Oznámení

11. prosince : Vážení uživatelé, bez předchozího souhlasu redakce nelze do diskuzí vkládat různé dotazníky. Tyto budou bez předchozí domluvy mazány. Děkujeme za pochopení!

25. listopadu : Blíží se advent a pomalu je čas myslet na výzdobu, přinášíme proto 5 nádherných dekorací pro LÍNÉ milovníky Vánoc

25.listopadu : Upečme si spolu povidlovou bábovku.

#1151 14. 9. 2017 11:52

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

A přece jen mi to nedá, ale navazuji na Tebou citovaný NOZ, § 760 odst. 2: b) si rozvedený  manžel mohl výživu zajistit řádným hospodařením s vlastním majetkem, což je snadno napadnutelné ve chvíli, kdy Rosamunda doloží  Munďákův prodej starožitností (předpokládám, že tedy patřily Munďákovi smile) a jeho následující excesy, končící hospitalizací v PL.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#1152 14. 9. 2017 11:56

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Kiara napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

No a teď jsem se dozvěděla, že rozvod nebude, páč bych mu fakt musela platit výživné, se na to vy.. ru! usch

Ros, já jsem se obávala, že to může dopadnout i takhle. Bohužel. V tom případě nemáš jinou možnost, než nechat Munďáka soudně zbavit způsobilosti k právním úkonům a nechat ho doživotně zavřít někam do léčebny či do domova se zvláštním režimem, kam budeš muset hradit výživné jako součást poplatku za pobyt. Tím mu nijak neublížíš, protože manžel bude doživotně pod dohledem, bez přísunu návykových látek a v podstatě mu tím prodloužíš život o řádku let.

Je to možná tvrdé, ale ve Tvé situaci je to pro Tebe jediné východisko. Obě dvě víme, že ten člověk je při pobytu na svobodě sám sobě těžce nebezpečný a pokud ho odklidíš do podnájmu s omezenými příjmy na přísun návykových látek, začne si půjčovat a dělat dluhy, které půjdou opět i za Tebou jakožto za nerozvedenou manželkou. Nemluvě o tom, že Munďák si zvykl svoje nároky na výživu, střechu nad hlavou a péči vynucovat demonstrativními pokusy o sebevraždu, což bych rozhodně nebrala na lehkou váhu.

Moc se omlouvám za následující drastická slova, ale suše podotýkám, že už jsem slyšela o pár manipulátorech, kteří to chtěli manželce osolit nebo ji k něčemu přimět a pokus o demonstrativní sebevraždu se změnil v sebevraždu dokonanou, neboť při sebevražedníkových výpočtech se cosi zvrtlo a záchrana, se kterou bylo kalkulováno přišla bohužel později, než bylo původně v plánu. Možná zasáhla vyšší moc, kdo ví, ale nález těla byl poté pro rodinu zážitkem, který nikomu nepřeji sad

No a to je přesně to, proč jsem ho vystěhovala, páč na návštěvu za ním nechodím, klíče nemám, takže, sice to je taky drsné, ho nejspíš najdou spolubydlící, kdyby ho zase taková volovina jako demonstračka napadla.
Co se týče dluhů, tak zatím se nebojím, páč díky té exekuci mu nikdo nepůjčí, leda nějací šmejdi a těm je fuk, jestli jsme manželé nebo ne.

Upravil(a) Rosamunda (14. 9. 2017 12:10)

Out from the dark into the light !

Není tady

#1153 14. 9. 2017 12:03

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

No a teď jsem se dozvěděla, že rozvod nebude, páč bych mu fakt musela platit výživné, se na to vy.. ru! usch

Od koho ses to dozvěděla... a na jakém základě bys "musela"? Zákon jasně říká:

NOZ - Výživné rozvedeného manžela
§ 760
(1) Není-li rozvedený manžel schopen sám se živit a tato jeho neschopnost má svůj původ v manželství nebo v souvislosti s ním, má vůči němu jeho bývalý manžel v přiměřeném rozsahu vyživovací povinnost, lze-li to na něm spravedlivě požadovat, zejména s ohledem na věk nebo zdravotní stav rozvedeného manžela v době rozvodu nebo skončení péče o společné dítě rozvedených manželů.
(2) Při rozhodování o výživném nebo o jeho výši vezme soud zřetel, jak dlouho rozvedené manželství trvalo a jak dlouho je rozvedeno, jakož i zda
a) si rozvedený manžel neopatřil přiměřené zaměstnání, přestože mu v tom nebránila závažná překážka,
b) si rozvedený manžel mohl výživu zajistit řádným hospodařením s vlastním majetkem,
c) se rozvedený manžel podílel za trvání manželství na péči o rodinnou domácnost,
d) se rozvedený manžel nedopustil vůči bývalému manželu nebo osobě mu blízké činu povahy trestného činu, nebo
e) je dán jiný obdobně závažný důvod.
(3) Pro vyživovací povinnost rozvedených manželů platí obdobně obecná ustanovení o výživném.

Řekla mi to moje právnička, přesně řekla, že je to vysoce pravděpodobné. On je nemocný, v invalidním důchodu, a nemůže pracovat ani za speciálních podmínek (tak to má v rozhodnutí o ID), takže mi doporučila zatím počkat. No a na mě lze výživné zřejmě spravedlivě požadovat, páč na exekuce se většinou co vím nebere ohled, takže já mám vlastně o hodně vyšší příjem.

Není tady

#1154 14. 9. 2017 12:08

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

A přece jen mi to nedá, ale navazuji na Tebou citovaný NOZ, § 760 odst. 2: b) si rozvedený  manžel mohl výživu zajistit řádným hospodařením s vlastním majetkem, což je snadno napadnutelné ve chvíli, kdy Rosamunda doloží  Munďákův prodej starožitností (předpokládám, že tedy patřily Munďákovi smile) a jeho následující excesy, končící hospitalizací v PL.

No on ty starožitnosti prodal už dávno, takže to s tím excesem a Bohnicemi nesouvisí. Kde na to vzal, netuším. Nicméně prodej starožitností prokázat nemůžu, nemám žádný doklad.

Upravil(a) Rosamunda (14. 9. 2017 12:09)

Není tady

#1155 14. 9. 2017 12:15

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Ros, ty bydlíš se syny stále u syna tvého manžela?

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#1156 14. 9. 2017 12:25

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Tak to opravdu je.Moje znama je take v invalidnim duchodu a byvaly manzel na ni bude platit do te doby dokud ona se znova nevda.A ten ivalidni duchod,uz pred vice nez 10 lety cinil 11tisic.Byvaly ji platil 3 tisice

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#1157 14. 9. 2017 13:23

vera
♥♥♥♥♥♥-

ježišmarjajosefe...................tak to mě hlava nebere.......Ros by měla platit Munďákovi výživné.........ze zákona!!!???

tato dekadentní společnost je odsouzena k zániku...................ano, mají pravdu

Není tady

#1158 14. 9. 2017 13:34

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Co se týče dluhů, tak zatím se nebojím, páč díky té exekuci mu nikdo nepůjčí, leda nějací šmejdi a těm je fuk, jestli jsme manželé nebo ne.
I se šmejdama se snáz zametá, když si půjčí až po vašem rozvodu... a teď si představ, že někde nedejbože způsobí nějakou škodu...

Řekla mi to moje právnička, přesně řekla, že je to vysoce pravděpodobné.
...lze-li to na něm spravedlivě požadovat, zejména s ohledem na věk nebo zdravotní stav rozvedeného manžela - bylas na tý operaci? A jak jsi na tom?

Neplatilo by pro tebe náhodou ustanovení druhýho odstavce?
§ 762
(1) Nedohodnou-li se manželé nebo rozvedení manželé o výživném, může manžel, který rozvrat manželství převážně nezapříčinil nebo s rozvodem nesouhlasil a kterému byla rozvodem způsobena závažná újma, navrhnout, aby soud stanovil vyživovací povinnost bývalého manžela i v takovém rozsahu, který zajistí, aby rozvedení manželé měli v zásadě stejnou životní úroveň. Právo rozvedeného manžela na výživné lze v tomto případě považovat za důvodné jen po dobu okolnostem přiměřenou, nejdéle však po dobu tří let od rozvodu.
(2) Dopustil-li se bývalý manžel vůči druhému manželovi jednání, které naplňuje znaky domácího násilí, nemá právo na výživné podle odstavce 1, ač by jinak podmínky přiznání práva na výživné splňoval.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#1159 14. 9. 2017 13:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Kiara napsal(a):

heleno, já jsem se pozastavila hlavně nad jednou věcí. Jak by případný soud řešil situaci, kdy se do invalidního důchodu -
dostal manžel sám svým vlastním přičiněním z důvodu masivního zneužívání návykových látek?!? V tomhle případě je také diskutabilní výraz "neschopen sám se živit", protože manžel zdroj příjmů má, a to invalidní důchod.

Také podotýkám, že vyživovací povinnost se ze zákona netýká jenom manželky (vzájemná vyživovací povinnost mezi manželi), ale i výdělečně činných dětí (vzájemná vyživovací povinnost mezi rodiči a dětmi). Takže v případě soudního jednání o výživné by byla ve hře nejenom manželka, ale i Munďákovy děti z obou manželství.

Opakovaně tvrdím, že s takovými vyhlídkami bych celé rodině doporučila nechat Munďáka zbavit svéprávnosti, umístit ho doživotně v některém zařízení a výživné na manžela a otce poukazovat k rukám ústavu jako příspěvek na pobyt, protože poukazovat výživné k rukám takovému člověku pobíhajícímu na svobodě je přímá cesta do pekel hmm

Toto možno nebude až také ľahké....

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#1160 14. 9. 2017 14:09

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Sel, Munďák bohužel splňuje všechny předpoklady k tomu, aby mohl být zbaven způsobilosti k právním úkonům. Z lékařsko-psychiatrického hlediska má za sebou bohatou historii řady neúspěšných pobytů v léčebnách včetně opakovaných pokusů o sebevraždu. Nikdy se úspěšně nevyléčil, většinou buď předčasně ukončil léčbu nebo podal revers, v sebedestruktivním jednání i nadále pokračuje, takže tento případ by rozhodně neměl být pro přizvaného soudního znalce žádný problém wink

Problém možná bude soudní jednání, které se může táhnout hodně dlouho, ale Rosamunda už podle mě nemá na výběr hmm

Není tady

#1161 14. 9. 2017 14:18

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

No a to je přesně to, proč jsem ho vystěhovala, páč na návštěvu za ním nechodím, klíče nemám, takže, sice to je taky drsné, ho nejspíš najdou spolubydlící, kdyby ho zase taková volovina jako demonstračka napadla.

Svatá boží prostoto ... grater takovýhle člověk je ideální například jako bílý kůň a tady už se pohybujeme trošku v jiné rovině, než na úrovni nějakých šmejdů, tady už půjde o hodně nebezpečné šmejdy ... kapitulation Už chápeš, proč Ti radím, abys ho raději nechala zbavit svéprávnosti a uklidila ho někam do léčebny?!? Ty si vůbec neuvědomuješ, do jakých malérů se Tvůj stále ještě manžel může namontovat, protože on je ve fázi, kdy jako těžký závislák udělá pro peníze cokoliv bez ohledu na následky dumbom

Upravil(a) Kiara (14. 9. 2017 14:22)

Není tady

#1162 14. 9. 2017 16:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

helena napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

Od koho ses to dozvěděla... a na jakém základě bys "musela"? Zákon jasně říká:

NOZ - Výživné rozvedeného manžela
§ 760
(1) Není-li rozvedený manžel schopen sám se živit a tato jeho neschopnost má svůj původ v manželství nebo v souvislosti s ním, má vůči němu jeho bývalý manžel v přiměřeném rozsahu vyživovací povinnost, lze-li to na něm spravedlivě požadovat, zejména s ohledem na věk nebo zdravotní stav rozvedeného manžela v době rozvodu nebo skončení péče o společné dítě rozvedených manželů.
(2) Při rozhodování o výživném nebo o jeho výši vezme soud zřetel, jak dlouho rozvedené manželství trvalo a jak dlouho je rozvedeno, jakož i zda
a) si rozvedený manžel neopatřil přiměřené zaměstnání, přestože mu v tom nebránila závažná překážka,
b) si rozvedený manžel mohl výživu zajistit řádným hospodařením s vlastním majetkem,
c) se rozvedený manžel podílel za trvání manželství na péči o rodinnou domácnost,
d) se rozvedený manžel nedopustil vůči bývalému manželu nebo osobě mu blízké činu povahy trestného činu, nebo
e) je dán jiný obdobně závažný důvod.
(3) Pro vyživovací povinnost rozvedených manželů platí obdobně obecná ustanovení o výživném.

Řekla mi to moje právnička, přesně řekla, že je to vysoce pravděpodobné. On je nemocný, v invalidním důchodu, a nemůže pracovat ani za speciálních podmínek (tak to má v rozhodnutí o ID), takže mi doporučila zatím počkat. No a na mě lze výživné zřejmě spravedlivě požadovat, páč na exekuce se většinou co vím nebere ohled, takže já mám vlastně o hodně vyšší příjem.

Nechcem Ti kaziť radosť, ale výživné môžeš rovnako dobre platiť aj v manželstve, ak o to Munďák požiada. wink Takže rozvod je v tomto prípade nepodstatný detail.

Brita

Není tady

#1163 14. 9. 2017 16:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Sel, Munďák bohužel splňuje všechny předpoklady k tomu, aby mohl být zbaven způsobilosti k právním úkonům. Z lékařsko-psychiatrického hlediska má za sebou bohatou historii řady neúspěšných pobytů v léčebnách včetně opakovaných pokusů o sebevraždu. Nikdy se úspěšně nevyléčil, většinou buď předčasně ukončil léčbu nebo podal revers, v sebedestruktivním jednání i nadále pokračuje, takže tento případ by rozhodně neměl být pro přizvaného soudního znalce žádný problém wink

Problém možná bude soudní jednání, které se může táhnout hodně dlouho, ale Rosamunda už podle mě nemá na výběr hmm

Tss, keby boli všetci alkoholici zbavení svojprávnosti, tak by dve tretiny tvojho - aj môjho - národa boli nesvojprávne. yikes

Brita

Není tady

#1164 14. 9. 2017 17:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥

K tomu omezení svéprávnosti přidám tohle - je to sice delší, ale poměrně přehledné, včetně toho, jak by měl soud postupovat:

Komentář k NOZ: § 55 - Omezení svéprávnosti

Předpoklady omezení: (1) K omezení svéprávnosti lze přistoupit jen v zájmu člověka, jehož se to týká, po jeho zhlédnutí a s plným uznáním jeho práv a jeho osobní jedinečnosti. Přitom musí být důkladně vzaty v úvahu rozsah i stupeň neschopnosti člověka postarat se o vlastní záležitosti. (2) Omezit svéprávnost člověka lze jen tehdy, hrozila-li by mu jinak závažná újma a nepostačí-li vzhledem k jeho zájmům mírnější a méně omezující opatření.
Nová právní úprava v otázce omezení svéprávnosti prošla zásadní změnou, která je inspirována Úmluvou o právech osob se zdravotním postižením. Nutností bylo zajistit osobám se zdravotním postižením výkon práv zaručených jednak touto Úmluvou, tak i Ústavou České republiky a LZPS. Samozřejmě se do nové úpravy promítnula i judikatura Ústavního a Nejvyššího soudu. Nově úprava připouští pouze omezení svéprávnosti, a to pouze tehdy, nepostačuje-li mírnější a méně omezující opatření (nápomoc při rozhodování, zastoupení členem domácnosti). Z logiky věci lze omezit jen zletilého (18 let) nebo plně svéprávného nezletilého člověka (přiznání svéprávnosti, uzavření manželství). Nicméně je nutné na jakýkoliv zásah do svéprávnosti pohlížet vždy jako na závažný zásah do osobnostní integrity člověka, a proto s veškerou opatrností zkoumat, zda se zde vyskytuje duševní porucha a další podmínky. Proto je nezbytné, aby právní řád jednoznačně stanovil přesné podmínky, za kterých k omezení svéprávnost může dojít.

Základním předpokladem pro vydání rozhodnutí o omezení svéprávnosti je, že jeho vydání musí být v zájmu člověka, jehož se rozhodnutí týká. Dalším kritériem, kterým se soud při rozhodování o omezení svéprávnosti musí řídit po zhlédnutí jedince, je rozsah a stupeň neschopnosti člověka postarat se o vlastní záležitosti. Příkaz stanovený v odstavci jedna tohoto ustanovení „po jeho zhlédnutí“ dle mého názoru zaručuje, že soud nebude o omezení svéprávnosti moci rozhodnout jen na základě spisového materiálu, znaleckého posudku, ale bude muset dotčenou osobu osobně vidět, či ji vyslechnout. Samozřejmostí je nutnost přistupovat ke každému posuzovanému individuálně, s reflexí jeho práv a osobní jedinečnosti. Nezbytností je zkoumat konkrétní způsob života jedince, tzn. jaká je jeho osobní situace. Pod tím si můžeme představit například, v jakém prostředí žije, s kým, zda si je schopen obstarat záležitosti sám (nakoupit, zaplatit nájem) či se neobejde bez pomoci jiných osob. A dále majetkovou situaci, tedy zda je schopen se živit sám, jak hospodaří s finančními prostředky, například zda se dokonce svými rozhodnutími nedostává do finančních potíží (čerpání nevýhodných finančních produktů u finančních institucí).

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že se soud po úplném a spolehlivém zjištění osobních a majetkových poměrů člověka musí prvotně zabývat otázkou, zda se vůbec u posuzovaného vyskytuje nějaká duševní porucha, která není jen přechodného rázu a která způsobuje neschopnost právního jednání. Následně musí vyhodnotit, zda je nutné využít nejkrajnějšího institutu, tj. omezení svéprávnosti, či by k ochraně zájmu posuzované osoby postačovalo využití některého z mírnějších opatření, jako je zastoupení členem domácnosti (§ 49 a násl.) či nápomoc při rozhodování (§ 45 a násl.).

Pokud soud shledá, že je v zájmu člověka nezbytné omezit jej na svéprávnosti, musí soud následně pečlivě zvážit v jakém rozsahu, tj. co do jakých právních jednání, bude způsobilost člověka dotčena. Například může soud uvést, že osoba X.Y. bude omezena ve svéprávnosti, a to tak, že není schopna nakládat s majetkem, jehož hodnota přesahuje 500 Kč, uzavírat smlouvy o finančních produktech (o úvěru, o životním úrazovém pojištění apod.), uzavírat manželství či k výkonu rodičovských práv a povinností.

Na závěr považuji za zásadní zdůraznit, že napříště již NOZ nedovoluje člověka zbavit svéprávnosti. Podrobnosti přechodu mezi starou právní úpravou a vymezením v novém zákoně nalezneme v § 3032 a 3033 NOZ. V nich je striktně stanoveno, že osoby, které byly dle dosavadních předpisů zbaveny způsobilosti k právním úkonům, považují se ode dne nabytí účinnosti NOZ za osobu omezenou ve svéprávnosti. Soudy mají povinnost do 31. 12. 2016 rozhodnout o rozsahu omezení, jinak by se na něj nahlíželo jako na plně svéprávné osoby.

https://www.pravniprostor.cz/clanky/rek … epravnosti

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#1165 14. 9. 2017 17:54

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Eva. napsal(a):

Ros, ty bydlíš se syny stále u syna tvého manžela?

Být je teď na jednoho z našich kluků, ten nejstarší se odstěhoval, pořídil si domek.

Není tady

#1166 14. 9. 2017 18:01

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

I se šmejdama se snáz zametá, když si půjčí až po vašem rozvodu... a teď si představ, že někde nedejbože způsobí nějakou škodu...

Řekla mi to moje právnička, přesně řekla, že je to vysoce pravděpodobné.
...lze-li to na něm spravedlivě požadovat, zejména s ohledem na věk nebo zdravotní stav rozvedeného manžela - bylas na tý operaci? A jak jsi na tom?

Neplatilo by pro tebe náhodou ustanovení druhýho odstavce?
§ 762
(1) Nedohodnou-li se manželé nebo rozvedení manželé o výživném, může manžel, který rozvrat manželství převážně nezapříčinil nebo s rozvodem nesouhlasil a kterému byla rozvodem způsobena závažná újma, navrhnout, aby soud stanovil vyživovací povinnost bývalého manžela i v takovém rozsahu, který zajistí, aby rozvedení manželé měli v zásadě stejnou životní úroveň. Právo rozvedeného manžela na výživné lze v tomto případě považovat za důvodné jen po dobu okolnostem přiměřenou, nejdéle však po dobu tří let od rozvodu.
(2) Dopustil-li se bývalý manžel vůči druhému manželovi jednání, které naplňuje znaky domácího násilí, nemá právo na výživné podle odstavce 1, ač by jinak podmínky přiznání práva na výživné splňoval.

Na operaci jsem nebyla, páč jednak z finančních důvodů (nevím kdo by  nás živil, kluci ještě studují) a druhak mi jinde zase po vyšetření řekli, že až budu mít jasné neurologické příznaky a navíc se bojím, abych pak nezůstala na vozíku.
A co se týče domácího násilí, tak to se mě naštěstí nebo teď bohužel wink netýká

Není tady

#1167 14. 9. 2017 18:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

A nejde se nějak zbavit zodpovědnosti za budoucí manželovy dluhy? Jedna moje bývalá kolegyně ještě před rozvodem (zjistila, že manžel je zadlužený), něco pdoobného s právníkem sepsala. Ale bylo to myslím ještě před tím novým OZ.

Já bych se poradila ještě s jiným právníkem. Přece není možné, aby ho Ros vlastně celý život živila, polatila jeho dluhy. Kvůli němu přišla o střechu nad hlavou a opak mu ještě platila výživné? Vždyť on se nechoval v manželství řádně. Nelze to nějak doložit? Jak on se podílel na péči o rodinu, na výživě dětí?
Je to fakt absurdní.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1168 14. 9. 2017 18:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ros a pokud to domácí násilí někdy bylo, máš to doložené? Pokud ano, pak by to mohlo stačit, i když to bylo v minulosti, ne?

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1169 14. 9. 2017 18:04

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Kiaro, tam je problém hlavně v tom, že ty jeho excesy jsou od sebe dost vzdálené, vždy je mezi nimi několik let, tak nevím jestli by to někdo uznal. Ale mohla bych to asi probrat s jeho doktorkou, ta by věděla nejlépe, jestli je to možné.

Není tady

#1170 14. 9. 2017 18:06

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#1171 14. 9. 2017 18:06

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

Svatá boží prostoto ... grater takovýhle člověk je ideální například jako bílý kůň a tady už se pohybujeme trošku v jiné rovině, než na úrovni nějakých šmejdů, tady už půjde o hodně nebezpečné šmejdy ... kapitulation Už chápeš, proč Ti radím, abys ho raději nechala zbavit svéprávnosti a uklidila ho někam do léčebny?!? Ty si vůbec neuvědomuješ, do jakých malérů se Tvůj stále ještě manžel může namontovat, protože on je ve fázi, kdy jako těžký závislák udělá pro peníze cokoliv bez ohledu na následky dumbom

Jo, máš pravdu, na to jsem nepomyslela dumbom grater
Jenže to by byl mohl dělat i dřív, tak budu doufat, že ho to snad proboha nenapadne, on je vždycky, když je střízlivý, úplně normální a dokonce se s ním i dá žít, takže s tou nesvéprávností bych to moc neviděla.

Upravil(a) Rosamunda (14. 9. 2017 18:26)

Není tady

#1172 14. 9. 2017 18:15

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Selma napsal(a):

Nechcem Ti kaziť radosť, ale výživné môžeš rovnako dobre platiť aj v manželstve, ak o to Munďák požiada. wink Takže rozvod je v tomto prípade nepodstatný detail.

No jenže pokud se s ním nerozvedu, tak celkem nemá důvod bavit se s právníky nebo exekutory, kteří by mu to mohli poradit. Zatím o tom nepadlo ani slovo, ale jsme od sebe týden, tak co já vím, co ho napadne nebo jestli si to někde nezjistí.

Není tady

#1173 14. 9. 2017 18:17

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Ros a pokud to domácí násilí někdy bylo, máš to doložené? Pokud ano, pak by to mohlo stačit, i když to bylo v minulosti, ne?

No ono nebylo nikdy

Není tady

#1174 14. 9. 2017 18:22

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Eva. napsal(a):

https://www.epravo.cz/top/clanky/jak-se-vyhnout-dluhum-marnotratneho-manzela-a-ochranit-pred-nimi-spolecny-majetek-97754.html

To je chytrý, to se ještě tý svý právničky zeptám, jestli by to šlo nějak udělat, SJM u nás tvoří totiž pouze dluhy.

Upravil(a) Rosamunda (14. 9. 2017 18:23)

Není tady

#1175 14. 9. 2017 18:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

https://www.epravo.cz/top/clanky/jak-se-vyhnout-dluhum-marnotratneho-manzela-a-ochranit-pred-nimi-spolecny-majetek-97754.html

Něco podobného jsem měla na mysli v příspěvku 1167. Ta moje kamarádka to udělala ještě než se začli rozvádět, akorát už nevím, jestli to bylo dohodou nebo soudně. Ale asi dohodou...
A i když pak byl její BM dlouhodobě nezaměstnaný a trvalé bydliště měl na úřadě, výživné mu nikdy neplatila, to nevím, jak se jí to podařilo. Živila také dvě děti.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí