Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 10. 3. 2010 15:20

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

Cassiopeia napsal(a):

Fidorko, já jsem se na tvůj popud jen zamýšlela nad tím, co se tu o FL napsalo ... (tzn. nečetla jsem ty stránky), ale ze zde řečeného jsem nabyla dojmu, že to není nic pro lidi se zahradou a prací venku tongue přece nebudu žehlit, když je nádherně a potřebuju jít něco podělat lol na zahradu.

Jo a ta sušička je fajn, ale taky to neřeší vše! Máme kondenzační AEG a musím teda říct, že krade prádlu avivហa dál: třeba bavlněné cíchy jsou sice suché, ale rozhodně ne ve stavu, aby se mohly uložit bez žehlení. (Krepové povlečení nesnáším, takže mi zbývá žehlička.) Na druhou stranu ale je teď prádla tolik, že není možné ho usušit všechno doma, aniž by nebylo rozvěšené po celém domě (btw na konvektory v podlaze se navíc věší dost blbě big_smile) Takže já za sebe: dobré, ale neřeší vše. Asi jako myčka. Ještě nikdy jsem neviděla myčku, která by umyla skleněnou zapékací mísu od francouzáků tak, jako ji vypígluju v ruce wink

Jo, Cassi já vím, že to není samospásný a mě osobně nic nevynahradí vůni na vzduchu sušenýho prádla (miluju). Nebo mám ráda dobře vyžehlený a uhlazený věci (víš jak jsem teď u nás popisovala svoji zkušenost s paní na úklid wink), takže věřím, že bych cíchy taky ještě stejně dožehlovala, ale když se mi sejde víc prádla, nebo je venku hnusně, tak se suška hodí. Navíc když vidím kolik prádla nám přibylo s jedním dítětem, tak to nechci vidět se dvěma. Jestli teď máme permanentně plný šňůry venku nebo sušák v ložnici, tak nevím jak se dvěma.

Není tady

 

#52 10. 3. 2010 19:02

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Systém FLY LADY

Fidor - tím monitoringem jsem právě myslela vstup na kartu tummenupp Takže jestli ho mátem, tak to je výborný, půl problému vyřešeno wink A zbytek jsi taky vyřešila sama big_smile

A s těma dokumentama, systém mám podobný, skoro stejný jak jsi popsala - jen kdybych se donutila to tam dávat častěji než jednou za půl roku roll pak je tu kopa, že je to na celý den dumbom

A sušičku máme - fakt po myčce je to další ideální spotřebič k "rozmazlení"


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#53 11. 3. 2010 9:55

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 8634

Re: Systém FLY LADY

My máme sušičku miele,kondenzační..mě teda prádlo z toho voní moc,přidávám DM ubrousky do sušky a voní to krásně smile ..no je fakt,že jde o to jak kdo je moc cimprlich na prádlo..já teda nežehlím ze sušky ani bavlněný povlečení..hezky poskládám a šup do skříně......přežehlím max. košile vic nic dumbom

Není tady

 

#54 11. 3. 2010 18:15

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Re: Systém FLY LADY

Já budu ještě chvíli offtopic co se týče flylady a ráda bych se zkušenějších zeptala, když mám pračku na 5kg, na kolik kg potřebuju sušičku na sedm nebo na osm kg? Slyšela jsem, že by to mělo být větší až o polovinu než je pračka a nějak se mi tomu nechce uvěřit.
Uplně mě to pohltilo a začínám na netu sondovat  a už pomalu vybírám, ale právě netušim na kolik kg vlastně potřebuju, co se týče k poměru k pračce?

Díky smile .

Není tady

 

#55 16. 3. 2010 11:10

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

Tak co, holky, jak pokračujete? smile
Mě teď čeká úkol nejt잚í - šatní skříně. Všechno vyvětrat, přetřídit, vyndat zimní věci (hodlám přivolat jaro). No a samozřejmě spoustu věcí vyhodit, to fakt bude bolet hmm

Není tady

 

#56 16. 3. 2010 15:57

Olympia
Host

Re: Systém FLY LADY

Fidorko,
krasne tema.
Ja si pred lety poridila knizku "Jak si udelat poradek doma a ve svem zivote", princip je v podstate stejny, jak se pise v odkazech zde uvedenych.
Dari se mi s uklidem a vyrazovanim veci, ale vazne poradek v dokumentaci; system je dobry, ale moje vule jej dodrzet je slaba smile

Jarni uklid mam uspesne za sebou, o vikendu jsem si makla a satni skrine jsou nachystane na jaro/leto. Dokonce jsem se premohla a vyhazela dost veci a - bolelo to, presne jak pises smile

 

#57 16. 3. 2010 17:33

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Systém FLY LADY

Fi - tak já jsem zjistila, že jsem úplně nemožná big_smile Bez jakýchokoliv výčitek, bez zaváhání, bez rozmyšlení ten email vymažu a ani ho nečtu big_smile
Sedá to teď na mě v takových vlnách, jeden den se snažím, dřez mám epesní a druhý den si říkám, že se na to můžu...
Snažím se dodržovat takový ty maličkosti, jako vracet hned věci zpátky na místo a nenechávat je někde válet. To udělá docela hodně.
No a hlavně si sním o tom, že až budeme mít dostatek úložnýho prostoru (=přestěhujeme se), tak bude všechno jinak. U nás je to prostě těžký, polovinu věcí není kam dát a věř mi, že už jsem vyházela i to, co jsem vyházet nechtěla big_smile


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#58 16. 3. 2010 20:23

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Systém FLY LADY

Když už jsem moooooc líná tak klasická dvacetiminutovka je dobrá aktivace a příliš nad tím nepřemýšlet, jestli se mi chce... většinou bych si odpověděla že nechce


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#59 17. 3. 2010 7:27

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

Def, s místem je to jako s penězma - nikdy ho není dost. Začínala jsem sama v jedný místnosti (podnájem), snila jsem o větším, tak bylo 2+1, přibyly věci a já byla hotová, kdybych aspoň měla pořádnou vestavnou skříň, jsem si říkala. Byla vestavná skříň a zase časem nestačila.
Teď máme velkej byt, vestavný skříně a úložný prostory všude, je nás dva a půl a je to tak tak. Je evidentní, že shromažďuju věci a za pár let zaplním i barák. Už teď jsem se přistihla že koketuju s myšlenkou tam odlifrovat všechno oblečení a věci, který mi tu překáží, ale nemám to srdce se jich zbavit dumbom

Není tady

 

#60 17. 3. 2010 8:29

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Systém FLY LADY

Fidorko, chápu jak to myslíš, ale u nás je to vážně o maličko jinak wink Máme byt, který je koncipovaný vyloženě pro jednoho a to ještě pro studenta big_smilešatná skříň, kam mlžeš pověsit oblek (košile, sukně, atd) má na šířku 50 cm. Což zaberou moje tři saka, kabát, šest sukní a dva svetry wink Tímpádem kvanta košil od O. mají trochu utrum. Půdní vestavba, není tu jediná rovná stěna, kam šoupnouyt další skříň - tak jsme jí prostě postavili do prostoru va Knihovnu mám místo vertikálně, postavenou horizontálně, takže tam knížky leží.
U sestřenky na půdě mám křeslo, akvárium, knížky, který na chvíli oželím, polovinu šatníku, polovinu nádobí a ještě pár věcí navrch.
Beze srandy, vešli bychom se sem jedině ve chvíli, kdy bychom měli každý dvě trička, jedny kalhoty, max dvoje boty a kartáček na zuby big_smile
Jasně že to jde - ale jde to za cenu toho bordelu. Třeba šicí stroj mi stojí na stole, protože vážně není kam dát.

Upravil(a) Definitiv (17. 3. 2010 8:32)


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#61 17. 3. 2010 21:35

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

Aha, to jsem nevěděla... No tak to je vážně šílený, to si neumím představit do toho přivést dítě, ty se s tím fakt nepářeš smile No ale já jsem zase plánovala a realizovala tak přepečlivě, až jsem pak musela na ivf, to je zas opačnej extrém tongue

Holky, k tématu: jaký nádoby (kontejnery apod.) máte na tříděný odpad? sháním nějaký trio, něco jako rubbermaid slim jim, ale ne tak industriální...

Není tady

 

#62 17. 3. 2010 21:44

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Systém FLY LADY

Fidor - ono to není prostorově malý, jen tu není vůbec žádnej úložnej prostor big_smile Ale už dost.

Abych odpověděla, co se týče tříděnýho odpadu big_smile Máme dekorační starý sáňky, na nichž jsou navěšený tašky big_smile Dole v kovárně máme potom na světě proutěný koše, kam se to dává a jednou za čas se někdo obětuje a vyveze wink
Ale do novýho bych chtěla něco jako http://odpadkovykos.cz/wp-content/uploa … _odpad.jpg nebo http://www.mefisto2000.cz/img/catalog/orig/22069.JPG
Brala sjem to čistě vzhledem, enznám ani rozměry...možná by se mi na živo nelíbily, těžko říct...


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#63 17. 3. 2010 21:45

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Systém FLY LADY

Jo a ještě tady ten barevnej rodna http://odpadkovykos.cz/
a ještě jeden na stojáka http://www.svet-bydleni.cz/Files/Resize … -1x500.jpg

Ale předpokládám, že tyhle všechny už jsi objevila big_smile

Upravil(a) Definitiv (17. 3. 2010 21:47)


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#64 17. 3. 2010 21:57

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

No a tyhle všechny jsou právě tak kolem 25l každej... to je hned plný. teď máme klasiku z Ikey http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90076364 a to je na 37l a to jde, to vynáším tak 2x týdně.

Ten stojací nástěnnej je bezvadnej do malých kuchyní tummenupp

Není tady

 

#65 18. 3. 2010 11:10

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Systém FLY LADY

Fidor - tak potom jedině tyhle tři na sebe wink

Ale matně si vzpomínám, že asi tři roky zpátky byla nějaká designerská soutěž o koše na tříděný odpad. Právě co se týče spojení vzhledu a funkčnosti. Ale jak to dopadlo, to už nevím hmm


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#66 6. 2. 2011 8:44

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Systém FLY LADY

Ahoj holky,
po roce vytahuju tohle téma, ještě někdo uklízí podle Fly Lady? Já začala asi před měsícem i s kamarádkou a jsem nadšená...tak by mě zajímalo, jestli mám nějakou šanci, že mi to vydrží big_smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#67 6. 2. 2011 22:33

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Systém FLY LADY

MᚠROnjo, s fly lady jedu už přes pět let..... sice už ne podle mejlů, ale jednmou měěsíčně projdu tipy od Lídy na pojďte dál.  S miminem tehdy mi to zachránilo život wink


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#68 7. 2. 2011 15:47

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

Ronjo, jasně, já si to nemůžu vynachválit, je to naprosto geniální systém, domácnost jako ze škatulky bez výrazný dřiny, jen 15-20 minut práce denně (+ teda asi tak 2x denně úklid všudypřítomných hraček - v poledne a večer vždycky před spaním. Už i Sami to má zažitý a sám háže s výkřikem góóól hračky do boxu big_smile).
Jinak dítě je docela sabotér, zvl᚝ když mᚠnešikovný nepraktický věci v dosahu dítěte jako já - prosklený dveře, zrcadla, nerezový spotřebiče apod., ale to je přechodný období, který se musí přežít.

A je vždycky hned znát, když se odchýlím od plánu, třeba při nemoci, nebo cestování, hned se začne tvořit bordel, na kterej se nenápadně začne nabalovat další, jako sněhová koule. Takže to chce opravdu dodržovat tu denní rutinu, pak to běží hladce jakýmsi samospádem.

Není tady

 

#69 8. 2. 2011 10:35

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Systém FLY LADY

Holky díky!
Já jsem zatím opravdu nadšená, manžel se taky zapojil a je to hodně vidět. Pořád nemůžu uvěřit, že fakt stačí tak málo času, když je dobře zorganizovaný. Systém je fakt dobře propracovanej.

Docela dlouho jsem si nechala na to zvyknout si na tu každodenní rutinu, zatím tedy neperu každý den, ve dvou toho tolik nespotřebujeme, ale je mi jasný, že s dětma to bude nutnost. Tak si říkám, že je dobře se to všechno naučit teď, dokud je doma klid, v početnější domácnosti se mi to vyplatí smile

Co mi přijde nejpozitivnější je psychický vliv uklizené domácnosti - tím že mám okolo sebe všechno v pořádku, mám tendeci řešit i další věci, které jsem dlouho odkládala a dělat si pořádek v sobě. Já bych jí snad nejraději napsala děkovnej dopis big_smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#70 8. 2. 2011 12:05

majkafa
Host

Re: Systém FLY LADY

Já bych se v takovém systému cítila nesvobodná.
Raději si rozhoduju a řídím sama.

Ale chápu, že někomu to může z různých důvodů vyhovovat.

 

#71 8. 2. 2011 14:05

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

Majko, nesvobodná? Nesvobodný je ale přece jakýkoli systém na režim, čili i tvůj, pokud ho tedy mᚠstolt

Nemusíš slepě následovat maily a příkazy jiných, ty maily jsou pro inspiraci, pro lidi, kteří začínají a neví přesně odkud to vzít za správnej konec a vytvořit si nový, správný systematický návyky.

Po čase si to člověk může modifikovat a přizpůsobit tak, aby mu to vyhovovalo ve všech směrech.


Ronjo, úplně rozumím tomu příznivýmu psychickýmu vlivu wink  Mám to úplně stejně, a samozřejmě to funguje i naopak, může se ti stát, že vybočení nebo nějaký zanedbání tě může úplně rozladit. Mě takhle vždycky rozladí návrat domů po 10-14 dnech (manžel si tu zatím hospodaří sám): prach na TV panelu, otisky prstů na panelu myčky, hromádka neotevřené pošty na botníku, prázdná rulička od toaletního papíru na WC, přečtené staré noviny vedle (neustlané) postele, prošlý jogurt v lednici. Žádný zásadní nepořádek, ale zanedbané rutiny, které už zaútočí na celkový dojem a pocit pohody rodna

Není tady

 

#72 8. 2. 2011 16:52

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Systém FLY LADY

Myslela jsem že Fly Lady může vyhovovat takovým nesystematikům jako jsem já, protože ti to nějaký systém pomůže zavést a víš přesně, co mᚠdělat, aby sis ho udržela. Ale M. to má taky rád, jeho systematické povaze zase vyhovuje, že někdo dopředu dlouhodobě naplánuje takové práce v domácnosti, které se nedělají často (umytí košů, oken apod.)
takže sí ví kdy se budou dělat a někdo to vede v patrnosti (ode mě takové výkony očekávat nemůže big_smile) Jen kritizoval, že to nemůže nijak propojit se svým elektronickým diářem, chtěl by tam mít dopředu napsané, který den se bude dělat podlaha v kuchyni, aby se na to mohl připravit lol



majkafa napsal(a):

Já bych se v takovém systému cítila nesvobodná.
Raději si rozhoduju a řídím sama.

Ale chápu, že někomu to může z různých důvodů vyhovovat.

Já cítím vnitřní svobodu v tom, že si můžu nechat poradit...nikdo mě přece nenutí, abych podle toho systému jela. Ale je osvobozující umět si nechat poradit od někoho, kdo se v daném problému vyzná lépe než já. Když jdu za doktorem, nechám si poradit a pak se sama rozhodnu, jestli budu podle jeho pokynů postupovat. Nejsem odborník v medicíně, stejně tak nejsem odborník na to, jak udržet domácnost v pořádku. Nesvoboda, myslím, pramení z úplně jiných věcí.

Jednou formou nesvobody například je tvrdošíjně trvat na tom, že si "budu dělat věci podle sebe" i když vidím, že to nefunguje stolt


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#73 8. 2. 2011 18:12

majkafa
Host

Re: Systém FLY LADY

Možná mi to přijde omezující proto, že s pořádkem v domácnosti jsem neměla nikdy problém, kromě období deprese. Ale to je jiná situace.

Možná bych "Fly lady" potřebovala v jiných oblastech, kde zase nevládnu já. big_smile

 

#74 8. 2. 2011 20:48

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Systém FLY LADY

Tak to pak chápu, že to nepotřebuješ stolt


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#75 9. 2. 2011 10:12

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

To není o pořádku, já taky s pořádkem v domácnosti nikdy problém neměla, ale uklízela jsem vždycky skoro celou sobotu, zabíralo mi to času až hrůza, pak jsem z toho byla vycuclá a navíc při takovém nárazovém úklidu se pak "nějakej" papír vrzne tady do toho šuplíčku, aby se neztratil a pak už jen člověk čumí jak péro z gauče, když mu přijde výhrůžná upomínka o nezaplacení něčeho wink
A běda, když bylo potřeba najít záručák nebo oddací list. Nebo doposud nepoužívanej komponent k robotu v kuchyni. Sukni ke kostýmu (kdo by jí čekal na ramínku pod zavinovacím svetříkem?). Šatní skříň je vůbec kapitola. Ne že bych tam měla zválený oblečení a moly, to vůbec, pěkně složený oblečení, ale složený tak, že vybrat model na pohovor mi vzalo rok života, protože nic nešlo najít, nebyl systém.

Fly lady systém spočívá v tom, že to je jednoduchý neotravný systém, který potírá nepořádek a chaos dřív, než vůbec vznikne. Je to vlasntě prevence smile Po úvodním nastolení systému a nutné debordelizace a redukci přebytečností se pak v několika minutách denně/hodinách týdně udržuje pořádek, přehled a systém.
Dobrá hospodyňka pravidelně odstraňuje nánosy mastného prachu na horních skříňkách kuchyňské linky a chomáče prachu za sedačkou. FL nikoli, protože v domácnosti FL k usazení vrstvy mastného prachu v kuchyni prostě nedojde. Díky dennním, týdenním a měsíčním rutinám nedojde ke spoustě věcem smile

Upravil(a) Fidorka (9. 2. 2011 10:21)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů