Oznámení

5.září : Pro všechny uživatele jsme otevřeli nové informační vlákno, aneb POZVÁNKY - akce, výstavy, jarmarky a jiné.

28. srpna : Anketní vlákno pro všechny uživatele, aneb jaký si přeji mít Babinet.

28.srpna : Aktuální rodičovské téma : Jak na dětskou imunitu?

#1 18. 7. 2010 8:21

amely
♥♥♥♥♥--

Manželství a výhody

Jaké výhody mají lidé žijící v manželství oproti nesezdaným?

Sociální dávky mohou zneužívat stejně.

Mají nárok na vdovský důchod.
Mají nárok na dědictví, na informace o zdravotním stavu manžela v nemocnici  - což nesezdaní nemají.
Sezdané rodiny, kde manžel pracuje, mají nárok na daňový odpočet na nepracující manželku, dříve měli společné zdanění manželů.
Daňové osvobození darů . U manželů se nemusí danit dary do milionu, u nesezdaných asi do 20 000. Takže když manžel zdědí milion, koupí za něj auto a daruje je manželce, tak dar nemusí danit. Když totéž udělá nesezdaný muž a daruje auto přítelkyni, tak platit podle zákona musí.
Další věc - matka starající se o 2 děti do 15 let může být v domácnosti a sociální a zdravotní pojištění za ni platí stát - pokud má živitele a nežádá dávky.
Takže třeba manželka našeho premiéra Nečase  - paní Nečasová má 4 děti a je celý život v domácnosti a sociální a zdravotní pojištění za ni platí stát.
Samoživitelka by si to nemohla dovolit. Ta musí jít pracovat.

A teď jsem si četla návrh té nové penzijní reformy.
Oni sice ruší vdovské důchody, ale nahradí je něčím lukrativnějším - společným sociálním pojištěním manželů. Takže třeba u těch Nečasových to bude tak že to, co pan premiér zaplatil na důchodovém pojištění rozdělí na oba manžele a výsledek bude že oběma vyjde nadstandartní důchod. Takže paní Nečasová, co byla celý život v domácnosti bude mít větší důchod než třeba Eremurus, která celý život dře jak mezek. A uhoněná Eremurus pravděpodobně zemře dříve než odpočatá paní Nečasová . Ta bude ten důchod brát hodně dlouho. Tento zákon má velkou šanci na prosazení, protože se hodí většině poslanců.

Tak jaké výhody samoživitelek? Popsala jsem tu jen pár výhod, které jsou vázány na manželství. Znáte další?

Není tady

#2 18. 7. 2010 9:59

majkafa
Host

Re: Manželství a výhody

Tak si nejsem jista, že je paní Nečasová tolik odpočatá při čtyřech dětech, když je manžel pořád v práci...
Halt se vždy najdou závistivci, kteří než by se dívali do vlastního hrnce, budou raději čučet, jestli to ti jiní nemají v hrnci nááhodou lepší. sad

#3 18. 7. 2010 10:03

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

majkafa napsal(a):

Tak si nejsem jista, že je paní Nečasová tolik odpočatá při čtyřech dětech, když je manžel pořád v práci...
Halt se vždy najdou závistivci, kteří než by se dívali do vlastního hrnce, budou raději čučet, jestli to ti jiní nemají v hrnci nááhodou lepší. sad

Taky by mě zajímalo, proč zrovna p. Nečasová leží amely tolik v žaludku. To bude asi tím, že si vybrala lépe než amely vissla .

Není tady

#4 18. 7. 2010 10:09

amely
♥♥♥♥♥--

já nezávidím, jenom píšu fakta jaké výhody má manželství a tuto rodinu jsem uvedla protože je známá.

Není tady

#5 18. 7. 2010 10:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

amely napsal(a):

já nezávidím, jenom píšu fakta jaké výhody má manželství a tuto rodinu jsem uvedla protože je známá.

i kdyby paní Nečasová nebyla vdaná, mohla by být v domácnosti a pečovat o děti, takže nějak nechápu co jsi tím chtěla říct. už dlouho není povinnost pracovat vissla

Není tady

#6 18. 7. 2010 10:34

majkafa
Host

amely napsal(a):

To byla fakta, uvedena hodně jedovatým způsobem.

#7 18. 7. 2010 10:57

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥

amely napsal(a):

Mají nárok na dědictví, na informace o zdravotním stavu manžela v nemocnici  - což nesezdaní nemají.
Sezdané rodiny, kde manžel pracuje, mají nárok na daňový odpočet na nepracující manželku, dříve měli společné zdanění manželů.
Daňové osvobození darů . U manželů se nemusí danit dary do milionu, u nesezdaných asi do 20 000. Takže když manžel zdědí milion, koupí za něj auto a daruje je manželce, tak dar nemusí danit. Když totéž udělá nesezdaný muž a daruje auto přítelkyni, tak platit podle zákona musí.
Další věc - matka starající se o 2 děti do 15 let může být v domácnosti a sociální a zdravotní pojištění za ni platí stát - pokud má živitele a nežádá dávky.
Takže třeba manželka našeho premiéra Nečase  - paní Nečasová má 4 děti a je celý život v domácnosti a sociální a zdravotní pojištění za ni platí stát.
Samoživitelka by si to nemohla dovolit. Ta musí jít pracovat.

Oni sice ruší vdovské důchody, ale nahradí je něčím lukrativnějším - společným sociálním pojištěním manželů. Takže třeba u těch Nečasových to bude tak že to, co pan premiér zaplatil na důchodovém pojištění rozdělí na oba manžele a výsledek bude že oběma vyjde nadstandartní důchod. Takže paní Nečasová, co byla celý život v domácnosti bude mít větší důchod než třeba Eremurus, která celý život dře jak mezek. A uhoněná Eremurus pravděpodobně zemře dříve než odpočatá paní Nečasová . Ta bude ten důchod brát hodně dlouho. Tento zákon má velkou šanci na prosazení, protože se hodí většině poslanců.

Tak jaké výhody samoživitelek? Popsala jsem tu jen pár výhod, které jsou vázány na manželství. Znáte další?

Co tím jako chceš naznačit? Že Nečasová má mít důchod jako Erem? Nebo Erem jako Nečasová? Dej se na politiku, dotáhni to na manželku premiéra a budeš v pohodě. Jak prosté.

Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.

Není tady

#8 18. 7. 2010 11:10

Blossom
Host

majkafa napsal(a):

amely napsal(a):

To byla fakta, uvedena hodně jedovatým způsobem.

Souhlasím s majkafou....

Ale ať se vrátíme k tématu: Doporučuji u obou vláken - Samoživitelky a výhody, i u Manželství a výhdoy, všude uvést i druhou stranu mince: Také nevýhody. Protože pro objektivní zhodnocení všeho je třeba poszuzovat obojí.

Ano, manželství - když to opravdu bereme výlučně po právní  stránce- tak kromě popsaných finančních výhod má i obrovská finanční rizika: Váš manžel/ka může například, aniž to tušíte, prohrát během krátké doby veškeré rodinné jmění v automatech A vám i při co nejrychlejším rozvodu zbydou jen obrovské dluhy a můžete být i s dětmi na dlažbě..

Dál - pokud váš manžel / ka přijde o práci, a třeba se i k hledání nové práce staví absolutně laxně a třeba roky pak nepracuje - vaše povinnost je ho živit , je totiž  vzájemná vyživovací povinnost mezi manželi.

Pokud manžel/ka podniká jako fyzická osoba, ručí veškerým svým majetkem - tedy i tím, co je v SJM. Při začátku podnikání z manželů musí druhý podepsat papír, že s jeho podnikáním souhlasí (což víceméně znamená, že tato rizika přijímá). Pak stačí třeba to, že narazíte na odběratele-grázla, který vám nezaplatí velkou sumu, a celou firmu to položí, a rodina jako celek přijde o všechno, i třeba o střechu nad hlavou a opět-stejně jako v případě gamblerství - zůstanou jen dluhy a oči pro pláč.

Teď jen malou doušku z hlediska filozoficky - psychologického: Udivuje mě,jak spousty lidí pečlivě a podrobně sledují veškeré výhody těch druhých. Posuzují a perfektně znají veškeré výhody těch, kterými zrovna v té chvíli sami nejsou: Např. výhody lidí, žijících v manželství, výhody podnikatelů, a na druhé straně i výhody nezaměstnaných, prostě pořád jsou soustředění na ty VÝHODY, VÝHODY A ZAS JEN VÝHODY JINÝCH.

Že každá situace s sebou nese i nevýhody a rizika, a že jedině komplexně je třeba to posuzovat s výhodymi inevýhodami, slyšet nechtějí.
Tomu, přátelé, se přesně říká ta klasická česká závist.

Upravil(a) Blossom (18. 7. 2010 11:13)

#9 18. 7. 2010 11:53

agewa
♥♥♥♥♥♥-

PROĆ?
pokud vím, stejnou vlastnost prokazují dodnes dříve "východní a západní" němci vůči sobě navzájem. Slováci versus Češi je to podobné atd.
je zvláštní, že Češi se hrozně podcenují , vytýkají nám to i jiné národy. já to slyšela od Kanadana a od Španěla.

Není tady

#10 18. 7. 2010 11:58

majkafa
Host

Blossom napsal(a):

Teď jen malou doušku z hlediska filozoficky - psychologického: Udivuje mě,jak spousty lidí pečlivě a podrobně sledují veškeré výhody těch druhých. Posuzují a perfektně znají veškeré výhody těch, kterými zrovna v té chvíli sami nejsou: Např. výhody lidí, žijících v manželství, výhody podnikatelů, a na druhé straně i výhody nezaměstnaných, prostě pořád jsou soustředění na ty VÝHODY, VÝHODY A ZAS JEN VÝHODY JINÝCH.

Že každá situace s sebou nese i nevýhody a rizika, a že jedině komplexně je třeba to posuzovat s výhodymi inevýhodami, slyšet nechtějí.
Tomu, přátelé, se přesně říká ta klasická česká závist
.

godlike
Bohužel. Ale já bych to spíš nazvala lidskou závistí. Závistí spousty nedospělých lidí na této planetě. Nedospělých ve svých vlastních hlavách. va
I zdejší server je ukázkou chování NEDOSPĚLÝCH.

#11 18. 7. 2010 12:01

Blossom
Host

agewa napsal(a):

PROĆ?
pokud vím, stejnou vlastnost prokazují dodnes dříve "východní a západní" němci vůči sobě navzájem. Slováci versus Češi je to podobné atd.
je zvláštní, že Češi se hrozně podcenují , vytýkají nám to i jiné národy. já to slyšela od Kanadana a od Španěla.

Je sice fakt, že závist patří k typickým českým negativním vlastnostem (slyšela jsem to hlavně od Čechů žijících v cizině, že právě tímto se lišíme od ostastních národů) , a se závistí jsem se mockrát setkala i já osobně tady v Čechách.

Ale uznávám, že máš agewo také pravdu - v určité míře je závist asi všude.

Takže opravuji svou předchozí větu a vypouštím slovo "česká", tedy:
Tomu, přátelé, se přesně říká klasická závist.  stolt

#12 18. 7. 2010 13:19

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Amely, díky za vysvětlení připravované změny. Napsala jsi to dobře pro pochopení. Jinak, já jsem nic špatného - závist- v příspěvku neviděla.  Ta změna bude přínosem opravdu jen pro horní vrstvu. Já bych to nevymyslela, ale nejsem Nečas. tongue

Není tady

#13 18. 7. 2010 14:17

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Všechno má svoje pro a proti. Záleží na tom, koho doma máš. Od toho se všechno odvíjí. Výhody a nevýhody?

Když manžel hodně vydělá, je to výhoda, když to všechno propije?
Když je manžel hezký, a líbí se ženám?
Když mám maximální sociální dávky,ale jsem na všechno sama?
Když má manžel vysoké postavení v práci,ale doma bývá jen na noc nebo je služebně v cizině?

Uvažování o výhodách jako takových jde nějak mimo mě.

Není tady

#14 18. 7. 2010 15:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Bezděkova komise navrhla v červnu zrušení vdovských a vdoveckých penzí. Velmi pravděpodobně tento návrh projde.
Mají nárok na dědictví.
Ne tak úplně - manžel/ka není nepominutelný dědic, tudíž má po úmrtí druhého z manželů nárok pouze na 1/2 SJM. U nesezdaných lze lehce ošetřit závětí.
na informace o zdravotním stavu manžela v nemocnici
Pokud není dotyčný v bezvědomí, má právo si určit, kdo bude o jeho zdravotním stavu ne/informován. Týká se to i rodiny, tudíž si i manžel může "zakázat", aby byla manželka informována. A co vím, stačí písemná informace o tomto uložená např. u dokladů.
Vzhledem k tomu, že jsem manželka pracující , netuším, kolik to je teď - něco kolem 2.000,-Kč za měsíc? To mi zas nepřijde tak moc - možná jedna průměrná dovolená.
Daňové osvobození darů... když manžel zdědí milion, koupí za něj auto a daruje je manželce, tak dar nemusí danit. Když totéž udělá nesezdaný muž a daruje auto přítelkyni, tak platit podle zákona musí.
Myslím, že u  daru za milión se na výši daně už tolik nehledí, i když uznávám, že naštve (ale to nakonec každá daň - taky v březnu skřípu zubama).
matka starající se o 2 děti do 15 let může být v domácnosti a sociální a zdravotní pojištění za ni platí stát - pokud má živitele a nežádá dávky.
Když nebude dávky žádat samoživitelka, může být za stejných podminek doma taky???

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#15 18. 7. 2010 15:33

Blossom
Host

amely napsal(a):

Vracím se ještě k původnímu příspěvku:
Hned první "výhoda" mě pobavila: Sociální dávky mohou zneužívat stejně.  To je absurdní, co vše může být považováno za výhodu, a ještě absurdnější je, jak skoro každý se zneužíváním automaticky počítá - hlavně tedy u těch druhých.  hmm

A ohledně "lukrativnosti" -společného sociálního pojištění manželů? Vám se to zdá jako antisociální krok???
Mě se to zdá jako naopak velmi sociální  a spravedlivé - jako určité uznání společností toho faktu, že se žena v domácnosti, zvlášť v popisovaném případě Nečasových se 4 dětmi, doma rozhodně nefláká. Že tím, že žena převezme na sebe veškerou tíhu domácnosti, starosti o děti a svému muži vytváří podmínky pro to, aby on se mohl věnovat své práci na 100%, se ona na nabytém majetku také podílí.
Odmyslete si prosím teď konkrétně Nečase-premiéra, ale dosaďte si na jejich místo nějaké jiné vysoce zodpovědné, vysoce časově i jinak náročné  a tudíž vysoce finančně ohodnocené zaměstnání: Třeba špičkový chirurg, ředitel velké fabriky, pilot letadla, atd.,atd.
Jejich postavení je vykoupeno většinou tím, že jejich manželky se vlastní kariéry vzdají, starají se výlučně o rodinu a manželovo zázemí , a tím se - podle mého - na úspěchu a výdělku manžela také podílejí. Proto mi společné sociální pojištění manželů přijde jako spravedlivý a sociální krok.

A dosud to pokud vím snad bylo tak, že když se takovýto muž na stará kolena zbláznil do jiné- mladší (což je bohužel velmi častý scénář), tak jeho manželka po třeba 30 letech dělání mu zázemí a setrvávání v domácnosti tuším právě na svém důchodu byla velmi, velmi bita (podrobně to neznám, nejsem odborník sociálních dávek, ale tak nějak to je).
Nyní by měla nárok aspoň na slušný důchod. Vždyť její manžel odevzdával i její zásluhou po dobu manželství vysoké daně, vysoké sociální pojištění, několikanásobně vyšší než průměr populace, tak proč by jeho manželka na tom také neměla mít svůj podíl, třeba formou právě toho společnégho sociálního pojištění.

Mimochodem - amelyny věty  A uhoněná Eremurus pravděpodobně zemře dříve než odpočatá paní Nečasová . Ta bude ten důchod brát hodně dlouho mi přijdou jako přinejmenším hodně nevkusné.  usch K oběma - k Eremurus i k paní Nečasové.

Upravil(a) Blossom (18. 7. 2010 15:38)

#16 18. 7. 2010 15:57

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Blossom napsal(a):

amely napsal(a):

Vracím se ještě k původnímu příspěvku:
Hned první "výhoda" mě pobavila: Sociální dávky mohou zneužívat stejně.  To je absurdní, co vše může být považováno za výhodu, a ještě absurdnější je, jak skoro každý se zneužíváním automaticky počítá - hlavně tedy u těch druhých.  hmm

A ohledně "lukrativnosti" -společného sociálního pojištění manželů? Vám se to zdá jako antisociální krok???
Mě se to zdá jako naopak velmi sociální  a spravedlivé - jako určité uznání společností toho faktu, že se žena v domácnosti, zvlášť v popisovaném případě Nečasových se 4 dětmi, doma rozhodně nefláká. Že tím, že žena převezme na sebe veškerou tíhu domácnosti, starosti o děti a svému muži vytváří podmínky pro to, aby on se mohl věnovat své práci na 100%, se ona na nabytém majetku také podílí.
Odmyslete si prosím teď konkrétně Nečase-premiéra, ale dosaďte si na jejich místo nějaké jiné vysoce zodpovědné, vysoce časově i jinak náročné  a tudíž vysoce finančně ohodnocené zaměstnání: Třeba špičkový chirurg, ředitel velké fabriky, pilot letadla, atd.,atd.
Jejich postavení je vykoupeno většinou tím, že jejich manželky se vlastní kariéry vzdají, starají se výlučně o rodinu a manželovo zázemí , a tím se - podle mého - na úspěchu a výdělku manžela také podílejí. Proto mi společné sociální pojištění manželů přijde jako spravedlivý a sociální krok.

A dosud to pokud vím snad bylo tak, že když se takovýto muž na stará kolena zbláznil do jiné- mladší (což je bohužel velmi častý scénář), tak jeho manželka po třeba 30 letech dělání mu zázemí a setrvávání v domácnosti tuším právě na svém důchodu byla velmi, velmi bita (podrobně to neznám, nejsem odborník sociálních dávek, ale tak nějak to je).
Nyní by měla nárok aspoň na slušný důchod. Vždyť její manžel odevzdával i její zásluhou po dobu manželství vysoké daně, vysoké sociální pojištění, několikanásobně vyšší než průměr populace, tak proč by jeho manželka na tom také neměla mít svůj podíl, třeba formou právě toho společnégho sociálního pojištění.

Mimochodem - amelyny věty  A uhoněná Eremurus pravděpodobně zemře dříve než odpočatá paní Nečasová . Ta bude ten důchod brát hodně dlouho mi přijdou jako přinejmenším hodně nevkusné.  usch K oběma - k Eremurus i k paní Nečasové.

tohle zase rozesmálo mě.
dneska je hodně zaměstnání, která jsou časově i jinak náročné a určitě nejsou všechna dobře finančně hodnocená.
mám dojem , že pravidelná doba 8 hod, od do moc v dnešní době neplatí.

Není tady

#17 18. 7. 2010 16:35

Blossom
Host

agewo, to máš sice pravdu, například já tedy určitě nejsem v práci jen těch 8 hodin denně a jen 5 dní v týdnu. wink

Ale na mé myšlence z minulého příspěvku toto nic nemění: Pokud jeden z manželů vydělává nadprůměrně a druhý mu jeho nadprůměrný výdělek víceméně umožňuje zůstáním doma a převzetím veškeré domácnosti s více dětmi, tak by ten, co zůstává doma (a nebo vydělává kvůli péči o děti o dost míň než ten jeho manžel) měl mít společné pojištění s tím druhým, tak jak je to v návrhu.
Ať se to týká premiéra a nebo třeba kamioňáka, o kterých tu na sousedním vlákně, jakožto o časově i jinak náročném povolání, je také řeč.

Upravil(a) Blossom (18. 7. 2010 17:30)

#18 18. 7. 2010 17:04

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Kalupinka: Uvažování o výhodách jako takových jde nějak mimo mě.

Docela tady koukám, co všechno nevím - nikdy jsem se o tyhle výhody nezajímala, tak asi začnu big_smile, jen jestli už není pozdě.

Helena: Sezdané rodiny, kde manžel pracuje, mají nárok na daňový odpočet na nepracující manželku, dříve měli společné zdanění manželů.
Vzhledem k tomu, že jsem manželka pracující , netuším, kolik to je teď - něco kolem 2.000,-Kč za měsíc? To mi zas nepřijde tak moc - možná jedna průměrná dovolená.

Helči, já s Tebou v mnohých úvahách velmi souhlasím, ale tady jsem si přece jen i bez kalkulačky představila, jaké to asi musí být - ta možnost v době 10ti let se desetkrát čváchat za 24 táců u moře a nebo za 10 let vůbec nikam nevytáhnout paty wink wink wink ... Co říkáš?

Ještě k panu Nečasovi - nutil je někdo s revolerem u hlavy v posteli dělat 4 děti? big_smile
A - tento královský důchod tedy může mít i nějaká bezdětná nezaměstnaná paní premiérová?
Ááááále, ať si toho holky užijou, ne? big_smile Jak tak vidím politickou scénu, nechtěla bych žít ani ve dne natož v noci ani s jedním z těch "mužů". Si na svůj důchod radši vydělám sama big_smile big_smile.

Není tady

#19 18. 7. 2010 17:13

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

mad O co tady jde ve skutečnosti? Závidí samoživitelka manželce nebo manželka samoživitelce? roll

Strach je malá smrt...

Není tady

#20 18. 7. 2010 17:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ta možnost v době 10ti let se desetkrát čváchat za 24 táců u moře a nebo za 10 let vůbec nikam nevytáhnout paty... Co říkáš?
Říkám to, že pokud je touha po moři až tak moc silná, nic nebrání nesezdaným párům se vzít, abylik se mohli každoročně čvachtat http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png Ale možná mají silnější důvody, proč zůstat na psí knížku.

Není tady

#21 18. 7. 2010 17:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

ta možnost v době 10ti let se desetkrát čváchat za 24 táců u moře a nebo za 10 let vůbec nikam nevytáhnout paty... Co říkáš?
Říkám to, že pokud je touha po moři až tak moc silná, nic nebrání nesezdaným párům se vzít, abylik se mohli každoročně čvachtat http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png Ale možná mají silnější důvody, proč zůstat na psí knížku.

"samoživitelka"  se čvachtá za to co dostane na dávkách tongue

Není tady

#22 18. 7. 2010 17:20

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Helena: Říkám to, že pokud je touha po moři až tak moc silná, nic nebrání nesezdaným párům se vzít, abylik se mohli každoročně čvachtat http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png Ale možná mají silnější důvody, proč zůstat na psí knížku.
Aprill: "samoživitelka"  se čvachtá za to co dostane na dávkách tongue

Holky, opravdu se musím přiznat, že o výhodách a nevýhodách vztahů v tomto "úřednickém" pojetí nic nevím. Ale jestliže se jedna moje příbuzná neprovdala z důvodu čerpání výhod a už 11 let takhle spokojeně žijí, tak to mají   asi "spočítané".
Já jsem to nějak kvůli sobě vážně nikdy nesledovala a o to víc vaše fundované názory teď budu číst tummenupp. Třeba ještě něco ve svém životě finančně napravím big_smile wink.

Není tady

#23 18. 7. 2010 17:23

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Bety: mad O co tady jde ve skutečnosti? Závidí samoživitelka manželce nebo manželka samoživitelce? roll

To já, Bety, fakt nevím, mě závist vůbec nenapadla - já to tady beru jen jako porovnání, jako možnost se něco dozvědět. smile

Není tady

#24 18. 7. 2010 17:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Terci, já jsem přes 30 let počestně vdaná a u móře jsm byla poprvé vloni http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png Taky začínám přemýšlet, kde že soudruzi udělali chybu... i když už je mi to teda teď plat prtný - ale aspoň neumřu nepoučená http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Není tady

#25 18. 7. 2010 17:52

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

helena: Taky začínám přemýšlet, kde že soudruzi udělali chybu... i když už je mi to teda teď plat prtný - ale aspoň neumřu nepoučená big_smile

Přesně!!! big_smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí