Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 2. 2010 8:58

Blossom
Host

Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Na právním na vlákně Jsem krkavčí otec, jak mi říkala exmanželka, se nakouslo téma, které je tam tak trochu:offtopic: , ale mě to téma zajímá (a myslím, že pravděpodobně bude zajímat hodně lidí), tak ho jako téma zakládám zde na pavlači.

Shrnu dva protichůdné názory, které na tom právním byly nakousnuty:
Majkafa: říká, že kdo pracovat chce, práci si vždycky najde. Že nemoct sehnat práci jsou kecy, kecy, kecy. Proč prý neodjet za prací třeba do Irska nebo do Anglie? Prý všechno jde, když se chce.

Názor můj - toto ještě před pár lety platilo, takřka stoprocentně. V posledních letech to bohužel přestat platilo. V některých regionech (třeba v tom našem) je situace ohledně práce fakt zoufalá.
Jen mezi mými dobrými kamarády a členy rodiny je několik, kteří práci marně shánějí půl roku a déle, opravdu aktivně, dělali si různé rekvalifikace, někteří z nich jsou během 2 let už podruhé nezaměstnaní (když zkrachovala první, a po nalezení práce pak i ta druhá firma, kde pracovali.) A v našem regionu snad není rodina, kde by nebyl někdo nezaměstnaný, protože když tu během posledních let zkrachovaly 2 velké podniky (s řádově tisíci zaměstnanci), dále pak řada menších firem a živnostníků, a nadále teď živoří všichni poskytovatelé služeb (restaurace, kadeřnictví), protože lidi tu nemají peníze.
Pro zajímavost - druhým největším zaměstnavatelem našeho města je Městský úřad!!! (A ta jediná firma, která je v pořadí nad ním, má jen asi o 15 zaměstnanců víc, než ten MÚ.)

Názor, "kdo chce dělat, práci vždy najde" mě přijde jako takové plivnutí do tváře těm, kterým se to nedaří.

 

#2 25. 2. 2010 9:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Áno aj nie. NEJAKÁ práca NIEKDE sa nájs dá, ale nie vždy je človek v situácii, že sa môže zobra a odcestova za ňou cez pol zemegule. Mladí, bez finančných a rodinných záväzkov sú v tomto zvýhodnení - a aj ich žahšie všade vezmú. ĄŽena po 40tke je niekde už prakticky neudatežná. grater kapitulation (myslím pracovne...).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3 25. 2. 2010 9:23

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Blossom napsal(a):

Na právním na vlákně Jsem krkavčí otec, jak mi říkala exmanželka, se nakouslo téma, které je tam tak trochu:offtopic: , ale mě to téma zajímá (a myslím, že pravděpodobně bude zajímat hodně lidí), tak ho jako téma zakládám zde na pavlači.

Shrnu dva protichůdné názory, které na tom právním byly nakousnuty:
Majkafa: říká, že kdo pracovat chce, práci si vždycky najde. Že nemoct sehnat práci jsou kecy, kecy, kecy. Proč prý neodjet za prací třeba do Irska nebo do Anglie? Prý všechno jde, když se chce.

Názor můj - toto ještě před pár lety platilo, takřka stoprocentně. V posledních letech to bohužel přestat platilo. V některých regionech (třeba v tom našem) je situace ohledně práce fakt zoufalá.
Jen mezi mými dobrými kamarády a členy rodiny je několik, kteří práci marně shánějí půl roku a déle, opravdu aktivně, dělali si různé rekvalifikace, někteří z nich jsou během 2 let už podruhé nezaměstnaní (když zkrachovala první, a po nalezení práce pak i ta druhá firma, kde pracovali.) A v našem regionu snad není rodina, kde by nebyl někdo nezaměstnaný, protože když tu během posledních let zkrachovaly 2 velké podniky (s řádově tisíci zaměstnanci), dále pak řada menších firem a živnostníků, a nadále teď živoří všichni poskytovatelé služeb (restaurace, kadeřnictví), protože lidi tu nemají peníze.
Pro zajímavost - druhým největším zaměstnavatelem našeho města je Městský úřad!!! (A ta jediná firma, která je v pořadí nad ním, má jen asi o 15 zaměstnanců víc, než ten MÚ.)

Názor, "kdo chce dělat, práci vždy najde" mě přijde jako takové plivnutí do tváře těm, kterým se to nedaří.

Při tomto jsem včera také nadskočila na židli. Tuhle větu může napsat jen ten, co práci  vždy měl a nikdy neměl problém s hledáním.
Mamky manžel hledá práci taky 6 měsíců a marně. Je mu 56let a pracoval celý život na dole, takže je jednak strhaný jak budík a jednak kde ho s touto kvalifikací vezmou..
Včera jsem se dívala na zprávy a tam ukazovali pána, který přišel o práci v 51 letech a protože bydlí společně s matkou (ač žijí každý v jiném patře,nemají podle úřadu 2 bytové jednotky), nemá nárok na podporu a 71 letá paní ho musí ze svého důchodu živit.Takže budou nejspíš nuceni prodat dům, aby měli z čeho žít.Protože bydlí v regionu, kde práce není.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#4 25. 2. 2010 9:28

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Kopíruji ještě Majkafin příspěvek z Právní poradny, kde už další off topic příspěvky budu mazat.

Majkafa napsal(a):

Kuřátko napsal(a):

Ale majko....zase jen odsuzuješ. Což tak trochu pochopení.

Tata sám alimenty zvýšil bez soudní úpravy, synovi kupuje....a když koukneš na jeho přijem za poslední rok a vše si spočítáš, zjistíš, že příjem měl okolo 10 tis. měsíčně. To po něm jako chceš, aby na syna platil 3-5 tis.? Aby si doma svítil petrolejkou a živil se kořínky (s trochou nadsázky).

Ne. To je zásadní nepochopení. Já píšu o tom, že bych si na jeho místě našla lépe placenou práci. Kdekoliv.

erem, jednak nebudu jezdit autem ale vlakem, jízdenka na celý rok stojí myslím 22 000,- Kč a můžeš na ni jezdit po celé republice celý rok 24 hodin denně.
A taky si najdu samozřejmě dobrou práci, pokud dojíždět, tak abych finančně zůstala aspoň na stejném.

martina33, už teď dojíždím 2 hodiny denně. Btw to je přesně ono. Někdo než by si našel práci třeba s horším dojížděním nebo bydlením v týdnu na nějaké ubytovně, tak bude raději sedět doma a skuhrat, že nemá práci a že vlastnímu dítěti proto nemůže platit ani tak malé výživné, jaké platí.

Když mé dítě čekalo na operaci srdce, taky jsem mohla sedět doma na zadku a skuhrat, že ho nemůžu dát do jeslí ani do školky, nebo jsem mohla dělat s VŠ uklízečku, kterou jsem dělala, a brát si dítě do práce sebou. big_smile

Vše je jenom v nás.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#5 25. 2. 2010 9:37

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

O tom Irsku bych byla dost opatrná. Samotní Irové mají problém sehnat práci. Tohle platilo možná tak dva roky nazpátek ale dneska ta doba je dávno pryč. Irsko je snad víc v háji než jsme my.
Jinak si myslím, že práce nějaká se sehnat dá, otázka je, jestli je to vždy na uživení (mám na mysli nájemné a jídlo, další výdaje nepočítám) a kam až je kdo ochotný při hledání práce zajít.
Já jsem s radostí vzala práci, na kterou nepotřebuji žádnou kvalifikaci a ještě jsem za to vděčná ale že bych se z toho uživila to rozhodně ne. A to mám ještě tu výhodu, že fakt nemám rodinu a jediný o koho se musím postarat jsem já. Ale lidem s rodinami vůbec nezávidím.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#6 25. 2. 2010 9:37

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Souhlasím, že řada lidí nepracuje, protože se jim nechce dojíždět nebo vzítt práci, která je pro ně podřadná. Sama jsem taky typ, který bude raději uklízet, než zůstat doma bez práce a nechat se živit státem. Pokud to jen trochu jde, dělám. ALE věřím, že řada lidí alespoň po určitou dobu prostě práci najít nemůže, vzhledem k věku, kvalifikaci, dojíždění, rodinné situaci. Rozhodně bych si netroufla šmahem někoho zařadit do té či oné kategorie na základě jednoho příspěvku a tvrdit, že si každý může najít lepší práci, za kterou by musel dojíždět, ale vyplatilo by se mu to. Každý opravdu ne - já vzhledem ke své kvalifikaci ano, ale to neznamená, že každý má stejnou možnost. Nesoudím hned, nelíbí se mi to.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#7 25. 2. 2010 9:40

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

No přesně, ta představa "tak jeď do Anglie/Irska a vydělej si" va Zejména v nekvalifikovaných profesích a zejména v posledním roce opravdu nejisté.  Nezaměstnanost i tam roste a lidi berou práci, kterou by dřív nevzali. Předpokládat že někdo, kdo neumí kváknout anglicky, si jen tak sbalí saky paky a vyjede si vydělávat na západ je dnes už trochu naivní. To už bych spíš doporučila rekvalifikační kurs tady, případně změnu bydliště, pokud je problémem kraj, ve kterém práce prostě není.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#8 25. 2. 2010 9:43

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Jo a když tu čtu o tom dojíždění, tak to taky není tak jednoznačné. Jsem ochotná dojíždět 100 km denně do Prahy, jen abych job měla ale že by se mi podařilo něco najít to rozhodně ne a jak už jsem řekla, jdu po jakékoliv práci. Nevybírám si podle svých schopností nebo kvalifikace. Zatím jsem moc úspěšná nebyla.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#9 25. 2. 2010 9:56

Blossom
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Kdesi jsem četla statistiku, že zhruba 3% obyvatel jsou tací, kteří prostě skutečně dělat NECHTĚJÍ. To i odpovídá procentu nezaměstnanosti, když byla konjunktura. (V našem městě bývala ještě před pár lety nezaměstnanost tak 2,5%, jedna z nejnižších v republice).
Ovšem v těch dnešních cca 13 - 15 % (u nás) je fůra lidí, kteří dělat chtějí, byli by ochotní vzít i "podřadnou" práci, ale ona prostě (tady u nás) není.
Naše firma teď měla jednu jednorázovou, větší zakázku, a na její zabalení mi strašně ráda a ochotně brigádně přišla pomoct středoškolačka s dobrou praxí, a za těch 50 Kč na hodinu, co jí za to balení můžu dát, je nesmírně štastná, nejen kvůli penězům (už přestala brát podporu - je půl roku bez práce),ale i proto, že je konečně chvíli mezi lidmi a necítí se tak na odstřel, sama doma. Jo, a odvážila jsem se nabídnout jí i úklid u nás (1*týdně 2 hodiny), brala to všemi deseti.

Na místo prodavačky -květinářky v místním květinářství ( za velmi malé peníze, samozřejmě) se hlásí prý desítky lidí, včetně lidí s jazyky apod.

Když takové lidi znáte osobně, a víte jasně, že jsou opravdu nešastní až zoufalí, ačkoli pro nalezení práce dělají vše, co se v jejich situaci dá, tak mě fakt bolí a uráží odsudky typu "Kecy, kecy, kecy, kdo chce, práci vždycky najde".

Co se týká třeba zmíněného dojíždění 4 hodiny do práce...jednak to taky pochopitelně něco stojí, ale hlavně si to může dovolit jen ten, kdo ještě nemá děti a nebo už je má velké. Jak chcete vyzvedávat děti ze školky, když ráno v 5 budete odjíždět a v půl šesté večer se vracet??


A co se týká toho "tak vyjeďte za prací do světa":
Za prací do světa může vyjet člověk, který má:

1/aspoň základní znalost angličtiny. Když neumíte anglicky žblebtnout, nechytáte se snad ani už na to mytí černého nádobí

2/aspoň základní kapitál do začátků - řádově minimálně 20.000 Kč. Potřebujete na letenku, a i kdybyste našli práci a bydlení druhýý den po příletu, první výplatu dostanete za měsíc, a ten měsíc tam musíte nějak přežít (a náklady na bydlení jsou tam mnohem vyšší, než u nás). A kdo z nezaměstnaných takový základní kapitál (bez nutnosti půjčování si) má??

3/ nemůžete mít závazky - je to tedy pro mladé lidi bezdětné, a nebo zas pro starší, kteří už mají děti samostatné.
Ale chtěla bych vidět třeba maminu s třema dětmi, samoživitelku (= jedna z mých nezaměstnaných kamarádek), jak se stěhuje s dětmi za prací do Irska, přehlašuje je tam do škol a školek atd., atd.
A nejde jen o děti, ale i o stárnoucí rodiče, kteří skoro denně potřebují pomoc a péči. (= případ většiny mých známých v mém věku)

4/musíte být schopní a ochotní obětovat svůj osobní život - dosavadní přátele, dosavadní vazby, celkový styl života. Což ve 20 letech jde lehce, ale  ale třeba v 50 už moc ne.

 

#10 25. 2. 2010 9:59

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Já si myslím, kdo práci najít chce, tak ji najde, ale musí se třeba přestěhovat.
Jistě, někdo je znevýhodněn: samoživitelka se 3 dětmi se těžko bude stěhovat.
Pokud jde o případ taty, tak si myslím, že kdo chce, práci najde.
Mám nezaměstnanou švagrovou v Karviné, VŠ vzdělanou, od srpna nezaměstnanou, ale ona se odtamtud nechce odstěhovat, tak to pak práci najde těžko.
Člověk nemusí jezdit za prací hned do Irska, stačí do středních Čech.
Já jsem jela za prací až do Ruska.
Práce si zatím vždy našla mě.

Upravil(a) eva4444 (25. 2. 2010 11:21)

Není tady

 

#11 25. 2. 2010 10:03

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Taky jsem nechtěla psát do právního, ale dnes je to s prací opravdu trochu jinak. hmm
Bývalá kolegyně dojížděla do Prahy ze severu (Děčínsko) vlakem - ráno vyjela před pátou a přijela v šest, doma dvě děti, manžel práci na směny. ڞasný - fakt jsem ji obdivovala. Loni ji propustili, bude to rok. Práci nemá, absolvuje rekvalifikační kursy... neberou ani uklízečky. Její manžel je taky bez práce, brigádničí, ale nic stálýho.
Sousedka to samý, ale v Praze, ta shání půl roku... a podle jiný známý, co sháněla taky přes půl roku vím, že na konkurzu se setkala ne z osmi, deseti uchazeči, jak to bývalo, ale někde i s padesáti... Dvě, tři kola pohovorů a pak ji vylili ve zkušebce. usch Tohle dělali na severu už před lety a teď to dorazilo i do Práglu... Prošla čtyři firmy, než ji vzali nastálo.
Synové dvou známých po škole - bez šance na brigádu. hmm Neberou ani u mekáčů.
Partner kamarádky dělá na ŽL, má podobný problém, co Táta z právního. Nejsou kšefty, je prakticky bez příjmu - lidi kupují jen to, co je potřeba. Většina z nás smrtelníků přišla o odměny, benefity, šla dolů se základním platem...
Už i obchodní řetězce přiznávají ztráty.
A rada nabídnout lidem vedle v paneláčku úklid... va Malý domečky si lidé uklízejí sami, protože všichni šetří a na větší si najmou někoho přes agenturu. Kámoška dělá hospodyni v domácnosti - měla asi tři nebo čtyři rodiny a taky jí ubylo práce. Rodinky zchudly. Zbyla jí jen jedna, do které dochází denně, ostatní to okrájely na větší úklidy, žehlení a pod.
A k dokreslení situace s hůře placenými místy - spolužačky maminka shání taky. Cokoli. Přihlásila se na konkurz na asistentku prodeje (rozuměj prodavačku). 50,- Kč na hodinu. Z toho v Praze zaplatí akorát nájem, no ale co dělat, nic jinýho není. Nevzali ji, sešlo se jich dvacet - měli z čeho vybírat.
Nikdo z výše jmenovaných není nemakačenko. Prostě mají smůlu, že přišli o práci v blbý době. hmm

Není tady

 

#12 25. 2. 2010 10:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Je mi 50++ a vzhledem k současné situaci docela trnu, jestli to do toho důchodu překlepu, páč do předčasnýho se mi ani trochu nechce. Firma propouští, začla teda u dělníků, ale i když mě zatím šéfová uklidňuje, že se mě to netýká, ten červíček samozřejmě hlodá. Sice mám ještě úklid, ale to by bylo taktak na holý přežití, nehledě k tomu, že kdybych nedělala nic jinýho, zas se mi ten důchod sníží. Zkoušela jsem se jen tak tréninkově poptávat a podle odpovědí to vypadá, že bych se radši měla jet podívat na nejbližší krematorium...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 25. 2. 2010 10:52

macík*
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 8. 2008
Příspěvky: 272

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Hledám práci asi 2 měsíce. Hledám aktivně, každý den, jsem mladá, bezdětná, mám praxi. Bydlím v místě, kde je jedna z nejnižších nezaměstnaností u nás. A zatím nic, je to opravdu bída. Když jsem hledala práci před pár lety tak nebyl vůbec problém, ještě jsem si mohla vybírat.
Když jsem ještě měla práci, tak jsem si taky myslela, že kdo chce, práci si najde. No, tak ted mám šanci si na vlastní kůži si to vyzkoušet a dopad do reality byl opravdu tvrdý.
Byla bych opatrnější s pobobnými výroky.

Není tady

 

#14 25. 2. 2010 11:05

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

eva4444 napsal(a):

Já si myslím, kdo práci najít chce, tak ji najde, ale musí se třeba přestěhovat.
Jistě, někdo je znevíhodněn: samoživitelka se 3 dětmi se těžko bude stěhovat.
Pokud jde o případ taty, tak si myslím, že kdo chce, práci najde.
Mám nezaměstnanou švagrovou v Karviné, VŠ vzdělanou, od srpna nezaměstnanou, ale ona se odtamtud nechce odstěhovat, tak to pak práci najde těžko.
Člověk nemusí jezdit za prací hned do Irska, stačí do středních Čech.
Já jsem jela za prací až do Ruska.
Práce si zatím vždy našla mě.

Jenom kde vzit vice nez milion na nove bydleni,aby se clovek mohl prestehovat za praci.To,uz nikdo neresi.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#15 25. 2. 2010 11:09

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

macík* napsal(a):

Hledám práci asi 2 měsíce. Hledám aktivně, každý den, jsem mladá, bezdětná, mám praxi. Bydlím v místě, kde je jedna z nejnižších nezaměstnaností u nás. A zatím nic, je to opravdu bída. Když jsem hledala práci před pár lety tak nebyl vůbec problém, ještě jsem si mohla vybírat.
Když jsem ještě měla práci, tak jsem si taky myslela, že kdo chce, práci si najde. No, tak ted mám šanci si na vlastní kůži si to vyzkoušet a dopad do reality byl opravdu tvrdý.
Byla bych opatrnější s pobobnými výroky.

Kdo to nepociti na vlastni kuzi neuveri.Ja delam za minimalni mzdu  jako prodavacka ted nam chce vedouci jeste snizit hodiny,protoze se zde otevrel novy supermarket.Takze to bude odhadem plat kolem 6 tisic.Ma vubec cenu za tohle delat?Jina prace se tu sehnat neda ani 20 km okolo.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#16 25. 2. 2010 11:30

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

eremuruss napsal(a):

eva4444 napsal(a):

Já si myslím, kdo práci najít chce, tak ji najde, ale musí se třeba přestěhovat.
Jistě, někdo je znevíhodněn: samoživitelka se 3 dětmi se těžko bude stěhovat.
Pokud jde o případ taty, tak si myslím, že kdo chce, práci najde.
Mám nezaměstnanou švagrovou v Karviné, VŠ vzdělanou, od srpna nezaměstnanou, ale ona se odtamtud nechce odstěhovat, tak to pak práci najde těžko.
Člověk nemusí jezdit za prací hned do Irska, stačí do středních Čech.
Já jsem jela za prací až do Ruska.
Práce si zatím vždy našla mě.

Jenom kde vzit vice nez milion na nove bydleni,aby se clovek mohl prestehovat za praci.To,uz nikdo neresi.

Spousta lidí ve středních Čechách začíná tak, že si pronajmou jen jeden pokoj ve 3+1, platí za bydlení 4 000 Kč. Jsem ze středních Čech, z města kam takto už hodně lidí přijelo. Časem si něco ušetří a nyní kupují vlastní byty. Ceny bytů šly dolů, 3+1 v původním stavu jde koupit do 1,4 milionu.
Samo, možnost to je pro ty kteří děti nemají, nebo se nejdřív přestěhuje jen chlap, najde nějaké zázemí a po čase se přestěhuje za ním zbytek rodiny, není to možnost pro starší a nebo samoživitelky.
Souhlasím, že práce je méně, u lidí musí být alespoň ta ochota se přestěhovat.
Viz. jak vidím u sebe v rodině: buď lidi práci mají a nebo ji nemají z toho důvodu, že se přestěhovat nechtějí.
Jinak pár měsíců hledání práce považuji za normální, tzn. že ten člověk není líný, ale kdo si nenajde práci ani po roce, tak se mi nechce věřit, že pro to udělal maximum.

Není tady

 

#17 25. 2. 2010 11:32

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

macík* napsal(a):

Hledám práci asi 2 měsíce. Hledám aktivně, každý den, jsem mladá, bezdětná, mám praxi. Bydlím v místě, kde je jedna z nejnižších nezaměstnaností u nás. A zatím nic, je to opravdu bída. Když jsem hledala práci před pár lety tak nebyl vůbec problém, ještě jsem si mohla vybírat.
Když jsem ještě měla práci, tak jsem si taky myslela, že kdo chce, práci si najde. No, tak ted mám šanci si na vlastní kůži si to vyzkoušet a dopad do reality byl opravdu tvrdý.
Byla bych opatrnější s pobobnými výroky.

Jistě nejsi v lehké situaci, ale 2 měsíce hledání ještě není tragédie, jistě něco najdeš.

Není tady

 

#18 25. 2. 2010 11:38

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

eva4444 napsal(a):

eremuruss napsal(a):

eva4444 napsal(a):

Já si myslím, kdo práci najít chce, tak ji najde, ale musí se třeba přestěhovat.
Jistě, někdo je znevíhodněn: samoživitelka se 3 dětmi se těžko bude stěhovat.
Pokud jde o případ taty, tak si myslím, že kdo chce, práci najde.
Mám nezaměstnanou švagrovou v Karviné, VŠ vzdělanou, od srpna nezaměstnanou, ale ona se odtamtud nechce odstěhovat, tak to pak práci najde těžko.
Člověk nemusí jezdit za prací hned do Irska, stačí do středních Čech.
Já jsem jela za prací až do Ruska.
Práce si zatím vždy našla mě.

Jenom kde vzit vice nez milion na nove bydleni,aby se clovek mohl prestehovat za praci.To,uz nikdo neresi.

Spousta lidí ve středních Čechách začíná tak, že si pronajmou jen jeden pokoj ve 3+1, platí za bydlení 4 000 Kč. Jsem ze středních Čech, z města kam takto už hodně lidí přijelo. Časem si něco ušetří a nyní kupují vlastní byty. Ceny bytů šly dolů, 3+1 v původním stavu jde koupit do 1,4 milionu.
Samo, možnost to je pro ty kteří děti nemají, nebo se nejdřív přestěhuje jen chlap, najde nějaké zázemí a po čase se přestěhuje za ním zbytek rodiny, není to možnost pro starší a nebo samoživitelky.
Souhlasím, že práce je méně, u lidí musí být alespoň ta ochota se přestěhovat.
Viz. jak vidím u sebe v rodině: buď lidi práci mají a nebo ji nemají z toho důvodu, že se přestěhovat nechtějí.
Jinak pár měsíců hledání práce považuji za normální, tzn. že ten člověk není líný, ale kdo si nenajde práci ani po roce, tak se mi nechce věřit, že pro to udělal maximum.

To by me zajimalo jak s tech dnesnich platu usetri 1,4 milionu.Me je 40 let,myslis,ze do 80 let to stihnu s platem 8 tisic?


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#19 25. 2. 2010 11:51

tata
♥♥-----
Registrovaný: 24. 2. 2010
Příspěvky: 26

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Kamarádka se šla ucházet o práci uklizečky.Nedostala ji.Vzali duchodkyni.

Není tady

 

#20 25. 2. 2010 11:52

tata
♥♥-----
Registrovaný: 24. 2. 2010
Příspěvky: 26

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Když je to tak s prací snadné,kde je Majkafa?

Není tady

 

#21 25. 2. 2010 11:55

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

tata napsal(a):

Kamarádka se šla ucházet o práci uklizečky.Nedostala ji.Vzali duchodkyni.

Tak je to i v nasem meste.Vsude duchodci a lidi nemaj praci.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#22 25. 2. 2010 12:02

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Tak jsem psala sáhodlouhý příspěvek o možnostech různých věkových skupin a nakonec jsem zjistila, že by byl nejspíš k ničemu.

Já pevně věřím tomu, že pokud se chce, tak to jde. Může to jít těžko, může to jít jenom na půl, může to jít malinko, ale jde to. Nedokážu se vnitřně smířit s tím, že sedět rok doma a ani nezavadit o brigádu, přivýdělek či přilepšení, je skutečně možné. Asi by mi padnul hodnotový systém.

Z pohledu zaměstnavatele - mám zkušenosti se studenty, maminkami na MD, důchodci i lidmi, kteří prostě jen nemají práci. Nedokážu je zaměstnat všechny, ba co víc, dávám jim pouze brigádu. Ale snažím se vyjít vstříc jejich možnostem - pokud práci chtějí. Pokud se mi tu objeví maminka (sorry, že se otírám zrovna o ně, ale mám teď čerstvou nepříjemnou zkušenost), která fňuká, jak nemůže sehnat práci a jak moc moc moc pracovat chce, vzápětí mi 4x zruší domluvenou schůzku (jednou mi ani nedala vědět va), pak dvakrát nepřijde do práce a když už konečně dorazí, tak pracuje jak chcíplá ryba - No to sorry, to je nemakačenko jak vyšitej. Je to hnusný, ale to mi tu fňukat může do aleluja a práci nedostane.

Nebo řpíklad co teď někdo radil Keny va Když mi přijde někdo takhle vofouklej na pohovor, tak nad ním ani neuvažuju. Ani si nechci představovat, jak by se potom choval ke klientům va

Ale sorry, to sjem trochu upouštěla páru.

Myslím si, že práce se dá najít vždycky. Jestli to ovšem bude práce, která uživí jedno (dvou, třéí, deseti, patnácti) členou rodinu - těžko říct. Závisí na možnostech a schopnostech.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#23 25. 2. 2010 12:05

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

tata napsal(a):

Kamarádka se šla ucházet o práci uklizečky.Nedostala ji.Vzali duchodkyni.

A proč vzali důchodkyni? Já jsem jí třeba dala přednost proto, že je to vysoce schopná paní, která svojí práci zvládla za polovinu času narozdíl od jiné uchazečky. Nemrmlala u toho, vypadala schopně, perfektně plní moje pokyny, je schopná (občas) pracovat nad rámec povinností. Nekoulí na mě očima, když po ní něco chci.
Tisíc a jedna věc. Určitě bych napaušalizovala formou "radši vezmou důchodkyni". To je podle mě nesmysl. Radiš vezmu toho nejlepšího na danou pozici.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#24 25. 2. 2010 12:12

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

..

Upravil(a) misha88 (30. 3. 2011 11:50)


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#25 25. 2. 2010 12:16

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Definitiv napsal(a):

tata napsal(a):

Kamarádka se šla ucházet o práci uklizečky.Nedostala ji.Vzali duchodkyni.

A proč vzali důchodkyni? Já jsem jí třeba dala přednost proto, že je to vysoce schopná paní, která svojí práci zvládla za polovinu času narozdíl od jiné uchazečky. Nemrmlala u toho, vypadala schopně, perfektně plní moje pokyny, je schopná (občas) pracovat nad rámec povinností. Nekoulí na mě očima, když po ní něco chci.
Tisíc a jedna věc. Určitě bych napaušalizovala formou "radši vezmou důchodkyni". To je podle mě nesmysl. Radiš vezmu toho nejlepšího na danou pozici.

Někdo ale vezme důchodkyni programově pouze proto, že má příjem (důchod) a plat jí bude stačit o třetinu menší, než někomu, kdo jiný příjem nemá. Takhle se skvěle zaměstnávají i lidé v částečném invalidním důchodu - samo, že ti práceschopní (kolegyně je snad i v plným, to nevím jistě)  A pozor - fakt ten invaliďák nezávidím, já radši zdraví. Jen, že vždy to prostě není pouze o pracovním nasazení uchazeče. hmm

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů