Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 24. 5. 2010 21:10

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jak jste se naučili řídit?

Tiina: Jo jinak Tercilo sorry, ale tohle vyblikávání je na pár facek, navíc o co ti šlo ? Kdyby uhnul, jela bys rychleji ???

Tinuško, vyblikávání vůbec není na pár facek, to jen někteří zakomplexovaní jedinci to takhle berou. Jako urážku nebo co - nevím.
Tobě musí být úplně jedno, "o co mi šlo", stejně jako mně je jedno, o co jde tomu, kdo na mě zezadu blikne. Řeknu si, že má svůj důvod jet rychle, a uhnu mu, někdy se i dlaní ruky do okýnka omluvím za to, že jsem "zdržovala". 
Já bliknutí beru jako pouhou PROSBU o to, abych z jakéhokoliv mého důvodu mohla jet rychleji než ten, co si přede mnou buď ladí rádio nebo živě povídá se spolujezdcem, víš....
Beru to jen jako způsob domluvy, nic víc. Stejně tak to vnímám u někoho za mnou, kdo prostě potřebuje jet rychleji než já. Žádné emoce, jen domluva.
Protože každý jsme na té silnici z jiného důvodu a já nemám právo někoho zdržovat. Tak nás to učili v autoškole před 26 lety - jezdím denně, jezdím svižně a za 26 let bez škrábance.
A Ty? wink

Mmch., je to úplně stejné, jako když Ti někdo, třeba kamion, uhne, abys ho mohla předjet, a Ty mu pak poděkuješ varovnými. On obvykle ještě blikne světly a třeba mávne. To fakt neznáš? va wink

Na Tvoji otázku: kdyby Ti uhnul, jela bys rychleji? se nabízí jedině mírně sarkastická odpověď: No to je snad samozřejmé, že ano, nebo myslíš, že bych měla jet soudružsky vedle něj? big_smile big_smile big_smile

Upravil(a) Tercila (24. 5. 2010 21:26)

Není tady

 

#52 24. 5. 2010 23:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak jste se naučili řídit?

Cintoríny sú plné tých, ktorí sa strašne ponáhžali... a nemocnice dtto. stolt Už sa doponáhžali... zrazu je toho času tóóóžko - celá večnos. tummenupp A ak mali šastie, zabili len seba a nevzali so sebou nikoho nevinného.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#53 25. 5. 2010 10:24

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Jak jste se naučili řídit?

Terci, zlato, když před tebou jede kolona aut, tak tím, že uhne jedno před tebou se toho moc nezmění, protože ten zdržující tam jaksi stále ještě bude, že.  Čili pojedeš plus mínus pořád stejně.

A vyblikávání je  na pár facek, to se prostě nedělá.

Není tady

 

#54 7. 6. 2010 12:29

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Jak jste se naučili řídit?

Ja teda s rizenim problemy nemam. Ani se zaparkovanim. Cvicila jsem  v autoskole. 

Problemy nemam a vite  proc, reknu to na rovinu: chodila jsem do autoskoly a  tu jsem zaplatila.  A na konec udelala , ovsem napodruhe, zkousku. Nedala jsem prednost jednomu chodci, tak me doporucili jeste jizdy a dalsi zkousku.


Mam problem jen s tim, ze nekdo po absolutoriu a  zkouskach pise, ze neumi zaparkovat nebo se boji provozu. Jak to? Co delal instruktor ,ktery si nechal zaplatit? Me stve to, ze cerstva absoloventka neumi ridit. Znam i jine holky, ktere maji ridicak, ale neumi zaparkovat nebo se rozjet do kopce. Ja nekritizuji je, ale autoskoly!sad

To mi proste pripomina cerstvy clanek z novin, ze deti po trech letech vyuky anglictiny neumeji zareagovat na vetu. do you speak english?  nebo What's your name? PTAM SE: co je to za skoly a za ucitele.

A jeste k tomu rizeni : ja jsem se rozjela sama par dni po zkousce za mesto po silnici , kterou znam leta. A pak uz jsem jezdila sama.

Moje sestrenice a jine zname holky  neumeji, ale ridicak dostaly hned po 12 jizdach. Ja az za dalekov vic. Pokud jsem nezaparkvala podelne bez problemu, nemela jsem narok !!!!
Zrovna jsem ujela 700 km v aute sama a bez problemu.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#55 7. 6. 2010 12:33

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Jak jste se naučili řídit?

venuše napsal(a):

Zakladni veci se musi naucit v autoskole!!!
Ani se nedivim, ze je v Cesku na silnicich tolik mrtvych, kdyz daji ridicak kazdemu.
U nas se nepodivas pri zkousce jednou do zrcatka a letis....

MOJ SLOVA a muj pripad.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#56 7. 6. 2010 16:09

Maryt
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 1314

Re: Jak jste se naučili řídit?

Tercila napsal(a):

[i]Dnes někdo na dálnici v levém pruhu dost zdržoval, dalo se za ním jet max. 110 km/h., byla jsem asi pátá v řadě, takže jsem začala prosit řidiče přede mnou blikáním a blinkrem, aby to vzdal, že se chci posunout, on ovšem měl asi stejný úmysl s autem před sebou, čemuž se nedivím...

Taky jsem dost bojovala s řízením, a i když trénuju, co to jde, občas se nervozity nezbavím. Nicméně k postřehu výše, když chci předjet kolonu kamionů, občas se v levém pruhu dostanu s naší starou felicií i na 120 km/h. Takže podobné prosby ignoruju, protože mi to prostě rychleji nejede a na pokusy řítit se stopadesátkou s naší skořápkou, která řve už kolem stovky, nemám a nechci mít.

Takže nic osobního, snažím se předjet co nejrychleji, ale světelné a zvukové efekty mi k tomu moc nepomáhají.


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/UVbiIdT.jpghttp://lb4f.lilypie.com/UVbip2.png

http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/me94swj.jpghttp://lb2f.lilypie.com/me94p2.png

Není tady

 

#57 8. 6. 2010 12:06

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Jak jste se naučili řídit?

Jízdy v autoškole nemohou stačit k naučení se řídit. Myslím, že se jedná o léta ježdění, než se člověk jezdit doopravdy naučí. A je asi jasné, že nemluvím o tom, že "umět řídit" neznamená auto rozjet, odbočit, couvnout a zastavit čo projet známou trasu jako MHD. Myslím tím také techniku jízdy,  naučit se odhadnout vzdálenost,naučit se předjíždět bezpečně, zorientovat se na neznámých křižovatkách, aniž by byla zastavena doprava, i třeba předpokládat to, že protijedoucí auto, které má "překážku" ji nebude respektovat.

Pokud je někdo takový fenomém, že po kurzu autoškoly, nějakých 20ti hodinách (bo kolik tam je),skutečně  umí řídit, nebo se domnívá že "umí" řídit, měl by si uvědomit, že také mohl mít jenom štěstí.

Souhlasím s tím, že základní věci se musí naučit v autoškole.

Není tady

 

#58 8. 6. 2010 12:12

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Jak jste se naučili řídit?

Maryt napsal(a):

Tercila napsal(a):

[i]Dnes někdo na dálnici v levém pruhu dost zdržoval, dalo se za ním jet max. 110 km/h., byla jsem asi pátá v řadě, takže jsem začala prosit řidiče přede mnou blikáním a blinkrem, aby to vzdal, že se chci posunout, on ovšem měl asi stejný úmysl s autem před sebou, čemuž se nedivím...

Taky jsem dost bojovala s řízením, a i když trénuju, co to jde, občas se nervozity nezbavím. Nicméně k postřehu výše, když chci předjet kolonu kamionů, občas se v levém pruhu dostanu s naší starou felicií i na 120 km/h. Takže podobné prosby ignoruju, protože mi to prostě rychleji nejede a na pokusy řítit se stopadesátkou s naší skořápkou, která řve už kolem stovky, nemám a nechci mít.

Takže nic osobního, snažím se předjet co nejrychleji, ale světelné a zvukové efekty mi k tomu moc nepomáhají.

No..k tomu by bylo možno dodat, že nastane-li tato situace, pak šlo o špatný odhad momentu předjíždění. smile
Ale souhlasím s tím, že to blikání nic moc nevyřeší ve chvíli, kdy tato situace už nastane. Blikání je pro mě přínosem, když auto v levém pruhu jede rychleji, než by se dalo očekávat a je povoleno, a tak tím to auto, které mu "vjede" do L pruhu upozorní...Pokud je srozumitelné jak jsem to myslela.. big_smile

Není tady

 

#59 8. 6. 2010 15:54

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Jak jste se naučili řídit?

Wiki napsal(a):

Jízdy v autoškole nemohou stačit k naučení se řídit. Myslím, že se jedná o léta ježdění, než se člověk jezdit doopravdy naučí. A je asi jasné, že nemluvím o tom, že "umět řídit" neznamená auto rozjet, odbočit, couvnout a zastavit čo projet známou trasu jako MHD. Myslím tím také techniku jízdy,  naučit se odhadnout vzdálenost,naučit se předjíždět bezpečně, zorientovat se na neznámých křižovatkách, aniž by byla zastavena doprava, i třeba předpokládat to, že protijedoucí auto, které má "překážku" ji nebude respektovat.

Pokud je někdo takový fenomém, že po kurzu autoškoly, nějakých 20ti hodinách (bo kolik tam je),skutečně  umí řídit, nebo se domnívá že "umí" řídit, měl by si uvědomit, že také mohl mít jenom štěstí.

Souhlasím s tím, že základní věci se musí naučit v autoškole.

godlike Konečně WIKI někdo, kdo trošku přemýšlí. Ano, v autoškole vás naučí základy, teorii a opravdu řídit se naučíte až praxí...a to kolikrát letitou. Nemůžete přeci chtít, aby vás to někdo stihl naučit za 32 hodin (ty jsou povinné).

Já dodělala autoškolu před měsícem a půl. Po tomhle kurzu už jsem byla za volantem "jistější" a některé věci jsem dělala automaticky. Za tu dobu co mám řidičák jsem ale za volant sedla jen jednou. nervozita šílená. Najednou tam nebyl ten spolujezdec co má pedály, kdyby něco (taková ta moje pojistka).  A protože jsem věděla že to tak dopadne, byla to taková moje kondiční jízda.
Co teda můžu říct, je třeba jezdit, jezdit a jezdit. Ze začátku třeba v mírném provozu nebo na odlehlých cestách a pak ve městě. Časem to bude lepší a i ten odhad bude wink

Není tady

 

#60 8. 6. 2010 21:32

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Jak jste se naučili řídit?

Wiki napsal(a):

Souhlasím s tím, že základní věci se musí naučit v autoškole.

Mě osobně v autoškole nenaučili nic..Vlastně jo . zařadit .1,2, :lol:to vše!


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#61 1. 7. 2017 17:13

IMraz
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2017
Příspěvky: 47

Re: Jak jste se naučili řídit?

Zdravím, jak už tu zaznělo, mně nejvíc pomohlo se uvolnit a zbavit se strachu, čehož jsem dosáhla hlavně tím, že jsem se nepřestávala snažit. Je dobré mít s sebou ze začátku někoho po ruce, kdo vám případně pomůže nebo poradí. Taky jsem měla problémy s parkování, a to hlavně proto, že jsem měla moc velké vozidlo, a tak jsem si nikdy nedovedla udělat přehled o jeho velikosti. Nakonec jsem si z http://www.rpz.cz/renault/ koupila Clio, které je na mě tak akorát velké, takže mi už nedělá problém s ním zaparkovat, a to i podélně! smile

Není tady

 

#62 2. 7. 2017 17:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak jste se naučili řídit?

omyl...

Upravil(a) Selima (2. 7. 2017 17:02)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#63 27. 11. 2017 13:07

Alzbeta
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 11. 2013
Příspěvky: 168

Re: Jak jste se naučili řídit?

tak nic lepšího než  "řídit, řídit a řídit" vám nepomůže smile Taky je praxe nutností smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů