Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 3. 2. 2010 15:01

jaxyn
♥------
Registrovaný: 29. 4. 2007
Příspěvky: 8

Psychické "týrání"

Dobrý den chtěla bych se svěřit se svým trápením, ale nevím kam to zařadit. S přítelem jsme spolu skoro rok, bydlí se mnou v mém bytě. Poslední dobou se často hádáme. Problém je ten, že když se kvůli něčemu hádáme, většinou hádku vyprovokuju já, protože se mi něco nelíbí.. Např. něco udělá, čím mě fakt naštve nebo se začneme hádat kvůli názoru na něco, nebo cokoliv dalšího i blbost. Přestože s tím přijdu já, ve finále jsem to já kdo něco s prominutím "posral". Prý myslím pořád jen na sebe, říkám že dělá a říká něco, co není ve skutečnosti pravda, přetáčí si věci ve svůj prospěch a já jsem ta co udělala něco špatně. Nakonec to dopadne tak, že já se cítím provinile, že jsem něco podělala, on je vítěz a ještě pár dní mě dusí.. pak to na mě sem tam vytáhne, rýpne si. Při hádkách mě nazývá blbkou, krávou, sem tam i horší slova.. Je neustále protivný a podrážděný, pořád se mu něco nezdá, netrpělivý. Kolikrát si s ním ani nepopovídám, protože když něco řeknu, jen řekne hm a tváří se co to povídám za nesmysly. Než jsem s ním začala chodit, o spoustě holkách říkal, jak jsou hloupé. Musí mít vždy pravdu, tu mou mi vyvrací. Bojím se hádek, když se naštve mlátí s věcmi kolem sebe. Jednou mi postrhával poličky a lustr. Teď naposledy mě trhl hlavou za ucho, až jsem se rozbrečela. Je mi psychicky bídně. Vím, že za hodně věcí můžu sama, jsem také nervák a dost si nenechám líbit, ale před ním jsem nevím proč "malá", kolikrát se bojím něco vůbec říct a nejdřív přemýšlím jestli to není hloupost.. Vždycky mě přesvědčí, že věci jsou jinak, než si myslím já... Je to chytrej chlap, všechno má promyšlený, ve větách hledá kličky, důkazy a vše proplete tak, že já nevím nakonec hlavu patu sama sobě.. jsem svázaná.. Dá se s takovým člověkem žít nebo ho nějak změnit? Jít na něho hezky a vstřícně? Díky za pomoc.

Není tady

 

#2 3. 2. 2010 15:32

Marlenka 213
♥------
Registrovaný: 16. 6. 2009
Příspěvky: 8

Re: Psychické "týrání"

Milá Jaxyn,prečetla jsem si tvůj příspěvek a radím ti vem nohy na ramena pokud začal věcma a pak vztahl ruku i na tebe nevěř tomu že to bude někdy lepší.Spočítej si jeho klady a zapory a podle toho usud jestli ti takový vztah stojí za to.A rozhodně mu neukazuj že se ho bojíš to ti ublíží ještě víc bude mít pocit že jsi věc se kterou si muže manipulovat.Já sama mam velmi dominantního partnera a občas to u nas taky pořádně bouchne ale rozhodně neukazuji slabiny a jsme spolu už krásných 15 let.Naučila jsem ho dělat kompromisy.Zkus být nad věcí když se něco stane zůstan klidna a vyrovnaná.Ukaž mu jaká umíš být dáma a ne hysterická(kráva).Třeba ho časem trkne že vše co řekne musí být tak jak to chce on a že občas by měl poslouchat co říkaš ty a pokud se to mezi váma nezlepší a použije nasilí na tobě utíkej co nejdál.Držím ti palečky.

Není tady

 

#3 3. 2. 2010 16:49

Rigoletta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 1. 2010
Příspěvky: 358

Re: Psychické "týrání"

Jaxyn, já nemůžu radit - vězím v tom sama po uši.
Ale zajímalo by mně, co Ti poskytuje hezkého? Co vyváží tu mističku vah, že budeš (v tom lepším případě jen to) poslouchat každou chvíli, jaká jsi blbka.... a zůstat při tom nad věcí a nezačít o sobě samé při tom pochybovat je tedy fuška a myslím, že to nestojí za to.

Není tady

 

#4 3. 2. 2010 18:22

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Psychické "týrání"

Jaxyn velmi pravděpodobně se s ním dá jen přežívat. POkud můžeš, rozejdi se s ním. Zkus být sebevědomější. Pokud se mu spostavíš stylem ohrané gramodesky a on použije násilí, pak je jasně, že jde přinejmenším o nevyrovnaného člověka, který si na tobě dokazuje svoji sílu a převahu.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#5 3. 2. 2010 19:30

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Psychické "týrání"

jaxyn - bydlí u Tebe v bytě - VYSTĚHUJ HO.

Není tady

 

#6 4. 2. 2010 7:14

jaxyn
♥------
Registrovaný: 29. 4. 2007
Příspěvky: 8

Re: Psychické "týrání"

No je to složitější, má problémy s penězi a tudíž od února pouští svůj podnájem. Už u mě bydlí pár měsíců, doteď mi nedal ani korunu.. já mu peru, uklízím sama, s ničím mi nepomůže. Jen se válí u mě v posteli a u mého PC, na internet mi také neplatí nic... (to jen pro obrázek jak jsem "hodná") Dříve jsme společné bydlení plánovali, teď bych to už nedovolila, ale rozhodl se pustit podnájem a udělal to sám, bez dohody se mnou. Nemá pravidelný příjem, práci si neshání, nechává to na poslední chvíli. Rád se napije a pobaví, na to peníze jsou vždycky. Já mám práci a brigádu, snažím se přivydělat.. 
Co mi poskytuje hezkého? Že se mnou tráví volný čas. Byla jsem dlouho s člověkem, co mi nedával hezkého nic... a když jsem teď poznala aspoň trochu hezkého, jsem "přivázaná". Je s ním hodně hezké milování. Ale poslední dobou jeho nálady a hádky převyšují i to pěkné. Jsem si vědoma, že můžu mít mnohem lepšího partnera, se kterým mi bude o moc lépe.
Ano, přežíváním to taky nazývám. Není to někdo, s kým chci zůstat a mít děti.
Bojuju sama se sebou, nevím jestli ho mám ráda. Spíš vyčkávám, co dál...

Není tady

 

#7 4. 2. 2010 7:16

jaxyn
♥------
Registrovaný: 29. 4. 2007
Příspěvky: 8

Re: Psychické "týrání"

Rigoletta napsal(a):

Jaxyn, já nemůžu radit - vězím v tom sama po uši.
Ale zajímalo by mně, co Ti poskytuje hezkého? Co vyváží tu mističku vah, že budeš (v tom lepším případě jen to) poslouchat každou chvíli, jaká jsi blbka.... a zůstat při tom nad věcí a nezačít o sobě samé při tom pochybovat je tedy fuška a myslím, že to nestojí za to.

...já o sobě pochybuji v jednom kuse.. přesto že nejsem ani blbá, ani tlustá, ani nic dalšího. Jsem samostatná, mám dobrou práci, jsem šikovná, mám spoustu přátel, koníčků...

Není tady

 

#8 4. 2. 2010 7:45

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Psychické "týrání"

jaxyn napsal(a):

No je to složitější, má problémy s penězi a tudíž od února pouští svůj podnájem. Už u mě bydlí pár měsíců, doteď mi nedal ani korunu.. já mu peru, uklízím sama, s ničím mi nepomůže. Jen se válí u mě v posteli a u mého PC, na internet mi také neplatí nic... (to jen pro obrázek jak jsem "hodná") Dříve jsme společné bydlení plánovali, teď bych to už nedovolila, ale rozhodl se pustit podnájem a udělal to sám, bez dohody se mnou. Nemá pravidelný příjem, práci si neshání, nechává to na poslední chvíli. Rád se napije a pobaví, na to peníze jsou vždycky. Já mám práci a brigádu, snažím se přivydělat.. 
Co mi poskytuje hezkého? Že se mnou tráví volný čas. Byla jsem dlouho s člověkem, co mi nedával hezkého nic... a když jsem teď poznala aspoň trochu hezkého, jsem "přivázaná". Je s ním hodně hezké milování. Ale poslední dobou jeho nálady a hádky převyšují i to pěkné. Jsem si vědoma, že můžu mít mnohem lepšího partnera, se kterým mi bude o moc lépe.
Ano, přežíváním to taky nazývám. Není to někdo, s kým chci zůstat a mít děti.
Bojuju sama se sebou, nevím jestli ho mám ráda. Spíš vyčkávám, co dál...

Tebe nemusí zajímat, jak on naloží se svým životem. Nepracuje, nemá kde bydlet, ty ho živíš a ještě mu vypereš...
Takže každopádně příspěvek na provoz domácnosti a půl nájmu... do doby, kdy si najde jiný podnájem, nejpozději do začátku března. I tak je to dlouho s takovým dárečkem...
Když mu sbalíš kufr, on si nějak poradí. Neboj se, že ne... Nevyčkávej, nechceš s ním do budoucna být - na co to protahovat?
Docela by mě zajímalo, jak s tebou tráví čas...

Není tady

 

#9 4. 2. 2010 7:49

pat
♥♥-----
Registrovaný: 26. 1. 2010
Příspěvky: 84

Re: Psychické "týrání"

Tak na co čekáš! Jestli ten podnájem ještě nepustil, odstěhovala bych ho. Nechci ti radit zkus to ještě. Podle mě není proč!  A ty k tomu docházíš sama. Holky co jste ještě mladí, nenechte si ubližovat!

Není tady

 

#10 4. 2. 2010 8:08

jaxyn
♥------
Registrovaný: 29. 4. 2007
Příspěvky: 8

Re: Psychické "týrání"

Jsme doma, koukáme na telku, na netu na videa, vaříme. Povídáme si. Mlčíme. Spíme. V létě  chodíme bruslit. Dřív jsme volnej čas trávili v hospodě.

Není tady

 

#11 4. 2. 2010 13:02

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Psychické "týrání"

jaxyn napsal(a):

Jsme doma, koukáme na telku, na netu na videa, vaříme. Povídáme si. Mlčíme. Spíme. V létě  chodíme bruslit. Dřív jsme volnej čas trávili v hospodě.

To je pro společný spokojený život trochu málo. Já bych ho vystěhovala hned.

Není tady

 

#12 4. 2. 2010 13:14

jaxyn
♥------
Registrovaný: 29. 4. 2007
Příspěvky: 8

Re: Psychické "týrání"

eva4444 napsal(a):

jaxyn napsal(a):

Jsme doma, koukáme na telku, na netu na videa, vaříme. Povídáme si. Mlčíme. Spíme. V létě  chodíme bruslit. Dřív jsme volnej čas trávili v hospodě.

To je pro společný spokojený život trochu málo. Já bych ho vystěhovala hned.

Můžu vědět, jak trávíte společný volný čas vy? Děkuji smile

Není tady

 

#13 4. 2. 2010 13:17

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Psychické "týrání"

jaxyn napsal(a):

Jsme doma, koukáme na telku, na netu na videa, vaříme. Povídáme si. Mlčíme. Spíme. V létě  chodíme bruslit. Dřív jsme volnej čas trávili v hospodě.

Tak jsi mě bohužel nepřekvapila. Fakt je to málo, pro mě teda určitě. Kromě povídání tohle zastane i pes. wink

Není tady

 

#14 4. 2. 2010 13:20

jaxyn
♥------
Registrovaný: 29. 4. 2007
Příspěvky: 8

Re: Psychické "týrání"

No moc pestré to není... proto o tom pořád uvažuji... ano ne ano ne ano ne..

Není tady

 

#15 4. 2. 2010 13:39

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Psychické "týrání"

Jaxyn, svěřila jsi se s trápením...
Nejsi ve vztahu spokojená, hádáte se, protože ti dost věcí vadí... Vždycky je to samozřejmě tvoje chyba, ta hádka - i bez toho nic moc soužití.
Při hádce ti občas nadává.
Je finančně na dně (jeho laxnost), nepodílí se na domácnosti ani nájmu.
Ty mᚠpráci a brigádu, většinou to tahneš sama. Jako bonus můžeš doma ještě uklízet...
Tráví s tebou volný čas tím, že koukáte na bednu nebo jdete podle počasí (a hádám jeho nálady wink) ven na brusle.

Teď si to přečti a představ si, že mᚠnezadanou dobrou kamarádku a tohodle kamaráda. Dala bys je dohromady? Chtěla bys pro ní někoho takového? hmm

Není tady

 

#16 4. 2. 2010 13:48

jaxyn
♥------
Registrovaný: 29. 4. 2007
Příspěvky: 8

Re: Psychické "týrání"

hmm rozhodně ne...  jako kamarád budiž.. ale jinak ne. Díky, vidím to. Vidím sebe, utrápenou a svázanou.. bez přátel a smutnou, vynervovanou.

Tohle opravdu nechci.

Děkuji za odpovědi všem smile

Není tady

 

#17 4. 2. 2010 14:14

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Psychické "týrání"

Tak hodně štěstí a držím palce. smile

Není tady

 

#18 4. 2. 2010 14:45

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Psychické "týrání"

jaxyn napsal(a):

eva4444 napsal(a):

jaxyn napsal(a):

Jsme doma, koukáme na telku, na netu na videa, vaříme. Povídáme si. Mlčíme. Spíme. V létě  chodíme bruslit. Dřív jsme volnej čas trávili v hospodě.

To je pro společný spokojený život trochu málo. Já bych ho vystěhovala hned.

Můžu vědět, jak trávíte společný volný čas vy? Děkuji smile

Jaxyn, my taky společný čas netrávíme nějakou extra zábavou. Žijeme celkem běžně a většinu času nám zaberou  nudné provozní záležitosti. Jedno dítě máme, druhé je na cestě, opravujeme dům a děláme to co píšeš ty výše, až na tu hospodu, zveme kamarády domů. Nehádáme se tak strašně, abychom si nadávali a nemám pocit, že přítele živím. Přítel je velmi hodný. Nesnesla bych být s někým, kdo se chová jako hulvát. Proto bych takového chlapa, který nadává a ještě navíc se nechá živit, vystěhovala hned.
Když budeš sama, kamaráda na pokec najdeš vždy a pak se uvidí, třeba i se nějaký kamarádský vztah vyvine v něco víc...

Není tady

 

#19 4. 2. 2010 16:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Psychické "týrání"

Spýtaj sa sama seba, či ti to stojí za to... hmm Mne by to už, s tým čo dnes viem a čo som si prežila, nestálo... roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#20 4. 2. 2010 16:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Psychické "týrání"

jaxyn napsal(a):

No je to složitější, má problémy s penězi a tudíž od února pouští svůj podnájem. Už u mě bydlí pár měsíců, doteď mi nedal ani korunu.. já mu peru, uklízím sama, s ničím mi nepomůže. Jen se válí u mě v posteli a u mého PC, na internet mi také neplatí nic... (to jen pro obrázek jak jsem "hodná") Dříve jsme společné bydlení plánovali, teď bych to už nedovolila, ale rozhodl se pustit podnájem a udělal to sám, bez dohody se mnou. Nemá pravidelný příjem, práci si neshání, nechává to na poslední chvíli. Rád se napije a pobaví, na to peníze jsou vždycky. Já mám práci a brigádu, snažím se přivydělat.. 
Co mi poskytuje hezkého? Že se mnou tráví volný čas. Byla jsem dlouho s člověkem, co mi nedával hezkého nic... a když jsem teď poznala aspoň trochu hezkého, jsem "přivázaná". Je s ním hodně hezké milování. Ale poslední dobou jeho nálady a hádky převyšují i to pěkné. Jsem si vědoma, že můžu mít mnohem lepšího partnera, se kterým mi bude o moc lépe.
Ano, přežíváním to taky nazývám. Není to někdo, s kým chci zůstat a mít děti.
Bojuju sama se sebou, nevím jestli ho mám ráda. Spíš vyčkávám, co dál...

Jéj, ty asi potrebuješ tvrédho pána a on subinku... Ale vyhovuje vám to obom? (Mmch, na to, že ho živíš, obskakuješ a animuješ - a zrejme mu aj "držíš", sa nespráva práve vzorovo dumbom ). Fakt si myslíš, že si nezaslúžiš nikoho, kto by ti "dával to hezké", plus aj peniaze a účas na domácich prácach - a bez ponižovania...?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#21 4. 2. 2010 17:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Psychické "týrání"

javena napsal(a):

jaxyn napsal(a):

Jsme doma, koukáme na telku, na netu na videa, vaříme. Povídáme si. Mlčíme. Spíme. V létě  chodíme bruslit. Dřív jsme volnej čas trávili v hospodě.

Tak jsi mě bohužel nepřekvapila. Fakt je to málo, pro mě teda určitě. Kromě povídání tohle zastane i pes. wink

Moje nevedeli ani korčužova big_smile , inak súhlasím. A ešte občas niečo "ulovili"...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#22 4. 2. 2010 17:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Psychické "týrání"

Gratulujem k otmu poznaniu. Môžeš ho ma rada, ale to neznamená, že mu musíš robi zaopatrovací ústav. A naopak - on a môže ma rád, ale zo svojho vlastného bývania big_smile a keď budete ma obaja chu, uvidíte sa... alebo aj neuvidíte.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#23 4. 2. 2010 17:27

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Psychické "týrání"

Jaxyn: Při hádkách mě nazývá blbkou, krávou,

Jaxyn, nezměníš ho, nezaslouží si Tě, nemá Tě co trhat za ucho - pryč od něj.
Šup, šup, už a je z Tvého bytu pryč!!!
Nejpozději zítra.

Není tady

 

#24 14. 4. 2010 19:16

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Psychické "týrání"

Jak to vše dopadlo???

Nejlepší by bylo vyměnit zámek u bytu a dát mu tašky před dveře.....a pro jistotu chodit pár dní domů s "ochrankou" - myslím nějakýho kamaráda nebo tátu...
...To jsou hajzlové někteří jedinci, to rozum zůstává stát. dumbom

Není tady

 

#25 20. 4. 2010 11:41

jaxyn
♥------
Registrovaný: 29. 4. 2007
Příspěvky: 8

Re: Psychické "týrání"

Tak dopadlo to zatím tak, že u mě pořád bydlí.. Ale já jsem téměř ve finále.. Už vím, že s ním nechci zůstat, už ho ani nemám ráda, nudím se, umírám, jsem prázdná, nic mě nebaví atd. Minulý víkend jsem mu řekla všechno, že nejsem šastná atd. Už se s ním ani nebavím, nemám sílu mu říct jak jsem se měla apod. Prostě je pro mě lepší mlčet. Dávám tomu ještě chvilku, než si to ujasníme a než si něco najde... Snad to bude rychle. Díky za podporu!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů