoň polovinu starostí kolem baráku a domácnosti.

Není tady

 

#8 14. 10. 2011 20:44

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Jak si začít znovu věřit?

nemám skoro žádný čas pro sebe

tohle mě velmi zaujalo, jak má s tebou strávit čas někdo jiný, když ho ani pro sebe nemáš? Myslím, že ti manžel hodně rozkopl obrázek o skutečnosti, kterou žiješ. Vem to jako úklid nejen venku ale i v sobě. Uvědom si, co potřebuješ a co chceš nechat ležet stranou. Najdi si čas pro sebe a svůj vztah. Najdi klid v sobě a pro sebe a pak jej najdeš i pro tvůj vztah.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#9 15. 10. 2011 12:35

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Jak si začít znovu věřit?

Chimana888 napsal(a):

Bude to už rok,co jsme s manželem řešili krizi,když se manžel zamiloval do jiné a chtěl od nás odejít.Jsme spolu už přes dvacet let,je nám 41 a 43 let a máme dvě už dospělé studující děti.
Tenkrát se manžel zamiloval do ženy o pár let mladší a rozvedené se dvěma menšími dětmi a to tak,že už po pár týdnech se chtěl rozvést a žít s ní.Pro mě to byl šok,do té doby se zdálo vše v pořádku,nic jsem netušila.Jezdil za ní každou volnou chvilku,domů se chodil jen vyspat,nezajímal se ani o děti. Byla to hrozná doba, ty probdělý noci,kdy jsem přemýšlela proč,co jsem udělala špatně,co bude dál,jak to všechno zvládnu...
Než ovšem došlo k rozvodu,tak se ta jeho paní ale s manželem rozešla,ze dne na den,ten vůbec nechápal proč,co se stalo.Zůstal s náma,o rozvodu přestal mluvit,nechtěl mluvit o tom co se stalo,řekl mi jen,že udělal chybu.Postupem času se vše nějak uklidnilo,o tom co se stalo se vůbec nebavíme,navenek vše funguje tak jako dřív,ale ve mě pořád nějaký smutek,nejistota,strach že se to může opakovat,přestala jsem si věřit.Pořád na to co se stalo musím myslet,vracím se k tomu,ale jen v duchu,navenek se snažím nic nedávat najevo,s manželem normálně fungujeme,jezdíme na výlety,smějeme se...
Jak z toho ven?Má naše manželství ještě smysl?Jak znovu začít důvěřovat manželovi i sama sobě?Děkuji za každou radu a názor.

já bych s ním nedokázala takhle být, když to hnal až skoro k rozvodu a pak bez vysvětlení prostě zůstal.

Upravil(a) PPavlaa (15. 10. 2011 12:36)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#10 15. 10. 2011 12:44

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Jak si začít znovu věřit?

sandra napsal(a):

Chimana888 napsal(a):

Díky za názory,ještě bych asi měla napsat,že manžel přes týden pracuje mimo domov a domů jezdí jen na víkend.Takže v týdnu jsem doma sama,děti jsou ve škole a to pak na mě nějak dolehne,cítím se osamělá a pak se mi právě pořád vrací to,co se stalo,co asi dělá manžel když není se mnou atd.Přitom práce mám spoustu,máme barák a kolem něj hromadu práce,manžel a děti přijedou jen na víkend,takže většina je na mě.Přitom mám časově hodně náročnou práci,přijedu až večer a nevím co dřív,nemám skoro žádný čas pro sebe.
Manžel bydlí ve velkám městě v bytě,co mají pronajatý ještě se třema studentama,po práci má spoustu volnýho času na svý koníčky,v práci u něj jsou taky samý mladí svobodní lidi,chodí s nima různě za kulturou a na víkend přijede domů a představuje si,že bude navařeno,uklízeno,něco málo se doma podělá a bude se hlavně odpočívat.
Takže můj život je poslední dobou věčný boj s časem.Závidím ostatní ženským,co mají chlapa doma a jsou na všechno dva,nemyslím teď na práci,ale na vše ostatní,na starosti i radosti,mají je s kým sdílet,mají si večer s kým promluvit,nemusí se nervovat,co si počnou,když jim klekne něco v domácnosti nebo vypoví službu třeba auto.
Na druhou stranu mi nevadí samota,sednout si večer třeba ke knížce je fajn,ale kde na to vzít čas?Někam ven s kamarádkama  se taky dostanu jen občas,ty mi říkají,že se mi díví,že by takto žít nechtěly.Nevím,jestli nepíšu moc zmateně,těch pocitů se ve mě bije spousta.
Jsem hodně psychicky vyčerpaná,vím že  si za to můžu sama,ale jak si poručit,abych pořád nemyslela na to co bylo,co bude,co by mohlo být?Jak píše xxx,manžel zůstal jen proto,že ho ona paní vyprovodila ze svýho života,to hodně mrzí,on si nevybral mě,on mi jen zůstal...

Chimano,

neměl by tvůj partner taky pečovat o tebe? Ty obstarᚠvše, on jen přijede.
Děti mᚠuž dost velké, tak je taky zapřáhni do domácích prací a prací kolem baráku. To stejné manžel - ty taky pracuješ, tak proč by on nemohl o víkendu přiložit ruku k dílu?
Kde je psáno, že když se pán vrací domů, tak musí být vše už nachystané?
Chimano, žijeme jen jednou a rozhodně bych většinu volného času netrávila tím, abych vše chystala mužíčkovi až pod nos. A vztahy s kamarádkama bych naopak utužovala. A klidně bych jela na víkend s kámoškama třeba do lázní. Oni si doma sami poradí, není jim všem 5 let. Začni taky myslet na sebe.
Nedivím se, že se tvůj muž "směje", když má vše, co chtěl - přes týden svobodu, spoustu volného času pro jeho koníčky a o víkendu navařeno, vypráno....žádné starosti. Ty mᚠjen ty. Přehoď na něj alespoň polovinu starostí kolem baráku a domácnosti.

stolt


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#11 15. 10. 2011 13:31

Nharte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 1158

Re: Jak si začít znovu věřit?

Ženská neštastná, vy máte hospodářství?
Ten čas si musíš udělat ty- děti už velké- to znamená: neuvařila bych ani bramboru, pokud by se mi nechtělo. Opravy na baráku jsou chlapova práce. Hrozně nešastný uspořádání máte, to mi nepřijde k žití tohle. Jak čeká, že bude mít navařeno a uklizeno? Co to je? To ještě existuje?smile
To je lepší mít byteček a žít sama, užiješ si život stokrát lépe než tohle.

Jsi ten typ, u kterého se dá jíst z podlahy? Na to bych si asi odpověděla jako první. A od toho odvíjela svoje konání. Nenech se ovládat povinnostma, které si vytváříš sama, promarňuješ život, pokud tě to nebaví. Dělej devadesát procent nepracovního času jenom to, co tě zajímá a baví!

Manžel a jeho nevěra je sekundární.

Upravil(a) Nharte (15. 10. 2011 13:32)


Fly or Die. Punk je od punkevních jeskyní? smile

Není tady

 

#12 15. 10. 2011 16:21

Chimana888
♥------
Registrovaný: 13. 10. 2011
Příspěvky: 10

Re: Jak si začít znovu věřit?

Nharte:  hospodářství sice nemáme, jen barák a velkou zahradu, ale pro mě tím, že se vracím z práce až večer, je dost problém i jen uklidit,nakoupit,vyprat,vyžehlit...třeba zahrádku jsem už úplně zrušila, to jsem fakt nestíhala...Já se právě snažím všechno udělat v týdnu, když jsem sama doma, aby se o víkendu jen uvařilo a jinak byl čas někam s manželem zajít, jet na výlet, jít na koncert...
Prostě abysme byli spolu, měli nějaký zážitky a společně strávený čas.
Ono se toho hodně změnilo za poslední rok. Předtím byly děti doma, teď jezdí jen na víkendy, manžel taky pracoval v místě, to až po té nevěře odešel pracovat mimo domov, teď ty problémy mezi náma, to co se stalo, prostě je to na mě nějak moc změn najednou, navíc tím, že nejsem psychicky v pohodě, tak mě všechno nějak víc unaví a vyčerpá.
Ale nejsem nějaká mamina v zástěře, myslím že na sebe dost dbám, ostatní mi říkají, že dobře vypadám, ale já si prostě nevěřím. Jak píše Pandorra, žádný značkový oblečení ani sebelepší účes mě nebaví těch pocitů a úzkostí a strachů, co se mi tak často vkrádají na mysl.
Vdávala jsem se hodně mladá a manžel byl mým prvním, nikdy jsem jinýho chlapa nepoznala, takže prostě nemám zkušenosti a srovnání, nevěřím si moc jako ženská, mám strach že bych si třeba jinýho nenašla, mám strach že zůstanu sama, jak bych všechno zvládla, co barák, co děti...
Vím, že jsem na manželovi hodně závislá a to není dobrý, ale pořád ho mám ráda, pořád si myslím (možná naivně), že by jsme mohli být dál spokojení a šastní a snažím se pro to dělat co jen můžu, což asi taky není dobrý. Někdy mi přijde, jako kdyby mi manžel dával najevo, že mám být šastná, že se mnou zůstal, většinou když vyvstane nějaký nedorozumění nebo se mi něco nelíbí. A já se leknu, zase se mi vybaví, jak mizerně mi bylo,když chtěl odejít, do žádného střetu nejdu a je po jeho. Ale je hodně pěkných chvil, kdy je mi s ním fajn, prožili jsme třeba krásnou dovolenou, ale prostě to co se stalo, to je pořád ve mě a zatím se mi nedaří to změnit ve zkušenost a moudrost mýho života, jak krásně napsala Pandorra.

Není tady

 

#13 15. 10. 2011 16:35

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Jak si začít znovu věřit?

co víc si chlap může přát, jak ženskou, která na sebe dbá, neotravuje ho péčí o domácnost, zahradu, nebo jakoukoliv prací, má všechno hotovo, než se vrátí, pak už jen navaří a ještě ustoupí, když se schyluje ke konfliktu, aby ji chlápek náhodou neutekl roll

já být na jeho místě, uteču ti při první příležitosti.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#14 15. 10. 2011 19:33

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak si začít znovu věřit?

PPavlaa napsal(a):

co víc si chlap může přát, jak ženskou, která na sebe dbá, neotravuje ho péčí o domácnost, zahradu, nebo jakoukoliv prací, má všechno hotovo, než se vrátí, pak už jen navaří a ještě ustoupí, když se schyluje ke konfliktu, aby ji chlápek náhodou neutekl roll

já být na jeho místě, uteču ti při první příležitosti.


Svatá pravda,tím že se ženská snaží dělat vše pro to,aby jí chlap neutekl,dosáhne pravého opaku,a je pro něj naprosto nezajímavá.Vždy tvůj muž jezdí domu spíš jako za maminkou než za manželkou,která by mu měla být rovnocennou partnerkou - a tou ty tedy se svým dosavadním chováním nejsi.

Pandorra i Nharte to tady napsaly taky jasně.

Nechápu,taky jako máma dvou studentů,co furt píšeš o strašně moc práci,kterou pořád máš,když si vlastně přes týden sama doma - co furt pereš,žehlíš,atd?

Já se držím hesla,že práce není zajíc,takže neuteče. Ale mám  zkušenost,že žensý ,který se chovají jako ty,těm se tohle prostě nedá vysvětlit.Furt budou mít plno práce,bez nich přeci nic nejde.Jestli to chceš změnit,tak musíš začít hlavně od sama sebe ne od šminek či hadříků,jak píše pandora,musíš změnit své myšlení a potom hned konání.Svým dětem dělᚠslužku a manželovi nahrazuješ maminu.

Není tady

 

#15 15. 10. 2011 20:01

Nharte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 1158

Re: Jak si začít znovu věřit?

Čímanko,
já myslím, že by ze začátku mohlo pomoci- najít si nějakého koníčka, za kterým musíš z domu a potkat nové lidi. Něco, co jsi třeba chtěla dělat- láká tě (keramika, tanec, ježdění na motokárách, létání v letadle, detektivní klub). Hadry a tak- to je na nic, to ti nijak neobohatí vnitřní radost a náboj. Nedělej žádné ukvapenosti, ale postupně si každý týden řekni jednu věc z domácích povinností, kterou přestaneš dělat a buď ji deleguješ, nebo snížíš čas jí věnovaný na 80%.

Rozhodně bych například přestala prát a žehlit dětem, další týden třeba řekneš manželovi, aby nevozil špinavé prádlo a vypral si ho a nechal vyžehlit ve městě (že ty chceš místo toho s ním trávit čas tak a tak) a tak dále.

Ten strach v tobě je ten kámen úrazu, to je to, co se psalo i na vláknu "Kamrádka přítele" ke konci- laň forever, ty tu nejsi od toho uhánět a bát se o muže- to on by měl uhánět a ty unikat. Samozřejmě není hezké, jak se on chová, ale ten tvůj strach to může ještě podporovat plus on si třeba na tobě hojí sebevědomí z toho svého poněkud trapného zážitku ("Někdy mi přijde, jako kdyby mi manžel dával najevo, že mám být šastná, že se mnou zůstal, většinou když vyvstane nějaký nedorozumění nebo se mi něco nelíbí.")

A jedno sladký tajemství- většina chlapů rozvod nikdy nepodá, takže se přestaň bát, pro něj by to bylo stokrát horší než pro tebe. Ty by ses o sebe postarala a měla možná mnohem zajímavější a zábavnější život než mᚠteď.

Hodně si dávej záležet na tom dělat, co CHCEŠ TY a seznam se s novými lidmi- a docela ti doporučuju občas ten "slavný" víkend vypadnout z domova, na nějakou akci spojenou s tvým novým koníčkem. Ne ve zlém, ale zkrátka- nejsi to ty, kdo se musí pořád přizpůsobovat.


Fly or Die. Punk je od punkevních jeskyní? smile

Není tady

 

#16 15. 10. 2011 22:02

Lazurka
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 665

Re: Jak si začít znovu věřit?

Moje maminka už pár let před důchodem nesehnala práci, byla doma, barák na krku, bratr tak nějak na "mamahotelu".. a naučila se velmi brzy jednu věc.. celý den, když je táta v práci (má to štěstí, že o jeho mozek stojej i v důchodu) si užívá volna, jen něco ohřeje k jídlu pro dva lidi, čte si, chodí na kafíčko k sousedce na pokec.. no a uklízení a vaření nechá na dobu, až přijde táta domů.. důvod je to, aby viděl, kolik té práce je, a že ji dělá, protože předtím, když žila stylem "udělám to, než přijde muž domů, abychom měli klid a čas na sebe", velmi často narazila na tatínkovu domněnku, že doma nic nedělá, že ji jen vidí pít kafe na gauči.. chlap nevidí, že jsou třebas umytá okna, pokud tě je nevidí mýt.. a ejhle, došlo mu, že by měl taky přiložit ruku k dílu, když je té práce tolik, o víkendu se u vaření vystřídají, úklid si rozdělí..

Snad chápeš, co tím chci říct.. Co udělᚠpřes týden, nikdo nevidí a nikdo neocení.. prádlo najdou vyprané a vyžehlené ve skříni.. ale oni nepřemýšlí, kde se tam vzalo, natož, aby si pomysleli, jéje, ta máma s tím měla tolik práce, mohla si číst a místo toho.. nee. Já si na vejšce svoje věci o víkendu doma žehlila.. máma jen vyprala, aby naplnila pračku, že jo.. ale co jsem si nevyžehlila, neměla jsem.. a myslíš, že jsem se proto na ni zlobila?
Navíc, společné vaření s mužem může být zábavné, jen se od začátku nesmíš bát požádat o pomoc.. něco jako, miláčku, v týdnu jsem nestíhala, to víš, práce, pak jsem byla na zumbě a s holkama, tak si ráno zajedem nakoupit a něco si spolu uvaříme, bude to rychlé a pak půjdem na tu procházku, jo? Ono taky uvidíš pravou tvář toho jeho ježdění domů.. buď opravdu chce s tebou tvořit vztah, a pochopí, že nemůžeš všechno dělat sama.. nebo se bude chtít práci vyhýbat, najednou občas bude nutně muset zůstat v bytě se studenty, a pak teprve pochopíš, za čím to domů jezdil.. ale třeba ti to konečně dá tu možnost smést drobky ze stolu..

Já si myslím, že v tom vašem bydlišti nejsi štastná, ale vždycky jsi to brala jako to nejlepší pro rodinu, a najednou se iluze pevného klanu rozplynula a ty vnitřně pochybuješ, proč tam vlastně jsi, jestli ti to za to stojí..
Asi bych hodila vážnou řeč s mužem na téma, co nám přináší a co odnáší tvá práce s pobytem mimo město..a na to navazující debatu na téma, dům tohohle rozměru splnil svoji funkci pro velkou rodinu.. co třebas to prodat a koupit menší byt? měli bychom méně starostí a víc času na sebe.. dětem na víkendový pobyt jeden pokoj stačí..


Naše Anička:
http://www.tickerclub.com/cache/d2e4438dfe.png

Není tady

 

#17 16. 10. 2011 11:48

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Jak si začít znovu věřit?

Chimano, holky Ti radí dobře.....tak, jak žiješ....to je cesta do pekel....vím, o čem mluvím

Není tady

 

#18 16. 10. 2011 11:49

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Jak si začít znovu věřit?

Proč muži milují potvory a hodným holkám zbydou oči jenom pro pláč

Není tady

 

#19 16. 10. 2011 17:25

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Jak si začít znovu věřit?

...... "Jak si zacit znovu verit?" ......

Jednoduse tak ze to udelas.......ze si tak zvolis(je to na Tve volbe),ze na to zameris celou svoji pozornost. Ze sve myslenky proste a jednoduse zmenis. 

Veci ktere se zdaji byt tak slozite maji to kouzlo ze jsou naprosto jednoduche. stolt
Kazdy zije presne to co si svoji mysli vy-tvori-tvori.
Jestlize si clovek rika napr. - "jsem k nicemu,nema to smysl,bojim se ze me opusti,bojim se ze jsem mu zbyla,nemuzu mu verit protoze je to tak tezke,neverim si,nevim jak dal.....a tak dale a tak dale.......presne tohle se bude dit. stolt

Naopak vlidnost k sobe sama,kladne a pozitivni mysleni vychazejici z naprosteho rozhodnuti ze se tyto myslenky uskutecni -promitnou na platne zivota davaji zivotu jiny prubeh.

Strach a pochybnost jeste nikomu nepomohly.
Nasi prirozenosti je tvurci proces dle mysleni ktere zaujimame. A podle nasi vule se nam stane. stolt
Za branami rozumu-strachu a obav je opacny svet kde dosahneme naopak toho co si prejeme. smile

Tohle neni pohadka,je to zijici skutecnost. smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#20 17. 10. 2011 7:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak si začít znovu věřit?

Já se právě snažím všechno udělat v týdnu, když jsem sama doma, aby se o víkendu jen uvařilo a jinak byl čas někam s manželem zajít, jet na výlet, jít na koncert...
... prostě bejt vzorná ženuška přesně podle jeho představy - "že bude navařeno,uklízeno,něco málo se doma podělá a bude se hlavně odpočívat" - která se ti sice nelíbí, ale kdyby ses uštvat měla, tak protože mᚠ- "pořád nějaký smutek,nejistota,strach že se to může opakovat,přestala jsem si věřit" a taky "nevěřím si moc jako ženská, mám strach že bych si třeba jinýho nenašla, mám strach že zůstanu sama, jak bych všechno zvládla, co barák, co děti..." - budeš kmitat i nadále, páč ta hrůza z jeho možnýho odchodu, tvojí samoty až nadosmrti a tak dál z tebe dělá naprosto poddajnou manželku... a tvůj muž tě má pod palcem  - "jako kdyby mi manžel dával najevo, že mám být šastná, že se mnou zůstal" - skoro tak, jako bys to byla ty, kdo chtěl odejít... On paradoxně získal svojí nevěrou mnohem víc volnosti a tvý tolerance - i tou prací mimo domov - protože přinejmenším tuší (ne-li ví... přímo od tebe), že mu to projde.

uklízení a vaření nechá na dobu, až přijde táta domů.. důvod je to, aby viděl, kolik té práce je, a že ji dělá
Tvoje maminka je moudrá dáma... tu by měli ztabletovat a podávat povinně holkám před svatbou nebo aspoň sestěhováním s partnerem http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#21 17. 10. 2011 9:06

Chimana888
♥------
Registrovaný: 13. 10. 2011
Příspěvky: 10

Re: Jak si začít znovu věřit?

Díky moc za vaše názory, hodně mi to pomáhá takový nezávislý pohled na mou situaci.
Já tak nějak podvědomě vím, co dělám špatně, je pravda, co píšete, ale prostě to nedovedu dát do praxe. Právě proto mě to tak deptá a zatím nevím, jak z toho ven (jak píše Vera, knížku Proč muži milují potvory jsem četla několikrát,je úžasná).

Lazurka: Dům bohužel prodat nemůžeme, je mých rodičů, naše je tu jen zařízení, pokud bych odešla, musela bych to řešit nějakým pronájmem, což by ale teď, když děcka studují, finančně asi nešlo.
Jinak o manželově práci mimo domov padla řeč již několikrát, on na tom nic měnit nechce, v našem regionu by si prý práci jen tak nenašel, pořád se ohání tím, že děcka studují, přitom peněz do domácnosti a na děcka dává témeř tolik co dřív, když dělal u nás v místě, zbytek pojde na jeho ubytování mimo domov a něco šetří, prý na daně, dovolenou atd.  Když jsem mu říkala, že nyní když začal studovat na VŠ i mladší syn, bude potřeba víc peněz, abysme nějak vyšli, hrozně se rozzuřil, že prý nám snad dává dost, že se mi pořád něco nelíbí, prý jestli tímhle způsobem chci utužovat naše manželství atd, prostě šílená scéna, takto on reaguje téměř na vše, co se mu nelíbí, začne řvát, vyhrožovat, vztekat se,prostě cholerik, pak vždycky bůhvíjak dlouho nemluví a trucuje ...já právě takový scény absolutně nesnáším, nemám ráda tichou domácnost, moc mě to ubíjí. Jak s ním mám normálně komunikovat nebo se na něčem potom dohodnout?
Je to tak jak píše Helena, on paradoxně svojí nevěrou získal víc než měl před tím. A je to ten můj strach a ústupky, co mu k tomu dopomohly...já to všechno VÍM, rozumem to všechno chápu, jak to je a proč to tak je, jen se mi právě zatím ale nedaří to změnit.
Co byste dělaly na mým místě vy? A myslíte, že se takový vztah dá ještě napravit?

Není tady

 

#22 17. 10. 2011 9:23

majkafa
Host

Re: Jak si začít znovu věřit?

Co bych dělala já? Kdysi bych byla takový trouba (s prominutím) jako ty a dělala bych to, co ty.
Dnes, (6 let po odchodu mého BM k milence a po úžasné proměně z puky domácí na normální zdravě sebevědomou ženu) bych se s takovým manželem rozvedla, šla bych s dětmi bydlet do bytu a dům bych vrátila rodičům.

Před podáním žádosti o rozvod bych s ním promluvila o tom, co se mi na vztahu nelíbí a co se musí změnit. Pokud by nebyl vstřícný a ani po nějaké době změna nenastala, podala bych ji.

(Neuvádím, že jestli chceš něco změnit, musíš v první řadě změnit sama sebe z puky..., píšu, co bych dělala tady a teď já)

Myslím, že takový vztah se dá napravit. Ale jenom tehdy, pokud budete oba chtít a pokud ty sama své chování a myšlení ve vztahu změníš, jak už jsem psala. A při stavu, jaký popisuješ, to myslím nepůjde, když nezmění svůj přístup i tvůj manžel. Ale to si musí řešit on.

Upravil(a) majkafa (17. 10. 2011 9:44)

 

#23 17. 10. 2011 9:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak si začít znovu věřit?

takto on reaguje téměř na vše, co se mu nelíbí, začne řvát, vyhrožovat, vztekat se,prostě cholerik, pak vždycky bůhvíjak dlouho nemluví a trucuje ...já právě takový scény absolutně nesnáším, nemám ráda tichou domácnost, moc mě to ubíjí
Tak zas ustoupíš, co? Vždy říkám, že tě má na háku...
Hlavně, že "do domácnosti a na děcka dává témeř tolik co dřív" - takže míň, viď? Opravdu není možný najít si práci poblíž? Nebo mu to jen vyhovuje? A to se ani nezmiňuju o tom, že v rodičovském domě zřejmě neplatíte nájem, takže ušetřený peníze - možná by taková částka, jakou byste platili jinde, na synovu školu stačila.

šla bych s dětmi bydlet do bytu a dům bych vrátila rodičům
Jestli fakt neplatí nájem, mohla by to finančně utánout i bez manžela.

Upravil(a) helena (17. 10. 2011 9:42)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#24 17. 10. 2011 9:45

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak si začít znovu věřit?

Proč se hned rozvádět a opuštět místečko, která mᚠráda,kde Ti je dobře.
Já bych si právě naopak nechala největší vaření na víkend, může třeba i pomoc ne?
A nebo bych na víkend odjela pryč, at si manžel uvaří, vypere sám. Někam na výlet, za příbuznými,kamarádkou.PRostě kamkoliv, jen abych nebyla doma a manžel nečekal ode mě servis. Nebo zůstat doma a prostě o víkendu ležet,že tě bolí hlava, a poprosit ho aby se postaral (můj manžel jezdí jednou za 14 dnů domů - v týdnu obstarám děti, a o víkendu když je chlap doma, si chci od dětí odpočnout a od práce. Většinou to funguje tak,že v sobotu mu vyperu,uvařím, a odpoledne až do večera už mám jen pro sebe stolt
V týdnu bych udělala jen to nejnutnější. Taky nechápu,když nemᚠdoma děti, co mᚠpořád za práci? vissla
Ale jak se zbavit myšlenek a nemyslet na to co se stalo, to neporadím. To asi zahojí čas. Ale funguje zaobírat se sama sebou,protože druhý stejně nezměníme,jak se chovaj. stolt


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#25 17. 10. 2011 9:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak si začít znovu věřit?

Je nepochybně fakt, že můžeš přečíst hory knih a vyslechnout stovky rad, jak na to, které tvůj MOZEK příjme, jasně jim porozumí a tedy VÍ, jak na to, ale dokud to nepříjme a neporozumí tomu i SRDCE, tak se nehneš z místa.
A srdci obvykle brání hlavně právě mozek, který sice ví, jak to udělat, ale v zápětí začne produkovat právě Strach: Zvládnu to? Mám na to? Poradím si? Nebodou mně obviňovat? Mohu to vůbec udělat? Neodsoudí mne za to? Blá blá...

Řešením jistě není ani vypnout mozek a zapojit jen srdce. Ty to potřebuješ dostat do rovnováhy, tedy aby tvůj ROZUM i tvůj CIT spolupracovaly. Ty citem víš, že tohle je špatně a i rozum sem tam špitne: tak takhle ne...ale v zápětí se rozum "šprajcne" a nechá se ovládnout Strachem.

Představ si tyhle svoje "funkce" jako reálné bytosti, jak se v tobě perou.... Cit, za kterým stojí Srdce, Rozum, za kterým stojí Mozek, Nedůvěra a Strach..... Je jasné, že Cit je v nevýhodě, potřebuješ ho tedy nějak podpořit.
Já v této situaci hledám něco, co mi umožní citový prožitek celé události, tedy opravdu PROŽITEK, tedy techniku, kde si mohu prožít celou situaci a když získám osobní prožitek = zkušenost je to o posílení Citu. Jinými slovy: to, co mám načteno a "narazeno" druhými, si sama v praxi ověřím svým vlastním prožitkem = dovolím si emoce, podívám se na své strachy a posílím tak svůj Cit = Intuici, který se pak už nenechá válcovat Rozumem.
Existuje několik technik, které tohle umí, já používám rodinné konstaace (je důležité jít k někomu,kdo to opravdu UMÍ), ale můžeš si vybrat jinou techniku.

Jinak tvůj muž je pro tebe opravdu dost hustej trenér - ví jak na tebe. Píšeš, že nesnášíš konflikty, raději ustoupíš a je zase po jeho...tady bych začala: proč vlastně nesnášíš konflikty? Co ti na nich vadí? A kdy jsi to zažila poprvé?....Tu situaci najdi, vra se do ní a tam si to vyřeš - znovu si to prožij, ventiluj potlačené emoce - strach, vztek, zklamání.....prostě všechno, co tam roky sedí a otravuje ti to dodnes život stolt

Pak už na tebe tyhle mužovy manipulace platit nebudou, když udělᚠdobře odblokování, funguje to stoprocentně. Jen se obávám, že pak se tvůj nyní tak pro tebe důležitý MANŽEL scvrkne na zcela nedůležitého manžílka.... Jsi připravená i na tohle?

A opakuji: neboj se. Prvotně se pereš sama se sebou. Až tenhle boj ukončíš, nebude nikdo, kdo by tě "přepral" stolt smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů