Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 6. 2010 7:40

Zuzzi
♥♥-----
Registrovaný: 5. 1. 2008
Příspěvky: 34

Písek a kameny v močových cestách

Ahoj vsem, potrebovala bych poradit. Mam doma kocourka, 2,5 let stareho a posledni rok ma problemy s piskem v mocovych cestach. Kupovala jsem na doporuceni specialni granule z veteriny Hill´s S/D i C/D peci, po te C/D peci pribral asi 1,5 kg! Dle veterinaru se mu tvori struglit.
Ten pisek mu porad zablokovava curani, takze kazdou chvilku jezdime na veterinu na cevkovani a taky ma bolesti. PH moci po Hill´s granulich by melo byt nizsi, ale neni a ma ho stale vyssi, coz mu podporuje asi tvorbu pisku. Vzhledem k tomu, ze kocour neni ve stresu, ma kazdy den k dispozici misku plne cerstve vody, tak chyba musi byt v krmeni, protoze dostava pouze jeden typ granuli.
Nemate nekdo zkusenosti s temito problemy u kocek, popr. nejake vyzkousene krmeni, ktere by pomahalo?
Zkousela jsem mu i varit, ale varene maso moc zrat nechce (nevim, co se do tech granuli pridava, aby kockam tak chutnaly, ze nechtej ani maso)
Uz jsem z toho zoufala, prosim pomozte..

Není tady

 

#2 18. 6. 2010 14:29

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Písek a kameny v močových cestách


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#3 26. 6. 2010 11:54

Zuzzi
♥♥-----
Registrovaný: 5. 1. 2008
Příspěvky: 34

Re: Písek a kameny v močových cestách

Ahoj, dekuju za link, je tam spousta informaci k tomuto tematu a pomohlo mi to.. i kdyz problem stale neni vyreseny... sad kocour ma zuzeny pruchod mocovou trubici a temer obden jsme na veterine s castecnou blokaci sad

Není tady

 

#4 26. 6. 2010 16:26

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Písek a kameny v močových cestách

Ale brouček kocourek.. to je mi líto.
Pokud do něho nemůžeš dostat vodu, mně se osvědčilo kočkám ředit kapsičky i veškeré konzervy a paštiky teplou vodou. Naučili mne to tak v útulku, se kterým spolupracuji.
Kočky tu "omáčku", která tak vznikne, milujou a tak do sebe dostanou velkou dávku tekutiny.
Nu a navíc i dobře pijou, bohužel pouze ze zahradní konvice, kde je odstátá voda na zalévání květin sad Takže jsem se s tím smířila, přestala tam dávat hnojivo, jen musím hlídat, aby hladina byla dostatečně vysoko a chlupáči na vodu dosáhli.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#5 26. 6. 2010 16:59

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Písek a kameny v močových cestách

Tyhle potíže měla naše kočina a když bylo nejhůř, vařili jsme jí rybí filé. Ona taky hrozně málo pila, a po té rybě to byl vždycky fičák. A stačila jedna, dvě kostky a zase se to na čas srovnalo.
Ale z granulí jí nejvíc vyhovují tyhle (snad mi to tu nesmažou jako nepovolenou reklamu hmm ):

http://www.veterinarniobchod.cz/2677-ro … ry-so-6kg-

Máme je už asi 3 nebo 4 roky a pohoda.
Tak držím kočičákovi palce.


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#6 7. 7. 2010 13:21

KatieD
♥♥-----
Registrovaný: 4. 2. 2008
Příspěvky: 48

Re: Písek a kameny v močových cestách

jj, ty royalky můžu taky doporučit. nᚠkočičák má taky problémy se struvity, jsme také na dietě a tyhle mu opravdu chutnali mnohem více než hillsky. krom toho od této značky jsou i kapsičky po kterých se mohl utlouct. mají skvělou omáčku kterou jsem mu ředila aby jsem do něj dostala více vody.

Co se týče těch kamínku tak jsou dost záludné protože se mohou vracet téměř pořád. ze začátku jsem jak trotl jezdila co měsíc na veterinu se vzorkem moči i pro kontrolu. Nevím tedy na jakých granulkách jste ted, ale pokud se mu to tak často vrací a v moči jsou potvrzené struvity asi bych se vrátila k těm s/d které ty kamínky rozpouští. C/d jsou už pak pouze udržovací, které udržují ph v optimální míře.
Nebo zkuste třeba ty royal canin urinary s/o ty se mohou baštit dlouhodobě a nerozlišují se. Držím palce aby se kocourek brzy uzdravil a kamínky ho netrápili, vím co to je pro něj i pro paničku zastres dumbom


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;10712;106/st/20081122/k/8e97/ttc.png

Není tady

 

#7 5. 2. 2012 22:10

lucka v.
♥♥-----
Registrovaný: 26. 1. 2012
Příspěvky: 26

Re: Písek a kameny v močových cestách

My máme Brit Care Cat Castrate, starší kočce se tak problémy s močovými cestami vyřešily a mladším dvěma dokonce nenastaly, takže můžu doporučit. Navíc je to antialergenní, takže jim konečně pořádně zhoustla srst i na místech, kde se často drbaly (na bradě a kolem očí).

Přeju a je ten vᚠlumpík brzy v pohodě hjarta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů