Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#951 30. 9. 2016 18:46

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Holky, nemáte někdo zkušenosti, jak dostat někoho záchrankou do psychiatrické nemocnice ? Munďák 2 dny nejí, nemluví, ale zato do sebe dnes nacpal prášky asi lopatou mad Nedávné se na to dívat.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#952 30. 9. 2016 18:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Jestli ti nevadí odbočka přes internu, tak zavolej rychlou, že se předávkoval, sice nevíš, zda nezáměrně nebo s oumyslem, ale mᚠo něj oprávněný obavy.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#953 30. 9. 2016 19:04

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

helena napsal(a):

Jestli ti nevadí odbočka přes internu, tak zavolej rychlou, že se předávkoval, sice nevíš, zda nezáměrně nebo s oumyslem, ale mᚠo něj oprávněný obavy.

Přesně to jsem absolvovala v pondělí a pak zjistili, že je namol a já tam čekala jak vůl nevimkolik hodin a na psychinu ho stejně nedali, i když jsem jim říkala,že se předávkování a vrátili mi ho domů


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#954 30. 9. 2016 19:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Rosamunda napsal(a):

helena napsal(a):

Jestli ti nevadí odbočka přes internu, tak zavolej rychlou, že se předávkoval, sice nevíš, zda nezáměrně nebo s oumyslem, ale mᚠo něj oprávněný obavy.

Přesně to jsem absolvovala v pondělí a pak zjistili, že je namol a já tam čekala jak vůl nevimkolik hodin a na psychinu ho stejně nedali, i když jsem jim říkala,že se předávkování a vrátili mi ho domů

hm, tak to zkus znova...
a proč jsi tam čekala??

Není tady

 

#955 30. 9. 2016 19:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Jé... tak jim řekni, že to od pondělka je už podruhý a vyhrožuje suickou - kdo ti dokáže, že kecáš.
Jinak se taky ptám - proč jsi tam čekala? Oni tě vzali RZ jako jeho doprovod?

Upravil(a) helena (30. 9. 2016 19:14)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#956 30. 9. 2016 19:26

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

ano, řekni, že se vlastně pokouší o sebevraždu.............a to po několikáté
to jediné asi bude platit.............dostat ho na psychiatrii

Není tady

 

#957 30. 9. 2016 19:41

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

No přiznám se, že se mi nechtělo platit 3.500 za záchytku a nevěděla jsem jestli si těch prášků fakt nevzal moc. Jenže oni uviděli 2,3 promile a dál už asi nepátrali. Ono by se to z krve nejspíš těžko stanovovalo, když ty léky bere pravidelně :(
A teď mi poradila švagrová zavolat na krizovou linku do Bohnic, tam by měli vědět, co a jak.
Munďák si naštěstí šel lehnout, tak už mám klid. On není agresivní, ale když se takhle sjede, tak usíná i za chůze a když sebou najednou praští 110 kg, tak buď něco rozseká nebo si něco udělá a já fakt nemusím být u toho, až jednou se někde zabije.
Ale jestli to bude zítra takhle pokračovat, tak ho odvezu a chce nebo ne.

Upravil(a) Rosamunda (30. 9. 2016 19:48)


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#958 30. 9. 2016 23:19

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Ros, oddělení léčby závislostí v kterékoliv psychiatrické nemocnici je plné pacientů, kteří se tam přece nějak dostat museli. Devadesát procent z nich má na toto oddělení nedobrovolný vstup následkem nějakého jejich excesu, kdy je tam přivezla buď záchranka, nebo policajti. Když to šlo u nich, nevím, proč by to nemělo jít u Munďáka - ale možná je to tím, že ho pořád nechávᚠodvážet do takových zařízení, kam ve skutečnosti nepatří a výsledek je bohužel takový, že ve své sebedestrukci vesele pokračuje dál stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#959 30. 9. 2016 23:34

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Kiara napsal(a):

Ros, oddělení léčby závislostí v kterékoliv psychiatrické nemocnici je plné pacientů, kteří se tam přece nějak dostat museli. Devadesát procent z nich má na toto oddělení nedobrovolný vstup následkem nějakého jejich excesu, kdy je tam přivezla buď záchranka, nebo policajti. Když to šlo u nich, nevím, proč by to nemělo jít u Munďáka - ale možná je to tím, že ho pořád nechávᚠodvážet do takových zařízení, kam ve skutečnosti nepatří a výsledek je bohužel takový, že ve své sebedestrukci vesele pokračuje dál stolt

Když zavolᚠrychlovku, tak to není na tobě, kam ho odvezou. Poctivě jsem i do telefonu i záchranářům hlásila sebevražedné pokusy i předávkování. Na interně viděli ty promile a bylo to. Jestli vůbec zkoumali, kolik snědl prášků ve zprávě není.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#960 1. 10. 2016 7:39

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

BM se pokusil o sebevraždu..............děti ho násilím odvezly do Černovic a tam si ho nechali na týden-mohl pokračovat v léčbě dál, ale tehdy ještě odmítl

a ten týden je ze zákona..............

Není tady

 

#961 1. 10. 2016 22:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Rosamunda napsal(a):

Kiara napsal(a):

Ros, oddělení léčby závislostí v kterékoliv psychiatrické nemocnici je plné pacientů, kteří se tam přece nějak dostat museli. Devadesát procent z nich má na toto oddělení nedobrovolný vstup následkem nějakého jejich excesu, kdy je tam přivezla buď záchranka, nebo policajti. Když to šlo u nich, nevím, proč by to nemělo jít u Munďáka - ale možná je to tím, že ho pořád nechávᚠodvážet do takových zařízení, kam ve skutečnosti nepatří a výsledek je bohužel takový, že ve své sebedestrukci vesele pokračuje dál stolt

Když zavolᚠrychlovku, tak to není na tobě, kam ho odvezou. Poctivě jsem i do telefonu i záchranářům hlásila sebevražedné pokusy i předávkování. Na interně viděli ty promile a bylo to. Jestli vůbec zkoumali, kolik snědl prášků ve zprávě není.

Ros, v tom případě bych se obrátila přímo na Psychiatrickou nemocnici Bohnice - oddělení závislostí a natvrdo bych se jich zeptala, jak mám postupovat v případě dalšího excesu a co musím udělat pro to, aby se manžel konečně dostal k nim do léčby, potažmo kým mám manžela nechat do léčebny odvézt.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#962 1. 10. 2016 22:14

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Kiara napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

Kiara napsal(a):

Ros, oddělení léčby závislostí v kterékoliv psychiatrické nemocnici je plné pacientů, kteří se tam přece nějak dostat museli. Devadesát procent z nich má na toto oddělení nedobrovolný vstup následkem nějakého jejich excesu, kdy je tam přivezla buď záchranka, nebo policajti. Když to šlo u nich, nevím, proč by to nemělo jít u Munďáka - ale možná je to tím, že ho pořád nechávᚠodvážet do takových zařízení, kam ve skutečnosti nepatří a výsledek je bohužel takový, že ve své sebedestrukci vesele pokračuje dál stolt

Když zavolᚠrychlovku, tak to není na tobě, kam ho odvezou. Poctivě jsem i do telefonu i záchranářům hlásila sebevražedné pokusy i předávkování. Na interně viděli ty promile a bylo to. Jestli vůbec zkoumali, kolik snědl prášků ve zprávě není.

Ros, v tom případě bych se obrátila přímo na Psychiatrickou nemocnici Bohnice - oddělení závislostí a natvrdo bych se jich zeptala, jak mám postupovat v případě dalšího excesu a co musím udělat pro to, aby se manžel konečně dostal k nim do léčby, potažmo kým mám manžela nechat do léčebny odvézt.

nenapadlo tě, že v první řadě zájem o léčbu musí mít munďák sám....

Není tady

 

#963 1. 10. 2016 22:22

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Kiara napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

Kiara napsal(a):

Ros, oddělení léčby závislostí v kterékoliv psychiatrické nemocnici je plné pacientů, kteří se tam přece nějak dostat museli. Devadesát procent z nich má na toto oddělení nedobrovolný vstup následkem nějakého jejich excesu, kdy je tam přivezla buď záchranka, nebo policajti. Když to šlo u nich, nevím, proč by to nemělo jít u Munďáka - ale možná je to tím, že ho pořád nechávᚠodvážet do takových zařízení, kam ve skutečnosti nepatří a výsledek je bohužel takový, že ve své sebedestrukci vesele pokračuje dál stolt

Když zavolᚠrychlovku, tak to není na tobě, kam ho odvezou. Poctivě jsem i do telefonu i záchranářům hlásila sebevražedné pokusy i předávkování. Na interně viděli ty promile a bylo to. Jestli vůbec zkoumali, kolik snědl prášků ve zprávě není.

Ros, v tom případě bych se obrátila přímo na Psychiatrickou nemocnici Bohnice - oddělení závislostí a natvrdo bych se jich zeptala, jak mám postupovat v případě dalšího excesu a co musím udělat pro to, aby se manžel konečně dostal k nim do léčby, potažmo kým mám manžela nechat do léčebny odvézt.

stolt to taky hodlám udělat


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#964 1. 10. 2016 22:36

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

aprill napsal(a):

Kiara napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

Když zavolᚠrychlovku, tak to není na tobě, kam ho odvezou. Poctivě jsem i do telefonu i záchranářům hlásila sebevražedné pokusy i předávkování. Na interně viděli ty promile a bylo to. Jestli vůbec zkoumali, kolik snědl prášků ve zprávě není.

Ros, v tom případě bych se obrátila přímo na Psychiatrickou nemocnici Bohnice - oddělení závislostí a natvrdo bych se jich zeptala, jak mám postupovat v případě dalšího excesu a co musím udělat pro to, aby se manžel konečně dostal k nim do léčby, potažmo kým mám manžela nechat do léčebny odvézt.

nenapadlo tě, že v první řadě zájem o léčbu musí mít munďák sám....

On už to má v hlavě tak šibnuté, že pochybuju, že by se k něčemu takovému byl schopen odhodlat. Prostě až zase něco bude, tak prvně volám do Bohnic na krizovou linku, abych věděla, jak ho tam dostat. On se mnou, když je v rauši, vůbec nespolupracuje a žádná RZta ho do Bohnic neodveze, když nejbližší nemocnice je Vinohradská sad A násilím ho tam nedostanu, je to kus chlapa, takže je logicky silnější než já.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#965 1. 10. 2016 22:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Rosamunda napsal(a):

helena napsal(a):

to co vydržíš
Člověk vydrž víc, než kůň a ženská ještě o trochu víc, než člověk...
Rosamundo - já to myslím v dobrým http://fora.babinet.cz/img/smilies/pussa.gif

stolt já jsem takovej zkoněnej člověk lol
Nejhorší na tom je, že se prý dá umřít na zlomené srdce, tak aby to se mnou nešvihlo.

Ros, copak on Ti ho ještě nezlomil? va

A neboj, pokud se rozhodneš k tomu od něj odejít, zvládneš to. Nejdůležitější je to ROZHODNUTÍ.
Mám pod čarou napsáno, že rozhodnutí osvobozuje a nemám to tam náhodou.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#966 1. 10. 2016 22:39

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Rosamunda napsal(a):

aprill napsal(a):

Kiara napsal(a):


Ros, v tom případě bych se obrátila přímo na Psychiatrickou nemocnici Bohnice - oddělení závislostí a natvrdo bych se jich zeptala, jak mám postupovat v případě dalšího excesu a co musím udělat pro to, aby se manžel konečně dostal k nim do léčby, potažmo kým mám manžela nechat do léčebny odvézt.

nenapadlo tě, že v první řadě zájem o léčbu musí mít munďák sám....

On už to má v hlavě tak šibnuté, že pochybuju, že by se k něčemu takovému byl schopen odhodlat. Prostě až zase něco bude, tak prvně volám do Bohnic na krizovou linku, abych věděla, jak ho tam dostat. On se mnou, když je v rauši, vůbec nespolupracuje a žádná RZta ho do Bohnic neodveze, když nejbližší nemocnice je Vinohradská sad A násilím ho tam nedostanu, je to kus chlapa, takže je logicky silnější než já.

on podepíše reverz a mᚠho doma na totata.... případ našeho klienta... 42 x hospitalizovaný v PL, ani jednou léčbu nedokončil. jen promrhané peníze daňových poplatníků.

Není tady

 

#967 1. 10. 2016 22:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Hm, případ jednoho od nás -  žil s matkou v jedné domácnosti,  chlastá první ligu a jaksi si nevšiml, že matka zemřela v koupelně...Přišly na to až další den večer její vnučky, která přišly náhodou na návštěvu.....Šel se léčit, ale už je zpátky a zase si domů tahá flašky s pitím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#968 2. 10. 2016 0:41

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

No víte, holky, s tou psychinou, to já se jen tak jistím, ne že bych uvažovala, že ho vezmu zase zpátky. To je taková opora pro mě, že kdyby Munďák začal vyvádět (chlast nebo prášky), tak abych se ušetřila interny, když tam evidentně nepatří. Zajímalo by mě, jak to taky RZta dělá, když je někdo evidentně na Bohnic. U Munďáka je to taková směs, že si s ním neví rady asi nikdo .


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#969 2. 10. 2016 12:27

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Rosamundo, nečekala bych, až zas něco bude, ale zjistila bych si, jaký jsou podmínky přijetí na oddělení závislostí hned teď.  Kdybych byla v tak prekérní situaci jako ty, asi bych požádala o konzultaci přímo pana MUDr. Nešpora.
Moc ti držím všechny palce. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#970 2. 10. 2016 12:43

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

vrabčák napsal(a):

Rosamundo, nečekala bych, až zas něco bude, ale zjistila bych si, jaký jsou podmínky přijetí na oddělení závislostí hned teď.  Kdybych byla v tak prekérní situaci jako ty, asi bych požádala o konzultaci přímo pana MUDr. Nešpora.
Moc ti držím všechny palce. smile

No oni tam, co vím, berou jen motivované , což v našem případě nehrozí. Munďák byl už na léčení 2x a výsledek veškerý žádný sad


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#971 2. 10. 2016 12:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Zajímalo by mě, jak to taky RZta dělá, když je někdo evidentně na Bohnic.
Info od pramene - pokud záchranáři posoudí, že by to na Bohnice bylo, optaají se pacienta, jestli pojede. Pokud kejvne, je to jednoduchý... pokud nesouhlasí, volají svýho doktora, kterej je oprávněněj rozhodnout o nedobrovolným převozu, případně pak i policajty, když se "cuká".
Jenže... PN, by by měla, nechce pacienty pod vlivem přijímat, takže záchytka. Odtud by ho měli případně na ru psychiatrii střízlivýho vrátit... jenže když je relativně "svéprávnej" a popře oumysl, není šance jak ho tam dostat.
Ad nemocnice - "Jestli vůbec zkoumali, kolik snědl prášků ve zprávě není." - je tam aspoň, že vůbec něco vzal? Případný úkony jsou sice na rozhodnutí lékaře, ale kdyby se něco pos..., tak to může bejt rozhodující informace.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#972 2. 10. 2016 13:06

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

S

helena napsal(a):

Zajímalo by mě, jak to taky RZta dělá, když je někdo evidentně na Bohnic.
Info od pramene - pokud záchranáři posoudí, že by to na Bohnice bylo, optaají se pacienta, jestli pojede. Pokud kejvne, je to jednoduchý... pokud nesouhlasí, volají svýho doktora, kterej je oprávněněj rozhodnout o nedobrovolným převozu, případně pak i policajty, když se "cuká".
Jenže... PN, by by měla, nechce pacienty pod vlivem přijímat, takže záchytka. Odtud by ho měli případně na ru psychiatrii střízlivýho vrátit... jenže když je relativně "svéprávnej" a popře oumysl, není šance jak ho tam dostat.
Ad nemocnice - "Jestli vůbec zkoumali, kolik snědl prášků ve zprávě není." - je tam aspoň, že vůbec něco vzal? Případný úkony jsou sice na rozhodnutí lékaře, ale kdyby se něco pos..., tak to může bejt rozhodující informace.

Ne, ve zprávě není nic, on jim řekl, že si nic nevzal, přiznal se k alkoholu, naměřili mu 2,3 promile a prášky neřešili. Já bohužel nevěděla, kolik těch prášků měl v platíčkách, páč si to bere sám.

Upravil(a) Rosamunda (2. 10. 2016 13:13)


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#973 2. 10. 2016 13:16

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

on jim řekl, že si nic nevzal
Oni s tebou vůbec nemluvili? Neptali se? Opiilcům se totiž takhle snadno nevěří...
Já bohužel nevěděla, kolik těch prášků měl v platíčkách, páč si to bere sám.
V takovým případě spíš nadsadit, než nevědět ("přesně netuším, ale pravděpodobně tolik a tolik")... a trvat na náběrech, případně preventivním výplachu.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#974 2. 10. 2016 15:38

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Je to strašně těžké...............pokud nespolupracuje ...........a sám nechce
Je to skoro neřešitelná situace........zeptala bych se.......asi toho Nešpora,co mám dělat v této situaci

Není tady

 

#975 2. 10. 2016 17:22

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

helena napsal(a):

on jim řekl, že si nic nevzal
Oni s tebou vůbec nemluvili? Neptali se? Opiilcům se totiž takhle snadno nevěří...
Já bohužel nevěděla, kolik těch prášků měl v platíčkách, páč si to bere sám.
V takovým případě spíš nadsadit, než nevědět ("přesně netuším, ale pravděpodobně tolik a tolik")... a trvat na náběrech, případně preventivním výplachu.

No já to hlásila i do telefonu i záchranářům, bohužel asi test na antidepresiva nemají běžně, či co. A navíc jsem byla tak vytočená, že se mi vůbec nechtělo se starat o to, co s ním udělají.


Out from the dark into the light !

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů