Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 8. 2010 0:20

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Příští okamžik

„Při tom, jak se tak pohyboval ulicí, před ním nečistota, za ním čisto, napadaly ho nejednou velké myšlenky. Ale byly to myšlenky beze slov, které jen těžko můžeš vyslovit, jako je nesnadné vypovědět vůni, již si matně umíš vybavit, nebo barvu, kterou jsi zahlédl ve snu.
Po práci, když Beppo Koště seděl vedle Momo, svěřoval jí své velké myšlenky. A protože Momo uměla druhému naslouchat oním zvláštním způsobem, roztála mu ústa a Beppo Koště našel ta pravá slova.
Tak třeba řekl: „Víš, Momo, ono je to tak: někdy mᚠpřed sebou ulici jako bez konce. Myslíš si, jak je strašně dlouhá a že to nikdy nemůžeš dokázat. tak si to lidé myslí.“
Zmlkl, díval se před sebe. A zase řekl: „Pak začne člověk pospíchat. Pospíchá pořád víc. Pokaždé, když zvedne hlavu, vidí, že před ním toho vůbec neubývá. Vynakládá ještě větší úsilí, potí se úzkostí, až nakonec úplně ztratí dech a víc už nemůže. A ulici má stále před sebou. Takhle si člověk počínat nesmí.
Chvíli se zamyslel a mluvil dál: „Momo, nesmíme si nikdy představovat celou ulici. Rozumíš mi? Jenom příští krok, příští nadechnutí, příští pohyb koštětem. A pořád tak. Pořád myslet jenom na to, co následuje.“
Znovu se zarazil a přemýšlel, než dokončil, co chtěl vyslovit: „Taková práce těší. To je důležité. Taky potom za něco stojí. A tak to má být.“
A zase po dlouhé odmlce pokračoval: „Najednou člověk vidí, že přešel krok za krokem celou ulici. Ani neví jak a není zadýchaný.“
Přikývl, jako by někomu dával za pravdu, a řekl nakonec: „Ano, to je důležité.“

Michael Ende: Momo


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#2 7. 8. 2010 12:04

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Příští okamžik

Moc pěkný úryvek, když se přestane tlačit na pilu, tak to jde postupně všechno líp a jinak. Si myslím já... smile


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#3 7. 8. 2010 16:57

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Příští okamžik

Někdy. Někdy je ovšem docela dobře alespoň v obrysech vědět, kam míříme. smile
Mmch, když jsem pospíchala metrem (ani ne tak kvůli času, většinou, ale nemám to tam moc ráda) tak jsem si představila, že země pode mnou ubíhá, jako nějaký dopravník a panečku, jak rychle to najednou šlo....
Jinými slovy - dobrý je všechno, jen vědět jak a kdy to použít.
Souvislosti, to je to....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#4 7. 8. 2010 18:45

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Příští okamžik

Natálie:... když se přestane tlačit na pilu, tak to jde postupně všechno líp a jinak. Si myslím já... smile

To ano, ale aby se něco stalo, musíš to nejdřív nějak nastartovat.... Samo od sebe asi nic nepůjde, jde jen o setrvačnost, která je něčím (Tebou) vyvolaná. Si myslím já smile.

Není tady

 

#5 9. 8. 2010 12:34

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Příští okamžik

Tercila napsal(a):

Natálie:... když se přestane tlačit na pilu, tak to jde postupně všechno líp a jinak. Si myslím já... smile

To ano, ale aby se něco stalo, musíš to nejdřív nějak nastartovat.... Samo od sebe asi nic nepůjde, jde jen o setrvačnost, která je něčím (Tebou) vyvolaná. Si myslím já smile.

Jasně Terci, Ty jsi hybatel Tvých vlastních kroků, ten kdo jim udává sílu i rytmus, kdo je řídí. V tom úryvku je psáno, že to můžeš dělat buď tak nebo onak. A zpětná vazbou člověk vždycky dostane.
Já sama jsem se přesvědčila o tom, že když se netlačí na pilu, jde všechno jakoby samo od sebe. Dělᚠstále to samé, ale způsob jakým to dělᚠje jiný smile
Ten úryvek jsem sem vlastně dala proto, že to je moje poznaná pravda, moje vlastní zkušenost jak s tlačením na pilu, stresem a úzkostí, tak s netlačením.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#6 9. 8. 2010 15:54

Anna1
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2010
Příspěvky: 52

Re: Příští okamžik

Mariposo, ten uryvek je moc hezky.
Diky za nej.

Není tady

 

#7 10. 8. 2010 14:15

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Příští okamžik

Tlačit na pilu a uvést věci do pohybu - nastartovat, to jsou dva zcela odlišné děje.

Jinými slovy: uvést věci do pohybu tak, že tlačím na pilu, to může být pak docela slušnej mazec, že nestačím  zírat, nebo-li  plakat stylem: já chudák....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#8 10. 8. 2010 16:47

giorgino
♥♥♥♥♥--
Místo: Liberec/Jablonec
Registrovaný: 15. 7. 2010
Příspěvky: 514

Re: Příští okamžik

Takže ještě nemyslet na důchod, jo? Kdy člověku přibyde nějaká koruna na účtě jednou za měsíc... nohy na stůl, pivečko v ruce, fotbal nebo politika u televize... No, jen ty ohlý záda. To potom hledat bačkory pod postelí není jednoduchá záležitost...

Pěkněj příspěvek, mariposo, a děkuji za něj. Dá se říct, že to jsou slova, která jsem potřeboval zrovna slyšet a hodí se. smile

Upravil(a) giorgino (10. 8. 2010 16:52)

Není tady

 

#9 10. 8. 2010 18:06

dcera2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 38

Re: Příští okamžik

mariposa napsal(a):

A zpětná vazbou člověk vždycky dostane... Já sama jsem se přesvědčila o tom, že když se netlačí na pilu, jde všechno jakoby samo od sebe...

Mám to jinak!!! Někdy BOZI MLYNY melou "zatracene pomalu"!!!  - - -  a to az tak, ze i to "pochopeni" trva spousty let... grater

Není tady

 

#10 10. 8. 2010 22:42

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Příští okamžik

Giorgino smile


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#11 10. 8. 2010 22:43

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Příští okamžik

dcera2 napsal(a):

mariposa napsal(a):

A zpětná vazbou člověk vždycky dostane... Já sama jsem se přesvědčila o tom, že když se netlačí na pilu, jde všechno jakoby samo od sebe...

Mám to jinak!!! Někdy BOZI MLYNY melou "zatracene pomalu"!!!  - - -  a to az tak, ze i to "pochopeni" trva spousty let... grater

Nerozumím.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#12 18. 8. 2010 14:31

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: Příští okamžik

mariposa napsal(a):

dcera2 napsal(a):

mariposa napsal(a):

A zpětná vazbou člověk vždycky dostane... Já sama jsem se přesvědčila o tom, že když se netlačí na pilu, jde všechno jakoby samo od sebe...

Mám to jinak!!! Někdy BOZI MLYNY melou "zatracene pomalu"!!!  - - -  a to az tak, ze i to "pochopeni" trva spousty let... grater

Nerozumím.

ano, v podstatě pravda, jen je nutné si připomenout, jak se ta pravda k člověku fe formě budoucího života dostane.
je spousta možností, jedna je ta, že si to zapíšeme do podvědomí a to nás vede cestou života a my máme pocit, že nás někdo ovládá. v podstatě ovládáme sami sebe. další možnost je ta, že dotyčný člověk je  již trochu
" oduševnělý" a infornmace pronikne z podvědomí do duše dojde k přenosu či případě zápisu v duchovních polích člověka jak v jeho astrálních polích , tak i ve vyšších (osudových-karmických) a změna přijde i od boha jako takového.
další možnost je ,že souběžně s výše uvedenými jevy se " zabarví " aura  a začne ovlivňovat lidi kolem sebe
( rodina, spolupracovníci atd) a ti se potom chovají ve vztahu ke mě jinak , většinou lépe ale někdy i hůř.
dále se to dá "vymodlit - většinou ale dojde k magickému působení mezi lidmi a to není to pravé ořechové.
celkově se dá říci, že "boží mlýn" je souhrn všech možných okolností. pokud konkretnímu lidskému osudu budeme chtít porozmět, je nutno nad tím zameditovat.smile


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů