Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

#101 18. 8. 2016 9:15

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

heleno, ty mᚠevidentně jiné myšlenkové pochody, než já.
Syn nejdříve ví, že by chtěl dům koupit. Pak se zeptá. Pak řeší podle odpovědi.
Takže je nesmysl se nejdříve ptát, pokud ještě není rozhodnutý, že by v případě souhlasu maminky koupil. Chápeš?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#102 18. 8. 2016 9:49

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

Eva. napsal(a):

heleno, ty mᚠevidentně jiné myšlenkové pochody, než já.
Syn nejdříve ví, že by chtěl dům koupit. Pak se zeptá. Pak řeší podle odpovědi.
Takže je nesmysl se nejdříve ptát, pokud ještě není rozhodnutý, že by v případě souhlasu maminky koupil. Chápeš?

Heleně vcelku rozumím, ale u Tebe mám dojem, že pochody jsi zaměnila za přespolní běh

Není tady

 

#103 18. 8. 2016 11:51

jOS
♥♥-----
Registrovaný: 15. 8. 2016
Příspěvky: 30

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

Eva. napsal(a):

helena napsal(a):

Už jsem se jednou ptala - proč si ten dům nekoupíš ty?
Dobrá otázka...
Tak se tě taky zeptám:
1. Co když ho synovi prostě nebude chtít prodat?
2. Ty by sis koupila barák s paní matkou, s níž by ses zjevně neshodla?

Syn se nejdříve zeptá a pak bude řešit dle odpovědi matky. Takže proč předjímat předem, co, když ho synovi nebude chtít prodat.
Maminka se evidentně z domu stěhuje pryč, tak si syn určitě nebude kupovat barák s cituji - paní matkou.

Já bych si barák s paní matkou, se kterou jsem se neshodla, nekupovala. Já bych se do něj po rozvodu ani nestěhovala.

furt se tocime okolo jiného než mne puvodne zajimalo ale budiz. Ona by mi ho prodala.Tvrdi ze ho chce prodat a koupit maly byt v panelaku aby nemela starosti s udrzbou....vymluva,je po rekonstrukci coz pise i realtka,navic pokud se nekdo chova normalne vzdycky  je to prace chlapa-ja nebo syn.
Koupe domu ted kdyz jsem si rozdelal jak investicema tak 1,5r prace neco jinde? jó byt mi 30 je to jine :-)

Není tady

 

#104 18. 8. 2016 12:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

heleno, ty mᚠevidentně jiné myšlenkové pochody, než já.
Opět jsem vyslala vděčnou střelnou modlitbičku... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Syn nejdříve ví, že by chtěl dům koupit.
Ale to je je jen tvoje představa... ostatně než jsem to napsala, sdělil jOS konkrétně - "Koupe domu ted kdyz jsem si rozdelal jak investicema tak 1,5r prace neco jinde?".
Takže je nesmysl se nejdříve ptát, pokud ještě není rozhodnutý
S tím se dá souhlasit... ale to pořád nevysvětluje, proč tě u jOSe tolik zajímá "proč si ten dům nekoupíš ty?" http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif

koupit maly byt v panelaku aby nemela starosti s udrzbou....vymluva,je po rekonstrukci
Hele, třicet ti není http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png, ale proti matce jsi přece jen mladší... a on je od určitý doby cejtit každej rok a měsíc. Takže je fakt rozdíl i jen běžně uklízet barák nebo dvougarsonku... a co do financí to bude podobný. Já se jí v tomhle ani nedivím.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#105 18. 8. 2016 12:18

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

flink napsal(a):

Eva. napsal(a):

heleno, ty mᚠevidentně jiné myšlenkové pochody, než já.
Syn nejdříve ví, že by chtěl dům koupit. Pak se zeptá. Pak řeší podle odpovědi.
Takže je nesmysl se nejdříve ptát, pokud ještě není rozhodnutý, že by v případě souhlasu maminky koupil. Chápeš?

Heleně vcelku rozumím, ale u Tebe mám dojem, že pochody jsi zaměnila za přespolní běh

Mno, já bych to nazvala desetníkotočem. gloria


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#106 18. 8. 2016 12:22

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

helena napsal(a):

heleno, ty mᚠevidentně jiné myšlenkové pochody, než já.
Opět jsem vyslala vděčnou střelnou modlitbičku... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Syn nejdříve ví, že by chtěl dům koupit.
Ale to je je jen tvoje představa... ostatně než jsem to napsala, sdělil jOS konkrétně - "Koupe domu ted kdyz jsem si rozdelal jak investicema tak 1,5r prace neco jinde?".
Takže je nesmysl se nejdříve ptát, pokud ještě není rozhodnutý
S tím se dá souhlasit... ale to pořád nevysvětluje, proč tě u jOSe tolik zajímá "proč si ten dům nekoupíš ty?" http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif

koupit maly byt v panelaku aby nemela starosti s udrzbou....vymluva,je po rekonstrukci
Hele, třicet ti není http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png, ale proti matce jsi přece jen mladší... a on je od určitý doby cejtit každej rok a měsíc. Takže je fakt rozdíl i jen běžně uklízet barák nebo dvougarsonku... a co do financí to bude podobný. Já se jí v tomhle ani nedivím.

Prosimich, ke které svaté se jejich myšlénky upínaly? big_smile big_smile


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#107 18. 8. 2016 13:08

Kavasaki
♥♥♥♥---
Místo: Zlínsko
Registrovaný: 21. 11. 2008
Příspěvky: 269

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

Mgr. Filip Netopil napsal(a):

Pokud nemáte nájemní smlouvu, bytová náhrada nepřipadá v úvahu. Můžete však žádat vydání bezdůvodného obohacení - tedy hodnoty o kterou jste zvýšila hodnotu bytu. Ještě by se proti sobě mohlo započítávat na jedné straně inkaso, které platíte, a na druhé straně částka kterou by jste platila na nájemném.

Délka soudního řízení se nedá odhadnout, mimo jiné záleží i na soudu v jehož obvodu bydlíte, mají různou zátěž a díky tomu i různou rychlost vyřizování nových věcí.

Dobrý den. Jsem jeden ze tří podílníků nemovitosti.
Když zvýším hodnotu domu (např. výměna oken z důvodu ohrožení zatečení) i bez souhlasu ostatních podílníků ,na co mám nárok v případě prodeje nemovitosti? Dostanu větší podíl s prodeje, pokud doložím příslušné doklady? Nebo mám prostě smůlu?
Platím sama inkaso v tomto domě. Nikdo z podílníků v domě nebydlí. Čeká se na prodej.
Co to pro mně znamená?

Není tady

 

#108 18. 8. 2016 16:59

jOS
♥♥-----
Registrovaný: 15. 8. 2016
Příspěvky: 30

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

helena napsal(a):

Hele, třicet ti není http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png... a on je od určitý doby cejtit každej rok a měsíc.

dnes mᚠsvátek takže vše nej...wink a doufám že to byl jen slovní obrat , že nepočítᚠkaždej další měsíc
A já jdu makat

Není tady

 

#109 18. 8. 2016 17:24

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

flink napsal(a):

Eva. napsal(a):

heleno, ty mᚠevidentně jiné myšlenkové pochody, než já.
Syn nejdříve ví, že by chtěl dům koupit. Pak se zeptá. Pak řeší podle odpovědi.
Takže je nesmysl se nejdříve ptát, pokud ještě není rozhodnutý, že by v případě souhlasu maminky koupil. Chápeš?

Heleně vcelku rozumím, ale u Tebe mám dojem, že pochody jsi zaměnila za přespolní běh

Tak já nevím, ale já Evě rozumím dobře. Ptá se dle mého srozumitelně a logicky smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#110 18. 8. 2016 17:35

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

Jinak teda jOSi, těžko soudit, když tvůj příběh slyšíme jen z jedné strany. Ale z tvého psaní na mě jde smutek. Nad takovými vztahy. Místo abys věnoval energii do pořízení vlastního bydlení, tak se soudíš se 70-ti letou matkou (v tvém podání "bábou") sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#111 18. 8. 2016 18:35

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

Jo. Jeho "napružení" jde poznat.
Treba ma k nemu duvod...
Vzhledem k tomu, ze jsem byla za podobnych okolnosti zhruba FAKT! v podobne situaci, chapu ho plne. Kdyz to je taaak ošemetný, ze se ty "přešlapy" viděj až ..., ...hm, sad, pozdě?


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#112 18. 8. 2016 21:29

jOS
♥♥-----
Registrovaný: 15. 8. 2016
Příspěvky: 30

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

Dorka napsal(a):

Jo. Jeho "napružení" jde poznat.
Treba ma k nemu duvod...
Vzhledem k tomu, ze jsem byla za podobnych okolnosti zhruba FAKT! v podobne situaci, chapu ho plne. Kdyz to je taaak ošemetný, ze se ty "přešlapy" viděj až ..., ...hm, sad, pozdě?

bohužel... neříká se tomu náhodou metoda cukru a biče? člověk překousne drobnost,pak víc a víc. Taky jsem si před nastěhováním říkal že po XX letech už je v pohodě,zestárla,zklidnila....ale zase ožila.Lidé se fakt nijak zásadně nemění,pouze vyjímečně. K tomu se přece vyjádřil i K.Čapek že?

Není tady

 

#113 18. 8. 2016 21:38

jOS
♥♥-----
Registrovaný: 15. 8. 2016
Příspěvky: 30

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

LENNNA napsal(a):

Jinak teda jOSi, těžko soudit, když tvůj příběh slyšíme jen z jedné strany. Ale z tvého psaní na mě jde smutek. Nad takovými vztahy. Místo abys věnoval energii do pořízení vlastního bydlení, tak se soudíš se 70-ti letou matkou (v tvém podání "bábou") sad

ale vždy já buduji...v půl 9 jsem to zapíchnul,stavím kamennou zídku u zahradní sprchy
Za 1:vybiju si vztek , 2:udělám něco pořádného
Chápu že každý je jiný, nevím jak by ses zachovala Ty kdyby tě vyhazoval např.partner pokud bys bydlela u něho ale pečovala o něj jak o mimino....koupila si za svý nějaký vybavení do kuchyně....čistě teoreticky. A pak by ti řekl "táhni,všechno je moje,nemᚠnárok na nic!"
Jasně že je to jen z jedné strany ale už jsem zmínil dříve že si dávám bacha abych náhodou nebyl obviněn z šíření lží a pomluv.

Není tady

 

#114 18. 8. 2016 21:42

jOS
♥♥-----
Registrovaný: 15. 8. 2016
Příspěvky: 30

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

LENNNA napsal(a):

Ptá se dle mého srozumitelně a logicky smile

no nevím,snad nejsem přecitlivělý ale mně přijde že prakticky od prvního komentu si mne Eva zaškatulkovala a má jasno. Většina hodnotí druhé na základě svých zkušeností,tak asi má důvod mi nevěřit a je to její věc

Není tady

 

#115 18. 8. 2016 23:24

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

jOS napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jinak teda jOSi, těžko soudit, když tvůj příběh slyšíme jen z jedné strany. Ale z tvého psaní na mě jde smutek. Nad takovými vztahy. Místo abys věnoval energii do pořízení vlastního bydlení, tak se soudíš se 70-ti letou matkou (v tvém podání "bábou") sad

ale vždy já buduji...v půl 9 jsem to zapíchnul,stavím kamennou zídku u zahradní sprchy
Za 1:vybiju si vztek , 2:udělám něco pořádného
Chápu že každý je jiný, nevím jak by ses zachovala Ty kdyby tě vyhazoval např.partner pokud bys bydlela u něho ale pečovala o něj jak o mimino....koupila si za svý nějaký vybavení do kuchyně....čistě teoreticky. A pak by ti řekl "táhni,všechno je moje,nemᚠnárok na nic!"
Jasně že je to jen z jedné strany ale už jsem zmínil dříve že si dávám bacha abych náhodou nebyl obviněn z šíření lží a pomluv.

jOSi, možná je to trochu offtopic, ale takových případů jako jsem vytučnila je bohužel spousta grater Za ta léta sem psaly desítky zrazených a opuštěných žen, které řadu let žily s partnerem nesezdány, do vztahu investovaly první-poslední a po X letech společného soužití nastal konec vztahu a odchod z obydlí jen s osobními svršky grater

Jinak jOSi, jen malá technická - nerozumím tomu, proč tak bazíruješ na pořizování nahrávek ze soudního jednání. Neuraž se, ale v Tvém případě je taková snaha veskrze k ničemu, protože všechny trumfy jsou - bohužel - na straně Tvojí matky. Nemovitost je výlučně její, Ty tam bydlíš pouze z titulu příslušníka její domácnosti a tedy záleží jen na dobré vůli vlastníka nemovitosti, zda a jak dlouho zde nechá příslušníka své domácnosti bydlet. Pokud se vlastník nemovitosti rozhodne, že ve svém domě již člena rodiny nechce nechat bydlet, vyzve ho k opuštění domu a člen rodiny se k odchodu nijak nemá, následuje logicky další krok a tím je žaloba o vyklizení nemovitosti, kterou žalující strana-vlastník nemovitosti ve většině případů úspěšně vyhraje.

Já bych se na Tvém místě přestala točit na nějakém pořizování nahrávek a účasti na soudních řízeních, ale matčin dům bych se zdviženou hlavou definitivně opustila a místo chození po soudech, které stejně nemůžu vyhrát bych se přestěhovala do svého a veškerou energii bych věnovala na zvelebování takového majetku, který mi říká "pane"stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#116 19. 8. 2016 7:02

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

doufám že to byl jen slovní obrat , že nepočítᚠkaždej další měsíc
Špatně čteš - nepočítám, ale "cejtím"...
Jo - a děkuju http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

nerozumím tomu, proč tak bazíruješ na pořizování nahrávek
Já možná jo - o prachy jde vždycky až v první řadě a co kdyby se tam dala najít nějaká klička, že?
Vždy jOS sám píše "sere mne ten prodej"... ono koukat se, jak se potencionální dědictví rozplývá, to každej neunese. Obzvláště v případě, kdy je mu jasný, že se o část majetku připravil vlastní - jak to slušně povědět... no, jOS to nazývá "důvěrou"... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#117 19. 8. 2016 7:12

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

jOS napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jinak teda jOSi, těžko soudit, když tvůj příběh slyšíme jen z jedné strany. Ale z tvého psaní na mě jde smutek. Nad takovými vztahy. Místo abys věnoval energii do pořízení vlastního bydlení, tak se soudíš se 70-ti letou matkou (v tvém podání "bábou") sad

ale vždy já buduji...v půl 9 jsem to zapíchnul,stavím kamennou zídku u zahradní sprchy
Za 1:vybiju si vztek , 2:udělám něco pořádného
Chápu že každý je jiný, nevím jak by ses zachovala Ty kdyby tě vyhazoval např.partner pokud bys bydlela u něho ale pečovala o něj jak o mimino....koupila si za svý nějaký vybavení do kuchyně....čistě teoreticky. A pak by ti řekl "táhni,všechno je moje,nemᚠnárok na nic!"
Jasně že je to jen z jedné strany ale už jsem zmínil dříve že si dávám bacha abych náhodou nebyl obviněn z šíření lží a pomluv.

jOSi, to je dobře, že buduješ! Tomu věnuj svou energii, vybuduj si vlastní bydlení, budeš ve svém, v klidu a bude zase dobře tummenupp.
Kdyby mě někdo vyhodil ze svého bytu/baráku, tak se sbalím a půjdu. On je majitel, jemu ta nemovitost říká pane. A že bych tam majiteli dříve pomáhala? No jednak jsem dospělá a svéprávná, tudíž asi jsem pomáhala dobrovolně. Také bylo určitě dobrovolné rozhodnutí bydlet u někoho a ne ve svém. Se všemi důsledky, které z toho mohou plynout.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#118 19. 8. 2016 7:15

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

Kiara napsal(a):

jOS napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jinak teda jOSi, těžko soudit, když tvůj příběh slyšíme jen z jedné strany. Ale z tvého psaní na mě jde smutek. Nad takovými vztahy. Místo abys věnoval energii do pořízení vlastního bydlení, tak se soudíš se 70-ti letou matkou (v tvém podání "bábou") sad

ale vždy já buduji...v půl 9 jsem to zapíchnul,stavím kamennou zídku u zahradní sprchy
Za 1:vybiju si vztek , 2:udělám něco pořádného
Chápu že každý je jiný, nevím jak by ses zachovala Ty kdyby tě vyhazoval např.partner pokud bys bydlela u něho ale pečovala o něj jak o mimino....koupila si za svý nějaký vybavení do kuchyně....čistě teoreticky. A pak by ti řekl "táhni,všechno je moje,nemᚠnárok na nic!"
Jasně že je to jen z jedné strany ale už jsem zmínil dříve že si dávám bacha abych náhodou nebyl obviněn z šíření lží a pomluv.

jOSi, možná je to trochu offtopic, ale takových případů jako jsem vytučnila je bohužel spousta grater Za ta léta sem psaly desítky zrazených a opuštěných žen, které řadu let žily s partnerem nesezdány, do vztahu investovaly první-poslední a po X letech společného soužití nastal konec vztahu a odchod z obydlí jen s osobními svršky grater

Jinak jOSi, jen malá technická - nerozumím tomu, proč tak bazíruješ na pořizování nahrávek ze soudního jednání. Neuraž se, ale v Tvém případě je taková snaha veskrze k ničemu, protože všechny trumfy jsou - bohužel - na straně Tvojí matky. Nemovitost je výlučně její, Ty tam bydlíš pouze z titulu příslušníka její domácnosti a tedy záleží jen na dobré vůli vlastníka nemovitosti, zda a jak dlouho zde nechá příslušníka své domácnosti bydlet. Pokud se vlastník nemovitosti rozhodne, že ve svém domě již člena rodiny nechce nechat bydlet, vyzve ho k opuštění domu a člen rodiny se k odchodu nijak nemá, následuje logicky další krok a tím je žaloba o vyklizení nemovitosti, kterou žalující strana-vlastník nemovitosti ve většině případů úspěšně vyhraje.

Já bych se na Tvém místě přestala točit na nějakém pořizování nahrávek a účasti na soudních řízeních, ale matčin dům bych se zdviženou hlavou definitivně opustila a místo chození po soudech, které stejně nemůžu vyhrát bych se přestěhovala do svého a veškerou energii bych věnovala na zvelebování takového majetku, který mi říká "pane"stolt

tummenupp
Ano, neumím to tak dobře napsat, ale koukám, že nejsem sama, kdo to takto vidí.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#119 19. 8. 2016 10:07

jOS
♥♥-----
Registrovaný: 15. 8. 2016
Příspěvky: 30

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

helena napsal(a):

doufám že to byl jen slovní obrat , že nepočítᚠkaždej další měsíc
Špatně čteš - nepočítám, ale "cejtím"...
Jo - a děkuju http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

nerozumím tomu, proč tak bazíruješ na pořizování nahrávek
Já možná jo - o prachy jde vždycky až v první řadě a co kdyby se tam dala najít nějaká klička, že?
Vždy jOS sám píše "sere mne ten prodej"... ono koukat se, jak se potencionální dědictví rozplývá, to každej neunese. Obzvláště v případě, kdy je mu jasný, že se o část majetku připravil vlastní - jak to slušně povědět... no, jOS to nazývá "důvěrou"... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

Heleno nejde o klicky,pokud nekdo vypovida zamerne nepravdive=kriva vypoved  muze byt az trestna v krajnim pripade,o to jasne nejde.Pokud nekdo jedna s rozhodcem uz drive,pred samotnym jednanim....vypovida lecos,myslim.Holky divite se ze mam vztek ale kdyz by vas vyhazoval partner po xx letech s kufrem vsadim se ze taky budete pekne nadavat,bude ten nejhorsi. V part.vztazich si clovek obvykle vic lecos hlida.pojisti.
Od rodice ocekavate ze udela podraz? ze bude lhat az se budou hory zelenat?
Kdyz jsem se rozvadel i pres to co bylo jsem ex nechal byt za hodne rozumny vyrovnani  i presto ze jsem ho kupoval.Zustal s ni syn takze  i kvuli tomu,take jsem  si od mati vyslechl  :-) gauner nejsem

dokonce potom rekla "diky" :-)))

Upravil(a) jOS (19. 8. 2016 10:10)

Není tady

 

#120 19. 8. 2016 12:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

pokud nekdo vypovida zamerne nepravdive... Pokud nekdo jedna s rozhodcem uz drive,pred samotnym jednanim
Což je zas jen tvůj problém... respektive tvoje důkazní nouze. Nebo to můžeš prokázat?
Ostatně neřekla bych, že se audio záznam bude výrazně lišit od přepsanýho protokolu z jednání. Kontrola je poměrně jednoduchá, tak těžko bude někdo vědomě riskovat malér.
kdyz by vas vyhazoval partner po xx letech s kufrem... V part.vztazich si clovek obvykle vic lecos hlida.pojisti.
Matka NENÍ partnerka... to za prvé.
Za druhý s rodičema nemůžeme mít SJM, takže majetkový vztahy se nesou v poněkud jiný linii.
Za třetí je tvoje prohlášení o "hlídání a pojištění" v přímým rozporu s výrokem "Asi jsem ze starý školy-předmanželská smlouva je pro mne přímý vyjádření nedůvěry a dál není co řešit. Buď někomu věřím nebo ne, bohužel dnes je to kdo co urve...."
Od rodice ocekavate ze udela podraz? ze bude lhat az se budou hory zelenat?
Čím dál tím víc bych stála o vyjádření paní matky... Možná by leccos vyjasnilo.
Jinak teda nevím jak kdo, ale od doby, kdy jsem byla schopna se sama živit, jsem od rodičů nečekala nic a cokoli navíc byl milej bonus.

Když se na to podívám očima nezakrytejma rudým vztekem a představou dvou melounů v 3,14či, pak to taky může vypadat takhle, když si lehýnce zafabuluju
Táta začal úpravy na domě, syn mu pomáhal. Pak se rozvedl a protože "ex nechal byt" v rámci vyrovnání , tak "se s dcerou nastěhoval k bábě", páč "byla sama,dům dost velký"... a s představou "stejně to jednou bude tvoje".
Pak je "direktivní máti chtěla rovnat oba"... a protože syn "si nenechal nic diktovat" a "NIKDO mu nebude nařizovat", tak holt rodičku "poslal do háje a že nejdu" - no bodej, když si mu dovolí říct, aby "vypadnul" z jejího majetku.
No a protože nemá "papír" ani na bydlení, ani na investice do rekonstrukce a tím pádem je v pr... - důkazní nouzi převážně vlastním zaviněním, tak se holt vzeká na všechny okolo.
Přece to nenechá na sobě... vissla

Upravil(a) helena (19. 8. 2016 12:47)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#121 17. 10. 2016 8:52

jOS
♥♥-----
Registrovaný: 15. 8. 2016
Příspěvky: 30

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

nerozumím tomu, proč tak bazíruješ na pořizování nahrávek
Já možná jo - o prachy jde vždycky až v první řadě a co kdyby se tam dala najít nějaká klička, že?

jen "drobná" informace pro všechny : audio nahrávky z jednání má soud dělat automaticky dle zákona.
Obč.soudní řád č.99/1963Sb. §40 ods.1
Původní zákon byl tímto aktualizován 2009
Pokud se nic nezměnilo tak zákon platí pro všechny,neznalost neomlouvá.
Při návštěvě okresního soudu v Českých Budějovicích mi bylo řečeno že o ničem takovém neví,audio záznamy nemají ve spisu a neví jestli se vůbec dělají..... zvláštní že?
Dříve si psala Heleno "proč by soudce riskoval průser při odlišnosti protokolu a audia" - evidentně mají jiné řešení.
Proč chci audio? v prvním jednání šlo "jen" o vystěhování a opravdu nebyla možnost tomu zabránit. Ale zaznělo dost jednoznačně lživých argumentů který chci použít v jiném řízení.
Heleno na kličky jsou kabrňáci právníci, já se hodlám bránit okradení. Místní lidé ví své....mnozí kroutí hlavou,stejně jako nechápali vyhození dcery před lety....
Ovšem spousta zdejších lidí chápe velmi dobře proč si "údajná matka" v 70L našla v začátku tohoto sporu nového partnera, dělá soudního znalce -stavebnictví !! ale to je určitě jen náhoda ,že ? :-)

Upravil(a) jOS (17. 10. 2016 8:55)

Není tady

 

#122 17. 10. 2016 9:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

jen "drobná" informace pro všechny : audio nahrávky z jednání má soud dělat automaticky dle zákona.
Obč.soudní řád č.99/1963Sb. §40 ods.1

Jen "drobný" upřesnění...

jOS napsal(a):

helena napsal(a):


[b]Zajímalo by mne zda se pořizuje z jednání u soudu záznam podobně jako u policie? lze ho vyžádat?

Občanský soudní řád, § 40

diky za odkaz ja tohle nenasel

16. 8. 2016 8:13


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#123 17. 10. 2016 11:39

jOS
♥♥-----
Registrovaný: 15. 8. 2016
Příspěvky: 30

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

helena napsal(a):

jen "drobná" informace pro všechny : audio nahrávky z jednání má soud dělat automaticky dle zákona.
Obč.soudní řád č.99/1963Sb. §40 ods.1

Jen "drobný" upřesnění...

jOS napsal(a):

helena napsal(a):


[b]Zajímalo by mne zda se pořizuje z jednání u soudu záznam podobně jako u policie? lze ho vyžádat?

Občanský soudní řád, § 40

diky za odkaz ja tohle nenasel

16. 8. 2016 8:13

jasně že díky tobě Heleno jsem našel detaily, určitě nejsem PC amatér ale tohle jsem fakt bez pomoci nenašel.
I několik právníků na dotaz k audio nahrávce krčilo rameny. S právníky je to dle mé zkušenosti obecně problém, vše absolutně bez záruky, nevím,neznám,omyl=nic se neděje. Jako např.zneužití fotografie pořízené spec.technikou na webu, i právník je schopný vystartovat že rodinný příslušník si s fotografiemi může dělat co chce a soudce se jen usměje.
Nemám tušení jak funguje soudní systém v zahraničí ale 2x jsem "měl tu čest" a 2x mi bylo na zvracení  co je vůbec možné.

Není tady

 

#124 18. 10. 2016 16:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu

Při návštěvě okresního soudu v Českých Budějovicích mi bylo řečeno že o ničem takovém neví,audio záznamy nemají ve spisu a neví jestli se vůbec dělají..... zvláštní že?
Pláčeš na blbým hrobě... místo aby ses obrátil na nadřízenou instituci.
S právníky je to dle mé zkušenosti obecně problém
Mňo... s některými jejich klienty či účastníky řízení to samý v bleděmodrým... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » Prosím o zkušenosti - soudí příkaz k vystěhování z bytu
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů