Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 9. 2. 2010 11:05

Blossom
Host

Re: Krach a problémy s tím spojené

agewa napsal(a):

amely napsal(a):

agewa napsal(a):

Taky Ti tu radí, a si najdeš práci, ale v případě krachu Ti to bude na prd, stejně ti exekutoři všechno seberou a nechají Ti jen životní minimum. To životní minimun Ti v případě noute vyplatí i sociálka.
to je pravda, jenže nebude umořovat dluhy a to jí znovu potáhne ke dnu.takže to není dobrá rada.

Jenže když vezmeš v úvahu tu dlužnou částku, tak úroky z dluhů a poplatky exekutorům budou ten dluh tak raketově zvyšovat, že nebude šance to splatit nikdy.

Vycházela jsem z toho co říkal Rosamundě ten ekonom. Že když zavře, tak nemá do smrti šanci ty dluhy splatit.

pro zajímavost, lidé co jedou tramvají na černo, dostanou pokutu 1000 Kč, ale když to nezaplatí a vymáhá to exekutor, tak musí zaplatit 12 000.

I kdyby měla splácet jen těch 7 milionů, tak si to rozpočítej, kolik by musela splácet a jak dlouho.

Neposílám ji na sociálku, jen píšu o všech variantách.

když vyhlásí osobní bankrot, tak to není do smrti.musela by se zeptat na podrobnosti, ale je tam , myslím , doba 5 let. a to by se už možná vydržet dalo.

...jenže u osobního bankrotu je pokud vím podmínka, že za těch 5 let musí aspoň třetinu svých dluhů splatit. Obávám se, že to u Ros není reálné.

Je fakt, Rosamundo, že být tebou bych začla asi zjištěním si detailních informací o tom os. bankrotu. Pokud by to touto cestou šlo, tak do toho jít, těch 5 let bohužel vydržet žít z absolutního minima, ale pak už bez dluhů, a začít od nuly.
Pořád mi to přijde lepší, než neřešitelná situace kdy takové množství dluhů (s narůstajícími úroky apod.) opravdu není splatitelnáani v několika generacích... sad
Snažila bych se připravit se na možnost nejzazší - možnost krachu, vždy i ekonom hovořil o tom, že "zkusit maximálně 3 měsíce zda se nestaně zázrak, apak to zavřít".

 

#27 9. 2. 2010 11:18

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Krach a problémy s tím spojené

já vím, že to povoluje soud.
taky si myslím, že ten dluh by mohl být o něco menší, když by prodali zásoby atd...
mě to prostě v tuto chvíli přijde nejrozumější, než čekat "na zázrak" . myslím, že na ten čeká už dost dlouho a zatím se situace jen zhoršuje.
přesné informace má jen Roz, takže jen ona si může nechat udělat rozbor, zda a za jakých podmínek by to šlo. vzhledem k tomu, že na druhém vlákně se o této možnosti taky už mluvilo, mám dojem, že ona si prostě tuhle možnost nepřipouští. radši bude čekat na ten zázrak.

Není tady

 

#28 9. 2. 2010 11:21

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Krach a problémy s tím spojené

protože je vidět, že u ní každý další měsíc jen zhoršuje současnou situaci, a tohle tu neřeší jeden-tři měsíce, ale daleko déle.

Není tady

 

#29 9. 2. 2010 14:13

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, podívej se sem:
http://www.mesec.cz/clanky/nezvladate-s … esenim-je/
http://www.penize.cz/42794-osobni-bankr … jsich-chyb
http://www.penize.cz/42761-osobni-bankr … ymi-prijmy

http://www.pomocvpravu.cz/viewforum.php?f=47 - tohle je přímo internerové fórum, které se zabývá nejrůznějšími otázkami a problémy úpadců ... něco, jako Babinet pro dlužníky wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#30 9. 2. 2010 15:54

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak bohužel děfčata osobní bankrot není nic pro mně nebo: Od ledna mají dlužníci nepodnikatelé možnost zbavit se svých za léta nahromaděných závazků formou oddlužení.
Takže jsem si to myslela správně, že se osobní bankrot týká pouze fyzických osob - soukromníků, ale ne už fyzických osob podnikajících. Tudy to prostě nepůjde

Amely: Psala jsem Ti to už.  Tak se zaměř na to, co udělat, aby víc chodili. Jaké výhody oproti konkurenci jim nabídneš? U nás v lékárně máme věrnostní karty, načítají se nám zaplacené peníze a pak máme slevy. Rozšíření sortimentu? Lepší ceny? Dovoz domů - třeba seniorům papírové pleny? Nevím, třeba někdo poradí víc.

Tohle všechno jsem už udělala, bohužel to žádné obrovské výsledky nepřineslo. sad

Agewa: přesné informace má jen Roz, takže jen ona si může nechat udělat rozbor, zda a za jakých podmínek by to šlo. vzhledem k tomu, že na druhém vlákně se o této možnosti taky už mluvilo, mám dojem, že ona si prostě tuhle možnost nepřipouští. radši bude čekat na ten zázrak.

Nevím, kde jsi přišla k tomu, že budu radši čekat. Zdá se, že čteš jen to co se Ti hodí do Tvého obrazu o mně. Mám udělaný rozbor od ekonoma a druhý odborník - šéf konsolidační firmy - na tom teď pracuje, ale momentálně je na dovče, takže až za týden.
Úvěry zatím s vypětím všech sil splácím, jenže pak mi zase rostou dluhy u malých dodavatelů, takže musím setsakra hlídat, jestli už nám někdo nehrozí vymahačskou firmou, to se pak musí zaplatit hned.
Možnost krachu už mám promyšlenou, pokud to bude třeba, tak mi s tím pomůže ta konsolidační firma, prodá se dům i lékárna a snad z toho všechno splatím nebo mi zbyde jen něco málo ke splácení (to kdyby se povedlo komplet lékárnu prodat za 3 mega). No a pak si najdeme nějaký malý byt a necháme se zaměstnat a budeme žít z ruky do huby. sad  Ale bez dluhů smile

Upravil(a) Rosamunda (9. 2. 2010 15:56)


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#31 9. 2. 2010 16:00

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, jsi statečná holka a držím Ti palce stolt taky v tom svrabu nebudete žít věčně, neboj ...


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#32 9. 2. 2010 19:00

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

No tak jsem poprvé kousla do toho kyselého jablka a řekla jsem plnou pravdu té mladší laborantce - je to moje kamarádka, tak to bylo jednodušší. Probraly jsme co a jak, dokonce mi nabídla, že by se nechala na těch 20 měsíců, co zbývá té druhé do důchodu, zaměstnat jinde a pak by se vrátila. Vzala to normálně s tím, že oni to všichni vědí, tak jsem si oddechla, že aspoň něco mám za sebou. Nebýt Lexaurinu, nevím, jak bych to zvládla.
S uklízečkou a tou druhou laborantkou budu mluvit až příští týden, nejdřív to ve čtvrtek detailně proberu s účetní, jak se to vše vlatně dělá, co jim musím zaplatit, jestli není nějaká možnost, jak jim to odstupné nedávat hned, když nemám ani floka. Začínám z toho pomalu taky být na prášky, ne-li na Sadskou big_smile.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#33 9. 2. 2010 21:13

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, neblbni, copak jsi chlap, aby ses ze všeho hnedka skládala big_smile ???
A s tím Lexaurinem šetři, jako se šafránem, víš, že je to silně návykový benzodiazepin! Raději si nech předepsat přímo antidepresiva stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#34 9. 2. 2010 22:19

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Kiara napsal(a):

Ros, neblbni, copak jsi chlap, aby ses ze všeho hnedka skládala big_smile ???
A s tím Lexaurinem šetři, jako se šafránem, víš, že je to silně návykový benzodiazepin! Raději si nech předepsat přímo antidepresiva stolt

Kiaro, díky za podporu, hezké slovo zahřeje. AD už beru dlouhá léta, ten Lexaurin mám jen jako nárazovku, když už mi jektají zuby a třesou se mi ruce a nemůžu dýchat. To bych toho pak asik moc neřekla dumbom Vždycky jsem měla problémy s mluvením před lidmi a v tomhle případě je to ještě minimálně 2x tak těžké - mám trému, myšlenky se mi rozlítnou do všech stran, tak proto ten Lexaurin, ale jen 1,5 mg a jen sem tam, tak 1 - 3x do týdne. Je to taková moje záchranná brzda.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#35 10. 2. 2010 12:50

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Stejně buď opatrná a snaž se ten Lexaurin používat "jenom v nouzi nejvyšší" když už jó opravdu není zbytí. Třikrát do týdne je i tak dost ... nevykládej si to tak, že Tě zbytečně straším a maluju pověstné čerty na zeď, viděla jsem toho okolo sebe dost grater
Jinak Tě chválím za praktický a konstruktivní přístup, se kterým řešíš problémy s lékárnou. Klobouk dolů, uznávám, že by to bez podpory AD nešlo - a osobně neznám nikoho, kdo by byl tak silná osobnost a při řešení takhle závažného problému by se bez podpory léků s přehledem obešel - a držím Ti palce.
Hele, fakt by sis nemohla zařídit aspoň jeden oddychový a relaxační den v týdnu jenom sama pro sebe? Bez ohledu na Munďáka, děti, povinnosti ... třeba například sobotu. Ráno někam zmizet, prožít relax a večer přijet ... uvažuj o tom, podle mě by Ti podobná akce mohla být užitečná.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#36 10. 2. 2010 19:44

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Kiaro, bohužel nemohla grater nemám na to prachy grater


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#37 10. 2. 2010 21:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, choď aspoň na dlhšiu vychádzku, na bežky alebo tak... sú aj veci, ktoré nestoja peniaze a pomôžu odreagova sa. stolt Potom si pus dobrý film, uvar čajík a skús vypnú aspoň na chvížu myšlienky...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#38 10. 2. 2010 22:27

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Brrr, na vycházku je moc zataženo, z toho bych měla akorát depku. Počkám až vyleze Puna. to je ten sníh takový jiskřivý, to se topak prochází smile Zatím jsem chtěla jít plavat, ale není mi přáno (na každou každý měsíc dojde big_smile ), tak budu muset počkat i s tímhle.
Zíra na mě myslete, budu projednávat s účetní to propouštění, páč zatím nevím vůbec, jak se to dělá, tak si to s ní nastuduju, chjooo, bojim, bojim grater


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#39 11. 2. 2010 8:43

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Krach a problémy s tím spojené

Jez vitamíny, jestli nemᚠpeníze, tak levné je třeba zelí a mrkev. Z toho se dá udělat dobrý salát.
Na Tvém místě bych asi neměla myšlenky na dovolenou nebo vycházky. Asi bych šetřila síly.
Ale zkus si koupit nebo půjčit tu knihu  Carnegie - jak se zbavit starostí a začít žít. A uvař si k ní dobrý čaj.

Budeš muset vyřešit spousty velmi nepříjemných věcí, tak se v rámci možností šetři.

Není tady

 

#40 11. 2. 2010 20:08

agata11
♥♥-----
Registrovaný: 24. 2. 2006
Příspěvky: 78

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamundo, neboj, strach má velké oči. Všechno bude dobré. Já vím, že jsou to jen řeči, ale vím, co prožíváš.
Potřebovala bys finančního poradce, který má silné zázemí v bankách eventuelně-bance- a nějak ty dluhy umořit. Jinak jak se dostaneš do rukou šikovných exekutorů- Bůh tě ochraňuj.
Myslím si o tomto co se tady děje svoje a stát nepomáhá. A co si najít k sobě nějakého investora, ze začátku přistoupit i na drsnějěí podmínky, lékárnu nezavírat- to je nemožné v tvém případě. Po čase potom se nějak s investorem domluvit o přijatelnějších podmínkách pro tebe. Ze začátku to chápej tak, aby ses nedostala do spárů exekutorů.
Existují různé weby s poptávkami a nabídkami, a nebo co já vím, něco vymysli. Existuje cesta- musíš,musíš.

Možná, že ti to pomohlo, možná ne, ale je mitě líto a věřím, že bychom si poplakaly a ......smile)) držím palce.

Není tady

 

#41 12. 2. 2010 17:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, tak si zalez s nějakou pěknou knížkou do postele, udělej si horkej čajík a jenom se tak povaluj ... nebo si někde opatři pěknej film na DVD a zkoukni ho ... nebo si udělej domácí zkrášlovací salón - manikúra, pedikúra, pleová maska (třeba z domácích zdrojů). Jestli se nechceš povalovat, můžeš jít v rámci možností na procházku nebo na běžky, to už záleží na Tobě. Věř zkušené, i bez koruny v kapse se dá prožít super víkend ... nejsi sama, která si to musí umět zorganizovat i s minimálními finančními náklady. Nevím, nakolik jsi manuálně zručná a jestli by Tě bavily ruční práce (šití, pletení, háčkování) nebo jiné výtvarničení (korálkování, pletení z pedigu, patchwork, decoupage, obrázky vyráběné žehličkovou voskovou technikou, PC grafika ...)
Tak Ti držím palce, a si alespoň něco vybereš, i kdyby to mělo být jenom zachumlání se pod deku a četba smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#42 13. 2. 2010 18:04

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Kiaro, ta deka a četba je asi momentně nejlepší volba, s pletením nevím jak dál, páč neumím uplést rukávy a tety, která to umí jsem se ještě nezeptala dumbom


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#43 13. 2. 2010 19:54

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak uple vestu bez rukávů big_smile ne, vážně, když už se rozhodneš pustit do pletení, je nejlépe plést podle nějakého vzoru z časopisu, kde je uveden i detailní popis, včetně toho, jak si počínat při pletení rukávů. Co vzor, to jiný postup, takže univerzální rada "jak na rukávy" vážně neexistuje.
Nic si z toho nedělej, já taky delší dobu mámím z babičky zase jiný postup pletení svetru "od krku", čili "odshora dolů" a nějak mi toto stále zůstává utajeno big_smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#44 16. 2. 2010 13:37

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak mi držte tento týden pěsti a vše ostatní, chci si promluvit s tou starší laborantkou, tak potom poreferuju.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#45 17. 2. 2010 18:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Krach a problémy s tím spojené

tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#46 18. 2. 2010 15:21

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak hrdinně oznamuju,žejsem to s ní dnes probrala, vysvětlila jsem jí všechny aspekty a dala jsem jí časdo úterý,aby se rozhodla jestli půjde nebo tu zůstane. Byla bych radši aby šla,ale to už nechám koňovi.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#47 18. 2. 2010 16:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Krach a problémy s tím spojené

hmm Toto je hodné demokratické a málo šéfovské...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#48 18. 2. 2010 16:23

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

No ono to moc jinak nejde, ona je pěkná mrcha a kdybych jí to řekla nějak příliš direktivně, tak by mi udělala takovou reklamu, že by si ani pes ode mně kůrku nevzal. S mou předchůdkyní, ještěza lékárenské služby, se normálně porvala a natrhla jí ucho. Je to domýšlivá, vzteklá a mstivá megera, takže jsem si hodně oddechla, že to vzala v klidu a nijak na mně neútočila.
Vysvětlila jsem jí dost barvitě, co ji čeká, když tu se mnou zůstane, tak si myslím, že si to na 20 měsíců rozmyslí, aby dělala víc práce včetně vytírání podlahy a mytí nádobí za menší peníze. No uvidíme.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#49 18. 2. 2010 20:05

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamundo, dneska je díky krizi všude tak mizerná situace, že paní - a je mstivá a vzteklá megera jak chce - může být ráda, že to pro ni dopadlo alespoň takhle stolt Teď to záleží jenom na ní - jestli se jí vyplatí být na podpoře, která je o hodně menší nežli plat a v jejím případě (předpokládám, že je jí více, než 55 let) trvá 11 měsíců, nebo to nechat tak, jak to je a těch dvacet měsíců u Tebe odpracovat a doklepat až do důchodu. Já když to vezmu selským rozumem s tužkou a papírem, tak by se mi na jejím místě vyplatilo u Tebe pracovat až do konce, by za dva lidi a míň peněz stolt pořád je to lepší, než pobírat malou podporu nebo jít do předčasného důchodu. Práce není, před důchodem žádnou jinou nesežene, takže jí nezbývá než zatnout zuby a brát to tak, jak to je stolt Na Tebe jako majitelku nemůže být naštvaná nebo rozezlená, protože podnikatelů, kteří v této době končí je hafo, končí nejenom drobní podnikatelé, ale i větší a velké firmy třeba s 500+ zaměstnanci ... každý, kdo čte noviny nebo má doma televizi to ví, v čem žijeme a jaká je blbá doba ... bohužel ...


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#50 23. 2. 2010 16:37

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak je to přesně naopak než psala Kiara, paní se rozhodla, že se na práci už může vykašlat a že půjde na pracák. To je pro mně docela dobrá zpráva, jenže teď nevím, jak se k tomu postaví ta má kamarádka, páč je samoživitelka a kdyby to opravdu krachlo, tak je o žebrácké holi. Mám pocit, že se jí do toho moc nechce hmm. Takže to klidně taky může skončit tak, že tu zůstanu sama jen s tou uklizečkou, kterou jsem původně chtěla vyhodit. Sice nevím, jak bych to pak dělala, ale asi bych to nějak zvládnout musela. Musím vymyslet nějakou strategii, abych té kamarádce byla schopna dát aspoň nějakou jistotu, že to nekrachne hned příští měsíc. Zítra si o tom promluvím se šéfem konsolidační firmy, jestli si myslí, že se to dá přefinancovat nebo spíš ne, abych tu sama sobě a té kamarádce nevěšela buliky na nos ("nerajtovala na mrtvém koni" big_smile )


Out from the dark into the light !

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů