Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 11. 3. 2010 16:12

Blossom
Host

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Pavla1982 napsal(a):

Blossom napsal(a):

agewa napsal(a):


to jako , protože se oženil  jeho čas , city, peníze , tělo ......patří manželce jako MAJETEK ?

To sice ne, ale když někdo jde do vztahu se ženatým / vdanou, logicky bude ve většině případů "tou druhou v pořadí".
Bude muset čekat, až ten její odbude všechny povinnosti a radosti s rodinou, a pak (možná, a potají) se on na chvilku urve a navštíví taky tu milenku...
A dál - když se ženáč a milenka potkají ve městě, nebo na společném pracovišti, jaksi musí dělat jakoby nic, nemůžou se k sobě normálně hlásit, nemůžou spolu veřejně jít do kina, na dovolenou, všechno se musí pečlivě zakonspirovat...trapné a nedůstojné, aspoň tedy pro mě....
...prostě taková milenka už z podstaty věci vědomně přistupuje na tisíceré omezení.

A tak jsem třeba já do toho nikdy z těchto důvodů nešla, na to se mám moc ráda. stolt

A ještě je tu pro mě druhý, velmi podstatný důvod, proč do takového vztahu nejít:
Co vím, že by velmi zraňovalo mě, nedělám ani já druhým. 
Myslím, že se tomu říká svědomí....vissla

..nikdy jsme se s tím neskrývali..do kina jsme šli když se nám chtělo, když jsem měla horečky, tak pro mě v noci přijel a vezl mne do nemocnice..na dovelené jsme byli taky..nemám pocit viny..prostě jsem se zamilovala a bylo to fajn..jen je škoda, že se jinak nahlíží na to když podvádí přítel nebo když podvádí manžel/obojí je zlé, vím to/ ale sposta lidí v tom cítí rozdíl..a v životě se občas stane, že se prostě člověk zamiluje, i když to v očích společnosti není správné...

No, když navíc chybí i ta základní lidská ohleduplnost, tak pak není co dodat...

 

#52 11. 3. 2010 16:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Mne je jedno, o čom sa zmieňuješ, ja sa starám o svoj život, do ktorého mi - našastie - kafra nemôžeš a životy ostatných, vrátane Pavly aj Teba, sú mi šumafuk. stolt Či mᚠženatého, slobodného alebo žiadneho, je mi putna. Ale snažím sa debatova k veci, odpoveda na otázky položené vláknom a Teba som doteraz vnímala ako osobu s nadhžadom, nad vecou (hlavne nad neverou) a hžadajúcu hlavne to SVOJE. Ale to je asi môj problém, zjavne som sa mýlila a ty si sa pridala k inkvizičnému honu na čarodejnice.
Mmch, ja som sa voči SVOJEJ morálke nespreneverila a ak áno, budem sa za to zodpoveda zasa len ja, takže teba to trápi nemusí. Nelám si zbytočne MOJU hlavu, dobre? wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#53 11. 3. 2010 16:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ženatý přítel..a rozchod

A Pavli - nejde o to nezamilova sa, ale ide o to do koho - a hlavne: čo potom s tým. Tento pán je pdodža mňa taký, že jeho ženatos je možno tá najmenšia prekážka. stolt Mám pocit, že by si sa mala zamyslie a trošku prehodnoti vᚠvzah a svoje očakávania.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#54 11. 3. 2010 16:20

Pavla1982
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2010
Příspěvky: 66

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Selima napsal(a):

A Pavli - nejde o to nezamilova sa, ale ide o to do koho - a hlavne: čo potom s tým. Tento pán je pdodža mňa taký, že jeho ženatos je možno tá najmenšia prekážka. stolt Mám pocit, že by si sa mala zamyslie a trošku prehodnoti vᚠvzah a svoje očakávania.

Kočko,
Já už si opravdu zbytečné zámky nestavím..:dumbom:Jen to nechci lámat radikálně..myslím si, že to chce čas..teď bych se bez něj trápila..ale se snažit tan nᚠ"vztah" převést do přátelství..pokud to půjde..va

Není tady

 

#55 11. 3. 2010 16:25

Pavla1982
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2010
Příspěvky: 66

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Blossom napsal(a):

Pavla1982 napsal(a):

Blossom napsal(a):


To sice ne, ale když někdo jde do vztahu se ženatým / vdanou, logicky bude ve většině případů "tou druhou v pořadí".
Bude muset čekat, až ten její odbude všechny povinnosti a radosti s rodinou, a pak (možná, a potají) se on na chvilku urve a navštíví taky tu milenku...
A dál - když se ženáč a milenka potkají ve městě, nebo na společném pracovišti, jaksi musí dělat jakoby nic, nemůžou se k sobě normálně hlásit, nemůžou spolu veřejně jít do kina, na dovolenou, všechno se musí pečlivě zakonspirovat...trapné a nedůstojné, aspoň tedy pro mě....
...prostě taková milenka už z podstaty věci vědomně přistupuje na tisíceré omezení.

A tak jsem třeba já do toho nikdy z těchto důvodů nešla, na to se mám moc ráda. stolt

A ještě je tu pro mě druhý, velmi podstatný důvod, proč do takového vztahu nejít:
Co vím, že by velmi zraňovalo mě, nedělám ani já druhým. 
Myslím, že se tomu říká svědomí....vissla

..nikdy jsme se s tím neskrývali..do kina jsme šli když se nám chtělo, když jsem měla horečky, tak pro mě v noci přijel a vezl mne do nemocnice..na dovelené jsme byli taky..nemám pocit viny..prostě jsem se zamilovala a bylo to fajn..jen je škoda, že se jinak nahlíží na to když podvádí přítel nebo když podvádí manžel/obojí je zlé, vím to/ ale sposta lidí v tom cítí rozdíl..a v životě se občas stane, že se prostě člověk zamiluje, i když to v očích společnosti není správné...

No, když navíc chybí i ta základní lidská ohleduplnost, tak pak není co dodat...

Blos..chápu to, je to tvůj názor..ale pořád si stojím za tím, že je to záležitost mezi nima..a kdybych to nebyla já, bude to někdo jiný..nezastávám se ho..to si musí pořešit on sám..ale díky za názor.. kapitulation

Není tady

 

#56 11. 3. 2010 16:37

Blossom
Host

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Selima napsal(a):

Bloss - môžem sa a spýta, aké emócie a nútia ís na vlákno milenky ženatého a a do nej? Pokiaž viem(aspoň si to nepísala), nebola si podvádzaná maželka(určit enie v poslednom čase), tak nechápem, načo si vytiahala na túto križiacku výpravu proti TFUJ nevere a za práva manželiek? Vlákno je o niečom inom a trošku sa zvrhlo, ale načo sa v tom rýpa? Ublížila ti nejaká rozhoďnožka v poslednom čase? Ak nie, tak fakt nechápem tvoje až fanatické rozhorčenie...

Jestli ti můj názor připadá fanatický, a mé příspěvky jako křižácká výprava proti, je to je tvůj pohled a problém. smile

S nevěrou naštěstí žádnou osobní zkušenost nemám, ale to nic nemění na tom, že nevěru považuju za přešlap, zradu, špinavost - prostě jak ty to nazývᚠTFUJ.

Ber to tak, že jsem v tomto řekněme  ze staré školy. Takže například nekradu v samoobsluze, přestože mě zrovna nikdo nevidí, neberu z cizího, snažím se neubližovat svým jednáním druhým lidem, a v neposlední řadě - na pro mě nedůstojnou roli milenky se mám moc ráda. smile

 

#57 11. 3. 2010 16:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Bloss, ale to tu už všetci, čo sem chodíme dlhšie ako 2 mesiace wink  vieme - čítali sme to opakovane, vyčeprávajúco a do zbytočných podrobností. Takže mi uniká zmysel toho neustáleho uisovania (koho? seba?) o tom, aká si morálne bezúhonná a bezpoškvrnová. big_smile Keď ti sžúbim, že a navrhnem do politiky, obmedzíš tú sebachválu...? wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#58 11. 3. 2010 16:43

Blossom
Host

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Pavla1982 napsal(a):

Blossom napsal(a):

Pavla1982 napsal(a):


..nikdy jsme se s tím neskrývali..do kina jsme šli když se nám chtělo, když jsem měla horečky, tak pro mě v noci přijel a vezl mne do nemocnice..na dovelené jsme byli taky..nemám pocit viny..prostě jsem se zamilovala a bylo to fajn..jen je škoda, že se jinak nahlíží na to když podvádí přítel nebo když podvádí manžel/obojí je zlé, vím to/ ale sposta lidí v tom cítí rozdíl..a v životě se občas stane, že se prostě člověk zamiluje, i když to v očích společnosti není správné...

No, když navíc chybí i ta základní lidská ohleduplnost, tak pak není co dodat...

Blos..chápu to, je to tvůj názor..ale pořád si stojím za tím, že je to záležitost mezi nima..a kdybych to nebyla já, bude to někdo jiný..nezastávám se ho..to si musí pořešit on sám..ale díky za názor.. kapitulation

Ano, mᚠpravdu, že část chlapů je prostě takových, že když tou milenkou mu nebudeš ty, tak bude prostě zakrátko nějaká jiná... Ale v takovém případě si já osobně říkám - a stojím já o takovýto typ chlapa? Pro něhož jsem prostě momentálně nejdostupnější milenkou, a pokud jí být přestanu, lehce mě vymění za jinou?

Já za sebe odpovídám - o tento typ chlapa nestojím. Naštěstí totiž vím, že takovíto nejsou úplně všichni chlapi - naštěstí existují i ti, co dovedou doopravdy ženskou milovat.

 

#59 11. 3. 2010 16:57

Blossom
Host

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Selima napsal(a):

Bloss, ale to tu už všetci, čo sem chodíme dlhšie ako 2 mesiace wink  vieme - čítali sme to opakovane, vyčeprávajúco a do zbytočných podrobností. Takže mi uniká zmysel toho neustáleho uisovania (koho? seba?) o tom, aká si morálne bezúhonná a bezpoškvrnová. big_smile Keď ti sžúbim, že a navrhnem do politiky, obmedzíš tú sebachválu...? wink

  lol lol lol

A proč to tedy Selimo opakovaně, vyčerpaně  čteš ? wink  Proč to tedy buď nepřeskakuješ a nebo nepoužiješ funkci ignore? tongue

Mimochodem - navržená do politiky jsem byla zrovna nedávno, chtěli, abych kandidovala do komunálních voleb...odmítla jsem jim to, takže ani v tomto nejsi první smile  a jak vidíš -  neovlivnilo mě to....vissla 

Pokud mě ty shledávᚠ morálně bezúhonnou a bezposkvrnovou, tak dík, víceméně se o něco takového snažím, snažím se nebýt křivák. To by snad mělo být normální a nemělo by tě to iritovat, ne?

A pokud  ti můj pohled na svět  a přístup k životu připadá jako sebechvála, klidně si tedy zacpi nos stolt , to prý pomáhá... stolt kapitulation

 

#60 11. 3. 2010 17:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Lebo toto je Pavlino vlákno a stále dúfam, že jej niekto odpovie niečo zaujímavé k TOPICu a na to, na čo sa pýtala... Až si ty založíš vlákno a morálke a o tom, aká je nevera TFUJ a aká si ty morálna a bezúhonná, tam ani nepáchnem, neboj sa. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#61 11. 3. 2010 17:17

majkafa
Host

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Pavli, drž se. Pokud mᚠza sebou včerejší zkušenost, je dost možná pravdivé, co vyprávěli kamarádi tvého přítele o tom, jak si paní chodí pro manžela do hospody.
Mám pocit, že tady jde o jedno z těch manželství, kdy aktéry zaslepí zamilovanost a oni jsou si vzdáleni svým vzděláním, inteligencí, zájmy, ... A když zamilovanost odezní, není si najednou co říct.
Dost mě pobavil čísi názor, aby ses zamyslela, jestli paní ztloustla až jako vdaná a jestli ty bys se svým přítelem taky neztloustla. Jakoby to byla "zásluha" kteréhokoliv partnera, když ten druhý partner ztloustne, zhubne, zhloupne, ...

Přijdeš mi na svůj věk moudrá a zdravě sebevědomá, mᚠto v hlavě i v srdíčku srovnané. Drž se a nesnižuj se k podobným výstupům, jaký ti včera předvedla paní. Ale myslím, že to není tvůj styl. Tím se člověk akorát ještě víc zesměšní a lásku si věru nezíská.

 

#62 11. 3. 2010 19:55

Pavla1982
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2010
Příspěvky: 66

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Tak nyní jsem strávila hodinový hovor s mým přítelem..omluvil se za to, že mě postavil do této situace...řekla jsem mu, že je to složité pro všechny..že jediné co mu na to mohu říct, že mě to mrzí,ale že to dokážu i pochopit, jen doufám, že to nebude opakované, jelikož nechci, aby v mé práci, věděli všichni co se děje v mém soukromém životě..možná, že pro někoho, je složité to pochopit, ale nedokážu to lámat přes koleno a být na něj zlá a naštvaná..ani na jeho ženu..už takhle je to všechno zamotané až dost, tak proč to ještě dorážet hádkami..Myslím, že to chce čas, každá situace se nějak dá řešit a nemyslí, že radikální sek je řešením..Jinak ti děkuju Majkafo stolt
tvoje zprávy mi dost helpnuly.. stolt

Není tady

 

#63 11. 3. 2010 20:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Hm... wink Radikálny sek nie je riešenie, ale ČO teda je riešenie podža teba? Pretavi vzah do kamarátstva? Dobre, tak mu povedz, že sa spolu môžete stretáva, ale už nebudete spolu spa... stolt To je podža mňa vývoj... otázka je, či na to máš/máte...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#64 11. 3. 2010 20:17

majkafa
Host

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Myslím, že řešení je to, co napoví srdce a trošku rozum. Až k tomu Pavla dospěje až to v sobě uslyší. A pokud se řeč srdcí sejde, tak to je ještě lepší. Ale myslím, že člověk by se měl chovat co nejvíc slušně a fér, jak to jenom nejvíc v dané situaci jde. Protože je tam jedno malé dítě.
Jeho maminka na to ovšem včera při té scéně bohužel nemyslela. Tak by to aspoň ostatní účastníci a i ona neměli opakovat.

 

#65 11. 3. 2010 20:38

majkafa
Host

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Pavlo, taky ti děkuji.

 

#66 11. 3. 2010 21:15

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Milá Pavlo, po ramenou tě tu  něžně poplácávají hlavně  ty, které jsou dlouhodobě nespokojené v partnerských vztazích, nevěru znají spíše ze strany milenek a nebo si vlastní vztahy dorubaly na padr-jsou  neschopné samy navázat dlouhodobý  vyrovnaný vztah. Jedna vedle druhé..... mad
Nechci tu  přivolávat boží mlýny- ony většinou doklapou samy. Js- li ročník, který mᚠv nicku, nechápu, proč ztrácíš čas se ženáčem. To vypovídá o tvém výběru, trvém sebevědomí, tvém "nastavení". To jak si vybral on  je jeho problém. Pokud tlustou bábu nechce, má se rozvést a pak hledat jinou.  Jenže on hledá únik. Hledá teď, bude hledat příště taky .Až si s tebou umotá  dítě , zavře tě na 4 roky na mateřskou, nechá tě dřepět doma  místo aby sis tebou šel zaběhat- třeba taky budeš končit na antidepresivách a se 120 kg a možná pochopíš i  tu jeho hysterku, která tě přišla dořvat....
To že tě manželka  zhulákala je její slabost. Mohla si tě jít jen prohlédnout.  wink Škoda, že sem nepíše ona.Napsala bych jí a se sebou něco kouká udělat a vykašle se na chlapa , který místo chození se 7letým synkem na fotbal táhne za milenkou.....
Všechno, co ti teď  přijde nepochopitelné, se ti otočí v momentě až se octneš "na druhé straně"- máma , podváděná manželka - takové blbé 2 v 1..... stolt

Není tady

 

#67 11. 3. 2010 21:31

Pavla1982
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2010
Příspěvky: 66

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Selima napsal(a):

Hm... wink Radikálny sek nie je riešenie, ale ČO teda je riešenie podža teba? Pretavi vzah do kamarátstva? Dobre, tak mu povedz, že sa spolu môžete stretáva, ale už nebudete spolu spa... stolt To je podža mňa vývoj... otázka je, či na to máš/máte...

Tenhle týden už spolu nespímea přesto se vidíme...řekla jsem, že potřebuji čas..a on to ví..je možné, že to skončí..to těžko soudit..jen to neumím useknout ze dne na den.. va

Není tady

 

#68 11. 3. 2010 21:40

majkafa
Host

Re: Ženatý přítel..a rozchod

zuzi777a napsal(a):

Milá Pavlo, po ramenou tě tu  něžně poplácávají hlavně  ty, které jsou dlouhodobě nespokojené v partnerských vztazích, nevěru znají spíše ze strany milenek a nebo si vlastní vztahy dorubaly na padr-jsou  neschopné samy navázat dlouhodobý  vyrovnaný vztah. Jedna vedle druhé..... mad
Nechci tu  přivolávat boží mlýny- ony většinou doklapou samy. Js- li ročník, který mᚠv nicku, nechápu, proč ztrácíš čas se ženáčem. To vypovídá o tvém výběru, trvém sebevědomí, tvém "nastavení". To jak si vybral on  je jeho problém. Pokud tlustou bábu nechce, má se rozvést a pak hledat jinou.  Jenže on hledá únik. Hledá teď, bude hledat příště taky .Až si s tebou umotá  dítě , zavře tě na 4 roky na mateřskou, nechá tě dřepět doma  místo aby sis tebou šel zaběhat- třeba taky budeš končit na antidepresivách a se 120 kg a možná pochopíš i  tu jeho hysterku, která tě přišla dořvat....
To že tě manželka  zhulákala je její slabost. Mohla si tě jít jen prohlédnout.  wink Škoda, že sem nepíše ona.Napsala bych jí a se sebou něco kouká udělat a vykašle se na chlapa , který místo chození se 7letým synkem na fotbal táhne za milenkou.....
Všechno, co ti teď  přijde nepochopitelné, se ti otočí v momentě až se octneš "na druhé straně"- máma , podváděná manželka - takové blbé 2 v 1..... stolt

umotá, zavře na 4 roky, nechá dřepět doma
Zuzi, mᚠasi hodně nedobré zkušenosti.
Ale ne každý to tak musí mít.

 

#69 11. 3. 2010 21:42

Pavla1982
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2010
Příspěvky: 66

Re: Ženatý přítel..a rozchod

zuzi777a napsal(a):

Milá Pavlo, po ramenou tě tu  něžně poplácávají hlavně  ty, které jsou dlouhodobě nespokojené v partnerských vztazích, nevěru znají spíše ze strany milenek a nebo si vlastní vztahy dorubaly na padr-jsou  neschopné samy navázat dlouhodobý  vyrovnaný vztah. Jedna vedle druhé..... mad
Nechci tu  přivolávat boží mlýny- ony většinou doklapou samy. Js- li ročník, který mᚠv nicku, nechápu, proč ztrácíš čas se ženáčem. To vypovídá o tvém výběru, trvém sebevědomí, tvém "nastavení". To jak si vybral on  je jeho problém. Pokud tlustou bábu nechce, má se rozvést a pak hledat jinou.  Jenže on hledá únik. Hledá teď, bude hledat příště taky .Až si s tebou umotá  dítě , zavře tě na 4 roky na mateřskou, nechá tě dřepět doma  místo aby sis tebou šel zaběhat- třeba taky budeš končit na antidepresivách a se 120 kg a možná pochopíš i  tu jeho hysterku, která tě přišla dořvat....
To že tě manželka  zhulákala je její slabost. Mohla si tě jít jen prohlédnout.  wink Škoda, že sem nepíše ona.Napsala bych jí a se sebou něco kouká udělat a vykašle se na chlapa , který místo chození se 7letým synkem na fotbal táhne za milenkou.....
Všechno, co ti teď  přijde nepochopitelné, se ti otočí v momentě až se octneš "na druhé straně"- máma , podváděná manželka - takové blbé 2 v 1..... stolt

Mám za sebou sedmiletý vztah..jelikož jsme otevřeli dva podniky, začla jsem v práci trávit 16 hodin denně, a samozřejmě , že se se to odvinulo na něm..možná to byla chyba, jelikož jak můj bývalý přítel řekl, vdala jsem se za práci..nemyslím si, že moje nastavení je špatné, jsem samostatná žena a především soběstačná..a věř mi, že i kdyby se to stalo s mimčem či podobné situace jak jsi psala, tak bych nikdy nedovolila chlapovi, aby se mnou jednal takovýmto stylem,přítel na syna nekašle, to nemůžeš soudit usch..a myslím si ,že kde končí inteligence začíná hrubost..ale opravdu ani já jí nesoudím, nejsem bůh a nemám na to právo..přesto ti děkuji za názor, jen mě mrzí, že vyneseš soud nad mým nastavením¨..ztrácím čas, protože to moje srdce je ještě pořád silnější než rozum..a lituji spíš věcí, jenž jsem neudělala, než těch co jsem udělala.. stolt

Není tady

 

#70 11. 3. 2010 21:52

Pavla1982
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2010
Příspěvky: 66

Re: Ženatý přítel..a rozchod

A jen jsem chtěla říct, že opravdu neočekávám poplácávání po ramenou..spíše názor od lidí, jenž se na to dokáží podívat nezaujatě..ale chápu, že někdo to zažil i z druhého pohledu a pak následují i to tvrdšídumbom ale to k
tomu asi patří..ale opravdu nejsem čarodějnice, jenž tahá chlapa od rodiny..porostě jsem se zamilovala.. rodna

Není tady

 

#71 11. 3. 2010 22:01

majkafa
Host

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Někdy ten, kdo neprožil obojí, být manželka, které manžel má milenku, a také milenka, má velmi jednostranný pohled a ještě neví, že svět není takhle jednobarevný.
Moudrý člověk obojí prožít nemusí, a přesto vidí barevný svět.

Taky jsem kdysi měla jednostranný pohled. Dokud jsem neprošla obojím. Taky jsem uviděla svět barevný až tehdy, když mě život nakopal. Když jsem ho nechtěla vidět dobrovolně.

Lásku si nevolíme. Nevybíráme. Ta je. Nebo není. Jiná věc je, co přes svou lásku uděláme se svým vztahem. Neexistuje jediné řešení. Neexistuje černobílý svět.

To samozřejmě platí pro všechny účastníky příběhů.

Pokud obchodujeme, pokud se prodáme/koupíme za manželovu kreditku, pohodlí a lenost postarat se sami o sebe, to není láska.

Upravil(a) majkafa (11. 3. 2010 22:07)

 

#72 11. 3. 2010 22:07

Pavla1982
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2010
Příspěvky: 66

Re: Ženatý přítel..a rozchod

majkafa napsal(a):

Někdy ten, kdo neprožil obojí, být manželka, které manžel má milenku, a také milenka, má velmi jednostranný pohled a ještě neví, že svět není takhle jednobarevný.
Moudrý člověk obojí prožít nemusí, a přesto vidí barevný svět.

Taky jsem kdysi měla jednostranný pohled. Dokud jsem neprošla obojím. Taky jsem uviděla svět barevný až tehdy, když mě život nakopal. Když jsem ho nechtěla vidět dobrovolně.

Lásku si nevolíme. Nevybíráme. Ta je. Nebo není. Jiná věc je, co přes svou lásku uděláme se svým vztahem. Neexistuje jediné řešení. Neexistuje černobílý svět.

To samozřejmě platí pro všechny účastníky příběhů.

Jsi chytrá žena..a já doufám, že mᚠpravdu..a ty barvy jednou uvidím..stolt

Není tady

 

#73 11. 3. 2010 22:10

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Majkafa- mám špatné i dobré zkušenosti. Však víš.... stolt

Pavla- mohu  říci, že o sobě jsem si myslela spoustu věcí, které jsem posunem času a  porovnáním "důležitosti"  přehodnotila.
7 let je někdy moc a někdy prazatra málo abych věděla, že to , co právě žiji je neměnné a konstantní a nebude se na to v čase měnit i můj názor.

Vím jak je možno zapomenout na nedůležitého partnera pro přemíru fajn práce, která nese uspokojení.
Taky už vím jak se dá lehce  prošvihnout   čas pro tvorbu vztahu.
A  opět- 7letý vztah- byl první dlouhodobý?   Proč proboha holka, soběstačná,mladá , bezdětná skočí na krk zadanému chlapovi v práci? Prpotože jí nezbývá čas hledat  lepšího "kompatibiilnějšího"? protože ti nosil kafe a  podkuřoval slovíčka?
To fakt nevidíš rozpor i v tom , co píšeš  TY sama  o svém milém?
Já vidím mlsného kocoura  lízajícího dostupnou (lehce) smetánku života. Ne paráka pro  vztah, který by mohl následovat po krásném zamilování...
Nechtěla bych být ani vteřinu na tvém místě. Nevydržela bych tam.
Abych pravdu řekla, raději bych byla na místě jeho ženy. 120 kg se dá odbouchat, Syn je motivace pro práci na sobě a před očima bych měla někoho, kdo vezme do hospůdky mě  a nebude na mě dělat kšá.....    stolt
A být znovu maldou holkou na kterou se lepí ženáči?  Poslala bych je  k šípku.  Opět.

Není tady

 

#74 11. 3. 2010 22:11

majkafa
Host

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Pavli, tvůj život může být barevný jakkoliv. Možná tak, že uvidíš/uvidíte, že patříte k sobě, chcete spolu zkusit žít.
Nebo tak, že tento vztah ukončíš a třeba potkᚠjiného muže, kterého budeš milovat.
Myslím, že je pro tebe důležité, abys uviděla ty správné barvy pro sebe, abys nebyla nevěrná sobě, abys sama sebe neznásilnila. I kdybys třeba při jejich hledání na chviličku sešla z cesty.

 

#75 11. 3. 2010 23:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ženatý přítel..a rozchod

Tak, tak, na začiatok je dobré ujasni si, ČO NAOZAJ CHCEM (alebo aspoň čo nechcem)c a ís si za tým. A stᝠsi potom za tým aj pri nepriazni osudu a nies potom za to aj zodpovednos. Ale ak to robíš v súlade so sebou samou, nebudeš sa dlho utápa v nešastí. Ís si za svojím sa oplatí aj "proti všem", ak je to naozaj ONO. lne pozor na pozlátko a hlavne na zákernosti vlastného mozgu a emócií. wink Ale znieš rozumne a myslím, že veci zvládneš najlepšie, ako sa dá...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů