Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 17. 9. 2009 9:40

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: jak odpustit nevěru

Nepopírám to, Zuzi. Dá se to nazvat studeným odchovem. Souhlas. Jen neumím odhadnout, co je lepší. Jestli několikero objímajících se a následně se zase rozcházejících dvojic nebo trvalá jistota dětí, že mamka a taka jsou spolu a s nimi. I když mají oddělený ložnice.

Není tady

 

#52 17. 9. 2009 9:42

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: jak odpustit nevěru

zuzi777a napsal(a):

Javena to myslím napsal dost trefně- přece nebyl jediný, koho poznala "intimně".

To ale nevíme...
Kdyby jediný byl, pak bych dokázal možná pochopit i ten současný odpor...


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#53 17. 9. 2009 9:44

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: jak odpustit nevěru

Mikeš napsal(a):

romula11 napsal(a):

To co mě trápí, je že mu to nejsem schopná odpustit, ne kvůli mě ale kvůli dětem. Fungujeme ale jako kamarádi, a to už  rok a půl. On se snaží se mě dotknout ale já bych se snad pozvracela kdyby se o něco pokusil. Je to zvláštní pocit, já se ho prosě štítím, protože sahal na jinou. Mám v hlavě něco jako že použitý zboží nechci.

Tohle, a obzvl᚝ to vytučněné, mi prostě hlava nebere, ale to je možná tím, že jsem chlap big_smile
Co může být za tak fatálním odporem a odmítáním, holky?
Vztek? Uraženost? Názor, že absolutní věrnost je zásadní podmínkou vztahu? Nebo něco jiného?

"Mám v hlavě něcco jako že použitý zboží nechci" - to je přesvědčení, které se dá změnit a zapracovat na něm. Pokud je to jenom o tom, že kdyby tohle přesvědčení nebylo, tak by vztah fungoval - nestojí za to se o to pokusit?
:-)

Jinak mám dojem, že to primárně nesouvisí s manželem, že to přesvědčení romča v sobě má už dýl a teď se jenom projevilo v plné kráse a chystá se jí zničit manželství (pokud s tím nezačne něco dělat).

Všichni si vědomě či nevědomě stavíme své životy podle svých vnitřních přesvědčení... (které se dají změnit).

Co pro začátek zkusit větu: přijímám se i přesto, že použitý zboží nechci? ... (příp. i přesto, že mě někdo naučil, že použitý zboží  není pro mě dost dobrý)...

Jinak souhlas, nějaký terapeut by se hodil, když to nedokázala zpracovat rok a půl...

Upravil(a) Martinka1 (17. 9. 2009 9:48)

Není tady

 

#54 17. 9. 2009 9:47

romula11
♥♥-----
Registrovaný: 16. 9. 2009
Příspěvky: 34

Re: jak odpustit nevěru

Koukám názory jsou různé. Já  jsem napsala až ten vcholek tohoto ledovce - nevěru. Ale on je to desetiletý propletenec během kterého se menželovi podařilo ve mě totálně ubýt jakýkoliv zájem o sex. Bylo marné mu cokoliv vykládat, na všechno mi odpověděl - jsem chlap a pokud mě mᚠráda splníš mi to. (nelze vše popsat pár řádky). Když jsme se seznámili byl tak vynervovaný z prvního intimního večera že totálně zklamal. Skončili jsme až na sexuologii. Měla jsem ho ráda a nebylo mi to za těžko. Když po třech dětech jsem potřebovala ohledy já(měli jsme je vždy po třech letech - a kdo se v tom trochu vyzná tak ženská je docela dost dole zdevastovaná a všechny nervy se musí obnovit) , nebyli. Máte pravdu, k žití to asi dlouhodobě nebude. R


Život je jako pes, a my jsme jeho patník.

Není tady

 

#55 17. 9. 2009 9:49

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: jak odpustit nevěru

haiel napsal(a):

Nepopírám to, Zuzi. Dá se to nazvat studeným odchovem. Souhlas. Jen neumím odhadnout, co je lepší. Jestli několikero objímajících se a následně se zase rozcházejících dvojic nebo trvalá jistota dětí, že mamka a taka jsou spolu a s nimi. I když mají oddělený ložnice.

Neumím se do toho vžít.  Oddělené ložnice s sebou nesou  jen vlažnost ( maximálně) u toho "nesmířeného " člena pak sp횠 potlačované negativní emoce.  Prostě zvl᚝ v případě Romuly si nejsem jistá, že je to cesta.
Její manžel ještě věří v normální vztah ( jinak by to po 1,5 už odpískal) , ale věčně si popel na hlavu sypat nebude. Ona se trápí a schovává za potřeby dětí. To chce "říznout".
Možná by to vypadalo jinak, kdyby musela  řešit  jeho věčné odbíhání astarch z toho, zda neuteče nadobro. Takhle ho má  zatím "v hrsti" , proto v sobě živí   pocity odporu a  hnusu.  Podle mého by opravdu měla uvažovat o odborné pomoci. Nikde jsem nezachytila, jestli byl jejich intimní život v pořádku před manželovou nevěrou.  Možná ( fabuluju) , se nevěrné chování manžela  Romule i "hodilo" , mohla pak nechtít mít sex s manželem "odůvodněně"...

Není tady

 

#56 17. 9. 2009 9:51

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: jak odpustit nevěru

romula11 napsal(a):

Koukám názory jsou různé. Já  jsem napsala až ten vcholek tohoto ledovce - nevěru. Ale on je to desetiletý propletenec během kterého se menželovi podařilo ve mě totálně ubýt jakýkoliv zájem o sex. Bylo marné mu cokoliv vykládat, na všechno mi odpověděl - jsem chlap a pokud mě mᚠráda splníš mi to. (nelze vše popsat pár řádky). Když jsme se seznámili byl tak vynervovaný z prvního intimního večera že totálně zklamal. Skončili jsme až na sexuologii. Měla jsem ho ráda a nebylo mi to za těžko. Když po třech dětech jsem potřebovala ohledy já(měli jsme je vždy po třech letech - a kdo se v tom trochu vyzná tak ženská je docela dost dole zdevastovaná a všechny nervy se musí obnovit) , nebyli. Máte pravdu, k žití to asi dlouhodobě nebude. R

No ale tohle je o něčem jiném, než že v jinak spokojeném vztahu manžel jednou uklouzl... tady jsou 10-leté nevyřešené problémy v intimní oblasti. To chce víc práce a kdo ví, kam to povede.
Spíš než sexuologii potřebujete psychologickou nebo manželskou poradnu.

Není tady

 

#57 17. 9. 2009 9:52

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: jak odpustit nevěru

helena napsal(a):

Osobně si myslím, že za určitých podmínek by se tenhle model dal v pohodě praktikovat. tzn - netahat milence/milenku domů.
Týýý vo.e - ty že bys někomu byla ochotna tolerovat milence/milenku? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif Co tě přivedlo k té otočce??? http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png

Já tolerovat NE - ale osobně si myslím, že by to šlo v určitém případě - sama bych zvolila radikální přístup.

Takže čti pořádně - píšu, že by se dal praktikovat - nepíšu, že v mém případě.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#58 17. 9. 2009 9:53

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: jak odpustit nevěru

zuzi777a napsal(a):

haiel napsal(a):

Nepopírám to, Zuzi. Dá se to nazvat studeným odchovem. Souhlas. Jen neumím odhadnout, co je lepší. Jestli několikero objímajících se a následně se zase rozcházejících dvojic nebo trvalá jistota dětí, že mamka a taka jsou spolu a s nimi. I když mají oddělený ložnice.

Neumím se do toho vžít.  Oddělené ložnice s sebou nesou  jen vlažnost ( maximálně) u toho "nesmířeného " člena pak sp횠 potlačované negativní emoce.  Prostě zvl᚝ v případě Romuly si nejsem jistá, že je to cesta.
Její manžel ještě věří v normální vztah ( jinak by to po 1,5 už odpískal) , ale věčně si popel na hlavu sypat nebude. Ona se trápí a schovává za potřeby dětí. To chce "říznout".
Možná by to vypadalo jinak, kdyby musela  řešit  jeho věčné odbíhání astarch z toho, zda neuteče nadobro. Takhle ho má  zatím "v hrsti" , proto v sobě živí   pocity odporu a  hnusu.  Podle mého by opravdu měla uvažovat o odborné pomoci. Nikde jsem nezachytila, jestli byl jejich intimní život v pořádku před manželovou nevěrou.  Možná ( fabuluju) , se nevěrné chování manžela  Romule i "hodilo" , mohla pak nechtít mít sex s manželem "odůvodněně"...

Co je lepší: dát dětem vzor: "když s někým jsi, kdo už ti nevyhovuje, tak ale musíš potlačit sám (sama) sebe, a i za cenu oddělených ložnic, spolu musíte zůstat, aby vás měly děti pohromadě"
a nebo: "když s někým jsi, a bohužel to nevyjde, můžeš se rozejít (nemusíš trpět za svoji chybu) a můžeš být šastný s někým jiným - a přitom se postarat o děti tak, aby věděly, že rozchodem neztratily ani jednoho z rodičů"
?

Není tady

 

#59 17. 9. 2009 9:54

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: jak odpustit nevěru

romula11 napsal(a):

Koukám názory jsou různé. Já  jsem napsala až ten vcholek tohoto ledovce - nevěru. Ale on je to desetiletý propletenec během kterého se menželovi podařilo ve mě totálně ubýt jakýkoliv zájem o sex. Bylo marné mu cokoliv vykládat, na všechno mi odpověděl - jsem chlap a pokud mě mᚠráda splníš mi to. (nelze vše popsat pár řádky). Když jsme se seznámili byl tak vynervovaný z prvního intimního večera že totálně zklamal. Skončili jsme až na sexuologii. Měla jsem ho ráda a nebylo mi to za těžko. Když po třech dětech jsem potřebovala ohledy já(měli jsme je vždy po třech letech - a kdo se v tom trochu vyzná tak ženská je docela dost dole zdevastovaná a všechny nervy se musí obnovit) , nebyli. Máte pravdu, k žití to asi dlouhodobě nebude. R

Aha, tak teď jsi  vlastně napsala o tom, co jsem hledala v tvých příspěvcích... Ten sex asi za moc nestál už předtím... a ty mᚠ"důvod"  se  odtahovat.
Jenže  vytahovat věci 15 let zpátky ( nešastné začátky) je zcestné. Možná by ses divila, kolik chlapů selže  třeba 10x než se to naučí....
Ale tolik roků  být spolu a nevychytat mouchy je  také podivné.  Buď nechtěl on, nebo ty... Jiný mezi vámi do milenky nebyl...


Mám také tři děti.  stolt

Není tady

 

#60 17. 9. 2009 10:03

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: jak odpustit nevěru

zuzi777a napsal(a):

Aha, tak teď jsi  vlastně napsala o tom, co jsem hledala v tvých příspěvcích... Ten sex asi za moc nestál už předtím... a ty mᚠ"důvod"  se  odtahovat.

Jj, teď už je to jiný kafe, že?
Takž můj názor: Kdyby to bylo jen tou nevěrou, něco by se s tím asi dělat dalo... takhle nevím, a přikláním se spíše k možnosti, že ne...


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#61 17. 9. 2009 10:06

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: jak odpustit nevěru

Martinka1 napsal(a):

zuzi777a napsal(a):

haiel napsal(a):

Nepopírám to, Zuzi. Dá se to nazvat studeným odchovem. Souhlas. Jen neumím odhadnout, co je lepší. Jestli několikero objímajících se a následně se zase rozcházejících dvojic nebo trvalá jistota dětí, že mamka a taka jsou spolu a s nimi. I když mají oddělený ložnice.

Neumím se do toho vžít.  Oddělené ložnice s sebou nesou  jen vlažnost ( maximálně) u toho "nesmířeného " člena pak sp횠 potlačované negativní emoce.  Prostě zvl᚝ v případě Romuly si nejsem jistá, že je to cesta.
Její manžel ještě věří v normální vztah ( jinak by to po 1,5 už odpískal) , ale věčně si popel na hlavu sypat nebude. Ona se trápí a schovává za potřeby dětí. To chce "říznout".
Možná by to vypadalo jinak, kdyby musela  řešit  jeho věčné odbíhání astarch z toho, zda neuteče nadobro. Takhle ho má  zatím "v hrsti" , proto v sobě živí   pocity odporu a  hnusu.  Podle mého by opravdu měla uvažovat o odborné pomoci. Nikde jsem nezachytila, jestli byl jejich intimní život v pořádku před manželovou nevěrou.  Možná ( fabuluju) , se nevěrné chování manžela  Romule i "hodilo" , mohla pak nechtít mít sex s manželem "odůvodněně"...

Co je lepší: dát dětem vzor: "když s někým jsi, kdo už ti nevyhovuje, tak ale musíš potlačit sám (sama) sebe, a i za cenu oddělených ložnic, spolu musíte zůstat, aby vás měly děti pohromadě"
a nebo: "když s někým jsi, a bohužel to nevyjde, můžeš se rozejít (nemusíš trpět za svoji chybu) a můžeš být šastný s někým jiným - a přitom se postarat o děti tak, aby věděly, že rozchodem neztratily ani jednoho z rodičů"
?

Martinko, pro mě tahle otázka není na místě. Respektive je předčasná. Já jako máma tří dětí bych nejdříve hledala cestu na záchranu toho vztahu . Už kvůli dětem.  Nebo právě kvůli dětem.    Teprve když by nebyla cesta  na záchranu,  šla bych od toho.  A pak zase kvůli dětem. Protože v takové "nijaké atmosféře" bych  svoje děti vychovávat nechtěla.
Zatím ještě nevíme , jestli Romula má manžela ráda alespoň jako tátu, kamaráda, jestli je blok v sexu odbouratelný a jestli vůbec chce tenhle blok řešit- ani se to tu asi nedozvíme- to bude muset řešit ona sama. Jen  se tu pozvolna odkrývá to, co v jiných případech- nevěra byla jen vrcholem ledovce. Ne spouštěčem problémů...

Není tady

 

#62 17. 9. 2009 10:06

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: jak odpustit nevěru

zuzi777a napsal(a):

Neumím se do toho vžít.  Oddělené ložnice s sebou nesou  jen vlažnost ( maximálně) u toho "nesmířeného " člena pak sp횠 potlačované negativní emoce.  Prostě zvl᚝ v případě Romuly si nejsem jistá, že je to cesta.
Její manžel ještě věří v normální vztah ( jinak by to po 1,5 už odpískal) , ale věčně si popel na hlavu sypat nebude. Ona se trápí a schovává za potřeby dětí. To chce "říznout".
Možná by to vypadalo jinak, kdyby musela  řešit  jeho věčné odbíhání astarch z toho, zda neuteče nadobro. Takhle ho má  zatím "v hrsti" , proto v sobě živí   pocity odporu a  hnusu.  Podle mého by opravdu měla uvažovat o odborné pomoci. Nikde jsem nezachytila, jestli byl jejich intimní život v pořádku před manželovou nevěrou.  Možná ( fabuluju) , se nevěrné chování manžela  Romule i "hodilo" , mohla pak nechtít mít sex s manželem "odůvodněně"...

On si popel sypat na hlavu nemusí. Není ve výkonu trestu. (Nadále má možnost zaskočit si za roh, ona samozřejmě taky. To, že ona v současné době po něčem takovém netouží, je druhá věc.) To jen jeho žena nevydejchala jeho úlet. Za tím odporem je jistě velký kus osobní dotčenosti. Chápu to, je to lidské.
Říznout, no, neumím si představit, jak. Na radikální řez to není. Podle toho, co psala o majetkových poměrech, a taky 3 děti.....To bude spíš na tu manželskou poradnu.

Není tady

 

#63 17. 9. 2009 10:10

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: jak odpustit nevěru

haiel napsal(a):

zuzi777a napsal(a):

Neumím se do toho vžít.  Oddělené ložnice s sebou nesou  jen vlažnost ( maximálně) u toho "nesmířeného " člena pak sp횠 potlačované negativní emoce.  Prostě zvl᚝ v případě Romuly si nejsem jistá, že je to cesta.
Její manžel ještě věří v normální vztah ( jinak by to po 1,5 už odpískal) , ale věčně si popel na hlavu sypat nebude. Ona se trápí a schovává za potřeby dětí. To chce "říznout".
Možná by to vypadalo jinak, kdyby musela  řešit  jeho věčné odbíhání astarch z toho, zda neuteče nadobro. Takhle ho má  zatím "v hrsti" , proto v sobě živí   pocity odporu a  hnusu.  Podle mého by opravdu měla uvažovat o odborné pomoci. Nikde jsem nezachytila, jestli byl jejich intimní život v pořádku před manželovou nevěrou.  Možná ( fabuluju) , se nevěrné chování manžela  Romule i "hodilo" , mohla pak nechtít mít sex s manželem "odůvodněně"...

On si popel sypat na hlavu nemusí. Není ve výkonu trestu. (Nadále má možnost zaskočit si za roh, ona samozřejmě taky. To, že ona v současné době po něčem takovém netouží, je druhá věc.) To jen jeho žena nevydejchala jeho úlet. Za tím odporem je jistě velký kus osobní dotčenosti. Chápu to, je to lidské.
Říznout, no, neumím si představit, jak. Na radikální řez to není. Podle toho, co psala o majetkových poměrech, a taky 3 děti.....To bude spíš na tu manželskou poradnu.

Ad vytučněné- říznutím myslím odbornou pomoc , nebo  okamžitou práci sama na sobě- pro Romulu i pro jejího muže samozřejmě. Nemyslím  okamžitý rozvod, rozchod, dělení majetků a dětí....hmm A pokud píšu o sypání popela- myslím , že to ten Romulin muž dělá. Vždy si to vezmi- 1,5 se snaží  "dobýt" zpátky  znechucenou manželku- to je úctyhodný výkon na chlapa... stolt

Upravil(a) zuzi777a (17. 9. 2009 10:11)

Není tady

 

#64 17. 9. 2009 10:12

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: jak odpustit nevěru

zuzi, tu otázku položila haiel. Odpověď je obecná, ne na konkrétní situaci.
Ta je opravdu jako dělaná pro terapeutickou pomoc.

Není tady

 

#65 17. 9. 2009 10:14

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: jak odpustit nevěru

Martinka1 napsal(a):

zuzi, tu otázku položila haiel. Odpověď je obecná, ne na konkrétní situaci.
Ta je opravdu jako dělaná pro terapeutickou pomoc.

vím, stolt jen jsem to trochu rozvedla dle svého náhledu....

Není tady

 

#66 17. 9. 2009 10:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: jak odpustit nevěru

on je to desetiletý propletenec během kterého se menželovi podařilo ve mě totálně ubýt jakýkoliv zájem o sex
To je ale něco jiného, než "odpor" po jedné nevěře. Tady nejde o její odpuštění, jak píšeš původně, ale o chronické potíže. Jenže to fakt chce odborníka, to sami nezvládnete. Jinak ti bude manžel "vadit" čím dál víc, nakonec už jen svojí pouhou přítomností.
Mmch - počet dětí s tím nesouvisí.
Já tolerovat NE - ale osobně si myslím, že by to šlo v určitém případě - sama bych zvolila radikální přístup.
Takže čti pořádně - píšu, že by se dal praktikovat - nepíšu, že v mém případě.

Nepsala jsem, že v tvém případě - psala jsem "NĚKOMU" tolerovat - takže čti pořádně http://fora.babinet.cz/img/smilies/stolt.gif
Ostatně - proč někdo ano a někdo ne? (A nemyslím tebe.)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#67 17. 9. 2009 10:24

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: jak odpustit nevěru

Martinka1 napsal(a):

Co je lepší: dát dětem vzor: "když s někým jsi, kdo už ti nevyhovuje, tak ale musíš potlačit sám (sama) sebe, a i za cenu oddělených ložnic, spolu musíte zůstat, aby vás měly děti pohromadě"
a nebo: "když s někým jsi, a bohužel to nevyjde, můžeš se rozejít (nemusíš trpět za svoji chybu) a můžeš být šastný s někým jiným - a přitom se postarat o děti tak, aby věděly, že rozchodem neztratily ani jednoho z rodičů"
?

V teoretickém podání zní hezky to druhé. Jenže v praxi je to tak, že rozvodem se někdo z rodičů velkou měrou ztrácí vždy. Většinou otec. Vpluje do nového vztahu, založí novou rodinu....
"Když s někým jsi, kdo už ti nevyhovuje" - otázka je, zda nevyhovuje částečně nebo po všech stránkách. Jasně, že k něčemu takovému jako je "jen" přátelský vztah rodičů se nemůže nikdo přinutit. Znovu píšu, že to záleží na těch dvou. Věřím, že jsou dvojice, které jsou toho schopny. Ono to taky neznamená, že tací lidé se spolu neumí bavit, smát..... že spolu komunikují jak dva suchaři.

Není tady

 

#68 17. 9. 2009 10:37

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: jak odpustit nevěru

haiel, ano já to chápu. Záleží vždy na konkrétní situaci.
Jenom si podotknout, že tím, jak se rodiče chovají, tak jejich děti se to učí jako vzorec chování, který budou používat pro svůj další život. Tj. je dobré se podívat, jaké vzory rodiče dětem dávají.
Aby do dospělosti neodešly se vzorem "i když to ve vztahu neklape a nespíme spolu, musíme spolu vydržet než děti dospějí" atd. :-)
Pak to můžou ve svém životě opakovat podle stejného vzorce (nikoli nutně, ale budou pro to mít předpoklady).

Možná je dobrá otázka "kdyby byla v podobné situaci moje dcera, jako jsem teď já, co bych jí poradila?"

Není tady

 

#69 17. 9. 2009 10:39

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: jak odpustit nevěru

Romulo a mluvili jste o tom? O tom problému v sexu. Pokud mu to řekneš narovinu, že to v sexu neklapalo a že to víš, ale důvod z tvé strany byl ten a ten a teď je to po tý milence horší... Že takhle to nejde, žít vedle sebe jak kámoši...
Já to vidím podobně jako mnozí na poradnu. A jestli o tebe stojí, bude to chtít řešit. Žádný - jsem chlap, takhle to je. To není řešení. Nestačilo to předtím a teď se to ještě umocnilo.
Alespoň bych se o řešení pokusila. Když to nevyjde, mám čistý svědomí (sama před sebou) - snažila jsem se.
Jsem děsná alibistka. wink

Není tady

 

#70 17. 9. 2009 10:45

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: jak odpustit nevěru

zuzi777a napsal(a):

...říznutím myslím odbornou pomoc , nebo  okamžitou práci sama na sobě- pro Romulu i pro jejího muže samozřejmě. Nemyslím  okamžitý rozvod, rozchod, dělení majetků a dětí....hmm A pokud píšu o sypání popela- myslím , že to ten Romulin muž dělá. Vždy si to vezmi- 1,5 se snaží  "dobýt" zpátky  znechucenou manželku- to je úctyhodný výkon na chlapa... stolt

Jo, rozumím. S tou odbornou pomocí to vidím optimisticky. V tom, že se ji snaží získat zpět, je pro Romulu a potažmo děti velká šance.
Romulo, čteš? Zuzi a já se domníváme, že tě manžel miluje smile

Není tady

 

#71 17. 9. 2009 10:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: jak odpustit nevěru

Aby do dospělosti neodešly se vzorem "i když to ve vztahu neklape a nespíme spolu, musíme spolu vydržet než děti dospějí"
Martinko, děti málokdy řeší, jestli rodiče spolu dělají ty směšné pohyby. Většinou to je tak, že "ti ostatní ano, ale naši přece ne-e" http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png A rodiče dětem taky většinou nevykládají, že to mezi nimi stojí za nic, ale "obětujou se"... Jistě, děcka vycítí, že není všechno v ažůru, ale většinou jsou schopný pobrat "máme s maminkou/tatínkem nějaký starosti, ale vás se to nijak nedotkne".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#72 17. 9. 2009 10:55

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: jak odpustit nevěru

Martinka1 napsal(a):

haiel, ano já to chápu. Záleží vždy na konkrétní situaci.
Jenom si podotknout, že tím, jak se rodiče chovají, tak jejich děti se to učí jako vzorec chování, který budou používat pro svůj další život. Tj. je dobré se podívat, jaké vzory rodiče dětem dávají.
Aby do dospělosti neodešly se vzorem "i když to ve vztahu neklape a nespíme spolu, musíme spolu vydržet než děti dospějí" atd. :-)
Pak to můžou ve svém životě opakovat podle stejného vzorce (nikoli nutně, ale budou pro to mít předpoklady).

Možná je dobrá otázka "kdyby byla v podobné situaci moje dcera, jako jsem teď já, co bych jí poradila?"

Ty vzorce jsme tady probíraly včera s Pandorou. Závěr, ke kterému jsme došly, je v přísp. 21.

Není tady

 

#73 17. 9. 2009 11:00

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: jak odpustit nevěru

haiel napsal(a):

Romulo, čteš? Zuzi a já se domníváme, že tě manžel miluje smile

Což o to, já se to domnívám taky, ale pokud o něm R. napsala: "Bylo marné mu cokoliv vykládat, na všechno mi odpověděl - jsem chlap a pokud mě mᚠráda splníš mi to", tak mi přijde jako pěknej buran teda...


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#74 17. 9. 2009 11:13

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: jak odpustit nevěru

Mikeš přísp. 73:
Mě to taky praštilo do očí. Ale říkala jsem si - popisuje minulost, co bylo, bylo, lidi se vyvíjí.....v současné době o ni stojí a jistě pro to i něco obětuje.....To není špatný. S nějakým tím citlivým odborným vedením se to podle mýho vybalancovat dá.

Není tady

 

#75 17. 9. 2009 11:17

ovečka
♥------
Registrovaný: 14. 9. 2009
Příspěvky: 13

Re: jak odpustit nevěru

Myslím,že Javena má moc pěkný názor,taky bych chtěla jednou zmoudřet....Zatím se mi to nedaří....Pořád zakopávám,takový život na houby.Ale s děckem o chlapa asi nezavadím.Buďte rády že ty mužský vedle sebe máte....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů