Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 4. 2010 20:35

Bejbush
♥------
Registrovaný: 7. 10. 2009
Příspěvky: 18

Šílenost?

Znám tyhle poruchy, ale něco mi není jasné.. Když je někomu zle z toho aby to jídlo vyzvracel, tak co pak dělá? Jinak to přece nejde, nebo snad používají i vatu kterou sní a nějaké černé uhlí nebo co já vím? Nedokážu pochopit jak to můžou dělat, ale tak mají vzor v modelkách a jak vidím i já, kluci si spíš vyberou holku kost a koža než nějakou, kterou je za co chytit .kapitulationkapitulationkapitulation Jen mě to zajímá smile

Není tady

 

#2 15. 4. 2010 16:26

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Šílenost?

Bejbush napsal(a):

Když je někomu zle z toho aby to jídlo vyzvracel, tak co pak dělá? Jinak to přece nejde, nebo snad používají i vatu kterou sní a nějaké černé uhlí nebo co já vím?

To je těžký.. to je takový dotaz-nedotaz...    (Ale spíš nedotaz ! ) cool

Není tady

 

#3 15. 4. 2010 17:23

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Šílenost?

to není šílenost, to je nemoc. ten člověk se nacpe neuvěřitelným množstvím jídla a pak ho vyzvrací.od zdorje co sme slyšelá já ten člověk pak ležel,protože zvracení vyčerpává a prožíval psychický muka.
to nen o modelkách.
zkusím to ve zkratce(v nejbližším okolí mám člověka,který měl anorexii a znal hodně lidí s anorexií,tak se budu snažit tlumočit.)
to není touha být štíhlý,protože modelky jsou vychrtlý(to je jen blbost,kterou každý říká). jde o dokonalost.dítě,mladistvý se snaží být dokonalé(rodiče to po něm třeba chcou), nebo někteří jedinci jsou takoví, že už od mala touží dělat rodičům radost,víc než jiný děti.nechtějí dělat starosti. takže s nima nejsou problémy, nosí samý jedničky, to,čemu se věnují dělají na sto procent a to jídlo..je to výsledek týhle doby, ale není to kopírování modelek, je to snaha dostát jedné věci,kterou většina vidí jako dokonalou.kdyby společnost uznávala obezitu,budou se snažit být obézní.
čili takový člověk je neustále svojí hlavou honěn k tomu, aby měl dobré známky, aby byl ve všem nejlepší a aby byl hubenější a hubenější...protože jídlo je radost..a to oni si nemohou dovolit, vždyt jsou ještě tak nedokonalí. není to jen trápení hladem, ale třeba záměrně zimou. neshcopnost myslet na něco jiného, pořád ta hlava šrotuje kolem tohodle.
ačkoli je z anorexie kámoška venku, pořád má problém y s jídlem, už ho prostě nebude nikdy brát normálně.ráda se nají,ráda si pochutná, ale má pak výčitky. a nedávno navštívila nějakou hubnoucí poradnu,kde podle rozboru krve udělají dietu na míru(nešlo jí zhubnout,rozhašený metabolismus a hrozivě se zvyšující viscerální tuk) a potkala tam nějakou anorektičku. k mojí kámošce se prý ty ženské chovaly mile a na člověka s anorexií, na ten uzlíček nervů,co nemůže dojít klidu prý štěkaly, že jí málo, at kouká zhubnout...kámoška to taky zažívala, na takový lidi se každý utrhne...protože lidi si myslí, že takový člověk si za to může sám

Není tady

 

#4 15. 4. 2010 17:25

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Šílenost?

vzhledem k tomu, že anorexií může trpět i tříleté dítě!!!! , které tvrdí,že má v hlavě pána, který mu nadává a řiká mu, co nesmí a že ví, že nevyroste,protože musí umřít to asi nebude tak, jak si společnost a hodně doktorů myslí.

Není tady

 

#5 17. 4. 2010 15:11

marg
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2009
Příspěvky: 158

Re: Šílenost?

Zvrací se i v okamžiku, kdy se několik dní nenajíte a stačí se nalačno napít vody. Rozvrat metabolismu je stav naprostého vyčerpání, který může skončit zástavou dýchání a tím i činnosti srdce. Nejíst a zvracet nebo nějakou dobu normálně jíst a potom najednou zvracet je, dle mé osobní zkušenosti, důsledek nějaké nepříznivé situace. Ta jen navazuje na "něco" v minulosti.
Co se týká některých lékařů a sester: v mém nejhorším stavu 42 kilo, kdy mne na interně 120 kilová "ségra" šoupla na váhu a položila mi otázku: "Proč nejíte?", tak jsem se zmohla mezi ztěžklým dýcháním /nedostatek draslíku a choridů.... atp./ na odpověď: "Z mladické nerozvážnosti". Stalo se to před 2 roky, jsem ročník 1974, 2 děti, z toho jedno na prahu dospělosti. "Nejezení", zvracení, přejídání a zvracení není jen nemocí mladých děvčat, ale i žen ve středním a vyšším věku. Měla jsem možnost to poznat.
Řeším to, jím teď kuřecí polívku....


Nuzota z lidí vlky činí a vlky z lesů žene hlad.
F. Villon

Není tady

 

#6 19. 4. 2010 18:01

Bejbush
♥------
Registrovaný: 7. 10. 2009
Příspěvky: 18

Re: Šílenost?

A jak to je s tou vatou? Nenadělá to v žaludku neplechu ?

Není tady

 

#7 19. 4. 2010 19:31

majkafa
Host

Re: Šílenost?

Znám mladou paní, je současně anorektička i bulimička. Říká, že zvrací proto, že jí zvracení dělá dobře. Zvrací třeba 30x za den.
To je podobné, jako na psychologické někdo píše o sebepoškozování. Pohled na tekoucí krev mu dělá dobře.
Ale takhle jednoduché to není. To je všechno v hlavě.

 

#8 19. 4. 2010 20:41

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šílenost?

Bejbush napsal(a):

A jak to je s tou vatou? Nenadělá to v žaludku neplechu ?

Ty mᚠopravdu zvláštní dotazy, jak ten první (zcela chaotický), tak tento. Proč mám pocit, že je za tím "něco víc"?
Jinak, taky jsem znala jednu bulimičku, ano je to správný čas, znala, loni zemřela, bylo jí 30 a zůstala po ní osmiletá holčička kapitulation Příčina úmrtí byla bulimie. Ano, umírá se na to, i tak tragicky to může skončit. Je to tak. A abych to vyvážila, znám i jednu anorektičku, teda v této době už snad je v pohodě, spadla do toho, když jí bylo 15, kost a kůže, ztratila menzes, deset let se dávala zdravotně dohromady, na psychině byla hodně dlouho, a a teď, po více jak 18 letech od prvních příznaků se jí podařilo otěhotnět a narodila se jí holčička.

Není tady

 

#9 20. 4. 2010 21:50

Bejbush
♥------
Registrovaný: 7. 10. 2009
Příspěvky: 18

Re: Šílenost?

Ne, za tím opravdu nic víc není.. Jen že je to žhavé téma ve škole a mě tohle bylo nejasné.. Každý je v mých letech nespokojený s tím jak vypadá, ale tímto způsobem bych to neřešila... 1. zničím si žaludek i krk zvracením a navíc ta vata prý úcpává a dělá neplechu... taky znám jednu takovou holku.. velice chce být jak modelky, slavná a krásná.. a co z ní je? věšák ..... žebra by se í dala počítat.. a ještě je nespokojená že váží 46kg.... že je to moc, že je tlustá... holka, nemá na mých 70.... a nic si z toho nedělám.. smilehjarta

Není tady

 

#10 19. 6. 2010 21:57

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Šílenost?

Bejbush napsal(a):

Znám tyhle poruchy, ale něco mi není jasné.. Když je někomu zle z toho aby to jídlo vyzvracel, tak co pak dělá? Jinak to přece nejde, nebo snad používají i vatu kterou sní a nějaké černé uhlí nebo co já vím? Nedokážu pochopit jak to můžou dělat, ale tak mají vzor v modelkách a jak vidím i já, kluci si spíš vyberou holku kost a koža než nějakou, kterou je za co chytit .kapitulationkapitulationkapitulation Jen mě to zajímá smile

Jak tady už bylo napsáno, je to všechno v hlavě.
Mám zkušenost s PPP ve svém středním věku. Mám to podobně jako Marg.

Co můžu říct za sebe, je to důsledkem psychických potíží.
Pocit, že si jídlo nezasloužím, že jsem nečistá, když mám jídlo v žaludku.
Neumím jíst normálně. Buď nejím, nebo když tak se najím normálně (nepřejím se, ale mám prostě normálně plný žaludek), a pokud to jde, snažím se to zvrátit. Cítím se po tom  čistější.
Blití mě nebaví, nejde mi, a je to pro mě vrcholně nepříjemná činnost....přesto to dělám, protože se mi pak uleví.
Vyndám tím ze sebe něco, co si nechci dopřát.


V jezení nepoživatelných předmětů (vaty) nemám zkušenost, ale mají údajně navodit pocit plného žaludku, protože tam zůstávají,  i ve střevech, nestráví se, a časem dělají neplechu a musí ven operativně.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#11 10. 1. 2017 13:22

maryenn
Zablokovaný
Registrovaný: 7. 1. 2017
Příspěvky: 16

Re: Šílenost?

Bejbush napsal(a):

Znám tyhle poruchy, ale něco mi není jasné.. Když je někomu zle z toho aby to jídlo vyzvracel, tak co pak dělá? Jinak to přece nejde, nebo snad používají i vatu kterou sní a nějaké černé uhlí nebo co já vím? Nedokážu pochopit jak to můžou dělat, ale tak mají vzor v modelkách a jak vidím i já, kluci si spíš vyberou holku kost a koža než nějakou, kterou je za co chytit .kapitulationkapitulationkapitulation Jen mě to zajímá smile

Ahoj, mentální bulimie i další poruchy příjmu potravy jsou psychická onemocnění, takže je zcela v pořádku, že sama pokud si poruchou příjmu potravy neprocházíš, nechápeš, co se jim honí hlavou. Některé osoby se jen přejídají a nezvrací, někdy mají ze zvracení strach nebo jim je z toho „zle“ jak jsi sama napsala. Pokud se přejídají a zvrací, je to z důvodu, že to jídlo nechtějí mít už v sobě. Po častém přejídání a zvracení přichází zvracení i samovolně, takže si ho osoby s mentální bulimií už ani nevyvolávají. Používají také různé podpůrné prostředky. Živočišné uhlí funguje opačně, je proti průjmům a střevním obtížím. Vatu používají spíše osoby s mentální anorexií, když drží diety a zakazují si jídlo, tak pro plnost v žaludku. Osoby, které poruchou příjmu potravy trpí většinou mají vzor v modelkách nebo na ně negativně působí reklama a média s kultem krásy. Pokud se o všem budeš chtít dozvědět více, zkus se podívat na stánky Centra Anabell. Toto Centrum se problematikou poruch příjmu potravy zabývá. Na stránkách mají různé svépomocné materiály ke stažení. Věřím, že tam nalezneš další odpovědi na tvé otázky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů