Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 22. 6. 2010 18:38

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

když jsem chtěla přibrat jedla jsem salko,přidávala si do něj granko, nebo jsem si z něj v papiňáku vařila karamel.


pokud nejsi trvale přihlášena a zadávᚠsi heslo při každém vstupu, tak pokud sem vstoupí někdo přes tvůj počítač, těžko tě tu dohledá v tom množství příspěvků.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#127 22. 6. 2010 18:40

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

hirondel napsal(a):

moniiikaaa napsal(a):

a to by zase rodiče mi nedovolili, ani kdyby jeli se mnou,

Proc? va

Protože by to zase bylo nějaký zařizování, zase nějaký placení a tak..

Moni,
tady vidim dve moznosti. Bud Tvuj nynejsi stav Tvy rodice neberou vazne nebo si neuvedomuji ze se neco deje.
Nebo je to Tva vymluva.

Mentalni strach z jidla je zavazny. Je nutne to resit.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#128 22. 6. 2010 20:57

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

kristepane, co to je za nápady radit člověku s kachexií samý cukry?tělo potřebuje nabrat hmotu, ne se babrat s takhle rafinovanýma cukrama a tvořit ještě pak třeba navíc tuk. navíc pokud je rozhašený metabolismus, tímhle se to ještě víc podělá.

Není tady

 

#129 22. 6. 2010 21:02

Hnevka
♥♥-----
Registrovaný: 27. 2. 2010
Příspěvky: 36

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

[qnebojím se jíst ledový salát, papriku, mrkev, z ovoce třeba banán, je toho více, .......


Protože nevím, kdy si ten banán mám vzít,

Děvče, SAMÉ A SAMÉ výmluvy, v první řadě musíš přestat lhát sama sobě, o těch ostatních nemluvím, protože na mě to působí, že i proto se bojíš, aby si to někdo nepřečetl /kdo tvůj příběh zná, jak to skutečně je/. Protože to asi bude všechno dost jinak, že?  Je úplně jedno, kdy si ten banán vezmeš, hlavně když si ho vezmeš. !!!!A předpokládám, že děcko s takhle nízkou váhou určitě má odpovídající vyšetření za sebou a tak se ví, jestli a případně s čím jsi nemocná. A kdyby to bylo jak píšeš a ty sleduješ co jíš a je tedy pro tebe zdravé, /třeba po zánětu střev/ tak bys věděla, že bílá houska to není. Třeba.
Nečetla jsem podrobně celé vlákno jestli už někdo nepsal, ale určitě by stálo za úvahu se podívat na vlákna, kde se schází děvčata s poruchama příjmu stravy, protože tam patříš a možná tě to tam nějak v něčem posune a nebo ti pomůže najít cestu. Přeju ti, aby se to podařilo. styrka

Není tady

 

#130 23. 6. 2010 17:07

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

laminanonte napsal(a):

když jsem chtěla přibrat jedla jsem salko,přidávala si do něj granko, nebo jsem si z něj v papiňáku vařila karamel.


pokud nejsi trvale přihlášena a zadávᚠsi heslo při každém vstupu, tak pokud sem vstoupí někdo přes tvůj počítač, těžko tě tu dohledá v tom množství příspěvků.

Taky bych byla rada,kdybych mela opacny problem jako ty a mohla snist cely salko.To ja mam porad na neco chut a pribiram.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#131 23. 6. 2010 17:13

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

aprill- jídelníček Snídaně 6:00 - světlá houska s margarínem, taveným sýrem
Svačina 9:30 - světlá houskas margarínem, taveným sýrem
Oběd 12:15 - těstoviny s tvarohem
Svačina 14:30 - světlá houska s margarínem, eidamem,
Večeře: 17:00 - loupáček s piškotovým jogurtem
Druhá večeře: 19:00 - tmavá houska s pomazánkovým máslem
nějak takhle jím každý den,

No ,ja vzpominam na svuj jidelnicek ve svych 14 letech po tom tvym bych akorat tloustla.Snidane-pytlik susenek(ESICKA) a dal,uz po cely den nic to se to hublo,ted,uz bych to nedokazala nemam pevnou vuli.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#132 24. 6. 2010 8:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

Erem, ale to závisí hlavne od typu metabolizmu a ešte aj od stavu organizmu... Ten jedálniček teda nie je bohviečo - keby takto jedlo moje diea, prepašujem mu tam aspoň ovocie, zeleninu a maeso, plus nejaké pestrejšie mliečne výrobky a syry. Je leto, ideálny čas: Moni, skúšaj si robi šaláty, trebárs zeleninové so syrom, pokvapkané olivovým olejom... ako večeru alebo hoci aj ako svačinu. Ja sama ovociu moc nedám, nemám ho rada a len občas sa doňho donútim, ale kompenzujem to zeleninou a šaláty milujem - v lete ich jedávam (trebárs s kuracím maesom) aj ako hlavné jedlo. Šalát si zvládneš urobi aj sama. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#133 24. 6. 2010 10:29

Lilly1984
♥♥-----
Registrovaný: 31. 5. 2010
Příspěvky: 34

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

eremuruss napsal(a):

moniiikaaa napsal(a):

aprill- jídelníček Snídaně 6:00 - světlá houska s margarínem, taveným sýrem
Svačina 9:30 - světlá houskas margarínem, taveným sýrem
Oběd 12:15 - těstoviny s tvarohem
Svačina 14:30 - světlá houska s margarínem, eidamem,
Večeře: 17:00 - loupáček s piškotovým jogurtem
Druhá večeře: 19:00 - tmavá houska s pomazánkovým máslem
nějak takhle jím každý den,

No ,ja vzpominam na svuj jidelnicek ve svych 14 letech po tom tvym bych akorat tloustla.Snidane-pytlik susenek(ESICKA) a dal,uz po cely den nic to se to hublo,ted,uz bych to nedokazala nemam pevnou vuli.

Ufff, tak jsem jedla při anorexii - ráno snídaně a pak už nic. A nebylo to dobrý. Vůbec to nebylo dobrý. To je jen dobře, že už na to nemᚠ"pevnou vůli" smile 
Do jídelníčku moniky bych dodala ovoce a zeleninu a řekla bych, že ok...jako rozhodně to není moc

Není tady

 

#134 24. 6. 2010 12:55

cuttina
♥------
Registrovaný: 14. 4. 2010
Příspěvky: 5

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

Takze este raz. Monika ma problem s poruchou prijmu potravy, aj ke to tu opisuje inak. Bohuzial, dnes dievcata zacinaju uz od 12-tich rokov. Vsetko co tu popisala, je jasny dokaz toho, ze jedlo je pre nu prioritou no. 1. K niektorym prispevkom, kde jej radili, ako pribrat, sa ani nevyjadrila. roll
Monika, nie si sama, je kopec dievcat v tvojom veku, ktore maju tieto problemy. Nebudem hadzat harch o stenu, ale dufam, ze aspon tvoji rodicia skoro pochopia, ze psycholog nestaci. Uz len to, ako tu detailne popisujes, co a kedy jes, je jasny symptom. MAS PROBLEM! Nenadarmo chodis k psychologovi. Ti, co ti tu radia, ako mas pribrat, asi nechapu, co s tebou je. Keby si bola chora, rodicia by to urcite riesili u doktorov, ale zjavne si skoncila u psychologa, kde si musis pisat jedalnicek atd... Chapes???? Nie, takto to nepochopis:-(. Musis sa liecit a vyriesit si pricinu poruchy stravovania. Osobne ta nepoznam, ale aj tak si trufam povedat, ze zavadzas. Hladas len argumenty, ako si obhajit, ze to a to jest nemozes. Mas len 14 rokov, tak prestan riesit, co je zdrave a co nie. Hlavne chodievaj k tej psychologicke, aj ked si myslim, ze za chvilu bude potrebny psychiater. A na rovinu zo skusenosti: Tesi ta hovorit, ze chces pribrat? Je to super, ze? Premyslaj.....!!!!! Aj ked si myslim, ze tu pomozu iba rodicia:-( Kludne mi mozes napisat SZ, mozem ti pomoct. hjarta

Není tady

 

#135 24. 6. 2010 13:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

Cutti, ale v puberte som aj ja riešila hlavne ako shcudnú a čo jes a čo nejes... wink dodnes mám odložený presne zapísaný jedálniček - ten som is písala od 12tch do maturity. Udržiavala som si ideálnych 62kg (na 172cm) a mala som skvelé miery. Druhá vec je, že mi bolo stále zima, bola som unavená, mala fialové nechty a miernu teplotu... hmm Takže celkom OK som asi nebola, ale myslím, že anorektičkou by ma asi nikto nenazval. Ide o to, ako napcha do Monikinho jedálničku to najrozumnejšie. Obávam sa, že k psychológovi ani psychaitrovi Moniku nedostaneš/me. Prečo aj? Ona nemá problém, ona CHCE pribra, len sa bojí jes. tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#136 24. 6. 2010 14:10

cuttina
♥------
Registrovaný: 14. 4. 2010
Příspěvky: 5

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

Seli, no ved prave... Vacsina z nas chcela v puberte schudnut a dobre vyzerat wink . Lenze maloktory rodic riesi chudost u psychologa, pokial nema podozrenie, nemyslis? A druha vec je, ze keby ta psychologicka myslela, ze ide o zdravotny problem a nie psychicky, asi by to aj rodicom povedala a neriesili by sa jedalnicky atd... To je jedno, mne stacilo par prispevkov a nech si hovori kto co chce, je mi proste jasne, ze M. ma problem a o pribrati to rozhodne nie je. Inak by reagovala aj na tvoje rady.
A kludne sa teraz do mna obujte tongue .

Není tady

 

#137 24. 6. 2010 18:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

Lilly1984 napsal(a):

eremuruss napsal(a):

moniiikaaa napsal(a):

aprill- jídelníček Snídaně 6:00 - světlá houska s margarínem, taveným sýrem
Svačina 9:30 - světlá houskas margarínem, taveným sýrem
Oběd 12:15 - těstoviny s tvarohem
Svačina 14:30 - světlá houska s margarínem, eidamem,
Večeře: 17:00 - loupáček s piškotovým jogurtem
Druhá večeře: 19:00 - tmavá houska s pomazánkovým máslem
nějak takhle jím každý den,

No ,ja vzpominam na svuj jidelnicek ve svych 14 letech po tom tvym bych akorat tloustla.Snidane-pytlik susenek(ESICKA) a dal,uz po cely den nic to se to hublo,ted,uz bych to nedokazala nemam pevnou vuli.

Ufff, tak jsem jedla při anorexii - ráno snídaně a pak už nic. A nebylo to dobrý. Vůbec to nebylo dobrý. To je jen dobře, že už na to nemᚠ"pevnou vůli" smile 
Do jídelníčku moniky bych dodala ovoce a zeleninu a řekla bych, že ok...jako rozhodně to není moc

No asi jsem mela na ni nabeh,uz jsem ani nemensruovala.Pak mamka koupila osobni vahu a slo to pomalu a jiste nahoru a jde porad.sad


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#138 10. 1. 2017 13:09

maryenn
Zablokovaný
Registrovaný: 7. 1. 2017
Příspěvky: 16

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

Dobrý den. Takže, je mi 14 let a mám velikou podváhu-bmi 14. Je to tím, že jsem z jídelníčku úplně vyřadila sladkosti, salámy, paštiky, smažená jídla, slazené nápoje, zmrzky, nějaké pečivo-koblížky,a nevím co ještě. Je to skrzt to, že jsem minulý rok měla potíže se střevem, nechci sem psát co, ale musela jsem některá jídla dát pryč z jídelníčku. a já jsem si na to zvykla a prostě když už jsem ty jídla jsít mohla-asi po měsíci, tak jsem je třeba někdy zkusila třeba bramboráky-a měla jsem průjem a hrozně mě bolelo břicho, tak prostě celý rok už tyhle věci nejím, je to z i z toho důvodu, že ej to nezdravý atd.. K psycholožce už chodím a ona mi řekla, at zkusím 2x týdně jíst sladkosti, jenže já to prostě nedokážu.. Nemám na to odvahu, a ani nevím, kdy si ten oplatek apod.mám vzít, jím pravidelně, jsem na to zvyklá a sladkost si třeba místo svačiny dám nemůžu, to by yla moc malá svačina, ve škole si brát oplatek nechci, bojím se, že bych tam měla průjem:( Chci být normální, chci přibrat, ale nevím jak, je to těžký, když mám panickou hrůzu z nezdravých věcí atd.. Dnešní děcka jí sladkosti třeba i několikrát denně a já to nedokážu sníst ani ejdnou za týden! Ani jedno blbý lízo atd.. Prosím poradte mi

Ahoj, ve tvém případě si myslím, že po té příhodě s bramboráky, mᚠuž strach dát si další tebou „zakázanou“ věci, aby se to vše neopakovalo, jak po bramboráku. Určitě bych se v první řadě řídila tím, co ti poradí tvá psycholožka. Zkusila bych si nějakou sladkost dát třeba doma, kdy víš, že budeš v bezpečí a kdykoliv můžeš využít toalety. O svém strachu se psycholožce svěř, ta jediná ti se vším může pomoci. Pokud budeš chtít řešit obecně i svůj jídelníček, doporučila bych ti navštívit nutričního terapeuta. Sama můžeš z jídelníčku něco vypustit, co by ti mohlo chybět. Nutričnímu terapeutovi se můžeš také svěřit se svými zdravotními problémy a on ti může se sestavením vyváženého jídelníčku pomoci. Pokud si budeš o všem chtít napsat více, klidně mi napiš zprávu. Držím moc palce!! 

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů