Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 12. 2010 17:47

Lenka8
♥♥-----
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 39

PERIODICKÉ HOREČKY

Ahoj Mám syna 3 roky.Každý měsíc má horečku(39, 5) ,která je léčena antb.pro vysoké RCP (80, 130 )a nic jiného se neprojeví .Žádná rýma, žádný kašel .Chodíme pokaždé na odběry a vše má vpořádku.Paní Doktorka nám řekla že má periodické horečky .Teď jsme horečku léčily prednisonem a  jsem bez horeček .Bohužel nás to čeká další měsíc znova  a proto  Vás žádám o rady.Máte někdo s tím zkušenost ?Posilujete imunitu ?Jaké vyšetření jste nechali udělat  dítěti?Kdo mi potvrdí ,že můj syn má opravdu periodické horečky(syndrom PFAPA)?Děkuji za odpovědi .Lenka

Není tady

 

#2 20. 12. 2010 0:07

Petr3
♥♥-----
Registrovaný: 16. 3. 2007
Příspěvky: 28

Re: PERIODICKÉ HOREČKY

Ahoj, dělali mu při horečce krevní obraz ?

Není tady

 

#3 20. 12. 2010 9:09

Lenka8
♥♥-----
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 39

Re: PERIODICKÉ HOREČKY

Ahoj ne nedělali .Teď mám papír až bude mít horečku tak mám jet na odběr do nemocnice s močí .Na leden ultrazvuky konzultace konečně se to začlo hýbat .Pokud tě něco napadne klidně napiš .Lenka

Není tady

 

#4 20. 12. 2010 11:48

Petr3
♥♥-----
Registrovaný: 16. 3. 2007
Příspěvky: 28

Re: PERIODICKÉ HOREČKY

Ahoj, udělal bych ho při horečce. Ale záleží na lékařích co zvolí za postup. Horečky pokud se objevují ve stejných intervalech okolo 25 dní má poměrně dost příčin. Pro srovnání asi jako kdybych dojel autem do servisu a řekl, že tam něco rachotí v motoru. Příčin je hodně. Nález CRP-proteinu svědčí pro jasnou bakteriální infekci (CRP se syntetizuje v játrech při bakteriální infekci a je citlivější než sedimentace FW). Pravděpodobně dochází buďto k poklesu imunity a následné bakteriální infekci, což by vysvětlilo horečku i zvýšené CRP nebo je přítomen syndrom PFAPA. Můžeme uvažovat o:
Cyklické neutropenii- vzácné, vyloučí to krevní obraz při horečce
Záněty v oblasti hltanu- angíny, faryngitidy, vyloučíme odběrem na mikrobiologii a nasazením PNC antibiotik
Dál se může jednat o vzácné autoimunitní choroby. Ale tady už moje znalosti bohužel končí, jsou mimo můj obor.
Na syndrom PFAPA zabírají standartně kortikodiy, které jsou lékem volby. Léky proti horčce bývají málo účinné a antibitotika nezabírají, protože se nejedná o bakteriální původ. Syndrom časem sám zmizí, nezanechává následky, kromě nutnosti vyšetření, což je nepříjemné pro dítě i rodiče. Vše by se dalo zjistit z vyšetření a vyloučení jiných příčin. Periodické horečky nejsou úplně častým symptomem. Příčina syndromu PFAPA není jasná.

Není tady

 

#5 28. 12. 2010 19:40

Lenka8
♥♥-----
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 39

Re: PERIODICKÉ HOREČKY

Ahoj tak jsme po horečce .Přišla v pondělí  minulí týden .Je li jsme do nemocnice, kde synovi odebrali krev a moč .Něco se posílalo do prahy .Krevní obraz byl hned druhý den a ten má v pořádku ,žádný úbytek bílých krvinek není .Doktor říkal ,že zánět v těle byl vysoký podle testů .Synovi jsem podala prednison a byl bez horečky .Jedeme na další odběr 3.1. Děkuji za radu .Hezkého Silvestra Lenka

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů