Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 2. 2006 11:16

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Jak udělat správně biftek?

Ahojky, máte někdo zkušenosti s děláním bifteků? Takových těch pravých, na zeleném pepři a tak....Díky.

Není tady

 

#2 24. 2. 2006 11:21

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Jak udělat správně biftek?

Nakrájej plátky asi 3 cm široké, naklepej opatrně rukou sevřenou v pěst, jen klouby.
Maso nesolit, nekořenit, můžeš třebas ten kuličkový pepř a opékat na pánvi od 2-4 minut na každé straně. 2 minuty = krvavý, 4 = vevnitř růžový.
Solí se až po opeční, stejně tak koření a worchester - někdo dává.
Tohle se týká pouze bifteků z pravé svíčkové.

Není tady

 

#3 24. 2. 2006 13:10

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Jak udělat správně biftek?

Jo! Díky, Cilko. Já to totiž nemusím, ale znám jednoho takového, co by mu to udělalo nejspíš radost smile

Není tady

 

#4 25. 2. 2006 8:16

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: Jak udělat správně biftek?

Mě se dařily dělat bifteky správně jen když jsem byla v USA jako oper. Dělala jsem je tam v troubě, měli dolní a horní ohřev, nejdříve rozpálili toubu na plno, pak asi po 5 minutách tam dali bifteky. Maso bylo tak cca 3-4 cm silné plátky. Neodhadnu čas, ale maso jsme tam extra dlouho nenechávali, tak ty 4 minutky.
Tady v čechách nemám troubu a tak jsem to nezkoušela.

Není tady

 

#5 27. 2. 2006 13:46

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Jak udělat správně biftek?

Aha...hm...taky takovou troubu nemám (mám jen hnusný plyn), ale typ to je dobrej. Ď.

Není tady

 

#6 27. 2. 2006 17:49

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Jak udělat správně biftek?

Steak podle Bruce Willise:
500 g hovězí svíčkové, 200 g fazolových lusků, 3 stroužky česneku, 1 lilek, 2 šalotky, 1 rajče, 1 paprika, libeček, čerstvý zázvor, cukr krystal, sůl, pepř, ústřicová omáčka a sojová omáčka, olivový olej.
Ze svíčkové připravíme medailonky, lehce je naklepeme, osolíme, opepříme, zakapeme sojovou omáčkou, olivovým olejem a necháme dvě hodiny proležet. Naložené maso prudce opečeme z obou stran na olivovém oleji.Na výpeku orestujeme fazolové lusky a přidáme nadrobno nakrájené rajče, papriku, šalotku, kostky lilku,propasírujeme česnek a nudličky zázvoru. Osolíme, opepříme, přidáme cukr,ústřicovou omáčku a dusíme asi 3 minuty pod pokličkou. Zdobíme libečkem.


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů