Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 7. 2010 17:06

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Anorexie a ztráta menstruace

Mám takový  dotaz.
Zajímalo by mě, při jaké podváze žena obvykle ztratí menstruaci.
Je to výhradně individuální?

Upravil(a) Ametyst (5. 9. 2010 7:07)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#2 22. 7. 2010 18:46

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Myslim si,ze spise jde o prudky ubytek hmotnosti.Ja ve svych 15 letech mela 67 kilo .Dost rychle jsem se dostala na 56 kilo a menstruaci jsem ztratila.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#3 22. 7. 2010 21:43

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Anorexie a ztráta menstruace

eremuruss napsal(a):

Myslim si,ze spise jde o prudky ubytek hmotnosti.Ja ve svych 15 letech mela 67 kilo .Dost rychle jsem se dostala na 56 kilo a menstruaci jsem ztratila.

To je zajímavé.
A Těch 56 kg, to už jsi měla podváhu? (nevím, kolik měříš)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#4 23. 7. 2010 20:12

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Ametyst napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Myslim si,ze spise jde o prudky ubytek hmotnosti.Ja ve svych 15 letech mela 67 kilo .Dost rychle jsem se dostala na 56 kilo a menstruaci jsem ztratila.

To je zajímavé.
A Těch 56 kg, to už jsi měla podváhu? (nevím, kolik měříš)

Nemela jsem podvahu merim 157 cm.

Upravil(a) eremuruss (23. 7. 2010 20:12)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5 23. 7. 2010 21:34

Isabel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 5. 2008
Příspěvky: 2522
Web

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Moje zkusenost je takova, ze jsem pri vysce 160 cm mela cca 60 kilo, pak jsem stresem behem trech mesicu zhubla na 49 kg a menstruaci jsem neztratila.


http://lagf.lilypie.com/oWpsp2.png
http://lb2f.lilypie.com/sS4Ip2.png
http://lmtf.lilypie.com/xmqep1.png

Není tady

 

#6 24. 7. 2010 18:19

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Aha, tak to bude asi velmi individuální.
Můžu vědět, na jak dlouho jste ztratily tu menstruaci?


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#7 24. 7. 2010 22:51

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Anorexie a ztráta menstruace

ametyst, to bude kus od kusu. já když měla jeden čas nervy, shodila jsem 8 kg a byla nechutně vychrtlá. menstruaci jsem neztratila úplně, ale měla jsem to celý rozkopaný, dostávala ji s velkým zpožděním. kámoška zase kdysi nasadila drastickou dietu, shodila hodně během krátké doby a menstruace se nedostavila. do toho ji začaly šíleným způsobem padat vlasy, nakonec klusala na gyndu i kožní, ale po jaké době se ji to upravilo do normálu, to už si nevzpomínám. u každé to bude asi jinak.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#8 25. 7. 2010 18:42

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Ametyst napsal(a):

Aha, tak to bude asi velmi individuální.
Můžu vědět, na jak dlouho jste ztratily tu menstruaci?

Tak tohle si,uz opravdu nepomatuju je to 25 let.stolt


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#9 25. 7. 2010 20:52

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Na třičtvrtě roku, zhruba.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#10 24. 2. 2011 10:41

UZO
♥------
Registrovaný: 24. 2. 2011
Příspěvky: 1

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Dobry den,

moja kamaratka 26 rocna podla mna trpi anorexiou a zacinam mat o nu uz Vazne obavy. Kamaratka prestala menstruovat priblizne pred rokom, velmi jej padaju vlasy a to az do takeho stadia ze si musela nechat ostrihat vlasy a zacinaju sa jej uz trosku tvorit aj lysinky....... tak isto nechty sa jej nadmerne lamu a naposledy ked mala zlomenu ruku hojila sa jej vyse 4 mesiacov. Kazdy den prakticky nic neje okrem jablka a pak pije iba kavu a alkohol. Je hodne zadumciva, ako by ani nebola pritomna, byva hodne podrazdena a mnoho krat reaguje velmi neprimerane na akukolvek beznu situaciu. Ked sa jedna o stravu tvari sa ze jedla pritom potravu bezne nachadzam v kosoch. Samozrejme nic si nepriznava...... rozmyslam ako s tym celym pohnut, ale co ma trapi najviac je kolko si myslite moze takto este vydrzat kym nepride kolaps? v tomto stave je uz vyse dva roky. Merica cca 176cm a vazi max. 50kg

Není tady

 

#11 3. 3. 2011 7:37

info@bezbolesti.eu
♥------
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 19

Re: Anorexie a ztráta menstruace

UZO napsal(a):

Dobry den,

moja kamaratka 26 rocna podla mna trpi anorexiou a zacinam mat o nu uz Vazne obavy. Kamaratka prestala menstruovat priblizne pred rokom, velmi jej padaju vlasy a to az do takeho stadia ze si musela nechat ostrihat vlasy a zacinaju sa jej uz trosku tvorit aj lysinky....... tak isto nechty sa jej nadmerne lamu a naposledy ked mala zlomenu ruku hojila sa jej vyse 4 mesiacov. Kazdy den prakticky nic neje okrem jablka a pak pije iba kavu a alkohol. Je hodne zadumciva, ako by ani nebola pritomna, byva hodne podrazdena a mnoho krat reaguje velmi neprimerane na akukolvek beznu situaciu. Ked sa jedna o stravu tvari sa ze jedla pritom potravu bezne nachadzam v kosoch. Samozrejme nic si nepriznava...... rozmyslam ako s tym celym pohnut, ale co ma trapi najviac je kolko si myslite moze takto este vydrzat kym nepride kolaps? v tomto stave je uz vyse dva roky. Merica cca 176cm a vazi max. 50kg

nepovolená reklama

Není tady

 

#12 3. 3. 2011 7:39

info@bezbolesti.eu
♥------
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 19

Re: Anorexie a ztráta menstruace

nepovolená reklama

Upravil(a) tina (3. 3. 2011 14:07)

Není tady

 

#13 17. 3. 2011 22:41

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Já jsem vlivem anorexie a bulimie ztratila menstruaci jen na 3 měsíce, pak se vrátila, ale je hodně nepravidelná i teď, i před tou pauzou byla.
Jednou 19 dnů, jindy 32. Prostě rozhozený cyklus.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#14 18. 3. 2011 17:45

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Anorexie a ztráta menstruace

ametyst a co na to dr na gyndě ? snažíte se to něják upravit, nebo co ?
zkoušela jsi ženský čaj ?


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#15 19. 3. 2011 0:30

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Ametyst, já jsem v době své alkoholické éry (když jsem téměř nejedla, jenom pila alkohol) skončila na váze 44 kg/168 cm usch a menstruaci jsem neztratila. Problémy s menstruací přišly až ve chvíli, kdy jsem přestala  po návratu z léčebny definitivně pít a nabrala jsem zas normální váhu, jenomže to nesouvisí s příjmem potravy nebo se závislostí na alkoholu, ale s věkem a klesající hladinou hormonů, čili s blížícím se přechodem, jelikož už mi je hodně přes 40 a blížím se téměř k padesátce.
Takže u každého je to opravdu individuální.
Za sebe bych Ti poradila vyšetření u gynekologa, aby zjistil příčinu Tvého nepravidelného cyklu. Vůbec to nemusí být zaviněno anorexií nebo bulimií, ve hře může být mnoho různých faktorů. Může se u Tebe projevovat i předčasný přechod, může se jednat o krátkodobý útlum, může to být vlivem léků, které užíváš, může to být způsobeno psychikou atd. atd. atd. Důvodů může být spoustu a v každém případě by Tě měl vidět gynekolog stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#16 19. 3. 2011 18:19

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Nemám vlastně svého gynekologa, a další hormony do sebe ani tak narvat nechci. Stačí ten koktejl, co mi namíchali ostatní doktoři...


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#17 19. 3. 2011 19:22

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Anorexie a ztráta menstruace

jak nemᚠsvého gynekologa ? ty nechodíš 2x ročně na preventivní prohlídky va
jestli ne tak si koukej nějákýho najít dumbom


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#18 19. 3. 2011 19:52

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Ale Ametyst, kdo tady mluvil o tom, že bys do sebe musela po návštěvě gynekologa rvát další hormony?!? Ještě nevíš, co Ti je, jak by to MUDr. léčil, tak tady nespekuluj o nějakých hormonech a nestahuj kalhoty, když brod je ještě setsakra daleko smile
MMCH jsi vdaná, mᚠmanžela, nežiješ jako jeptiška. Napadlo Tě aspoň na chvíli, že nepravidelný cyklus může mimo jiné znamenat, že jsi možná těhotná?!? Já osobně znám matku, která menstruovala nepravidelně až do pátého měsíce těhu a k lékaři ji dohnalo až zjištění, že se jí nějak moc zvětšuje břicho stolt!!!


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#19 19. 3. 2011 20:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Anorexie a ztráta menstruace

vzhledem k tomu, od kdy to tu ametyst řeší, tak už by musela pomalu rodit, ne ?
nehledě na to, že rozhozená mesntruace může být příznakerm čehokoliv, takže si myslím, že prohlídku u gynekloga by to chtělo v každém případě.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#20 19. 3. 2011 20:19

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Nechodím ke gynekologovi asi 10 let.
Těhotná nejsem.
A co mi nabídne gynekolog, to znám. Kdykoliv jsem přišla s nějakým problémem, vždy mi cpali HA.
Vím, že tu neprAVidelnost můžou dělat cysty a myom, co mám, a nebo přechod...už to neřeším.
Prostě v tom teď mám bordel, a dobře mi tak.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#21 19. 3. 2011 20:22

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Anorexie a ztráta menstruace

ametyst, dr můžeš kdykoliv změnit, pokud nejsi spokojená a taky co bylo před deseti lety není dnes.
když ne kvůli nepravidelné menses, tak kvůli tomu, abys měla jistotu, že jsi zdravotně v pořádku bys k němu jít měla.
příijdeš mi, jako kdybys na všechno rezignovala va


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#22 19. 3. 2011 21:08

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Gynekologa k životu nepotřebuji.
Preventivní prohlídky mě jen stresovaly.
Mám na ně právo, ale není to povinnost...jsem ráda za své dvě děti, další nebudou, a nemám důvod nikam chodit.
Není to tak, jak to vypadá, že bych chtěla umřít na prasknutí cysty nebo zvrhnutí myomu ve zhoubný nádor...
Myslím, že mi v životě hrozí daleko horší věci a daleko dříve.

Je hloupost, že jsem tohle téma vůbec otvírala.
Nějaké nepravidelné krvácení je prostě banalita, kterou jsem vůbec neměla načínat.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#23 19. 3. 2011 21:30

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Anorexie a ztráta menstruace

Dělej, jak myslíš, Ametyst ... abys ale jednou nelitovala, že jsi kdysi naše dobře míněné rady hodila za hlavu ... stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#24 19. 3. 2011 21:50

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Anorexie a ztráta menstruace

No Ametyst, právě že kolikrát člověk dojede právě na ty banality. Dělej jak myslíš, ale já být Tebou změnila gynekologa


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#25 19. 3. 2011 22:25

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Anorexie a ztráta menstruace

ametyst, vůbec tě nepoznávám ... jakobys to ani nebyla ty.
doufám, že bude dobře pussahjarta


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů