Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 6. 2010 16:58

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Bdělost

Ježíš vypráví tento příběh:
"Pán velkého domu odjížděl a řekl svým sluhům, aby byli neustále bdělí, protože se může kdykoliv vrátit. A tak musejí být bdělí dvacet čtyři hodin děnně. Kdykoliv se pán může vrátit, kdykoliv! Neexistuje žádný pevně stanovený okamžik, den, žádné pevně určené datum. Je-li stanoveno datum, můžete spát. Můžete dělat cokoliv se vám zlíbí, a být bdělí pouze v danou dobu, protože tehdy se pán vrací. Pán však řekl: "Vrátím se kdykoliv. Ve dne v noci musíte bdít a být vzhůru, abyste mě přivítali."

To je bdělost. Neodkládat nic na potom, být nepřetřžitě bdělý, nebo nevíte kdy k té události dojde. Aby ji člověk nepropásl lze udělat pouze jediné: být bdělý a čekat.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#2 12. 6. 2010 22:55

Anineta
♥------
Místo: Most
Registrovaný: 1. 5. 2010
Příspěvky: 14

Re: Bdělost

mariposa napsal(a):

Ježíš vypráví tento příběh:
"Pán velkého domu odjížděl a řekl svým sluhům, aby byli neustále bdělí, protože se může kdykoliv vrátit. A tak musejí být bdělí dvacet čtyři hodin děnně. Kdykoliv se pán může vrátit, kdykoliv! Neexistuje žádný pevně stanovený okamžik, den, žádné pevně určené datum. Je-li stanoveno datum, můžete spát. Můžete dělat cokoliv se vám zlíbí, a být bdělí pouze v danou dobu, protože tehdy se pán vrací. Pán však řekl: "Vrátím se kdykoliv. Ve dne v noci musíte bdít a být vzhůru, abyste mě přivítali."

To je bdělost. Neodkládat nic na potom, být nepřetřžitě bdělý, nebo nevíte kdy k té události dojde. Aby ji člověk nepropásl lze udělat pouze jediné: být bdělý a čekat.

Být bdělý je mít vždy čisto, uklizeno, mít vyrovnané vztahy, vyřízené účty, nepromarněné šance, být vždy připraven, když Tě Pán zavolá.smile, abys mohl i v klidu odejít....lol, jsme však jen lidé a nejsme dost bdělí, nemáme v hlavě vždy jasno, nemáme vždy vyřízené naše spory s každým, nejsme smíření vždy se vším...kapitulation..chce to hodně lásky v .hjarta

Není tady

 

#3 15. 7. 2010 17:29

giorgino
♥♥♥♥♥--
Místo: Liberec/Jablonec
Registrovaný: 15. 7. 2010
Příspěvky: 514

Re: Bdělost

Zajímavý příběh, který vyprávěl Ježíš.

Říkám si, jestli tím pánem - zvl᚝ když je psáno velkého domu - není myšleno království nebeské. Být neustálé bdělí, protože pán se může vrátit kdykoliv. To potom neexistuje žádný pevně stanovený okamžik a pán je myšlen obrazně. A ten spánek by mohlo být prapůvodní bytí, takové to štěstí, po kterém všichni toužíme. Jenže než opět ulehneš do odpočinku, živočichu, budeš pracovat, protože bez práce nejsou koláče. Tak šup šup...

Upravil(a) giorgino (15. 7. 2010 17:39)

Není tady

 

#4 15. 7. 2010 20:55

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Bdělost

Tím pánem může být třeba smrt. Nikdy nebude nikdo vědět kdy příjde ten moment. A být bdělý znamená být si toho vědom a žít každým okamžikem, protože jen ten tady (na Zemi) máme k dispozici. Být bdělý = žít naplno a žít teď a tady smile


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#5 15. 7. 2010 23:04

giorgino
♥♥♥♥♥--
Místo: Liberec/Jablonec
Registrovaný: 15. 7. 2010
Příspěvky: 514

Re: Bdělost

ok smile no já jsem v tom asi hledal nějakou hlubší podstatu nebo co. a trochu se zamotal. smile

Upravil(a) giorgino (15. 7. 2010 23:07)

Není tady

 

#6 16. 7. 2010 9:54

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Bdělost

Giorgino, napsala jsem jak to vidím já ze svého úhlu pohledu - můj osobní výklad pro mě samotnou, nic univerzálního wink. Líbí se mi i Tvůj úhel pohledu smile


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#7 16. 7. 2010 20:53

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Bdělost

giorgino napsal(a):

Zajímavý příběh, který vyprávěl Ježíš.

Říkám si, jestli tím pánem - zvl᚝ když je psáno velkého domu - není myšleno království nebeské. Být neustálé bdělí, protože pán se může vrátit kdykoliv. To potom neexistuje žádný pevně stanovený okamžik a pán je myšlen obrazně. A ten spánek by mohlo být prapůvodní bytí, takové to štěstí, po kterém všichni toužíme. Jenže než opět ulehneš do odpočinku, živočichu, budeš pracovat, protože bez práce nejsou koláče. Tak šup šup...

Byt pritomen kdyz prichazi Pan (Buh),Tva nejvnitrnejis podstata byti. Kdyz nejsi bdely-pritomny v tom okamziku kdy prichazi Pan (Tva podstata a Tve nejvnitrjsi byti ci kontakt se sebou sama) tak ani nevis ze prichazi, ze Te uz obklopuje a ze tu opravdu je. 
Vedet ,byt si plne vedom pritomneho okamziku a tedy toho co se deje ,kdyz se to prave deje -je bdelost.

Tohle je dalsi s pohledu (moznost ) na Jezisova slova (muj pohled smile  )

Kolik lidi existuje ,tolik existuje i moznych interpretaci. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#8 17. 7. 2010 10:03

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Bdělost

hirondel napsal(a):

giorgino napsal(a):

Zajímavý příběh, který vyprávěl Ježíš.

Říkám si, jestli tím pánem - zvl᚝ když je psáno velkého domu - není myšleno království nebeské. Být neustálé bdělí, protože pán se může vrátit kdykoliv. To potom neexistuje žádný pevně stanovený okamžik a pán je myšlen obrazně. A ten spánek by mohlo být prapůvodní bytí, takové to štěstí, po kterém všichni toužíme. Jenže než opět ulehneš do odpočinku, živočichu, budeš pracovat, protože bez práce nejsou koláče. Tak šup šup...

Byt pritomen kdyz prichazi Pan (Buh),Tva nejvnitrnejis podstata byti. Kdyz nejsi bdely-pritomny v tom okamziku kdy prichazi Pan (Tva podstata a Tve nejvnitrjsi byti ci kontakt se sebou sama) tak ani nevis ze prichazi, ze Te uz obklopuje a ze tu opravdu je.  Vedet ,byt si plne vedom pritomneho okamziku a tedy toho co se deje ,kdyz se to prave deje -je bdelost.

Tohle je dalsi s pohledu (moznost ) na Jezisova slova (muj pohled smile  )

Kolik lidi existuje ,tolik existuje i moznych interpretaci. smile

jenže já si myslím, že on nemůže přijít, je v nás pořád, to jen my ho neslyšíme nebo ignorujeme.

Není tady

 

#9 17. 7. 2010 13:27

giorgino
♥♥♥♥♥--
Místo: Liberec/Jablonec
Registrovaný: 15. 7. 2010
Příspěvky: 514

Re: Bdělost

jenže já si myslím, že on nemůže přijít, je v nás pořád, to jen my ho neslyšíme nebo ignorujeme.

Také dobrý názor. smile Možná jsme všichni schizofrenici a tou jakousi léčbou je neustálá bdělost. A na konci té procedury se objeví pán... Pomeranč se taky musí nejprve oloupat.

Není tady

 

#10 17. 7. 2010 13:41

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Bdělost

agewa napsal(a):

hirondel napsal(a):

giorgino napsal(a):

Zajímavý příběh, který vyprávěl Ježíš.

Říkám si, jestli tím pánem - zvl᚝ když je psáno velkého domu - není myšleno království nebeské. Být neustálé bdělí, protože pán se může vrátit kdykoliv. To potom neexistuje žádný pevně stanovený okamžik a pán je myšlen obrazně. A ten spánek by mohlo být prapůvodní bytí, takové to štěstí, po kterém všichni toužíme. Jenže než opět ulehneš do odpočinku, živočichu, budeš pracovat, protože bez práce nejsou koláče. Tak šup šup...

Byt pritomen kdyz prichazi Pan (Buh),Tva nejvnitrnejis podstata byti. Kdyz nejsi bdely-pritomny v tom okamziku kdy prichazi Pan (Tva podstata a Tve nejvnitrjsi byti ci kontakt se sebou sama) tak ani nevis ze prichazi, ze Te uz obklopuje a ze tu opravdu je.  Vedet ,byt si plne vedom pritomneho okamziku a tedy toho co se deje ,kdyz se to prave deje -je bdelost.

Tohle je dalsi s pohledu (moznost ) na Jezisova slova (muj pohled smile  )

Kolik lidi existuje ,tolik existuje i moznych interpretaci. smile

jenže já si myslím, že on nemůže přijít, je v nás pořád, to jen my ho neslyšíme nebo ignorujeme.

Neboli nejsme bdělí, a proto ho neslyšíme, protože spíme big_smile reta


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#11 17. 7. 2010 13:42

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Bdělost

giorgino napsal(a):

jenže já si myslím, že on nemůže přijít, je v nás pořád, to jen my ho neslyšíme nebo ignorujeme.

Také dobrý názor. smile Možná jsme všichni schizofrenici a tou jakousi léčbou je neustálá bdělost. A na konci té procedury se objeví pán... Pomeranč se taky musí nejprve oloupat.

Dobrýýýýýýýý, to se mi líbí smile


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#12 17. 7. 2010 22:28

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Bdělost

agewa napsal(a):

hirondel napsal(a):

Byt pritomen kdyz prichazi Pan (Buh),Tva nejvnitrnejis podstata byti. Kdyz nejsi bdely-pritomny v tom okamziku kdy prichazi Pan (Tva podstata a Tve nejvnitrjsi byti ci kontakt se sebou sama) tak ani nevis ze prichazi, ze Te uz obklopuje a ze tu opravdu je.  Vedet ,byt si plne vedom pritomneho okamziku a tedy toho co se deje ,kdyz se to prave deje -je bdelost.

Tohle je dalsi s pohledu (moznost ) na Jezisova slova (muj pohled smile  )

Kolik lidi existuje ,tolik existuje i moznych interpretaci. smile

jenže já si myslím, že on nemůže přijít, je v nás pořád, to jen my ho neslyšíme nebo ignorujeme.

"To je bdělost. Neodkládat nic na potom, být nepřetřžitě bdělý, nebo nevíte kdy k té události dojde.Aby ji člověk nepropásl lze udělat pouze jediné: být bdělý a čekat."

Precti si agewo znovu tuhle vetu. wink  V tehle vete muzes zachytit smysl toho slova-prichazi Pan =kdy dochazi k te udalosti. Abys to byla schopna zachytit musis bdit ve dne v noci.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#13 19. 7. 2010 14:23

Mareon
♥------
Registrovaný: 28. 5. 2010
Příspěvky: 24

Re: Bdělost

agewa napsala-

jenže já si myslím, že on nemůže přijít, je v nás pořád, to jen my ho neslyšíme nebo ignorujeme.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vždy nám to Ježíš přímo zaslíbil,že přijde,tím neříkám,že všichni v to musí věřit,ale Bůh sliby plní.
-Nebo jako blesk ozáří oblohu od východu až na západ, takový bude příchod Syna člověka.
-a nic nepoznali, až přišla potopa a zachvátila všecky – takový bude i příchod Syna člověka.
-a očekávali blažené splnění naděje a příchod  slávy velikého Boha a našeho Spasitele Ježíše Krista.
-Blaze těm služebníkům, které pán, až přijde, zastihne bdící. Amen, pravím vám, že se opáše, posadí je ke stolu a sám je bude obsluhovat.
-Matouš 24,42   Bděte tedy, protože nevíte, v který den vᚠPán přijde.
-Matouš 25,13  Bděte tedy, protože neznáte den ani hodinu.
-Marek 13,35  Bděte tedy, nebo nevíte, kdy pán domu přijde, zda večer, či o půlnoci, nebo za kuropění, nebo ráno;

Ježíš je v nás tehdy,pokud ho přijmeme do svého srdce a života,vírou v jeho obě na kříži(za naše hříchy).
Učiní,že nám vloží svého Ducha do našeho nitra a bude v nás působit.A určitě o tom budeme velmi dobře vědět a radovat se z toho,píši to ze své zkušenosti.smile a smile
Stejně to potvrzuje i Nový Zákon...stolt


Slova jsou k tomu, aby vysvětlovala naše myšlenky.
Moliére

Není tady

 

#14 18. 8. 2010 14:55

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: Bdělost

Mareon napsal(a):

agewa napsala-

jenže já si myslím, že on nemůže přijít, je v nás pořád, to jen my ho neslyšíme nebo ignorujeme.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vždy nám to Ježíš přímo zaslíbil,že přijde,tím neříkám,že všichni v to musí věřit,ale Bůh sliby plní.
-Nebo jako blesk ozáří oblohu od východu až na západ, takový bude příchod Syna člověka.
-a nic nepoznali, až přišla potopa a zachvátila všecky – takový bude i příchod Syna člověka.
-a očekávali blažené splnění naděje a příchod  slávy velikého Boha a našeho Spasitele Ježíše Krista.
-Blaze těm služebníkům, které pán, až přijde, zastihne bdící. Amen, pravím vám, že se opáše, posadí je ke stolu a sám je bude obsluhovat.
-Matouš 24,42   Bděte tedy, protože nevíte, v který den vᚠPán přijde.
-Matouš 25,13  Bděte tedy, protože neznáte den ani hodinu.
-Marek 13,35  Bděte tedy, nebo nevíte, kdy pán domu přijde, zda večer, či o půlnoci, nebo za kuropění, nebo ráno;

Ježíš je v nás tehdy,pokud ho přijmeme do svého srdce a života,vírou v jeho obě na kříži(za naše hříchy).
Učiní,že nám vloží svého Ducha do našeho nitra a bude v nás působit.A určitě o tom budeme velmi dobře vědět a radovat se z toho,píši to ze své zkušenosti.smile a smile
Stejně to potvrzuje i Nový Zákon...stolt

nemáte tak docela pravdu. ježíš přišel pro ty , kteří jeho milosrdenství nejvíce potřebujeí a smrtí na kříži si tuto slávu u boha vydobyl. to on ovšem ještě nevěděl v dobách , kdy kázal. to přišlo až po jeho smrti na kříži. ježíš je tady pro všechny a nejvíce pro ty, kteří nic o duchovnu neví , protože jejich duše by v okamžiku smrti nebyla schona najít cestu k bohu. ti "spravedliví" , kteří se celý život připravují, ti si najdou cestu sami, protože ji znají.
ostatně přijdou doby, kdy první budou poslední a poslední budou první ..... smile

Upravil(a) luděk (18. 8. 2010 14:56)


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#15 18. 8. 2010 14:59

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: Bdělost

hirondel napsal(a):

agewa napsal(a):

hirondel napsal(a):

Byt pritomen kdyz prichazi Pan (Buh),Tva nejvnitrnejis podstata byti. Kdyz nejsi bdely-pritomny v tom okamziku kdy prichazi Pan (Tva podstata a Tve nejvnitrjsi byti ci kontakt se sebou sama) tak ani nevis ze prichazi, ze Te uz obklopuje a ze tu opravdu je.  Vedet ,byt si plne vedom pritomneho okamziku a tedy toho co se deje ,kdyz se to prave deje -je bdelost.

Tohle je dalsi s pohledu (moznost ) na Jezisova slova (muj pohled smile  )

Kolik lidi existuje ,tolik existuje i moznych interpretaci. smile

jenže já si myslím, že on nemůže přijít, je v nás pořád, to jen my ho neslyšíme nebo ignorujeme.

"To je bdělost. Neodkládat nic na potom, být nepřetřžitě bdělý, nebo nevíte kdy k té události dojde.Aby ji člověk nepropásl lze udělat pouze jediné: být bdělý a čekat."

Precti si agewo znovu tuhle vetu. wink  V tehle vete muzes zachytit smysl toho slova-prichazi Pan =kdy dochazi k te udalosti. Abys to byla schopna zachytit musis bdit ve dne v noci.  smile

bdělost v tomto znamená, že o těch věcech něco vím. to že to vím, stačí.  neplatí to pro slovo " věřit" lidé kteří věří, se ve víře neustále opakují  a stále nad tím meditují. tenm který "ví" již nic dalšího nepotřebuje.


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#16 18. 8. 2010 15:20

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Bdělost

Mně spíš osloví ta bdělost (pro mě jakási soustředěnost na život, uvědomování si naplno sebe), ale jen tak, kvůli sobě, a přichází či odchází cokoliv...

Já si nemyslím, že bdělost znamená vědět. Já to mám jako uvědomování. Alespoň mě nikdy nenapadlo to spojit s "vím"...no dobře popřemýšlím... smile

Není tady

 

#17 18. 8. 2010 16:04

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Bdělost

Wiki napsal(a):

Mně spíš osloví ta bdělost (pro mě jakási soustředěnost na život, uvědomování si naplno sebe), ale jen tak, kvůli sobě, a přichází či odchází cokoliv...

Já si nemyslím, že bdělost znamená vědět. Já to mám jako uvědomování. Alespoň mě nikdy nenapadlo to spojit s "vím"...no dobře popřemýšlím... smile

Jo Wiki, jako být si vědom sám sebe, v každém okamžiku. Prožívat, vnímat, nasávat, oslavovat to co právě je ...


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#18 18. 8. 2010 16:52

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Bdělost

Vlastně můžu si uvědomovat (tedy být bdělý)cokoliv a kdykoliv. Např. chůzi. Jdu a soustředím se na svůj pohyb. Je to vlastně meditace. Tak jsem vlastně na to přišla. To byl můj první pokus... Jen ty myšlenky mršky jedny udržet.. Ale to už je jiná kapitola..

Tedy řekla bych, že pokud je nám to příjemné. žeano..

Není tady

 

#19 19. 8. 2010 13:04

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: Bdělost

Wiki napsal(a):

Mně spíš osloví ta bdělost (pro mě jakási soustředěnost na život, uvědomování si naplno sebe), ale jen tak, kvůli sobě, a přichází či odchází cokoliv...

Já si nemyslím, že bdělost znamená vědět. Já to mám jako uvědomování. Alespoň mě nikdy nenapadlo to spojit s "vím"...no dobře popřemýšlím... smile

jojo , taky se to dá říct uvědomování.
ale z vlastní zkušenosti je to tak, že např, někdo se zeptá, jak bude zítra a já mu řeknu, že ve 4 odpoledne bude pršet. no a ono ve 4 skutečně zaprší. a takhle se to dá aproximovat do všech oblastí života, protože v duchu ty informace jsou.


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů