Oznámení

6. listopadu : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

6. listopadu : Potřebuju tip na výlet či akci na odpoledne? Sekce KAM VYRAZIT.

6. listopadu : V naší tvůrčí dílně na vás čeká adventní kalendář.

6. listopadu : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na domácí toustový chléb.

#1126 13. 9. 2017 16:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Judyna napsal(a):

... asi jsme každý jiný, ale mít někoho jen na sex a skočit s ním hned do postele, tak mám ty mindráky ještě větší než předtím. Tím neříkám, že to je špatné, jen to každý má asi jinak.

Já to mám taky tak. A mám to i na sobě vyzkoušené. Výsledkem byl můj daleko horší pocit.

A Evo, nemysli si, jsou i jiné druhy pekla než alkohol. Spíš se kloním k tomu, co napsala Lenna - každý to má jinak.

To je v poriadku, že to tak má - ale mal/a by aj akceptovať, že napr. chlapi (aspoň niektorí, resp. možno väčšina) to tiež majú inak. A keby aj hľadali niekoho na rozprávanie, tak to asi do inzerátu/na profil rovno napíšu. A je otázne, nakoľko je napr. Rosamunda aj poskytnúť to, čo sa ma od muža/mužov očakáva a očakávala.

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#1127 13. 9. 2017 16:21

haiel
♥♥♥♥♥♥-

A kde je vlastně Ivana? Ta měla v avataru taky kočku a taky byla umanutá na jedinýho chlapa...
Jinak Rosamundě přeju, aby co nejdřív našla novou lásku, ať už kohokoliv nebo cokoliv. Aby se do někoho/něčeho zabouchla/zažrala, aby to mělo větší sílu, odstředivou, než je ta dostředivá, která ji udržuje v tom blbým začarovaným kolotoči.

Není tady

#1128 13. 9. 2017 16:25

Barča
♥♥♥♥♥--

Eva. napsal(a):

Já mám na sobě vyzkoušené, že mě převozníci, no spíš hlavně opakovaný sex na jednu noc v určitém období ne-li zachránil, tak určitě mi pomohl najít v sobě alespoň kousíček pozitivního sebe-vědomí. Mohla jsem se odpíchnout a jít dál.

Ty to máš takhle a Ros to může mít jinak. Tys byla zraněná "na těle", Ros až zas tak ne. A jsi jaká jsi. Mám kamarádku, která si po celkem po*né nevěře svého manžela nabrnkla prímového převozníka a pak byla ze sebe neuvěřitelně znechucená, protože jí napadlo, že krom toho, že to tělo žádá, to daleko víc žádá duše, která se mstí - a komu na kom? Já sama si zase třeba nedovedu představit opakovaně sex na jednu noc, který by mě neuvedl do hluboké deprese. 

Eva. napsal(a):

Ale Rosamunda je naprosto nereálná. Píše o převozníkovi, ale ve skutečnosti chce prince na bílém koni.

Já myslím, že spíš, než prince na bílém koni a převozníka chce Ros pevno v zádech - oporu. A tu holt takhle nenajde.
Spíš musí pracovat na tom, být si sama oporou, na vědomí, že všechno sama krásně zvládne (zvláště pak, když odloží závaží).
Víš, Ros, zda jsi nějak "naprogramovaná", že jsi sama deficitní, nedostatečná, a že případné radosti bez sdílení nestojí za nic?
Co se ti stalo v dětství nebo mládí? Myslím, že ti AA by ti mohli pomoci víc, než kdo jiný.

Není tady

#1129 13. 9. 2017 16:50

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

Já mám na sobě vyzkoušené, že mě převozníci, no spíš hlavně opakovaný sex na jednu noc v určitém období ne-li zachránil, tak určitě mi pomohl najít v sobě alespoň kousíček pozitivního sebe-vědomí. Mohla jsem se odpíchnout a jít dál.

Ty to máš takhle a Ros to může mít jinak. Tys byla zraněná "na těle", Ros až zas tak ne. A jsi jaká jsi. Mám kamarádku, která si po celkem po*né nevěře svého manžela nabrnkla prímového převozníka a pak byla ze sebe neuvěřitelně znechucená, protože jí napadlo, že krom toho, že to tělo žádá, to daleko víc žádá duše, která se mstí - a komu na kom? Já sama si zase třeba nedovedu představit opakovaně sex na jednu noc, který by mě neuvedl do hluboké deprese. 

Eva. napsal(a):

Ale Rosamunda je naprosto nereálná. Píše o převozníkovi, ale ve skutečnosti chce prince na bílém koni.

Já myslím, že spíš, než prince na bílém koni a převozníka chce Ros pevno v zádech - oporu. A tu holt takhle nenajde.
Spíš musí pracovat na tom, být si sama oporou, na vědomí, že všechno sama krásně zvládne (zvláště pak, když odloží závaží).
Víš, Ros, zda jsi nějak "naprogramovaná", že jsi sama deficitní, nedostatečná, a že případné radosti bez sdílení nestojí za nic?
Co se ti stalo v dětství nebo mládí? Myslím, že ti AA by ti mohli pomoci víc, než kdo jiný.

V dětství ani v mládí se mi nestalo vůbec nic, ale naopak, velkou oporou mi byl vždycky táta. Jenže ten už tu není a nebude.

Out from the dark into the light !

Není tady

#1130 13. 9. 2017 17:38

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Ros, to není o tom, že se Ti nutně v dětství nebo v mládí muselo "něco přihodit", všechno je to o Tvém celkovém vnitřním nastavení, podle něhož už dlouhá léta funguješ a které sis v sobě vědomě/podvědomě vytvořila. To s nějakými dramatickými příhodami z dětství či mládí vůbec nesouvisí.

Víš, já jsem si u Tebe všimla jedné věci. Ty nejsi schopna přijmout žádnou nepříjemnou realitu, pořád si stavíš nějaké vzdušné zámky a žiješ podle toho, že jednou musí přijít ten vysněný zázrak a věci se změní podle toho, jak si přeješ Ty. To už bylo poprvé před léty, kdy Ti upadalo podnikání, podruhé s Munďákem, kdy po řetězci dramatických událostí pořád sníš o návratu manžela do normálního stavu a do třetice sníš o partnerovi-vážné známosti, který by si tě nastěhoval do bytu.

Já bych byla velmi ráda, kdyby sis uvědomila, že takhle už to prostě dál nejde, přijala hořkou skutečnost, že manžel se už prostě nezmění a jediná cesta ven z téhle šlamastyky je spasit se útěkem, přerušit s ním veškeré styky a začít konečně žít svým  vlastním životem. Už po 1000+1 Ti píšu, že nepotřebuješ žádné vypisování na internetu, ale terapii na míru a já se obávám, že Tobě nebude stačit jenom návštěva terapeutických skupin spoluzávislých, ale Ty potřebuješ tuhle terapii ještě s něčím nakombinovat hmm  protože podle mého skromného mínění je u Tebe ten zakopaný pes hodně hluboko.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#1131 13. 9. 2017 17:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Judyna napsal(a):

... asi jsme každý jiný, ale mít někoho jen na sex a skočit s ním hned do postele, tak mám ty mindráky ještě větší než předtím. Tím neříkám, že to je špatné, jen to každý má asi jinak.

Já to mám taky tak. A mám to i na sobě vyzkoušené. Výsledkem byl můj daleko horší pocit.

A Evo, nemysli si, jsou i jiné druhy pekla než alkohol. Spíš se kloním k tomu, co napsala Lenna - každý to má jinak.

Muži už jsou takoví, že očekávají od ženy sex big_smile a je na každé ženě, zda přivolí na sex hned na první schůzce (což bych já osobně neudělala), nebo ta žena hledá dál a nenechá se odradit.

Tak to bych taky nedala.
A k tomu hledání a nenechání se odradit - já to měla úplně jinak. Ano, hledala jsem, ale časem jsem zjistila, že vlastně do vztahu samu sebe nutím, že to vlastně už ani nechci...Tak jsem toho nechala. Nebylo to jednoduché, hlavně kvůli okolí, zpočátku jsem se nějak obhajovala, protože mě všichni litovali, mysleli se, že nemůžu nikoho najít a vůbec nevěřili, že je to moje rozhodnutí (já měla naopak zkušenosti, že mi chlapi hned chtěli"lízt do baráku". Takže jsem to začala obrace ve srandu - jakože kudy chodím, tudy hledám a nikdo mě nechce.... Ale trvalo to dlouho, než to okolí pobralo.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1132 13. 9. 2017 17:53

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Kiara napsal(a):

Judyna napsal(a):

Muži už jsou takoví, že očekávají od ženy sex big_smile a je na každé ženě, zda přivolí na sex hned na první schůzce (což bych já osobně neudělala), nebo ta žena hledá dál a nenechá se odradit.

Tak to bych taky nedala.
A k tomu hledání a nenechání se odradit - já to měla úplně jinak. Ano, hledala jsem, ale časem jsem zjistila, že vlastně do vztahu samu sebe nutím, že to vlastně už ani nechci...Tak jsem toho nechala. Nebylo to jednoduché, hlavně kvůli okolí, zpočátku jsem se nějak obhajovala, protože mě všichni litovali, mysleli se, že nemůžu nikoho najít a vůbec nevěřili, že je to moje rozhodnutí (já měla naopak zkušenosti, že mi chlapi hned chtěli"lízt do baráku". Takže jsem to začala obrace ve srandu - jakože kudy chodím, tudy hledám a nikdo mě nechce.... Ale trvalo to dlouho, než to okolí pobralo.

Judyno, to je také hlavně o motivaci, PROČ toho chlapa hledám. Jestli ho hledám především kvůli tomu, že si tělo žádá svoje, tak mi sex hned na první schůzce vadit nebude a když už se pán podruhé neozve, tak si najdu druhého, třetího a dalšího... big_smile a pokud hledám vztah na déle, než na jednu noc, tak už mám o svém budoucím partnerovi alespoň nějakou rámcovou představu a do ní pro mě sex hned na prvním rande rozhodně nezapadá.

MMCH mně by asi taky vadilo, kdyby mi chlap hned chtěl "lízt do baráku". Tak, jako bych hned někomu do baráku nelezla já, docela by mě rozladilo, kdyby se o totéž pokoušel pán ještě předtím, než bychom se lépe poznali. Každá fáze vztahu má svůj čas, je určena k tomu, aby se partneři poznávali a zjišťovali, jestli si vzájemně sednou a není dobré, když kdokoliv z partnerů tlačí na pilu a chce tyto fáze přeskakovat stolt

Není tady

#1133 13. 9. 2017 18:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

Eva. napsal(a):

Ja by som jej naordinovala terapiu vzťahov - ale netuším či alebo kto a kde ju v ČR robí.

Brita

Není tady

#1134 13. 9. 2017 18:04

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Ros, to není o tom, že se Ti nutně v dětství nebo v mládí muselo "něco přihodit", všechno je to o Tvém celkovém vnitřním nastavení, podle něhož už dlouhá léta funguješ a které sis v sobě vědomě/podvědomě vytvořila. To s nějakými dramatickými příhodami z dětství či mládí vůbec nesouvisí.

Víš, já jsem si u Tebe všimla jedné věci. Ty nejsi schopna přijmout žádnou nepříjemnou realitu, pořád si stavíš nějaké vzdušné zámky a žiješ podle toho, že jednou musí přijít ten vysněný zázrak a věci se změní podle toho, jak si přeješ Ty. To už bylo poprvé před léty, kdy Ti upadalo podnikání, podruhé s Munďákem, kdy po řetězci dramatických událostí pořád sníš o návratu manžela do normálního stavu a do třetice sníš o partnerovi-vážné známosti, který by si tě nastěhoval do bytu.

Já bych byla velmi ráda, kdyby sis uvědomila, že takhle už to prostě dál nejde, přijala hořkou skutečnost, že manžel se už prostě nezmění a jediná cesta ven z téhle šlamastyky je spasit se útěkem, přerušit s ním veškeré styky a začít konečně žít svým  vlastním životem. Už po 1000+1 Ti píšu, že nepotřebuješ žádné vypisování na internetu, ale terapii na míru a já se obávám, že Tobě nebude stačit jenom návštěva terapeutických skupin spoluzávislých, ale Ty potřebuješ tuhle terapii ještě s něčím nakombinovat hmm  protože podle mého skromného mínění je u Tebe ten zakopaný pes hodně hluboko.

Koukám, že jsem to asi napsala špatně, já nestojím o to abych se hned k někomu stěhovala, já myslela jako, že bych měla s kým a za kým jít životem, ne aby si mě uvázal na krk nebo já jeho. Já to myslela jako občas se sejít, někam si vyjít, ale samozřejmě bydlet každý ve svém a za své, jak to tak po zklamání bývá, jsem už dost dlouho poměrně samostatná osoba.

Není tady

#1135 13. 9. 2017 18:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Judyna napsal(a):

Kiara napsal(a):

Tak to bych taky nedala.

Judyno, to je také hlavně o motivaci, PROČ toho chlapa hledám. Jestli ho hledám především kvůli tomu, že si tělo žádá svoje, tak mi sex hned na první schůzce vadit nebude a když už se pán podruhé neozve, tak si najdu druhého, třetího a dalšího... big_smile a pokud hledám vztah na déle, než na jednu noc, tak už mám o svém budoucím partnerovi alespoň nějakou rámcovou představu a do ní pro mě sex hned na prvním rande rozhodně nezapadá.

MMCH mně by asi taky vadilo, kdyby mi chlap hned chtěl "lízt do baráku". Tak, jako bych hned někomu do baráku nelezla já, docela by mě rozladilo, kdyby se o totéž pokoušel pán ještě předtím, než bychom se lépe poznali. Každá fáze vztahu má svůj čas, je určena k tomu, aby se partneři poznávali a zjišťovali, jestli si vzájemně sednou a není dobré, když kdokoliv z partnerů tlačí na pilu a chce tyto fáze přeskakovat stolt

No a ono to môže byť ešte inak - človek proste ide na schôdzku a je zvedavý na svoj náprotivok, ale nemusí mať urputne naplánované - ako byt, chalupu, dve deti a dovolenku v Juhoslávii - ako sa všetko skončí. Ja osobne mám rada otvorené konce. Na prvej schôdzke som sex ešte nemala, ale na druhej alebo tretej áno (a jeden z tých milencov mi vydržal roky a teraz sme sa po 10 rokoch do istej formy vzťahu vrátili...). Myslím, že aj to, "kto príde na večeru", môže chod vecí ovplyvniť...
Ale chápem, že keď niekto hľadá bútľavú vŕbu alebo rameno na vyplakanie, tlačenie na s.e.x môže nasr.. naštvať. Na druhej strane - ja mám na toto kamošky a funguje to tak nejako lepšie.

Brita

Není tady

#1136 13. 9. 2017 18:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥

V dětství ani v mládí se mi nestalo vůbec nic, ale naopak, velkou oporou mi byl vždycky táta. Jenže ten už tu není a nebude.
No vidíš... to je to samý... nevratnej stav, bohužel. Manžel ti taky (možná, asi) někdy "byl oporou"... jenže už není a nebude, bohužel... a musíš se naučit žít s tím, že pro tebe odešel...

Já to myslela jako občas se sejít, někam si vyjít, ale samozřejmě bydlet každý ve svém a za své
Jenže takový se špatně hledají... nebo jinak - do podobnýho vztahu/nevztahu se málokomu chce investovat, když to vypadá, že toho moc zpátky nedostane. A fakt nemluvím o pekuniární rovině...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#1137 13. 9. 2017 19:15

Barča
♥♥♥♥♥--

helena napsal(a):

Já to myslela jako občas se sejít, někam si vyjít, ale samozřejmě bydlet každý ve svém a za své
Jenže takový se špatně hledají... nebo jinak - do podobnýho vztahu/nevztahu se málokomu chce investovat, když to vypadá, že toho moc zpátky nedostane. A fakt nemluvím o pekuniární rovině...

Mně se zdá, že se samotné Ros nechce investovat (do vztahu). Hádám, že na žádné (vztahové) investice ani nemá. Moc pěkně ty vztahové začátky a procesy popsala Selima, ale to chce někoho čilého, zvědavého, otevřeného, na příjmu.
Říkám si, milá Rosamundo, jestli ty nejsi buď vyhořelá a nebo tak nějak vztahově poněkud líná, dá-li se to tak říct.
Měla bych se ponořit do historie, ale zdá se mi, že máš trochu přístup: "buď to bude takhle, nebo to bude jinak úplně stejně". Jako kdybys nebyla ochotná přijmout  skutečnost a máknout na tom. Jako kdyby ti přišlo tak namáhavé překonávání smutku a strastí po odpoutání manžela, že se tomu raději vyhýbáš.

Není tady

#1138 13. 9. 2017 19:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Barča napsal(a):

Mně se zdá, že se samotné Ros nechce investovat (do vztahu). Hádám, že na žádné (vztahové) investice ani nemá. Moc pěkně ty vztahové začátky a procesy popsala Selima, ale to chce někoho čilého, zvědavého, otevřeného, na příjmu.
Říkám si, milá Rosamundo, jestli ty nejsi buď vyhořelá a nebo tak nějak vztahově poněkud líná, dá-li se to tak říct.
Měla bych se ponořit do historie, ale zdá se mi, že máš trochu přístup: "buď to bude takhle, nebo to bude jinak úplně stejně". Jako kdybys nebyla ochotná přijmout  skutečnost a máknout na tom. Jako kdyby ti přišlo tak namáhavé překonávání smutku a strastí po odpoutání manžela, že se tomu raději vyhýbáš.

No vždyť... takže logicky nemůže očekávat "investice" od druhý strany. Taky mám dojem, že Ros čeká na to, co přijde (samo)... a pak prostě "ono to nějak dopadne..." - ať tak nebo tak.
Ale vyhořelost se mi nezdá - to by jí nějaký snění bylo ukradený...

Není tady

#1139 13. 9. 2017 20:33

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Barča napsal(a):

helena napsal(a):

No teď jsi uhodil hřebík na hlavičku, ano jsem vyhořelá a musím se nejdřív sebrat.
Ta diskuze o případném partnerovi tu vlastně vznikla nedopatřením když jsem napsala, že s někým nebo za někým by se mi od Munďáka odcházelo nejspíš líp a možná i rychleji, ale co člověk ví?

Upravil(a) Rosamunda (13. 9. 2017 20:34)

Není tady

#1140 14. 9. 2017 0:06

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Ta diskuze o případném partnerovi tu vlastně vznikla nedopatřením když jsem napsala, že s někým nebo za někým by se mi od Munďáka odcházelo nejspíš líp a možná i rychleji, ale co člověk ví?
Ros, já jsem si našla přítele až ve chvíli, kdy moje manželství spělo k zániku, manžel byl odstěhovaný, šance na obnovu spolužití veškeré žádné a já už byla superstoprocentně přesvědčena o tom, že se rozvedu. A rozvedla bych se tak jako tak, akorát příchod přítele celou věc podstatně urychlil vissla
Chápeme ty nuance smile ?!? NEJDŘÍV musím být vypořádaná s minulostí a TEPRVE POTOM si můžu někoho hledat wink

Upravil(a) Kiara (14. 9. 2017 0:10)

Není tady

#1141 14. 9. 2017 6:59

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Chápeme ty nuance smile ?!? NEJDŘÍV musím být vypořádaná s minulostí a TEPRVE POTOM si můžu někoho hledat wink

Ano, takhle to pak funguje.
A ne naopak, jak to chce Rosamunda. Teď si opravdu může najít jenom nějakého převozníka. Což není na škodu, nu ale když se brání sexu, tak prostě převozník nebude.
Člověk si přitáhne takového partnera, v jakém naladění je v tu chvíli on sám.

Upravil(a) Eva. (14. 9. 2017 7:26)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#1142 14. 9. 2017 10:06

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Ta diskuze o případném partnerov:jojo:i tu vlastně vznikla nedopatřením když jsem napsala, že s někým nebo za někým by se mi od Munďáka odcházelo nejspíš líp a možná i rychleji, ale co člověk ví?
Ros, já jsem si našla přítele až ve chvíli, kdy moje manželství spělo k zániku, manžel byl odstěhovaný, šance na obnovu spolužití veškeré žádné a já už byla superstoprocentně přesvědčena o tom, že se rozvedu. A rozvedla bych se tak jako tak, akorát příchod přítele celou věc podstatně urychlil vissla

No dyk joooo stolt, já to zase špatně napsala, já si předtím hledala milence, ne převozníka. Holt moje vyjadřovací schopnosti jsou teď nějak omezený a pak z toho vznikne takovejhle nesmysl nebo omyl.
Takže znovu : hledala jsem si milence, ale odradilo mě, že všichni chtějí jen to jedno a když ne, tak nic. Navíc na malém městě, kde jsem se dříve pohybovala, není moc šancí. A tak jsem, i přesto, že s Munďákem to nefunguje už léta, nikoho nenašla, páč na další rande nikdy nedošlo.

Není tady

#1143 14. 9. 2017 10:09

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

No a teď jsem se dozvěděla, že rozvod nebude, páč bych mu fakt musela platit výživné, se na to vy.. ru! usch

Není tady

#1144 14. 9. 2017 10:32

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

Kiara napsal(a):

Ta diskuze o případném partnerov:jojo:i tu vlastně vznikla nedopatřením když jsem napsala, že s někým nebo za někým by se mi od Munďáka odcházelo nejspíš líp a možná i rychleji, ale co člověk ví?

No dyk joooo stolt, já to zase špatně napsala, já si předtím hledala milence, ne převozníka. Holt moje vyjadřovací schopnosti jsou teď nějak omezený a pak z toho vznikne takovejhle nesmysl nebo omyl.
Takže znovu : hledala jsem si milence, ale odradilo mě, že všichni chtějí jen to jedno a když ne, tak nic. Navíc na malém městě, kde jsem se dříve pohybovala, není moc šancí. A tak jsem, i přesto, že s Munďákem to nefunguje už léta, nikoho nenašla, páč na další rande nikdy nedošlo.

Ros, milenec přece pochází od slova milovat, probůh lol Takže pokud jsi hledala milence, nemělo Tě zaskočit, že pánové od Tebe čekali sex a to pokud možno co nejdřív. Nejsi přece naivní sextánka z prvorepublikových románků á-la Večery pod lampou, prokristapána!!! Pokud nechci chlapa na sex, tak si nehledám milence, ale důvěrníka, kamaráda a podobně, ale to už jsme zase tam, kde jsme byli, protože u chlapů je to všechno primárně o sexu a ty ostatní věci (možná) přijdou až potom.

A nezlob se na mě, Ros, ale v každém vztahu musí být určitá reciprocita, to znamená obě dvě strany by měly stejně dát a stejně dostávat, aby je vzájemné schůzky naplňovaly. Já si nedovedu představit normálního chlapa, který by Ti řadu let dělal zpovědní vrbu pro Tvé nestravitelné zážitky s Munďákem, dodával Ti odvahu a držel Tě nad vodou, aniž by za X let přišel z Tvé strany nějaký posun. Neuraž se, ale takováhle situace by umořila i vola a pokud na sobě nejsi ochotna zamakat, žádný vztah by Ti takhle stejně nevydržel.

Není tady

#1145 14. 9. 2017 10:57

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

No a teď jsem se dozvěděla, že rozvod nebude, páč bych mu fakt musela platit výživné, se na to vy.. ru! usch

Ros, já jsem se obávala, že to může dopadnout i takhle. Bohužel. V tom případě nemáš jinou možnost, než nechat Munďáka soudně zbavit způsobilosti k právním úkonům a nechat ho doživotně zavřít někam do léčebny či do domova se zvláštním režimem, kam budeš muset hradit výživné jako součást poplatku za pobyt. Tím mu nijak neublížíš, protože manžel bude doživotně pod dohledem, bez přísunu návykových látek a v podstatě mu tím prodloužíš život o řádku let.

Je to možná tvrdé, ale ve Tvé situaci je to pro Tebe jediné východisko. Obě dvě víme, že ten člověk je při pobytu na svobodě sám sobě těžce nebezpečný a pokud ho odklidíš do podnájmu s omezenými příjmy na přísun návykových látek, začne si půjčovat a dělat dluhy, které půjdou opět i za Tebou jakožto za nerozvedenou manželkou. Nemluvě o tom, že Munďák si zvykl svoje nároky na výživu, střechu nad hlavou a péči vynucovat demonstrativními pokusy o sebevraždu, což bych rozhodně nebrala na lehkou váhu.

Moc se omlouvám za následující drastická slova, ale suše podotýkám, že už jsem slyšela o pár manipulátorech, kteří to chtěli manželce osolit nebo ji k něčemu přimět a pokus o demonstrativní sebevraždu se změnil v sebevraždu dokonanou, neboť při sebevražedníkových výpočtech se cosi zvrtlo a záchrana, se kterou bylo kalkulováno přišla bohužel později, než bylo původně v plánu. Možná zasáhla vyšší moc, kdo ví, ale nález těla byl poté pro rodinu zážitkem, který nikomu nepřeji sad

Není tady

#1146 14. 9. 2017 11:02

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Je to tvrdé, ale při čtení mě napadlo, že Ros zbytečně dlouho odkládala rozvod, jako to ostatně dělá podle jejích příspěvků se vším. Kdyby se rozvedla, dokud ještě nenabyl účinnost NOZ, platilo se výživné jen max. 3 roky po rozvodu.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#1147 14. 9. 2017 11:07

Barča
♥♥♥♥♥--

Eva. napsal(a):

Je to tvrdé, ale při čtení mě napadlo, že Ros zbytečně dlouho odkládala rozvod, jako to ostatně dělá podle jejích příspěvků se vším. Kdyby se rozvedla, dokud ještě nenabyl účinnost NOZ, platilo se výživné jen max. 3 roky po rozvodu.

Nojo, no, pozdě bycha honit. Ale Rosamunda k tomu zřejmě ještě nebyla zralá. Uvidíme, jak to bude teď.

Není tady

#1148 14. 9. 2017 11:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

Od koho ses to dozvěděla... a na jakém základě bys "musela"? Zákon jasně říká:

NOZ - Výživné rozvedeného manžela
§ 760
(1) Není-li rozvedený manžel schopen sám se živit a tato jeho neschopnost má svůj původ v manželství nebo v souvislosti s ním, má vůči němu jeho bývalý manžel v přiměřeném rozsahu vyživovací povinnost, lze-li to na něm spravedlivě požadovat, zejména s ohledem na věk nebo zdravotní stav rozvedeného manžela v době rozvodu nebo skončení péče o společné dítě rozvedených manželů.
(2) Při rozhodování o výživném nebo o jeho výši vezme soud zřetel, jak dlouho rozvedené manželství trvalo a jak dlouho je rozvedeno, jakož i zda
a) si rozvedený manžel neopatřil přiměřené zaměstnání, přestože mu v tom nebránila závažná překážka,
b) si rozvedený manžel mohl výživu zajistit řádným hospodařením s vlastním majetkem,
c) se rozvedený manžel podílel za trvání manželství na péči o rodinnou domácnost,
d) se rozvedený manžel nedopustil vůči bývalému manželu nebo osobě mu blízké činu povahy trestného činu, nebo
e) je dán jiný obdobně závažný důvod.
(3) Pro vyživovací povinnost rozvedených manželů platí obdobně obecná ustanovení o výživném.

Není tady

#1149 14. 9. 2017 11:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

heleno, já jsem se pozastavila hlavně nad jednou věcí. Jak by případný soud řešil situaci, kdy se do invalidního důchodu -
dostal manžel sám svým vlastním přičiněním z důvodu masivního zneužívání návykových látek?!? V tomhle případě je také diskutabilní výraz "neschopen sám se živit", protože manžel zdroj příjmů má, a to invalidní důchod.

Také podotýkám, že vyživovací povinnost se ze zákona netýká jenom manželky (vzájemná vyživovací povinnost mezi manželi), ale i výdělečně činných dětí (vzájemná vyživovací povinnost mezi rodiči a dětmi). Takže v případě soudního jednání o výživné by byla ve hře nejenom manželka, ale i Munďákovy děti z obou manželství.

Opakovaně tvrdím, že s takovými vyhlídkami bych celé rodině doporučila nechat Munďáka zbavit svéprávnosti, umístit ho doživotně v některém zařízení a výživné na manžela a otce poukazovat k rukám ústavu jako příspěvek na pobyt, protože poukazovat výživné k rukám takovému člověku pobíhajícímu na svobodě je přímá cesta do pekel hmm

Není tady

#1150 14. 9. 2017 11:51

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

2x

Upravil(a) Kiara (14. 9. 2017 11:53)

Není tady

NÁŠ TIP: