Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 10. 2010 10:10

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Obyčejný rajský salát

Ahoj holky, potřebuju AKUTNĚ pomoci s úplně jednoduchým salátem, a to rajským. Dneska k nám přijdou na večeři tcháni (jsou to Japonci, takže ho nikdy nejedli) a já jim to chci zkusit udělat. Maminka mi ho jako malé dělávala, dávala do toho jen pokrájená rajčata a cibuli a polila to zálivkou, ale právě s tou si nejsem jistá. Myslím, že je to voda, cukr, pepř, sůl, ocet a kapka oleje, ale nejsem si jistá. Poradíte mi? Děkuju moc!!! smile

Není tady

 

#2 9. 10. 2010 10:36

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Obyčejný rajský salát

ano přesně tak

můžeš přidat i trochu sušené , nebo čerstvé bazalky

Upravil(a) laminanonte (9. 10. 2010 10:36)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#3 9. 10. 2010 13:56

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Obyčejný rajský salát

Diky moc, tchanovci dnes prisli, nez jsem si stacila precist odpoved, tak jim to zkusim predlozit priste. smile Alespon si to zkusim predem jednou nanecisto, abych otestovala pomery a vzpomnela si, jak to vlastne chutna. Uz je to nekolik let, co jsem tenhle salat jedla. Je tak jednoduchy a pritom velice chutny.

Není tady

 

#4 9. 10. 2010 19:20

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Obyčejný rajský salát

Já dávám na zálivku 3 lžičky cukru, 1 lžička soli, ocet podle chuti. Český ocet ale v Japonsku určitě nedostaneš, tak to bude chutnat trochu jinak. Tuhle zálivku my dáváme standardně na všechny saláty - okurkový, hlávkový a rajčatový. Do rajčatové dávám cibuli a kapku oleje.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#5 22. 10. 2010 17:49

Adelle
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 7. 2010
Příspěvky: 189

Re: Obyčejný rajský salát

Dělám to tak, že pokrájenou cibuli v misce zakápnu olejem, na to dám nakrájená rajčata, zálivku udělám v hrnku - do vody dám lžičku soli, lžičku cukru a asi lžíci octa, dobře promíchám a naliju na salát. Cibule nechaná na vzduchu mění chu a tímhle fíglem se zároveň vyhnu zamaštění další nádoby - hrnek od zálivky stačí vypláchnout studenou vodou.

Jo a určitě je tenhle salát lepší, když se hodinku dvě rozleží, nám chutná víc při pokojové teplotě než vychlazený.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů