Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 6. 2010 19:20

moniiikaaa
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 5. 2010
Příspěvky: 101

Mám strach jíst sladkosti atd..

Dobrý den. Takže, je mi 14 let a mám velikou podváhu-bmi 14. Je to tím, že jsem z jídelníčku úplně vyřadila sladkosti, salámy, paštiky, smažená jídla, slazené nápoje, zmrzky, nějaké pečivo-koblížky,a nevím co ještě. Je to skrzt to, že jsem minulý rok měla potíže se střevem, nechci sem psát co, ale musela jsem některá jídla dát pryč z jídelníčku. a já jsem si na to zvykla a prostě když už jsem ty jídla jsít mohla-asi po měsíci, tak jsem je třeba někdy zkusila třeba bramboráky-a měla jsem průjem a hrozně mě bolelo břicho, tak prostě celý rok už tyhle věci nejím, je to z i z toho důvodu, že ej to nezdravý atd.. K psycholožce už chodím a ona mi řekla, at zkusím 2x týdně jíst sladkosti, jenže já to prostě nedokážu.. Nemám na to odvahu, a ani nevím, kdy si ten oplatek apod.mám vzít, jím pravidelně, jsem na to zvyklá a sladkost si třeba místo svačiny dám nemůžu, to by yla moc malá svačina, ve škole si brát oplatek nechci, bojím se, že bych tam měla průjem:( Chci být normální, chci přibrat, ale nevím jak, je to těžký, když mám panickou hrůzu z nezdravých věcí atd.. Dnešní děcka jí sladkosti třeba i několikrát denně a já to nedokážu sníst ani ejdnou za týden! Ani jedno blbý lízo atd.. Prosím poradte mi

Není tady

 

#2 21. 6. 2010 19:36

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

to je hlavně úkol té psycholožky, co čekᚠod nás..?

zkus jíst  sušené ovoce...rozinky, fíky, ananas,banány..je to zdravé a přitom sladké


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#3 21. 6. 2010 19:44

moniiikaaa
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 5. 2010
Příspěvky: 101

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

No, jenže mě je ta psycholožka nesympatická  aje i nepříjemná a připadá mi, že mi nepomůže, chodím tam jednou za čtrnáct dní a pokaždé se ptá na to samé-co se bojím jíst atd.., řekne mi, vyzkoušej 2 týdně sladkost, prostě podle mně mi nedokáže poradit.. A to sušené ovoce mi doporučovalo hodně lidí, ale nemyslím si, že je to sladkost, je to prostě ovoce, ale sušené. Klidně bych si to vzala, ale samotný bych si to nevzala a nevím kam bych to měla zařadit, no, nevím jak to vysvětlit..

Není tady

 

#4 21. 6. 2010 19:47

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

Dobrý den. Takže, je mi 14 let a mám velikou podváhu-bmi 14. Je to tím, že jsem z jídelníčku úplně vyřadila sladkosti, salámy, paštiky, smažená jídla, slazené nápoje, zmrzky, nějaké pečivo-koblížky,a nevím co ještě. Je to skrzt to, že jsem minulý rok měla potíže se střevem, nechci sem psát co, ale musela jsem některá jídla dát pryč z jídelníčku. a já jsem si na to zvykla a prostě když už jsem ty jídla jsít mohla-asi po měsíci, tak jsem je třeba někdy zkusila třeba bramboráky-a měla jsem průjem a hrozně mě bolelo břicho, tak prostě celý rok už tyhle věci nejím, je to z i z toho důvodu, že ej to nezdravý atd.. K psycholožce už chodím a ona mi řekla, at zkusím 2x týdně jíst sladkosti, jenže já to prostě nedokážu.. Nemám na to odvahu, a ani nevím, kdy si ten oplatek apod.mám vzít, jím pravidelně, jsem na to zvyklá a sladkost si třeba místo svačiny dám nemůžu, to by yla moc malá svačina, ve škole si brát oplatek nechci, bojím se, že bych tam měla průjem:( Chci být normální, chci přibrat, ale nevím jak, je to těžký, když mám panickou hrůzu z nezdravých věcí atd.. Dnešní děcka jí sladkosti třeba i několikrát denně a já to nedokážu sníst ani ejdnou za týden! Ani jedno blbý lízo atd.. Prosím poradte mi

Můžeš napsat jak se stravuješ? Znám spoustu lidí co sladkosti nekonzumují a psychologa nenavštěvují. Mᚠasi větší problém než jsou ty sladkosti, co?

Není tady

 

#5 21. 6. 2010 19:52

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

No, jenže mě je ta psycholožka nesympatická  aje i nepříjemná a připadá mi, že mi nepomůže, chodím tam jednou za čtrnáct dní a pokaždé se ptá na to samé-co se bojím jíst atd.., řekne mi, vyzkoušej 2 týdně sladkost, prostě podle mně mi nedokáže poradit.. A to sušené ovoce mi doporučovalo hodně lidí, ale nemyslím si, že je to sladkost, je to prostě ovoce, ale sušené. Klidně bych si to vzala, ale samotný bych si to nevzala a nevím kam bych to měla zařadit, no, nevím jak to vysvětlit..

tak jdi k jiné psycholožce..Jinak si nemyslím, že je nutné jíst sladkosti. Cukr lze získat i jinak.

to sušené ovoce si můžeš dát třeba do jogurtu, nebo přimíchat do müsli

Upravil(a) laminanonte (21. 6. 2010 19:53)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#6 21. 6. 2010 19:54

moniiikaaa
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 5. 2010
Příspěvky: 101

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

aprill- jídelníček Snídaně 6:00 - světlá houska s margarínem, taveným sýrem
Svačina 9:30 - světlá houskas margarínem, taveným sýrem
Oběd 12:15 - těstoviny s tvarohem
Svačina 14:30 - světlá houska s margarínem, eidamem,
Večeře: 17:00 - loupáček s piškotovým jogurtem
Druhá večeře: 19:00 - tmavá houska s pomazánkovým máslem
nějak takhle jím každý den,

Není tady

 

#7 21. 6. 2010 19:58

pencila
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 9. 2008
Příspěvky: 210

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

to že nejíš sladké a nezdravé věci, může být jen tvoje plus. Myslím si, že v tomhle ti psycholožka moc neporadí, chtělo by to přímo člověka, ketrý se zabývá jídledníčkem, který by ti poradil nakombinovat denně jídla tak, abys mohla jíst nadále zdravě a měla větší příjem kalorií..
Pokud ti není psycholožka sympatická, zkus si najít jinou, já bych si taky nenechala poradit od člověka, který mi je protivný. Měla by ti pomoci zbavit se strachu z jídla, ale zasahovat do jídelníčku psycholožku je trochu od věci myslím..
Já jsem ve 14letech byla taky hrozně vychrtlá a to jsem jedla kde co.. to se zlepší neboj, ještě ráda budeš vzpomínat na svoji štíhlou postavu :-D

Není tady

 

#8 21. 6. 2010 19:59

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

aprill- jídelníček Snídaně 6:00 - světlá houska s margarínem, taveným sýrem
Svačina 9:30 - světlá houskas margarínem, taveným sýrem
Oběd 12:15 - těstoviny s tvarohem
Svačina 14:30 - světlá houska s margarínem, eidamem,
Večeře: 17:00 - loupáček s piškotovým jogurtem
Druhá večeře: 19:00 - tmavá houska s pomazánkovým máslem
nějak takhle jím každý den,

mně tu chybí ovoce, zelenina a "pořádná" / teplá večeře....

Není tady

 

#9 21. 6. 2010 20:00

moniiikaaa
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 5. 2010
Příspěvky: 101

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

pencila- no, jenže já nejím třeba ani ovoce a zeleninu-protože se bojím třeba že z okurek budu mít průjem atd.. A psycholožku nemůžu změnit, prtoože v okolí jiná není, ..

Není tady

 

#10 21. 6. 2010 20:02

moniiikaaa
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 5. 2010
Příspěvky: 101

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

sandra- no já někdy na večeři-hlavně v sobotu a v neděli mívám třeba těstoviny, nebo polévku a druhé jídlo, ale většinou v týdnu mám ten jogurt s něčím..

Není tady

 

#11 21. 6. 2010 20:04

moniiikaaa
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 5. 2010
Příspěvky: 101

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

Zatím se snažím jíst třeba tučné jogurty-pribináček, tučnější sýry, hodně sladím třeba capučíno-třeba 5 vrchovatých lžiček cukru, atd.., ale spíš hubnu než přibírámsad

Není tady

 

#12 21. 6. 2010 20:06

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

aprill- jídelníček Snídaně 6:00 - světlá houska s margarínem, taveným sýrem
Svačina 9:30 - světlá houskas margarínem, taveným sýrem
Oběd 12:15 - těstoviny s tvarohem
Svačina 14:30 - světlá houska s margarínem, eidamem,
Večeře: 17:00 - loupáček s piškotovým jogurtem
Druhá večeře: 19:00 - tmavá houska s pomazánkovým máslem
nějak takhle jím každý den,

uschuschuschuschusch

Není tady

 

#13 21. 6. 2010 20:08

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

sandra- no já někdy na večeři-hlavně v sobotu a v neděli mívám třeba těstoviny, nebo polévku a druhé jídlo, ale většinou v týdnu mám ten jogurt s něčím..

Moni, je ti teprve 14, jsi ve vývinu, takže bys měla dle mého názoru pořádně večeřet...mamka vaří nebo si "děláš" večeři sama? S tím ovocem a zeleninou, chápu, že se bojíš, že ti po tom bude zase špatně, ale zkus si třeba v pátek vždy dělat takový testovací den  a zkus kousek nějakého ovoce nebo zeleniny. Stačí jen kousek, nemusíš to sníst hned celé. Pátek je podle mě ideální i v tom, že kdyby ti náhodou nebylo dobře, mᚠcelý víkend na to, se dát zase do pořádku (myslím průjem, atd.). Řekla jsi rodičům, že ti ta psycholožka nevyhovuje a sezení s ní je pro tebe o ničem?

Není tady

 

#14 21. 6. 2010 20:09

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

Zatím se snažím jíst třeba tučné jogurty-pribináček, tučnější sýry, hodně sladím třeba capučíno-třeba 5 vrchovatých lžiček cukru, atd.., ale spíš hubnu než přibírámsad

není to třeba štítná žláza? byla jsi u doktora na vyšetření, čím je tvé hubnutí způsobeno??

Není tady

 

#15 21. 6. 2010 20:09

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

Zatím se snažím jíst třeba tučné jogurty-pribináček, tučnější sýry, hodně sladím třeba capučíno-třeba 5 vrchovatých lžiček cukru, atd.., ale spíš hubnu než přibírámsad

a to co jsi teď napsala konzumuješ kdy?

Není tady

 

#16 21. 6. 2010 20:10

majkafa
Host

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

Jdi k doktorovi, jestli trpíš průjmy. Zřejmě není něco v pořádku. Co tomu říkají tví rodiče? Vždy jsi nezletilá, snad by měla maminka chodit k lékaři i psycholožce s tebou. Nebo tatínek. Chodí?
Ta chybějící zelenina a ovoce ve stravě - to je hodně závažné. Mᚠpříliš jednostrannou stravu.
Jo, a kdy jíš vlastně maso?

Upravil(a) majkafa (21. 6. 2010 20:11)

 

#17 21. 6. 2010 20:10

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

sandra napsal(a):

moniiikaaa napsal(a):

Zatím se snažím jíst třeba tučné jogurty-pribináček, tučnější sýry, hodně sladím třeba capučíno-třeba 5 vrchovatých lžiček cukru, atd.., ale spíš hubnu než přibírámsad

není to třeba štítná žláza? byla jsi u doktora na vyšetření, čím je tvé hubnutí způsobeno??

taky mě to napadlo wink

Není tady

 

#18 21. 6. 2010 20:15

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

CO takhle znova zařadit rohlík, dortový suchý oplatek je také možno považovat za sladkost a přitom tolik nezatíží strávení. Mᚠproblém, okolí ti říká, že mᚠproblém, ale ty jej holčino zatím nevidíš.. Ty si "myslíš" že jíš zdravě. Zdravě jí ten, kdo jí všechno. Třeba i ten bůček a slehačkový dort v malém množství nic neškodí. Mᚠto v hlavě kočko...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#19 21. 6. 2010 20:18

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

Moniko, pokud nepřehodnotíš svůj postoj k jídlu, tak ti brzy vymění psychologa za psychiatra kapitulationkapitulationkapitulation .

Není tady

 

#20 21. 6. 2010 20:22

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa - jestliže mᚠpo všem průjmy,spíš by ses měla zaměřit ( nebo hlavně tvoje pediatrička jestli to vůbec ví )na to proč je máš. Mᚠnejspíš narušenou střevní mikroflóru a je třeba jí  upravit. Nevím co jsi prodělala za střevní onemocnění- jestli to byla salmonella nebo se léčíš s Crohnovou chorobou nebo nějaká jiná onemocnění,ale jsi vůbec vyléčená? Takže dej do kupy střeva,pak řeš sladkosti. Já také na sladké nejsem,ale ovoce do sebe peru a sem tam něco od koláčků či buchet si taky dám.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#21 21. 6. 2010 20:23

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

aprill napsal(a):

Moniko, pokud nepřehodnotíš svůj postoj k jídlu, tak ti brzy vymění psychologa za psychiatra kapitulationkapitulationkapitulation .

Aprill, Monče je teprve 14 let. Je jasné, že to je v její hlavě, ale přijde mi, že asi není momentálně schopná si pomoct sama. Proto by jí měli pomoct rodiče, případně psycholog.
Já ji chápu v tom, že když měla problémy, tak jedla jen ty potraviny, které jí nezpůsobovaly těžkosti...z těch ostatních má prostě pořád "strach"....a toho se musí zbavit. Je super, že si to uvědomuje a chce s tím něco dělat. godlikehjarta

Není tady

 

#22 21. 6. 2010 20:28

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

sandra napsal(a):

aprill napsal(a):

Moniko, pokud nepřehodnotíš svůj postoj k jídlu, tak ti brzy vymění psychologa za psychiatra kapitulationkapitulationkapitulation .

Aprill, Monče je teprve 14 let. Je jasné, že to je v její hlavě, ale přijde mi, že asi není momentálně schopná si pomoct sama. Proto by jí měli pomoct rodiče, případně psycholog.
Já ji chápu v tom, že když měla problémy, tak jedla jen ty potraviny, které jí nezpůsobovaly těžkosti...z těch ostatních má prostě pořád "strach"....a toho se musí zbavit. Je super, že si to uvědomuje a chce s tím něco dělat. godlikehjarta

Já vím,že Monice je jenom 14 let, ale nějak mi tam chybí účast rodičů kapitulation. Nějak si nedovedu představit, že by moje dcera jedla imrvére housku se sýrem a  přitom vypadala jako z Dachau. Určitě bych si dala tu práci a dohlídla na její stravování .

Není tady

 

#23 21. 6. 2010 20:32

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

moniiikaaa napsal(a):

mám velikou podváhu-bmi 14.

kdyby měřila 165 cm tak váží cca 40 kg vavavava

Není tady

 

#24 21. 6. 2010 20:34

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

aprill napsal(a):

sandra napsal(a):

aprill napsal(a):

Moniko, pokud nepřehodnotíš svůj postoj k jídlu, tak ti brzy vymění psychologa za psychiatra kapitulationkapitulationkapitulation .

Aprill, Monče je teprve 14 let. Je jasné, že to je v její hlavě, ale přijde mi, že asi není momentálně schopná si pomoct sama. Proto by jí měli pomoct rodiče, případně psycholog.
Já ji chápu v tom, že když měla problémy, tak jedla jen ty potraviny, které jí nezpůsobovaly těžkosti...z těch ostatních má prostě pořád "strach"....a toho se musí zbavit. Je super, že si to uvědomuje a chce s tím něco dělat. godlikehjarta

Já vím,že Monice je jenom 14 let, ale nějak mi tam chybí účast rodičů kapitulation. Nějak si nedovedu představit, že by moje dcera jedla imrvére housku se sýrem a  přitom vypadala jako z Dachau. Určitě bych si dala tu práci a dohlídla na její stravování .

To mě taky. Proto jsem se ptala, co na to její rodiče...???

Není tady

 

#25 21. 6. 2010 20:36

moniiikaaa
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 5. 2010
Příspěvky: 101

Re: Mám strach jíst sladkosti atd..

sandra napsal(a):

moniiikaaa napsal(a):

sandra- no já někdy na večeři-hlavně v sobotu a v neděli mívám třeba těstoviny, nebo polévku a druhé jídlo, ale většinou v týdnu mám ten jogurt s něčím..

Moni, je ti teprve 14, jsi ve vývinu, takže bys měla dle mého názoru pořádně večeřet...mamka vaří nebo si "děláš" večeři sama? S tím ovocem a zeleninou, chápu, že se bojíš, že ti po tom bude zase špatně, ale zkus si třeba v pátek vždy dělat takový testovací den  a zkus kousek nějakého ovoce nebo zeleniny. Stačí jen kousek, nemusíš to sníst hned celé. Pátek je podle mě ideální i v tom, že kdyby ti náhodou nebylo dobře, mᚠcelý víkend na to, se dát zase do pořádku (myslím průjem, atd.). Řekla jsi rodičům, že ti ta psycholožka nevyhovuje a sezení s ní je pro tebe o ničem?

Většinou se večeře nevaří, s tím pátkem to možná zkusímsmile. a doma ví, že je mi psycholožka nesympatická

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů