Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#151 18. 5. 2011 23:20

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Ota

Mám z toho radost a děkuji dceři. Já jsem měla dotazy na "Otu", ovšem neměla jsem odvahy to sem napsat, že kdo ho nahradil a abych nejitřila rány. Já chtěla odpovědi od Oty, chybí mne.

Není tady

 

#152 19. 5. 2011 6:25

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Ota

Ja Ti rozumim, Miaa... Ota je Ota...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#153 19. 5. 2011 7:48

průmyslovačka
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 11. 2007
Příspěvky: 149

Re: Ota

Rozumím, ale kdyby náhodou něco Vás zajímalo, nebo jste se chtěla zeptat, ptejte se skutečně na cokoli, jsem tu pro Vás....


Ten, kdo vymyslel práci, by ji měl taky naučit onanovat, aby se udělala sama!! wink

Není tady

 

#154 19. 5. 2011 9:16

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Ota

Ota byl jen jeden, to je fakt, který nikdo z nás nezmění. Chybí nám všem, těm co ho znali blíž, o to více hjarta Žil pro Babinet, který byl takový jeho druhý domov. Vždy poradil, našel i nemožné, pomohl, uměl i krásně zahudrovat, to byl prostě on. Byl a stále je symbol Babinetu jako takového.  Kdo ho znal, jistě ví, jak to myslím. V okamžiku, kdy se dělalo diskuzní fórum na novém Babinetu, věděla jsem hned, že tam rubrika Ota ví ... zůstane, právě jako vzpomínka na něj, i když nám Ota už nikdy nic nenapíše...

A právě proto se mi moc líbí myšlenka, že mezi nás přišla Maruška, jeho dcera. V ní Ota žije dál .... kouká se na nás z výšky a věřím tomu, že se usmívá.

Jsem moc ráda Maruško, že jsi přišla mezi nás, opravdu. Nemusíš být jako Ota, to ani nejde, buď prostě svá. Přeju Ti, a se i pro Tebe stane Babinet oázou, místem, kde Tvůj táta udělal kus práce ... a ty to po něm teď přebíráš. Byl by na Tebe pyšný, tím jsem si jistá.

A pro ostatní, cokoliv vás zajímá, potřebujete poradit, pomoci najít, ptejte se. Prostě Ota tady s námi "bude" i nadále ...

Není tady

 

#155 19. 5. 2011 9:21

průmyslovačka
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 11. 2007
Příspěvky: 149

Re: Ota

Nádherně napsáno, zase jsi mě dojala :-) napodobovat tátu nebudu, to ani nejde, ale už ted zjištuju, jak moc se mu podobám, jak uvnitř, tak i fyzicky jsem prej celej tatínek :-)


Ten, kdo vymyslel práci, by ji měl taky naučit onanovat, aby se udělala sama!! wink

Není tady

 

#156 19. 5. 2011 13:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Ota

Jo, té fyzické podoby jsem si všimla a jestli se mu podobᚠi "uvnitř", aspoň trošku, tak to je moc dobře. Jinak souhlas s tím, co napsala Andrea.

A mám první otázku. Ráda bych v létě oprášila angličtinu. Zkusím najít v místě bydliště nějaký kurs, to by bylo asi nejlepší, ale kdyby ne, neexistuje třeba něco po internetu? Dík.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#157 19. 5. 2011 13:33

průmyslovačka
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 11. 2007
Příspěvky: 149

Re: Ota

Mám tu starou fotku, nějak mi blbne nahrávání avataru....

Zkus se mrknout na tohle :

http://vyuka.lide.cz/kurz-anglictiny-zdarma.aspx


Ten, kdo vymyslel práci, by ji měl taky naučit onanovat, aby se udělala sama!! wink

Není tady

 

#158 30. 7. 2011 18:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Ota

Tak jsem si uvědomila, že jsem Ti ani nepoděkovala za odkaz na výuku angličtiny. Docela se mi líbil, tak už přes měsíc "studuju". Díky.
Prázdninový kurz v místě bydliště jsem sice našla, jenže to bylo jen jednou týdně a to je málo. Navíc já mám nepravidelnou pracovní dobu, tak žádný normální dlouhodobý kurz navštěvovat nemůžu. Takže internet je asi jediná možnost.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#159 30. 7. 2011 20:14

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Ota

Judyna napsal(a):

výuku angličtiny

Jestli hledᚠvýuku angličtiny na netu zdarma, můžu doporučit
http://www.helpforenglish.cz/
pro mně úplně nejsenzačnější stránky, vyber si podle svojí úrovně - já jedu od začátečníků mapu kurzu postupně, protože jsem s angličtinou teprve minulý školní rok začala
http://www.helpforenglish.cz/cz/anglict … Kurzu.html
vše i s poslechem, po najetí na žlutou žárovku jsou tam překlady, spousta článků, testů a reálií
gramatika je fantasticky vysvětlená a teď o prázdninách jsem už přečetla dvojjazyčnou anglicko-českou knihu pro začátečníky a skoro všemu jsem rozuměla, jen jsem se občas podívala na českou stranu na neznámé slovíčko
(P.S. v helprofenglish když klikneš na jakékoliv slovíčko, zobrazí se ti jeho překlad do češtiny)

Upravil(a) Bety (30. 7. 2011 20:18)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#160 31. 7. 2011 16:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Ota

Bety, ty stránky jsou fakt super. Je to tam všechno "po lopatě", což je perfektní. Já jsem na nich dokonce už jednou byla, ale moc jsem je nerozklikávala, to až teď, na Tvůj popud. Na zopáknutí gramatiky jsou moc dobré. Takže budu navštěvovat obě stránky a učit se z obou kurzů. A ty okamžité překlady jsou fajn, na "Lidech" si musím slovíčka sama hledat, takže je to pomalejší.
Tu knihu sis koupila taky z těch stránek?
Přeji hodně studijních úspěchů!


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#161 31. 7. 2011 18:00

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Ota

Já jsem začala s angličtinou teprve minulý školní rok a na helpforenglish jsem úplně závislá! Je to moje nejoblíbenější internetová stránka.
To není kniha! Je to slovník na PC - Word Manager  a taky si můžeš koupit testy. Koupila jsem si oboje! Bez toho slovníku nemůžu existovat! učím se jedině s ním. V kurzu jedeme podle New Headway Elementary a v tom slovníku si tvořím vlastní lekce, podle toho co bereme v kurzu, a mám pak ta slovíčka i s výslovností. Tam toho je na využití a zkoušení a tvroření vlastních lekcí hrozně moc, to slovíčko je tam napsané, obrázek a výslovnost a můžeš si vybrat z mnoha druhů zkoušení - můžeš si vybrat jak se ti bude slovíčko zobrazovat i jak budeš ty odpovídat i kolikrát se ti má slovíčko přizkoušení zobrazit. Já se bez toho vůbec neumím učit. Kromě toho si všechno pamatuje a slovíčka která si nepamatuješ ti zařadí vícekrát... vede ti statistiku... no však to prozkoumej a stáhni si tu zkušební verzi.  Koupila jsem to online, zaplatila jsem převodem a pak jsem dostala na mail link a stáhla jsem si to jen do PC, je to hrozně pohodlné.
Lekce můžeš přidávat, odebírat, editovat, importovat si do Word Manageru nové ze stránek helpforenglish podle toho jak tam přidává nové články (k těm vždy udělá i slovní zásobu) a můžeš si je pak filtrovat podle sebe. Ovládání je snadné a intuitivní.
Já si vždycky podle toho, co bereme v kurzu, přepíšu slovíčka do nové lekce ve Word Manageru - i když "přepíšu" je silné slovo, když začneš psát ono ti to samo už nabídne celé slovíčko a stačí na něj kliknout a uloží se ti samo do tebou vytvářené lekce. Takže v knize to je jen napsané, ale ve Word Manageru to mám napsané, s obrázkem, s přepisem výslovnosti a i vyslovené opravdu.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#162 31. 7. 2011 18:16

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Ota

Taky doporučuji v levém panelu "Tipy a triky" tummenupp když v nich najdeš záložky, tak jsou to takové fajn gramatické tabulky, které si můžeš vytisknout (případně i zalaminovat) a udělat si z nich záložky do knížky - třeba nepravidelná slovesa lol tady

http://www.helpforenglish.cz/tipy-a-tri … ctiny.html

stačí když na jednotlivou tu tabulku klikneš, ona se ti otevře ve formátu PDF, můžeš uložit a vytisknout, jsou fakt super, mně jako začátečníkovi to ohromně pomohlo!

abeceda - je kouzelná

http://www.helpforenglish.cz/tipy-a-tri … azek-.html

já jsem měla dokonce vyrobené i tyhle hranoly na slovosled

http://www.helpforenglish.cz/tipy-a-tri … ucka-.html


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#163 31. 7. 2011 18:26

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Ota

Dále můžu doporučit poslechy - je tam psané i čtené, např. Spotlightradio
http://spotlightradio.net/about/
vlevo Podcast http://feeds.spotlightradio.net/SpotlightPodcasts
a tam si vybereš který chceš, poslouchᚠa čteš


nebo:
Listen to English
http://www.listen-to-english.com/
vpravo si nějaký vybereš v Latest Podcasts, zase poslouchᚠa čteš

nebo si to můžeš stáhnout někam v mp3 a poslouchat třeba po cestě do práce

bezvadně předvedená výslovnost v BBC Learning English
http://www.bbc.co.uk/worldservice/learn … mmar/pron/

Upravil(a) Bety (31. 7. 2011 18:30)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#164 1. 8. 2011 13:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Ota

Ježíš, Bety, ty jsi dobrá. Je vidět, že Tě to fakt chytlo. Děkuju moc.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#165 1. 8. 2011 21:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Ota

Ještě dodatek - já u toho kurzu na Lidech používám slovník na Seznamu - je to také moc dobré, uložíš si tam svoje slovíčka a můžeš si je i procvičovat. A dokonce jsem na tento slovník našla i doporučení na těch "Tvých" stránkách, tak možná o tom už víš.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#166 2. 8. 2011 6:00

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Ota

Ano děkuji, teď nedávno je slovník na Seznamu v novějším vydání, jinak jsou tam doporučované i jiné slovníky, to člověk ale potřebuje trochu času než všechno přelouská a hodně sleduji i diskuzi, jsou tam často zajímavé tipy na cokoliv. V diskuzi můžu doporučit sekci Ostatní a v ní vlákno "Co se děje na HFE" kde Marek Vít vždycky píše co na stránkách přidal nového. Je to neuvěřitelné kolik času a energie těm stránkám věnuje.


Strach je malá smrt...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů