Oznámení

1.ledna : Vážení uživatelé, přejeme vám všem zde šťastný nový rok 2019

1. ledna : Vážení uživatelé, bez předchozího souhlasu redakce nelze do diskuzí vkládat různé dotazníky. Tyto budou bez předchozí domluvy mazány. Děkujeme za pochopení!

1.ledna : Upečme si spolu povidlovou bábovku.

#1176 14. 9. 2017 18:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

My jsme SJM před rozvodem rozdělili dohodou u notáře. Teď se ta smlouva dokonce zveřejňuje, to je super.
Rozdělení SJM není na to, co už máme, tudíž zpětně, ale na to, co ne/nabudeme v budoucnu.
My jsme si ho rozdělili proto, že jsme prodávali dům a kupovali byty, aby byt byl jenom můj, a ne manžela. Je to rychlé. Na rozvod je třeba nějakou dobu čekat. Rozdělení-zúžení SJM je otázka dnů. Ale tam to musí podepsat oba.
U Ros by asi přicházel v úvahu ten soud, a to je zase na dlouho. Předpokládám, že její manžel by s tím dobrovolně nesouhlasil a smlouvu nepodepsal.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#1177 14. 9. 2017 18:37

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Rosamunda napsal(a):

Kiara napsal(a):

Sel, Munďák bohužel splňuje všechny předpoklady k tomu, aby mohl být zbaven způsobilosti k právním úkonům. Z lékařsko-psychiatrického hlediska má za sebou bohatou historii řady neúspěšných pobytů v léčebnách včetně opakovaných pokusů o sebevraždu. Nikdy se úspěšně nevyléčil, většinou buď předčasně ukončil léčbu nebo podal revers, v sebedestruktivním jednání i nadále pokračuje, takže tento případ by rozhodně neměl být pro přizvaného soudního znalce žádný problém wink

Problém možná bude soudní jednání, které se může táhnout hodně dlouho, ale Rosamunda už podle mě nemá na výběr hmm

Kiaro, tam je problém hlavně v tom, že ty jeho excesy jsou od sebe dost vzdálené, vždy je mezi nimi několik let, tak nevím jestli by to někdo uznal. Ale mohla bych to asi probrat s jeho doktorkou, ta by věděla nejlépe, jestli je to možné.

Ros, psala jsi přece, že Munďák byl opět na protialkoholním léčení (několikátém v pořadí), tam opět selhal a následně se pokusil o sebevraždu, načež ho odvezli do Bohnic a po několika dnech tam podepsal revers. Nerozumím tomu, proč by u takového člověka měl soud ještě dělat nějaké zbytečné průtahy yikes obzvlášť když se jedná o osobu pobírající ID kvůli chronickým psychickým problémům.

Já bych se na Tvém místě snad jela zeptat přímo do Bohnic, jak máš v případě zbavení svéprávnosti přesně postupovat, protože ošetřující lékařka Ti vzhledem k ochraně osobních údajů svého pacienta nic moc říct nemusí.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#1178 14. 9. 2017 18:46

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Kiaro, kolik lidí znáš, kteří byli zbaveni svéprávnosti?
To není jen tak.
Svéprávnosti jsou zbaveni lidé slaboduší, většinou od narození.
Tohle by Ros nedala, tohle by u žádného soudu neprošlo.

Není tady

#1179 14. 9. 2017 18:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥

protože ošetřující lékařka Ti vzhledem k ochraně osobních údajů svého pacienta nic moc říct nemusí
Pokud pacient neurčí osobu/y, která/é mají právo obdržet informace o jeho zdravotním stavu, ale zároveň je ani nezakáže poskytovat, můžou je obdržet osoby blízké... určitě o aktuálním zdravotním stavu .
Troufla bych si zapochybovat, že Munďák zakázal... všem třem...

Mýlíš se.

Technická poznámka - Svéprávnosti nelze zbavit - pouze ji omezit.

Upravil(a) helena (14. 9. 2017 18:54)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#1180 14. 9. 2017 20:33

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

Kiaro, kolik lidí znáš, kteří byli zbaveni svéprávnosti?
To není jen tak.
Tohle by Ros nedala, tohle by u žádného soudu neprošlo.

Nu, vzhledem k tomu, že jsem nějaký čas pracovala jako asistentka chráněného bydlení pro mentálně postižené, tak jsem jich za tu dobu poznala docela dost vissla A nemáš pravdu, že "svéprávnosti jsou zbaveni lidé slaboduší, většinou od narození". K omezení způsobilosti k právním úkonům se klidně můžeš dopracovat i během života či na jeho sklonku, ačkoliv jsi předtím celou řadu let fungovala naprosto normálně. Stačí těžký úraz nebo jakákoliv psychická nemoc, Alzheimer nebo stařecká či alkoholická demence ... hmm

Není tady

#1181 14. 9. 2017 20:47

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Nu, vzhledem k tomu, že jsem nějaký čas pracovala jako asistentka chráněného bydlení pro mentálně postižené, tak jsem jich za tu dobu poznala docela dost vissla A nemáš pravdu, že "svéprávnosti jsou zbaveni lidé slaboduší, většinou od narození". K omezení způsobilosti k právním úkonům se klidně můžeš dopracovat i během života či na jeho sklonku, ačkoliv jsi předtím celou řadu let fungovala naprosto normálně. Stačí těžký úraz nebo jakákoliv psychická nemoc, Alzheimer nebo stařecká či alkoholická demence ... hmm

To určitě. Ale nic z toho Rosamundin manžel nemá.

Není tady

#1182 15. 9. 2017 6:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥

To určitě. Ale nic z toho Rosamundin manžel nemá.
A to víš tak přesně odkud? va

Není tady

#1183 15. 9. 2017 11:21

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Evo, Munďák trpí zcela prokazatelně psychickým onemocněním, na základě kterého pobírá i plný ID. Takže ne, že nic z toho Rosamundin manžel nemá. Samozřejmě, že pouhá diagnóza psychického onemocnění není sama o sobě důvodem k omezení svéprávnosti, ale důvodem k omezení svéprávnosti je Munďákovo počínání z této choroby vyplývající. Toto počínání ho trvale poškozuje na zdraví a životě, dobrovolné léčby selhaly, protože byl pro nespolupráci buď vyhozen, nebo je nedokončil, opakovaně se pokoušel o sebevraždu a při té poslední podal v Bohnicích revers.

Není tady

#1184 15. 9. 2017 11:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Ros, zapátrala jsem ještě na internetu. Tohle je trochu z jiného soudku, než soudní omezení způsobilosti k právním úkonům, ale myslím si, že by to i tak mohla pro Tebe být užitečná informace do budoucna:

Zákon č. 172/2011 Sb. - Hospitalizace pacienta a poskytování zdravotních služeb bez souhlasu a použití omezovacích prostředků
§ 38
(1) Pacienta lze bez jeho souhlasu nebo v případě nezletilého pacienta nebo pacienta zbaveného způsobilosti k právním úkonům bez souhlasu zákonného zástupce hospitalizovat, jestliže
a) mu
1. bylo pravomocným rozhodnutím soudu uloženo ochranné léčení formou lůžkové péče,
2. je nařízena izolace, karanténa nebo léčení podle zákona o ochraně veřejného zdraví,
3. je podle trestního řádu nebo občanského soudního řádu nařízeno vyšetření zdravotního stavu,
b) ohrožuje bezprostředně a závažným způsobem sebe nebo své okolí a jeví známky duševní poruchy nebo touto poruchou trpí nebo je pod vlivem návykové látky, pokud hrozbu pro pacienta nebo jeho okolí nelze odvrátit jinaknebo
c) jeho zdravotní stav vyžaduje poskytnutí neodkladné péče a zároveň neumožňuje, aby vyslovil souhlas.
Zdroj: https://finance.idnes.cz/postup-pri-ned … 6_pravo_vr

Jen pro informaci: hospitalizace pacienta bez jeho souhlasu, tzv. nedobrovolný vstup probíhá tak, že okamžitě po přijetí je uvědoměn soud, který do několika dnů tuto hospitalizaci potvrdí a za pacientem dojde i soudní úředník, který pacientovi oznámí skutečnost, že je hospitalizován nedobrovolně. Pro pacienta z toho vyplývá, že za tohoto stavu věcí nemůže odejít z léčby na vlastní žádost (nemůže podat revers!!!) a je povinen v léčbě setrvat tak dlouho, dokud ho ošetřující lékař neprohlásí za zaléčeného nebo si neprojde celým nařízeným léčebným procesem. Pokud by pacient z léčebny utekl, mám takový dojem, že už se vystavuje tr. činu maření výkonu soudního rozhodnutí se všemi důsledky z toho vyplývajícími.

MMCH já jsem se v léčebně setkala s více spolupacientkami, které měly tzv. nedobrovolný vstup na základě nějakého jejich opileckého excesu a většinu se jednalo o holky, které už byly v léčbě opakovaně. Proto vím, že takový postup je možný a v praxi se skutečně děje.

Upravil(a) Kiara (15. 9. 2017 11:56)

Není tady

#1185 15. 9. 2017 12:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Když tady je potíž s tím "bezprostředně"... je rozdíl mezi spolykanejma platíčkama Rohypnolu a "pouhou" výhružkou, že tak bude učiněno. V prvním případě hospitalizujou aspoň pro poskytnutí pomoci - a když pacient bude tvrdit, že to nebyl úmysl, držet ho nebudou - v druhým, když bude mít kliku, odvezou do PL, tam si s ním popovídá hodnej pan doktor... a zas ho pustí.
Podívej - znám případ, kdy paní zdrhla psychiatrovi přímo z ordinace s tím, že je "spolčenej s těma, co ji pronásledujou"... a jediný, co mohl udělat bylo, že informoval rodinnýho příslušníka (a to jen proto, že kontakt měl).

Není tady

#1186 15. 9. 2017 12:16

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

heleno, já nemám až tak na mysli návod pro případ sebevraždy, já to sem předkládám pro případ, že by se Munďák uvedl do těžké intoxikace alkoholem, při které by byl sám sobě nebezpečný. Že k té situaci dříve nebo později dojde, to je snad každému jasné, akorát je otázka, zda by se to včas dozvěděli rodinní příslušníci aby mohli zasáhnout a zasadit se o nedobrovolný vstup.

Není tady

#1187 15. 9. 2017 12:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Napadá mě něco hodně ošklivýho...

Není tady

#1188 15. 9. 2017 20:21

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Kiara napsal(a):

heleno, já nemám až tak na mysli návod pro případ sebevraždy, já to sem předkládám pro případ, že by se Munďák uvedl do těžké intoxikace alkoholem, při které by byl sám sobě nebezpečný. Že k té situaci dříve nebo později dojde, to je snad každému jasné, akorát je otázka, zda by se to včas dozvěděli rodinní příslušníci aby mohli zasáhnout a zasadit se o nedobrovolný vstup.

A jak se já mohu zasadit o nedobrovolný vstup, to je myslím mimo moji moc, to nemohu nijak ovlivnit. Když jsem ho našla před 14i dny, tak jsem to nahlásil a jako pokus o sebevraždu, jenže buď ve Vinohradské na JIP nebo v Bohnicích psychiatr usoudil, že ne, přeložil ho na otevřený detox a on pak podepsal revers, páč nebyl důvod ho tam zadržovat, nebyl k tomu právní podklad.

Out from the dark into the light !

Není tady

#1189 16. 9. 2017 11:14

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

Kiara napsal(a):

A jak se já mohu zasadit o nedobrovolný vstup, to je myslím mimo moji moc, to nemohu nijak ovlivnit. Když jsem ho našla před 14i dny, tak jsem to nahlásil a jako pokus o sebevraždu, jenže buď ve Vinohradské na JIP nebo v Bohnicích psychiatr usoudil, že ne, přeložil ho na otevřený detox a on pak podepsal revers, páč nebyl důvod ho tam zadržovat, nebyl k tomu právní podklad.

Ros, jelikož Tvůj manžel stále ještě není omezen ve způsobilosti k právním úkonům, muselo to bohužel dopadnout tak, jak to dopadlo. Pokud píšeš, že byl Tvůj manžel přeložen v Bohnicích na otevřený detox, znamená to, že "pokus o sebevraždu" byl ve skutečnosti těžkou intoxikací alkoholem, léky či kombinací obojího. Jelikož má za sebou Munďák v tomto směru dlouholetou historii coby závislák, zřejmě byla tato záležitost ošetřujícím personálem vyhodnocena pouze jako zneužití návykových látek, která se jejich uživateli tentokrát poněkud vymkla z ruky.

Já jen podotýkám, že kdyby pokus o sebevraždu proběhl jinak, např. věšením, použitím bodného či řezného nástroje nebo pokusem o skok z výšky, už by to byla jednoznačná věc, kvalifikovaná skutečně jako pokus o sebevraždu s tím, že pacient je nebezpečný sám sobě a Munďák by se z Bohnic jen tak nedostal, protože propuštění takového pacienta na revers si žádný lékař nelajsne. Bohužel, Ros, i tentokrát stály okolnosti proti Tobě hmm

Není tady

#1190 16. 9. 2017 19:22

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

Kiara napsal(a):

Ros, jelikož Tvůj manžel stále ještě není omezen ve způsobilosti k právním úkonům, muselo to bohužel dopadnout tak, jak to dopadlo. Pokud píšeš, že byl Tvůj manžel přeložen v Bohnicích na otevřený detox, znamená to, že "pokus o sebevraždu" byl ve skutečnosti těžkou intoxikací alkoholem, léky či kombinací obojího. Jelikož má za sebou Munďák v tomto směru dlouholetou historii coby závislák, zřejmě byla tato záležitost ošetřujícím personálem vyhodnocena pouze jako zneužití návykových látek, která se jejich uživateli tentokrát poněkud vymkla z ruky.

Já jen podotýkám, že kdyby pokus o sebevraždu proběhl jinak, např. věšením, použitím bodného či řezného nástroje nebo pokusem o skok z výšky, už by to byla jednoznačná věc, kvalifikovaná skutečně jako pokus o sebevraždu s tím, že pacient je nebezpečný sám sobě a Munďák by se z Bohnic jen tak nedostal, protože propuštění takového pacienta na revers si žádný lékař nelajsne. Bohužel, Ros, i tentokrát stály okolnosti proti Tobě hmm

Ahá, já myslela, že jsem něco přehlídla, tak to jo

Není tady

#1191 4. 3. 2018 21:06

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj, tak jsem tu zase, potřebovala bych radu mezi psychologií a právem:
Po dříve popisovaném excesu se mi povedlo Munďáka vystěhovat do podnájmu a měla jsem relativně klid. O víkendech chodil na návštěvu a vypadalo to, že sd aspoň trochu chytil za nos. Jenže pak mu posléze otrnulo, sem tam si cucnul, párkrát jsme se pohádali, ale pak mu pronajímatel oznámil, že byt se prodává a že se musí vystěhovat.
Když jsem mu řekla, že ho sem zpět nevezmu, maxi6na 14 dní, když nemá kam, tak prý že jo, že si něco sežene, jenže teď se zase předevčírem zpráskal jak prase a dneska je nalitej znovu. A nevypadá to moc, že by se chtěl zítra hnout, i když má domluvenou ubytovnu. Poradíte mi prosím někdo, jak nejlépe  na to?

Není tady

#1192 4. 3. 2018 21:43

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Ros, je to marný ... je to marný ... je-to-marný grater

Já už nevím, co bych ti poradila, protože za tu dobu, co sem chodíš Ti tady radilo X lidí jeden přes druhého a výsledek je pořád stejný: i nadále nejsi schopna se od Munďáka jednou provždy odstřihnout, stále mu děláš pečovatelku a maminku a opět (za něj) řešíš problémy, které si nadělal svým chlastem. Nezlob se na mě, ale tohle už se vymyká normálnímu lidskému chápání a já již celou tu tvoji kauzu vnímám jako případ člověka, který si prostě nechce nechat pomoci a i přes stovky dobrých rad a doporučení si zarytě pojede v té svojí lajně až do konce života grater

Není tady

#1193 4. 3. 2018 22:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ros, určitě to nebylo tak, že by pronajímatel sdělil Munďákovi, že se byt prodává a on se musí zítra vystěhovat. Rozhodně dostal nějaký čas na  najití si nového bydlení.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1194 4. 3. 2018 22:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Vymeniť zámok... wink a veci vyložiť pred byt, prípadne niekam odviezť. A potom pápá-lálá reta

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#1195 5. 3. 2018 6:08

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

No on si celý měsíc, co měl na hledání nového bydlení myslel, že ho vezmu zpátky, jenže to ani náhodou. A to, že za něj teď řeším ubytovnu, je tím, že jinak ho odsud asi nedostanu. Dneska se má na dvě ubytovny jít podívat, tak mi držte palce, aby už tam zůstal.

Není tady

#1196 5. 3. 2018 9:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ale tys ho vzala zpátky. Odhadl to dobře. Nezlob se, ale svým chováním ho jenom utvrzuješ v tom, že to s Tebou vždy nějak zkoulí.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1197 5. 3. 2018 10:02

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

No on si celý měsíc, co měl na hledání nového bydlení myslel, že ho vezmu zpátky, jenže to ani náhodou.

Hm... myslel dobře koukám... vissla
Mimochodem - i u podnájmu existuje zákonná výpovědní lhůta - takže buď kecá nebo má prů*er a mazal dohodou.
Je mi tě sice líto, ale máš, cos chtěla... a budeš mít vždycky, protože ten poslední řez prostě nezvládneš.

Není tady

#1198 5. 3. 2018 12:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Ros, je to marný ... je to marný ... je-to-marný grater

Já už nevím, co bych ti poradila, protože za tu dobu, co sem chodíš Ti tady radilo X lidí jeden přes druhého a výsledek je pořád stejný: i nadále nejsi schopna se od Munďáka jednou provždy odstřihnout, stále mu děláš pečovatelku a maminku a opět (za něj) řešíš problémy, které si nadělal svým chlastem. Nezlob se na mě, ale tohle už se vymyká normálnímu lidskému chápání a já již celou tu tvoji kauzu vnímám jako případ člověka, který si prostě nechce nechat pomoci a i přes stovky dobrých rad a doporučení si zarytě pojede v té svojí lajně až do konce života grater

Clovek ke vsemu musi dojit sam,nekomu to trva dyl nekomu ne.Nelze nekomu v tomto problemu porucit.....to proste nejde.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#1199 5. 3. 2018 12:57

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Tak už je pryč, jupí!

Není tady

#1200 5. 3. 2018 13:25

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

Palec nahoru!!! smile

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 4 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí