Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 2. 2011 17:54

Vendy5
♥------
Registrovaný: 9. 2. 2011
Příspěvky: 9

Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

ll

Upravil(a) Vendy5 (15. 2. 2011 15:19)

Není tady

 

#2 9. 2. 2011 18:14

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Vendy, asi to není jednoduchý tam s ní vydržet. Ty poznámky s prémiema jsou fakt hustý big_smile
Už jsi zkoušela na ty její "kecy" nereagovat? Bavit se s ní jen o pracovních záležitostech? Buď ráda, že šéf tě má rád a vidí a váží si práce, kterou dělᚠtummenupp To je dobrý start.

Není tady

 

#3 9. 2. 2011 18:42

Vendy5
♥------
Registrovaný: 9. 2. 2011
Příspěvky: 9

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

ll

Upravil(a) Vendy5 (15. 2. 2011 15:20)

Není tady

 

#4 9. 2. 2011 19:13

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Vendy takovou jsem mela leta kamaradku,pred lety jsem tady o ni psala.Pripomnela si me to tim parfemem.Vim,ze jsme si ho koupili obe stejny od Avonu.Pracovali jsme spolu a ona se se mnou pohadala.Pracovali jsme v parte a ona zacala rikat,ze tady je nekdo navonenej smradem,ze smrdi staresinou.Podotykam,ze jedinej,kdo se tam vonil jsem byla ja a ona.
Snazila se spolupracovniky pritahnout na svoji stranu tim,ze jim lichotila a nosila jim po sobe obleceni a po svych detech.Me pomlouvala s cim jsem se ji za tech 10 let sverila rozkecala po podniku.Dlouho ji to vychazelo,ale,kdyz ji prokoukli vse se otocilo proti ni.
Jednou byla mila ,dalsi den s ni k nevydrzeni,proste blizenec.
Kdyz se podnik rozpadl lidi se rozprchli ji nezbyl vubec nikdo.Snazila se znova navazat vztah se mnou,ale bez sance.Nikdy ji nezapomenu co za hnus me napachala a pritom ja ji pomohla tu praci najit a ona se me tak odvdecila.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5 10. 2. 2011 18:40

Vendy5
♥------
Registrovaný: 9. 2. 2011
Příspěvky: 9

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

ll

Upravil(a) Vendy5 (15. 2. 2011 15:18)

Není tady

 

#6 10. 2. 2011 21:27

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Rozhodně pořád lepší porada u psychologa a následné osobní vyrovnání se, než psychika v háji a zdravotní problémy. Neváhej a řeš to.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#7 10. 2. 2011 21:56

Agatha
♥♥-----
Registrovaný: 2. 5. 2010
Příspěvky: 58

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Vendy, to je teda síla. V rámci zachování duševního zdraví bych zvolila odchod z téhle práce. Mohla bys tam samozřejmě zůstat a snažit se dlouhodobě situaci zvrátit ve svůj prospěch. Jenže k tomu musíš mít patřičný nadhled. A ty už se tam topíš. Psychologa bych zvolila, až kdyby se podobná situace opakovala i v dalším zaměstnání. Pak by byl zakopaný pes v tobě. Tak hodně síly!

Není tady

 

#8 11. 2. 2011 11:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Ona je od zábavy (což je lidem vždy milejší) a já jenom od práce. Sice jsem na vyšší pozici než ona a mám mnohem zodpovědnější práci a udělám toho mnohem víc, ale ona má čas na kraviny a to se lidem líbí víc. Že mám jedny z nejlepších výsledků ve firmě a neustále makám nikdo z kolegyň samozřejmě neocení.
Toho psychologa bych ti taky doporučovala... už jen proto, aby ses dokázala vyrovnat s tím, že (a proč!) tě kolektiv neber tak, jako ji.
Mezi námi - její "nemravnosti" možná zvedají kufr tobě, ale jak vidno nikomu dalšímu. Že by se lidi radši koukali na (možná trochu víc) veselou babu, než na kyselej ksicht s pusou jak slepičí prd.elka? Jako bych to slyšela - "ona sice dobře pracuje, ale to je taky všechno, co dokáže..."
Promiň, ale z tvýho psaní kape závist a zloba jen to čvachtá... a zajímavý je, že nejedeš jen po tý jedný, co s tebou sedí (praktickej dotaz - místo v kanclu by prohodit nešlo?), ale spláchlas to šmahem všechno, od "čuněte" šéfa po neuznalý kolegyňky...

Upravil(a) helena (11. 2. 2011 11:44)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#9 11. 2. 2011 17:04

Vendy5
♥------
Registrovaný: 9. 2. 2011
Příspěvky: 9

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

ll

Upravil(a) Vendy5 (15. 2. 2011 15:22)

Není tady

 

#10 11. 2. 2011 17:34

Vendy5
♥------
Registrovaný: 9. 2. 2011
Příspěvky: 9

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

ll

Upravil(a) Vendy5 (15. 2. 2011 15:24)

Není tady

 

#11 11. 2. 2011 19:26

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Vendy, jenže v tobě narůstá zloba a agrasivita. za to nemůže jen ta kolegyně... proto je dobrá volba i psycholog. Aby sis náhodou podobné problémy neuhnala jinde.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#12 11. 2. 2011 20:12

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

vendy: známá říkala, že ta škola co dělala Radka (její dcera) a ty je úplně na ho*no, to prej dodělá každá p*ča, to už je lepší jít znovu na základku" atd.. 

big_smile big_smile big_smile vendy, já se musím smát - nic si z toho nedělej, vždy o takových si musíš myslet své! A představ si, že my jsme tady takhle měli podobné hvězdy dvě big_smile. A poradili jsme si wink. Dodnes se jejich výroky bavíme a dost se při tom zasmějeme.
To si z toho nesmíš nic dělat, zkus ji ignorovat. Maximálně ji můžeš litovat, je to duševní chudák. Vždy ty se tím jejím hloupým chováním můžeš i bavit. Zkus si to jen tak nezávazně...

vendy: Rozhodla jsem se, že s tím seknu, v pondělí podám výpověď.

Nechceš si to ještě promyslet? Přece jen v dnešní době neseženeš práci hned tak lehce, nevím. Případně než se zase v další práci zavedeš... Aby ses neunáhlila. Nálady nadřízených se můžou obrátit wink.

Není tady

 

#13 11. 2. 2011 20:39

Vendy5
♥------
Registrovaný: 9. 2. 2011
Příspěvky: 9

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

ll

Upravil(a) Vendy5 (15. 2. 2011 15:27)

Není tady

 

#14 11. 2. 2011 20:51

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Vendy, vím moc dobře co je mobing, ba dokonce na vlastní kůži jsem pocítila bossing. Ale ty sama s tím nemůžeš být hned vyrovnaná a v poho. Odchod je první řešení. ALe je třeba to zpracovat a uzavřít a netahat si to dál.

CHtěla bych ti jen říci, že to může být jen tvé vidění světa, že s ní všichni vycházejí. Možná to dělají jen proto, aby od ní měli pokoj.

Víš, nikdo se tě nezastane, pokud to neudělᚠjen ty sama. Všichni tady se ti pokouší ukázat svůj pohled na tu situaci, at už je jakákoli a některé z těch pohledů určitě nejsou příjemné. Pokud tě všek pálí, jsou tvoje. A především to jsou tvoje emoce a nervy, které ti už ujíždějí.

Nenech si to. Nedej se. Ty mášdůvody být šastná, tak bud a nenechávej se otrávit a nakazit podobně hulvátským systémem obrany.

Držím ti palce.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#15 11. 2. 2011 20:54

Vendy5
♥------
Registrovaný: 9. 2. 2011
Příspěvky: 9

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

ll

Upravil(a) Vendy5 (15. 2. 2011 16:15)

Není tady

 

#16 11. 2. 2011 21:09

Vendy5
♥------
Registrovaný: 9. 2. 2011
Příspěvky: 9

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

ll

Upravil(a) Vendy5 (15. 2. 2011 16:14)

Není tady

 

#17 11. 2. 2011 22:53

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Vendy, dobré pro Tebe je, že jsi v lepší pozici než ona. Hůř by se bránilo proti šikaně ze strany nadřízeného. Ona je v hierarchii firmy níž než ty. Tak si asi chce dokázat, že jinak má navrch. Už jsi ji někdy utřela za ty keci? No, nevím, moje reakce by na takovou ... by byly asi cholerické. Mně teda dlouho trvá, než mě někdo v práci vytočí, ale když už ano, tak mluvím pěkně od plic a ono to i zabralo! Přesně 1x jsem takovou lehčí cholerickou reakci použila a ten člověk se stáhnul a měla jsem od něj pak klid... Zkusila jsi někdy cholerickou reakci a poslat ji do patřičných míst? Jaký to mělo efekt? Myslím, že na dávání výpovědi je dost času...
No a taky asi máte ve firmě takovou uvolněnou firemní kulturu... Občas prostě nezbývá než se vtipům hospodské úrovně zasmát. Není dobré být suchar a ta co vše odpracuje. Nech taky pracovat ty ostatní, to taky mám ze své zkušenosti, že jsem kolikrát pracovala za 2 a co jsem z toho měla: Žádný volný čas a dvojnásobnou výplatu mi nikdo nedal. Chybami se učíme, i od takových lidí se můžeme ledasco naučit... jak říkám, na dávání výpovědě je ještě spousta času. Minimálně dokud bys neměla další práci jistou, tak je škoda dávat výpověď. A ten psycholog by Ti mohl pomoci, jak se sebou nenechat manipulovat. Ta osoba Tě energeticky vysává, protože se necháš. Teď píšu a říkᚠsi asi, že jsem "chytrá jak rádio". Kdepak, sama jsem psychologa nevyhledala, když to bylo potřeba a zbytečně jsem se v něčem dlouho plácala sama a s pomocí kamarádek a tady na babinetu... Nakonec se to vyřešilo, ale zpětně vidím, že je to škoda. Mohlo mi být dobře dřív.
A ještě mě napadá: Nechval ji skoro za nic, leda tak za dobrý pracovní výkon, když nějaký bude.

Není tady

 

#18 12. 2. 2011 7:54

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Agatha napsal(a):

Vendy, to je teda síla. V rámci zachování duševního zdraví bych zvolila odchod z téhle práce. Mohla bys tam samozřejmě zůstat a snažit se dlouhodobě situaci zvrátit ve svůj prospěch. Jenže k tomu musíš mít patřičný nadhled. A ty už se tam topíš. Psychologa bych zvolila, až kdyby se podobná situace opakovala i v dalším zaměstnání. Pak by byl zakopaný pes v tobě. Tak hodně síly!

Proč by měla Vendy utíkat z práce kvůli nějaké nevyrovnané osobě? Šéf si jí váží.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#19 12. 2. 2011 23:00

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Vendy, je to zejména škoda firmy a šéfa, že jim odejde pracant jako Ty. Oznam šéfovi při podávání výpovědi, proč odcházíš. Vyjmenuj, co Ti kolegyně provádí, jak vypadá Tvůj a její pracovní den a jaké jsou mezi vámi dvěma pracovní a osobní rozdíly. Taky mu řekni, že si budeš vybírat  mezi více nabídnutými místy a dej mu najevo, že jsi chtěla pracovat v jeho firmě, ale už jsi vyčerpala veškeré možnosti, jak s ní vyjít a že už nevidíš jinou možnost, než odejít. Poděkuj mu za vše, co ses v praxi naučila a popřej mu krátce, slušně, to, co se obvykle přává. Jestli staví svou firmu na takových lidech, tak nemám co dodat.

Není tady

 

#20 13. 2. 2011 7:55

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

určitě bych takové primitivní "dámě" nevyklízela pozice, po dobrém si to zkusila, příště až by měla poznámky do telefonu k mojí halence, nechala bych se v telefonu slyšet o opuštěné tlušošce, která se živí pomluvama jiných a je taková pí.. že nedokázala ani dostudovat. Na některé burany platí jen stejná nota, sice se říká, že kdo do tebe kamenem ty do něj chlebem, ale když to k ničemu nevede ujišuji tě, že kamenem lépe trefíš a v dnešní společnosti skutečně neplatí, že se slušností nejdál dojdeš. Určitě bych šla za šéfem a řekla mu hodlám odejít, kvuli takové šikaně a požádala ho pokud stojí o mojí práci, aby mi s tím pomohl. Když se k tomu postaví jako lačný....... pak bych se zaobírala výpovědí, na tu je čas wink


dum spiro spero

Není tady

 

#21 13. 2. 2011 9:21

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Vendy, nenechej se znechutit nějakými výplody tady! Mnohé  dámy na tebe útočí a zapomínají na tu hnusnou, sprostou, zamindrákovanou , sexuálně neusopokojenou, tlustou paní, která jen hraje nějaké divadlo či komedii. Nemá radost ani ze sebe, ani z dcery, ona se tak chová, protože je neštastná sama nad sebou, životem, jaký žije, tápe, hledá, snaží se i za cenu, že strká kozy šéfovi do tváře. Na to musí být povaha, toho se nezalekni!  No a pokud jí to okolí žere, udělej si obrázek sama......podle toho se chovej, bud to přehlížej, nebo oplácej stejnou mincí ! Já bych tedy výpověd nedala . Pracuj a přehlížej ji, pokud ti jde o místo !

Není tady

 

#22 13. 2. 2011 9:58

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

aneri ahoj smile já myslím, že tohle přehlížet nejde, i když ji jde o místo ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#23 13. 2. 2011 10:02

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Kolektiv tě nebere asi proto, že nejsi prase sprosté,podnikový klaun, s tím bys asi fakt měla jít k psychologovi:lol: a že neumíš nebo se ti nelíbí vlezdoprdelnictví, to by ti  také poradil, jak na to. To jsou rady......
Mě se nezdá až tak normální, aby paní byla vulgární, když nemá důvod, o její inteligenci a vlastnostech vypovídá, že  si koupí smrdící parfém, pomlouvá druhé a sama není ideál. Tak té bych to dala vyžrat! Nohy jsi od příropdy dostala takové, jaké je máš, ty nezměníš, ale obžerství se musíš věnovat, abys byla tlustá, pokud nejsi nemocná. Na oplzlé řeči nemá každý náladu ani žaludek, já bych ji umorálnila. S tou výpovědí počkej, na každé prase se vaří voda!

Není tady

 

#24 13. 2. 2011 13:32

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Vendy,
jasně, dávat v současné době výpověď, aniž bych měla jiné pracovní místo, je trochu hazard, ale působíš na mě jako člověk, který si vše pečlivě promyslel a uvážil.
Sama jsi psala, že tě podpořila rodina i přítel. Ano, práce je práce, ale nelze ji obětovat duševní zdraví a chodit tam každé ráno s tím, co zase bude, to je opravdu na nic.
Myslím, že dělᚠdobře. Jediný, kdo na tom bude tratit, bude tvůj šéf. Přichází o výbornou zaměstnankyni. Kalupinka to napsala dobře, slušně za ním přijít, říct mu pravý důvod svoji výpovědi, poděkovat za zkušenost a finito.
Mně osobně se nelíbí rady typu, že bys na ní měla být taková, jako je ona na tebe a v podstatě se tak snížit na její úroveň. Mᚠpřeci svoji důstojnost a nemá smysl se nechat zatáhnout do těhle žabomyších válek.
Moc ti držím zítra palce!

S.

Není tady

 

#25 13. 2. 2011 14:43

Rahel Elena
♥------
Registrovaný: 27. 1. 2011
Příspěvky: 3

Re: Závistivá (ale oblíbená) kolegyně

Ahoj Vendy, co poradit? Když to takhle čtu, je to fakt síla. Asi bych to v tomto momentě řešila příslovím:Na hrubý pytel hrubá záplata. Nemá cenu nechat takto do sebe bušit šílenou kolegyní - když ustoupíš, ještě přidá. Je to mobing jak vyšitý a hojí si na tobě své mindráky. Je to celkem hrůza, ale výpověď bych nedávala. Jsi chytrá holka, začni se chytře bránit. Podle toho co píšeš, má ta paní primitivní vystupování a urážky, které prokládá jakýmsi pokleslým humorem které se plus mínus opakují. Nachystej si tedy varianty ostrých vtipných odpovědí, abys ji mohla usadit. Sedněte si s nějakou kamarádkou, která není z firmy a zná tvou situaci a sepište si na papír tyto odpovědi - které půjdou podle situace obměňovat (klidně se obuj do její tloušky nebo do soukromých telefonů v pracovní době). S kamarádkou proto, protože víc hlav víc vymyslí. Pak se to nauč zpaměti a vyčkej, až zase hodí do placu sprostou poznámku o tobě a usaď ji. Pokud se ti to podaří, budeš mít výborný pocit a tvé sebevědomí se zvedne. A jestli se ti to podaří víckrát, dá ti pokoj, tyhle lidi jsou dost zbabělí, na silného si netroufají.
HLAVNě se nenech - usoužila by tě, držím pěsti.
S tím parfémem bych jí to tedy velice exkluzívně vrátila !!!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů