Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 6. 2011 7:17

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

Mám takový dotaz
Včera přišel manželovi dop. dopis -
neumím to ted přesně napsat, jak se jmenoval. Prostě - k průvodnímu dopisu byla přiložena moje žádost o rozvod a on se má do 15 dnů vyjádřit k mému návrhu, sepsat dvakrát listiny a předložit k soudu
A já ted přemýšlím, když se manžel nenapíše nic (jak ho znám) nebude mi nějak rozvod odložen?
V průvodním dopise píšou - Návrh na rozvod manželství (jméno soudce) - žádný datum, kdy by měl být rozvod, jen že proti tomuto dopisu není odvolání.
Mně ještě nic nepřišlo.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#2 16. 6. 2011 7:56

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

Dusicko pokud si podala navrh na rozvod manzelstvi, tak si soudce pripravuje podklady a tim padem poslal tento dopis manzelovi. Pokud se nevyjadri, nic se nedeje. Jen to co by vedel uz pred prvnim jednanim bude zjistovat tam, tudiz se to asi lehce protahne. Tobe tento dopis neprijde, to je jen pro zalovanou stranu, jde o vyjadreni k zalobe.

Není tady

 

#3 16. 6. 2011 8:01

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

A termin prvniho jednani tam tak neni, to je narizeno az prave pote, co ma soudce pripravene podklady. Tedy potom co se manzel (ne)vyjadri.

Není tady

 

#4 16. 6. 2011 8:34

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

Pecule - díky za uklidnění pussa
že se to protáhne, už s tím nějak počítám (návrh jsem podávala v půlce února )
Ted budou dovolené, tak to vidím tak na září. No to už vydržím.
Jen mi šlo o to, jestli když manžel nic nepošle, jestli to neodloží, nebo jestli jim nebude něco chybět, a tudíž by nenavrhl termín.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#5 16. 6. 2011 8:59

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

Slysela jsem o par pripadech, kdy se druha strana nevyjadrila a soudce tim padem vyuzil moznost rozvest manzelstvi na navrh zalobce a bez vyjadreni druhe strany, proste ihned. Ale s tim bych nepocitala, cilem soudce by melo byt zjistit jestli je manzelstvi definoitivne rozvraceno a to bez vyslechnuti druhe strany proste nejde, tudiz na tohle bych nespolehala. Drzim pesti smile

Není tady

 

#6 16. 6. 2011 13:04

martina33
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Kladno
Registrovaný: 10. 8. 2008
Příspěvky: 3026
Web

Re: Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

Duši, spíš by manža měl odepsat, že s rozvodem souhlasí, a co je tam uvedeno je pravda (nebo ne). Tím pádem by to bylo rychlejší a třeba by jste ani k soudu nemuseli chodit.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MjaztFSyBlwwFZgC2w,,26.png


18.3.2009 v 14:05 h 3540g a 50cm, 18.3.2010 váha 9.5kg a 75 cm, 18.3.2011 váha 12kg a 87cm

Není tady

 

#7 17. 6. 2011 16:31

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

Jak je již uvedeno, ignorováním tohoto dopisu Vaše práva nijak zkrácena nebudou, jen bude výslech účastníků o to delší.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#8 3. 7. 2011 5:51

Baabi
♥------
Registrovaný: 18. 4. 2010
Příspěvky: 2

Re: Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

Jak řešit zfalšování podpisu jednoho z manželů( žalovaného) na podané žalobě o rozvod podle § 24 zákona o rodině.

Není tady

 

#9 4. 7. 2011 6:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

zfalšování podpisu... na podané žalobě o rozvod
Proč by ji měl žalovaný podepisovat?
Nemᚠna mysli § 24a, odst. 1 - ne.spo.rný rozvod? Ale k tomu musí být přiloženy minimálně, podle písm. a)
"písemné smlouvy s úředně ověřenými podpisy účastníků upravující pro dobu po tomto rozvodu vypořádání vzájemných majetkových vztahů, práva a povinnosti společného bydlení a případnou vyživovací povinnost" (případně schválená dohoda "o dětech")
a ověřený podpis se zfalšovává těžko.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#10 13. 7. 2011 12:03

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

I u rozvodu dle § 24 (spor.ného rozvodu) může druhý manžel vyjádřit souhlas s rozvodem, by majetek nebude vypořádán. Každopádně v tomto případě soud stejně jednání nařizuje a zjišuje rozvrat manželství.

Okamžitým řešením je přípis k soudu s tím, že podpis je falešný a že s návrhem žalovaný nesouhlasí, následkem pak může být např. i trestní stíhání falšovatele podpisu.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#11 29. 7. 2012 22:57

nika25
♥------
Registrovaný: 29. 7. 2012
Příspěvky: 5

Re: Vyjádření k návrhu o rozvodu manželství

Dobrý den,
žádost o rozvod jsem podala v květnu a hned v červnu přišel manželovi dopis od soudu, aby se k žalobě yjádřil. On si ho ani nevyzvedl a samozřejmě se ani nevyjádřil a chce tak rozvod sabotovat.
Tento týden přišly papíry nám oběma s informací o prvním stání. Manžel z bytu, kde má trvalé bydliště zmizel a dopis si opět nevyzvedl. A s určitostí vím, že se ani k soudu nedostaví, i když jsem mu to vzkázala po všech známých. Mám nějakou možnost napsat na soud, jaká je situace a že tam nepřijde, aby o tom věděly a zbytečně se to neprodlužovalo? Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů