Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 27. 2. 2011 18:13

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

agewa napsal(a):

dusička napsal(a):

Sahleb - vydělám si dost na to, abych neměla nárok na sociální příspěvky, na bydlení a další. Dostávám i alimenety na Davida. Ale vydělám si dost málo na to, uživit nás.
On by mě asi nikdo nevyhodil, kdybych platila řádné nájem, ale zaplatila bych navýšený nájem a na jídlo by zbylo jen tak tak. A to nepočítám vedlejší výdaje jako je dozařizování bytu, sezonní oblečení aj.
Tak jsem to propočítávala, a zbylo by mi na týden 800Kč. Což mi přijde málo. gloria Nepočítám alimenty na Markétku,protože to by bylo spíš jako plus.
Podala jsem v lednu žádost o svěření dětí do péče a určení alimentů. S rozvodem počítám na sto procent.
Samozřejmě mi jde o to, aby případně další dluhy nebyly moje.
A jde i to, že až budu rozvedená, budu si moc dělat co uznám já za vhodné. Já vím, už i ted se tak cítím, sama. Ale přeci jenom, manžel mě bere jako že jsem jeho, když jsem za něho provdaná. Tudíž si ted nemůžu dovolit žádnou "chybku" jít třeba jen tak večer někam s někým.

i přez to si myslím, že bys mohla mít nárok na příspěvek na bydlení. Ale k tomu potřebuješ nájemní smlouvu . A že by byla jen na rok? Budeš se divit, ale k nám chodí klientui a mají i kratši smlouvy a normálně jim je pradlužují. On i majitel nerad hledá pořád nového nájemníka.

Prispevek na bydleni a socialni prispevek je od 1.1 2011 zrusen, je pouze pro matky co pecuji o postizene dite.Ale ani tak by na nej Dusicka nemela narok.Ja pred 3 lety samozivitelka s dvema detma s prijmem 14500 kc jsem nemela narok na nic.

Upravil(a) eremuruss (27. 2. 2011 18:13)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#52 27. 2. 2011 18:16

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

agewa napsal(a):

eremuruss napsal(a):

aprill napsal(a):

ne, nežiju v Praze, ale v místě s velkou nezaměstnaností - Ostravsko

Tak to bylo spise o stesti nebo treba se znamosti.Ne kazdy brigadu sezene.Dcera nejaky cas delala brigadu v restauraci kam chodi na praxi.Ted,uz ji nechteji nejsou ksefty,lidi nechodi nemaji penize.

já bydlím na vesnici, obě děti vystudovali středná, dcera je ted na vYsoký a to bez alimentů. Od 16let chodí na brigády. Je ale pravda, že se musí hodně snažit, chodí několikrát v týdnu a jezdí až dlouho v noci domů, brigádu mají ve městě 10km od nás. takže když se chce , jde to. Těžce, s problémy , ale jde.

Ale to mas prijem pres 20 tisic ne?Kdyz dokazes utahnout dite na vysoke skole a dalsi na stredni.

Upravil(a) eremuruss (27. 2. 2011 18:18)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#53 27. 2. 2011 18:35

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

eremuruss napsal(a):

Prispevek na bydleni a socialni prispevek je od 1.1 2011 zrusen, je pouze pro matky co pecuji o postizene dite.Ale ani tak by na nej Dusicka nemela narok.Ja pred 3 lety samozivitelka s dvema detma s prijmem 14500 kc jsem nemela narok na nic.

Co povídᚠyikes?!? Příspěvek na bydlení není zrušen, moje matka - starodůchodkyně - ho pobírá, protože má nízký důchod a vysokou činži. Je fakt, že jí příspěvek na bydlení v minulém roce snížili, ale nárok jí běží. Já to vím, protože jí ho chodím každého 1/4 roku vyřizovat, tak sem nepiš podobné věci, jako že příspěvek na bydlení zrušili, když to není žádná pravda roll!!!


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#54 27. 2. 2011 18:38

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

eremuruss napsal(a):

holcina napsal(a):

Erem, nevěř všemu co slyšíš. nevím v jaké bance má ex tvého přítele půjčku, ale já si brala půjčku na auto na podzim, ptala jsem se v různých bankách a ve všech chtěli podpis manžela. Tudíž je moje půjčka i půjčka manžela. Ale možná existuje banka, která to nechce, to nevím

Verim tomu,protoze jsem u toho pravnika byla s pritelem.Pujcka co my vime byla od sporitelny,komercni banky a cetelem.Pujcku bez souhlasu druheho te pry daji do 500 tisic to nam sdelila pani se sporitelny.

Vidíš, já mám půjčku od spořitelny a podpis manžela byl nutný

Není tady

 

#55 27. 2. 2011 18:46

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Se změnami, které přinesl rok 2011, došlo také k úpravě dávek státní sociální podpory. Mimo jiné byl bez náhrady zrušen sociální příplatek, který do konce roku 2010 pobíraly rodiny s nezaopatřenými dětmi, jejichž příjmy nepřesahovaly dvojnásobek životního minima. Od ledna 2011 však mohou tuto dávku pobírat pouze „rodiny, kde rodiče pečují alespoň o jedno nezaopatřené dítě, které je dlouhodobě nemocné, dlouhodobě zdravotně postižené nebo dlouhodobě těžce zdravotně postižené, nebo je-li alespoň jeden z rodičů dlouhodobě těžce zdravotně postižený nebo je nezaopatřeným dítětem, které je dlouhodobě zdravotně postižené nebo dlouhodobě nemocné“. Do jednotlivých kategorií děti se zdravotním handicapem rozdělují posudkoví lékaři.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#56 27. 2. 2011 18:47

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

* Druhá dávka pomoci v hmotné nouzi řeší nedostatek příjmu k úhradě nákladů na bydlení tam, kde nestačí vlastní příjmy osoby či rodiny včetně příspěvku na bydlení ze systému státní sociální podpory.
    * Dávka je poskytována nájemci nebo vlastníkovi bytu, který má nárok na příspěvek na živobytí a na příspěvek na bydlení.
    * Zákon umožňuje poskytnout výjimečně doplatek na bydlení i případech, kdy žadatel nemá nárok na příspěvek na živobytí, případně i žadateli, který nemá nárok na příspěvek na bydlení, protože využívá jinou než nájemní formu bydlení.
    * Výše doplatku na bydlení je stanovena tak, aby po zaplacení odůvodněných nákladů na bydlení (tj. nájmu, služeb s bydlením spojených a nákladů za dodávky energií) zůstala osobě či rodině částka živobytí.
      Zdroj: MPSV


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#57 27. 2. 2011 18:49

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Kiara napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Prispevek na bydleni a socialni prispevek je od 1.1 2011 zrusen, je pouze pro matky co pecuji o postizene dite.Ale ani tak by na nej Dusicka nemela narok.Ja pred 3 lety samozivitelka s dvema detma s prijmem 14500 kc jsem nemela narok na nic.

Co povídᚠyikes?!? Příspěvek na bydlení není zrušen, moje matka - starodůchodkyně - ho pobírá, protože má nízký důchod a vysokou činži. Je fakt, že jí příspěvek na bydlení v minulém roce snížili, ale nárok jí běží. Já to vím, protože jí ho chodím každého 1/4 roku vyřizovat, tak sem nepiš podobné věci, jako že příspěvek na bydlení zrušili, když to není žádná pravda roll!!!

Kiaro jestli jsem to dobre pochopila tak prispevek na bydleni je bran jako davka hmotne nouze.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#58 27. 2. 2011 22:28

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

eremuruss, bavíme se tady konkrétně o příspěvku na bydlení, o kterém jsi tvrdila, že byl od 1.1.2011 zrušen. Načež já Ti na to odpovídám, že Tvoje tvrzení se nezakládá na pravdě, protože moje matka-starodůchodkyně s velmi nízkým důchodem příspěvek na bydlení i nadále pobírá.
Já jí ho chodím každého čtvrt roku vyřizovat, takže o tom snad něco vím.
Příspěvek na bydlení je brán jako dávka státní sociální podpory a kritéria sem kopíruji přímo z portálu Ministerstva práce a sociálních věcí:

Příspěvek na bydlení

    * Příspěvek na bydlení přispívá na krytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy.
    * Poskytování příspěvku podléhá testování příjmů rodiny za předchozí kalendářní čtvrtletí. Za příjem se považují i přídavek na dítě a rodičovský příspěvek.
    * Na příspěvek na bydlení má nárok vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě přihlášen k trvalému pobytu, jestliže
          o jeho náklady na bydlení přesahují částku součinu rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35), a zároveň
          o součin rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35) není vyšší než částka normativních nákladů na bydlení.
    * Náklady na bydlení tvoří u nájemních bytů nájemné a náklady za plnění poskytované v souvislosti s užíváním bytu, u družstevních a bytů vlastníků srovnatelné náklady, vyčíslené v zákoně o SSP. Plus u všech bytů náklady za energie, vodné a stočné, odpady, vytápění. Pro nárok a výši příspěvku se berou v úvahu průměrné náklady zaplacené za předchozí kalendářní čtvrtletí.
    * Normativní náklady na bydlení jsou stanoveny jako průměrné náklady na bydlení podle velikosti obce a počtu členů domácnosti. Zahrnují pro nájemní byty částky nájemného v souladu se zákonem o nájemném a pro družstevní byty a byty vlastníků obdobné náklady. Dále jsou do nich zahrnuty ceny služeb a energií. Normativní náklady na bydlení jsou propočítány na přiměřené velikosti bytů pro daný počet osob v nich trvale bydlících.

Takže nevím, odkud jsi vzala, že příspěvek na bydlení je od 1.1.2011 zrušen a je určen pouze pro matky, co pečují o postižené dítě roll To samé se sociálním příplatkem.
Stačí se podívat sem: http://www.nasepenize.cz/socialni-podpo … narok-8198. Tady je jasně zakotveno, kdo má nárok na jaké dávky sociální podpory a za jakých podmínek. A dávka sociální podpory je něco úplně jiného, než dávka hmotné nouze, to zas míchᚠjablka s hruškami hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#59 27. 2. 2011 22:32

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Příspěvek na bydlení a sociální příplatek se počítá z předešlého čtvrtletí.
A ted co čtu, tak příspěvek na bydlení má nárok jen ten, kdo má v bytě trvalý pobyt.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#60 27. 2. 2011 22:35

venuše
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 2. 2007
Příspěvky: 2116

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Moje maminka je taky duchodkyne a prispevek na bydleni bere i letos.

Upravil(a) venuše (27. 2. 2011 22:37)

Není tady

 

#61 27. 2. 2011 22:36

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

A strašně nerada to říkám, ale obávám se toho, abys na poslední chvíli necukla s rozvodem, stejně tak jako se stěhováním a oháněla se tím, že manželovi musíš dát (zase) ještě další šanci, že musíš (zase) koukat na děti a že bys to po rozvodu (zase) neutáhla po finanční stránce
Kairo, já mu nedala šanci. To už se u mě nedočká. Nevěřím mu, nemám v něm důvěru.
Bylo to mé rozhodnutí zůstat, on mě nepřemlouval. Jen jsme se bavili o Pavlikovi,když půjde přes týden dělat pryč, co bude s klukem.
KDyž bych spočítala, že jsem měla nájemní smlouvu jen na dvě osoby,(s tím, že holka se prý  nemusí počítat) a dost velká pálka. Kdybych si připsala ještě Pavlika, zase by se to šouplo vejš, a to už by byla pálka dumbom Z toho jsem měla a mám strach.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#62 28. 2. 2011 8:20

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

eremuruss napsal(a):

agewa napsal(a):

dusička napsal(a):

Sahleb - vydělám si dost na to, abych neměla nárok na sociální příspěvky, na bydlení a další. Dostávám i alimenety na Davida. Ale vydělám si dost málo na to, uživit nás.
On by mě asi nikdo nevyhodil, kdybych platila řádné nájem, ale zaplatila bych navýšený nájem a na jídlo by zbylo jen tak tak. A to nepočítám vedlejší výdaje jako je dozařizování bytu, sezonní oblečení aj.
Tak jsem to propočítávala, a zbylo by mi na týden 800Kč. Což mi přijde málo. gloria Nepočítám alimenty na Markétku,protože to by bylo spíš jako plus.
Podala jsem v lednu žádost o svěření dětí do péče a určení alimentů. S rozvodem počítám na sto procent.
Samozřejmě mi jde o to, aby případně další dluhy nebyly moje.
A jde i to, že až budu rozvedená, budu si moc dělat co uznám já za vhodné. Já vím, už i ted se tak cítím, sama. Ale přeci jenom, manžel mě bere jako že jsem jeho, když jsem za něho provdaná. Tudíž si ted nemůžu dovolit žádnou "chybku" jít třeba jen tak večer někam s někým.

i přez to si myslím, že bys mohla mít nárok na příspěvek na bydlení. Ale k tomu potřebuješ nájemní smlouvu . A že by byla jen na rok? Budeš se divit, ale k nám chodí klientui a mají i kratši smlouvy a normálně jim je pradlužují. On i majitel nerad hledá pořád nového nájemníka.

Prispevek na bydleni a socialni prispevek je od 1.1 2011 zrusen, je pouze pro matky co pecuji o postizene dite.Ale ani tak by na nej Dusicka nemela narok.Ja pred 3 lety samozivitelka s dvema detma s prijmem 14500 kc jsem nemela narok na nic.

není zrušený

Není tady

 

#63 28. 2. 2011 8:21

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

eremuruss napsal(a):

agewa napsal(a):

eremuruss napsal(a):


Tak to bylo spise o stesti nebo treba se znamosti.Ne kazdy brigadu sezene.Dcera nejaky cas delala brigadu v restauraci kam chodi na praxi.Ted,uz ji nechteji nejsou ksefty,lidi nechodi nemaji penize.

já bydlím na vesnici, obě děti vystudovali středná, dcera je ted na vYsoký a to bez alimentů. Od 16let chodí na brigády. Je ale pravda, že se musí hodně snažit, chodí několikrát v týdnu a jezdí až dlouho v noci domů, brigádu mají ve městě 10km od nás. takže když se chce , jde to. Těžce, s problémy , ale jde.

Ale to mas prijem pres 20 tisic ne?Kdyz dokazes utahnout dite na vysoke skole a dalsi na stredni.

nemám, říkám, že se musí ohánět i děti. Chtějí studovat, tak se musí snažit.

Není tady

 

#64 28. 2. 2011 11:14

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

ja mam trochu jiny nazor. Moje dite zacne studovat narocny obor. Podle zakona jsou v teto dobe za nej zodpovedni rodice a z toho se nemohu vyvliknout. Tudoz podpora je jasna. Ovsem to bylo uz na stredni skole. Sama bych tu narovnou uroven vubec nezvladla. Ja si nemohu predstavit, ze bych nutila dite vydelavat na najem nebo jidlo, kdz je jeho protni uloha studovat. A to neni zadny med.

U nas pracovala v patek a v sobotu studentka. Strasne chytra holka, mluvila nekolika jazyky. (zvladla toho vic, nez protivnej manager!!!!) Pritom studovala tri obory (stejne jako kdysi ja) na vysoke. Nekdy byla na okraji zhrouceni a plakala. Pak dostala ze dne na den vypoved, naprosto se zhroutila a pak nakonec byla rada, ze uz u nas nepracuje. Skola musela jit pri takovem pracovnim nasazeni skoro stranou; i o prestavkach musela resit problemy a telefonaty....

Jinymi slovy, moje dite bude studovat jeste narocnejsi obor a ja chci spis aby se soustredil na studium nez na brigady.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#65 28. 2. 2011 11:18

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Tak já bych určitě neřekla, chtějí studovat, tak se musí ohánět.
Sahleb - i já to tak cítím jako Ty, mám za dítka zodpovědnost.
Ono můžou si sehnat brigádu, proč ne, ale přijde mi, že budou mít peníze např. na věci ,které v životu tak nutně nepotřebuje a já bych mu je nekoupila. Jako třeba lepší sluchátka, lepší boty,a tak.Spíš to beru takové přilepšení -nadstandart. A ten standart mu musím zajistit já jako rodič.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#66 28. 2. 2011 11:21

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

dusička napsal(a):

Tak já bych určitě neřekla, chtějí studovat, tak se musí ohánět.
Sahleb - i já to tak cítím jako Ty, mám za dítka zodpovědnost.
Ono můžou si sehnat brigádu, proč ne, ale přijde mi, že budou mít peníze např. na věci ,které v životu tak nutně nepotřebuje a já bych mu je nekoupila. Jako třeba lepší sluchátka, lepší boty,a tak.Spíš to beru takové přilepšení -nadstandart. A ten standart mu musím zajistit já jako rodič.

Samo ja jsem sla taky na brigadu kazde leto o prazdninach. To co jsem si vydelala mi patrilo a zakoupila jsem spis speciality, treba i hezky obleceni. Nikoliv nabych platila najem nebo jidlo. To bych se mohla na tu skolu rovnou vykaslat.

Upravil(a) sahleb (28. 2. 2011 11:22)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#67 28. 2. 2011 11:35

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

sahleb napsal(a):

dusička napsal(a):

Tak já bych určitě neřekla, chtějí studovat, tak se musí ohánět.
Sahleb - i já to tak cítím jako Ty, mám za dítka zodpovědnost.
Ono můžou si sehnat brigádu, proč ne, ale přijde mi, že budou mít peníze např. na věci ,které v životu tak nutně nepotřebuje a já bych mu je nekoupila. Jako třeba lepší sluchátka, lepší boty,a tak.Spíš to beru takové přilepšení -nadstandart. A ten standart mu musím zajistit já jako rodič.

Samo ja jsem sla taky na brigadu kazde leto o prazdninach. To co jsem si vydelala mi patrilo a zakoupila jsem spis speciality, treba i hezky obleceni. Nikoliv nabych platila najem nebo jidlo. To bych se mohla na tu skolu rovnou vykaslat.

netuším, kde jste přišli k tomu, že moje děti platí jídlo nebo nájem. to platím já. Oni si platí věci kolem školy, syn si vydělal na řidičák atd.
A ano, jsem za ně zodpovědná, ale pokud mám jen na základ a na školu už ne, záleží na nich jestli tu školu chtějí nebo ne. Bohužel doba je taková.Nikdo mi nic zadarmo nedá a pokud je živím sama , je to jediné řešení.

Není tady

 

#68 28. 2. 2011 11:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

dusička napsal(a):

A strašně nerada to říkám, ale obávám se toho, abys na poslední chvíli necukla s rozvodem, stejně tak jako se stěhováním a oháněla se tím, že manželovi musíš dát (zase) ještě další šanci, že musíš (zase) koukat na děti a že bys to po rozvodu (zase) neutáhla po finanční stránce
Kairo, já mu nedala šanci. To už se u mě nedočká. Nevěřím mu, nemám v něm důvěru.
Bylo to mé rozhodnutí zůstat, on mě nepřemlouval. Jen jsme se bavili o Pavlikovi,když půjde přes týden dělat pryč, co bude s klukem.
KDyž bych spočítala, že jsem měla nájemní smlouvu jen na dvě osoby,(s tím, že holka se prý  nemusí počítat) a dost velká pálka. Kdybych si připsala ještě Pavlika, zase by se to šouplo vejš, a to už by byla pálka dumbom Z toho jsem měla a mám strach.

dusičko, pod manželovu důstojnost by bylo Tě nějak přemlouvat, omlouvat se nebo slibovat lepší zítřky. Lepší tah od něj byl postavit Ti to kvůli klukovi tak, aby sis prostě nemohla dovolit odejít grater Kdyby bylo od začátku jasné, že všechny tři děti odchází s Tebou, on bude platit alíky na dvě děti a Ty budeš dostávat ještě třetí alíky na Davida, měla bys mnohem lepší finanční pozici a mohla by sis ten podnájem dovolit. Takhle - když se Ti jedno dítě šprajclo že nikam nepůjde a manžel to postavil tak, že si "našel práci" s dojížděním a kluk by tam byl v baráku sám, nahlodal Tě tak, že jsi couvla a stěhování jsi nakonec zrušila hmm

Měla jsi říct, že když je to takhle, že Pavlík bude muset s vámi do podnájmu, a se mu to líbí nebo nelíbí a dál se nebavit ani s manželem, ani s klukem.

Teď jsem zvědavá, jak dopadnou ty slavné manželovy Tušimice včetně týdenního dojíždění a všeho okolo. Já mám pořád pocit, že šlo z jeho strany o promyšlenou manipulaci a vypočítavý tah, jak Tě udržet v baráku, nezmění se u vás absolutně nic a bude to jenom horší. Měla by sis promyslet nějaký plán, co budeš dělat, jestli se u vás situace nezmění, manžel nebude ani nadále dělat, nosit domů peníze, bude chlastat, dělat dluhy a Ty budeš neustále všechno platit jak mourovatá hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#69 28. 2. 2011 12:10

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

sahleb napsal(a):

ja mam trochu jiny nazor. Moje dite zacne studovat narocny obor. Podle zakona jsou v teto dobe za nej zodpovedni rodice a z toho se nemohu vyvliknout. Tudoz podpora je jasna. Ovsem to bylo uz na stredni skole. Sama bych tu narovnou uroven vubec nezvladla. Ja si nemohu predstavit, ze bych nutila dite vydelavat na najem nebo jidlo, kdz je jeho protni uloha studovat. A to neni zadny med.

U nas pracovala v patek a v sobotu studentka. Strasne chytra holka, mluvila nekolika jazyky. (zvladla toho vic, nez protivnej manager!!!!) Pritom studovala tri obory (stejne jako kdysi ja) na vysoke. Nekdy byla na okraji zhrouceni a plakala. Pak dostala ze dne na den vypoved, naprosto se zhroutila a pak nakonec byla rada, ze uz u nas nepracuje. Skola musela jit pri takovem pracovnim nasazeni skoro stranou; i o prestavkach musela resit problemy a telefonaty....

Jinymi slovy, moje dite bude studovat jeste narocnejsi obor a ja chci spis aby se soustredil na studium nez na brigady.

To je sice všechno hezké, ale co budeš dělat, když budeš samoživitelka a z platu to dítě prostě na té škole držet nebudeš moct? Ono kde nic není... hmm


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#70 28. 2. 2011 15:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

PPavlaa napsal(a):

majkafo, myslím, že i taková vera se rozhoupala až po té, co si našla někoho dalšího. a nemyslím, že je to (byl - nevím, jak to s nimi je nebo bylo) nějákej ničema.
ale fakt je, že některé si holt vybírají pořád jen samé problémové týpky.

To by som neporovnávala.... Vera bola materiálne zhruba zabezpečená, deti dospelé, práca viac-menej dlhodobá... Úplne iná situácia. Navyše nikam neodchádzala, odídený bol manžel... Čím ale nechcem poveda, že je skvelé zostáva za Dušičkinej situácie s alkoholikom, len... má tú situáciu proste objektívne inú (ažšiu, rozumej). A aj od prípadného "prievozníka" čakala vera iné veci ako Dusička, to je holý fuckt. stolt

Upravil(a) Selima (28. 2. 2011 15:05)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#71 28. 2. 2011 15:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

eremuruss napsal(a):

holcina napsal(a):

Erem, nevěř všemu co slyšíš. nevím v jaké bance má ex tvého přítele půjčku, ale já si brala půjčku na auto na podzim, ptala jsem se v různých bankách a ve všech chtěli podpis manžela. Tudíž je moje půjčka i půjčka manžela. Ale možná existuje banka, která to nechce, to nevím

Verim tomu,protoze jsem u toho pravnika byla s pritelem.Pujcka co my vime byla od sporitelny,komercni banky a cetelem.Pujcku bez souhlasu druheho te pry daji do 500 tisic to nam sdelila pani se sporitelny.

Eerem, ale Mr. Dusičko si môže narobi dlhy aj u Ukrajincov alebo iných úžerníkov - a tým je šumafuck, aký je oficiálny stav, proste si prídu zobra K NEMU DOMOV (prípadne zbi deti, apod. roll ). Bánk by som sa až tak nebála, hoci exekútori sú dnes rýchlejší ako smr a berú v mieste trvalého bydliska dlžníka, moc sa nepárajú s nejakým vlastníctvom - to sa dokazuje až spätne, prácne a zdĺhavo.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#72 28. 2. 2011 15:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

sahleb napsal(a):

dusička napsal(a):

Tak já bych určitě neřekla, chtějí studovat, tak se musí ohánět.
Sahleb - i já to tak cítím jako Ty, mám za dítka zodpovědnost.
Ono můžou si sehnat brigádu, proč ne, ale přijde mi, že budou mít peníze např. na věci ,které v životu tak nutně nepotřebuje a já bych mu je nekoupila. Jako třeba lepší sluchátka, lepší boty,a tak.Spíš to beru takové přilepšení -nadstandart. A ten standart mu musím zajistit já jako rodič.

Samo ja jsem sla taky na brigadu kazde leto o prazdninach. To co jsem si vydelala mi patrilo a zakoupila jsem spis speciality, treba i hezky obleceni. Nikoliv nabych platila najem nebo jidlo. To bych se mohla na tu skolu rovnou vykaslat.

Poznám rodiny aj také, aj také a ažko pvoeda, čo je lepšie a čo horšie. (Väčšinou teda pracujú či brigádujú tí, čo sú k tomu nútení situáciu...). Hlavne na vysokej sa zvyčajne už väčšina študentov, hlavne cezpožných, živí úplne alebo skoro úplne sama. hmm Záleží samozrejme aj od oboru, medicína je v tomto horšia ako povedzme andragogika alebo niektoré technické či ekonomické odbory... it depends. Ale netrvdila by som á priori že to je zlé, hlavne ak proste rodina nemá na viac. A mmch, pre to decko je to väčšinou tiež príjemnejšie - ži skromnejšie, ale za svoje a v kžude, ako počúva scény, trias sa, či otec nenarobil dlhy apod. roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#73 28. 2. 2011 16:00

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

sahleb napsal(a):

ja mam trochu jiny nazor. Moje dite zacne studovat narocny obor. Podle zakona jsou v teto dobe za nej zodpovedni rodice a z toho se nemohu vyvliknout. Tudoz podpora je jasna. Ovsem to bylo uz na stredni skole. Sama bych tu narovnou uroven vubec nezvladla. Ja si nemohu predstavit, ze bych nutila dite vydelavat na najem nebo jidlo, kdz je jeho protni uloha studovat. A to neni zadny med.

U nas pracovala v patek a v sobotu studentka. Strasne chytra holka, mluvila nekolika jazyky. (zvladla toho vic, nez protivnej manager!!!!) Pritom studovala tri obory (stejne jako kdysi ja) na vysoke. Nekdy byla na okraji zhrouceni a plakala. Pak dostala ze dne na den vypoved, naprosto se zhroutila a pak nakonec byla rada, ze uz u nas nepracuje. Skola musela jit pri takovem pracovnim nasazeni skoro stranou; i o prestavkach musela resit problemy a telefonaty....

Jinymi slovy, moje dite bude studovat jeste narocnejsi obor a ja chci spis aby se soustredil na studium nez na brigady.

Taky si myslim,ze zodpovednost za to ,aby deti vystudovali meli mit rodice,ale oba rodice ne jenom matka.Nikdy jsem nechtela po detech co si vydelali po brigadach,aby me s toho prispivali na domacnost.To byli jejich penize na prilepsenou,aby si koupili co ja jim koupit nemohu.A ne,aby si dotovali ucnak.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#74 28. 2. 2011 16:02

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Kiara napsal(a):

eremuruss, bavíme se tady konkrétně o příspěvku na bydlení, o kterém jsi tvrdila, že byl od 1.1.2011 zrušen. Načež já Ti na to odpovídám, že Tvoje tvrzení se nezakládá na pravdě, protože moje matka-starodůchodkyně s velmi nízkým důchodem příspěvek na bydlení i nadále pobírá.
Já jí ho chodím každého čtvrt roku vyřizovat, takže o tom snad něco vím.
Příspěvek na bydlení je brán jako dávka státní sociální podpory a kritéria sem kopíruji přímo z portálu Ministerstva práce a sociálních věcí:

Příspěvek na bydlení

    * Příspěvek na bydlení přispívá na krytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy.
    * Poskytování příspěvku podléhá testování příjmů rodiny za předchozí kalendářní čtvrtletí. Za příjem se považují i přídavek na dítě a rodičovský příspěvek.
    * Na příspěvek na bydlení má nárok vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě přihlášen k trvalému pobytu, jestliže
          o jeho náklady na bydlení přesahují částku součinu rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35), a zároveň
          o součin rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35) není vyšší než částka normativních nákladů na bydlení.
    * Náklady na bydlení tvoří u nájemních bytů nájemné a náklady za plnění poskytované v souvislosti s užíváním bytu, u družstevních a bytů vlastníků srovnatelné náklady, vyčíslené v zákoně o SSP. Plus u všech bytů náklady za energie, vodné a stočné, odpady, vytápění. Pro nárok a výši příspěvku se berou v úvahu průměrné náklady zaplacené za předchozí kalendářní čtvrtletí.
    * Normativní náklady na bydlení jsou stanoveny jako průměrné náklady na bydlení podle velikosti obce a počtu členů domácnosti. Zahrnují pro nájemní byty částky nájemného v souladu se zákonem o nájemném a pro družstevní byty a byty vlastníků obdobné náklady. Dále jsou do nich zahrnuty ceny služeb a energií. Normativní náklady na bydlení jsou propočítány na přiměřené velikosti bytů pro daný počet osob v nich trvale bydlících.

Takže nevím, odkud jsi vzala, že příspěvek na bydlení je od 1.1.2011 zrušen a je určen pouze pro matky, co pečují o postižené dítě roll To samé se sociálním příplatkem.
Stačí se podívat sem: http://www.nasepenize.cz/socialni-podpo … narok-8198. Tady je jasně zakotveno, kdo má nárok na jaké dávky sociální podpory a za jakých podmínek. A dávka sociální podpory je něco úplně jiného, než dávka hmotné nouze, to zas míchᚠjablka s hruškami hmm

Kiaro s tim prispevkem na bydleni mas pravdu,ale ne se socialnim prispevkem,cti pozorne odkaz co si poslala.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#75 28. 2. 2011 16:33

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Selima napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

majkafo, myslím, že i taková vera se rozhoupala až po té, co si našla někoho dalšího. a nemyslím, že je to (byl - nevím, jak to s nimi je nebo bylo) nějákej ničema.
ale fakt je, že některé si holt vybírají pořád jen samé problémové týpky.

To by som neporovnávala.... Vera bola materiálne zhruba zabezpečená, deti dospelé, práca viac-menej dlhodobá... Úplne iná situácia. Navyše nikam neodchádzala, odídený bol manžel... Čím ale nechcem poveda, že je skvelé zostáva za Dušičkinej situácie s alkoholikom, len... má tú situáciu proste objektívne inú (ažšiu, rozumej). A aj od prípadného "prievozníka" čakala vera iné veci ako Dusička, to je holý fuckt. stolt

já vím Sel, mᚠpravdu.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů