Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 19. 10. 2009 14:42

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: samostatny pokoj, ano ci ne?

Danielo to mi přijde jako smutnej extrém, ale i to se jak vidno může stát...

Není tady

 

#27 19. 10. 2009 14:52

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7705

Re: samostatny pokoj, ano ci ne?

Mam uplne stejny nazor a pocit jak Fidorka. Ja teda mam brachu , meli jsme spolecny pokoj a vubec nemam pocit, ze bych byla osizena nebo tak nejak. A to spi, nespis, bylo uzasne. Doted si pamatuji jak jsme si pred spanim povidali vtipy big_smile

takze, Danielo, to, ze si s bratrem nerozumite, nejspis spolecne bydleni neovlivnilo.

Resila bych stejne, starsi deti uz ted kazdy svuj pokoj, mladsi spolecny, minimalne do zacatku zakladky. smile

Není tady

 

#28 19. 10. 2009 15:10

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: samostatny pokoj, ano ci ne?

To naprosto netvrdim, ba naopak. Jestlize si ale s nekym nerozumite (velmi mirny termin), MUSET s nim bydlet je teror. Nerozumeli bychom si tak jako tak, kez by slo nas netlacit do jedne mistnosti. Neslo, meli jsme dva pokoje a dva rodice.

Není tady

 

#29 19. 10. 2009 15:15

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: samostatny pokoj, ano ci ne?

Daniela S. napsal(a):

To naprosto netvrdim, ba naopak. Jestlize si ale s nekym nerozumite (velmi mirny termin), MUSET s nim bydlet je teror. Nerozumeli bychom si tak jako tak, kez by slo nas netlacit do jedne mistnosti. Neslo, meli jsme dva pokoje a dva rodice.

BYT NUCEN trvale ZIT s clovekem, ktery s vami nema spolecneho nic nez to, ze mate nahodou stejne rodice,..

Já vím, že jsem offtopic , ale zaujalo mě, co píšeš, Danielo. Jak to přijde, že někdo vnímá sourozence jako cizího člověka?

Upravil(a) haiel (19. 10. 2009 15:22)

Není tady

 

#30 19. 10. 2009 15:20

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: samostatny pokoj, ano ci ne?

Abych taky přihodila něco k tématu. Jestli je možnost, aby každé dítě mělo svůj pokoj, je dobré ji využít. Maličcí ne, ale větší už chtějí soukromí. Stačí malé pokojíky coby ložnice. Ale rozhodně by v bytě nebo domě měla být místnost pro všechny. Taková ta ohřejvárna, kde jsou všichni rádi spolu. Aby nikdo necítil osamělost.

Není tady

 

#31 19. 10. 2009 15:44

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: samostatny pokoj, ano ci ne?

haiel napsal(a):

Daniela S. napsal(a):

To naprosto netvrdim, ba naopak. Jestlize si ale s nekym nerozumite (velmi mirny termin), MUSET s nim bydlet je teror. Nerozumeli bychom si tak jako tak, kez by slo nas netlacit do jedne mistnosti. Neslo, meli jsme dva pokoje a dva rodice.

BYT NUCEN trvale ZIT s clovekem, ktery s vami nema spolecneho nic nez to, ze mate nahodou stejne rodice,..

Já vím, že jsem offtopic , ale zaujalo mě, co píšeš, Danielo. Jak to přijde, že někdo vnímá sourozence jako cizího člověka?

No, jak to prijde... jako s valnou vetsinou lidi, ktere v zivote potkas. S vetsinou se nespratelis, ne? Co je to NECO, co urci, ze ti je s nekym dobre? Spolecni rodice to nejsou, ten clovek ti musi sedet charakterem, nazory, tim, jak se k tobe chova.

Není tady

 

#32 19. 10. 2009 15:53

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: samostatny pokoj, ano ci ne?

Daniela S. napsal(a):

haiel napsal(a):

Daniela S. napsal(a):

To naprosto netvrdim, ba naopak. Jestlize si ale s nekym nerozumite (velmi mirny termin), MUSET s nim bydlet je teror. Nerozumeli bychom si tak jako tak, kez by slo nas netlacit do jedne mistnosti. Neslo, meli jsme dva pokoje a dva rodice.

BYT NUCEN trvale ZIT s clovekem, ktery s vami nema spolecneho nic nez to, ze mate nahodou stejne rodice,..

Já vím, že jsem offtopic , ale zaujalo mě, co píšeš, Danielo. Jak to přijde, že někdo vnímá sourozence jako cizího člověka?

No, jak to prijde... jako s valnou vetsinou lidi, ktere v zivote potkas. S vetsinou se nespratelis, ne? Co je to NECO, co urci, ze ti je s nekym dobre? Spolecni rodice to nejsou, ten clovek ti musi sedet charakterem, nazory, tim, jak se k tobe chova.

Já vím, ale vlastní sourozenec je přece něco jiného, ne?  Já vlastní sourozence nemám. Snívala jsem o bratrovi. Tak mě vždycky zarazí tohle - mᚠto jako moje kolegyně. Ona má bratra a nemůže mu přijít na jméno a není s to vysvětlit, proč....hmm

Není tady

 

#33 19. 10. 2009 20:52

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: samostatny pokoj, ano ci ne?

Haiel, na tomhle většinou mají svůj podíl rodiče. Mám taky pár známých, co nevychází se sourozenci a když to tak srovnám s celkovou situací v rodině, tak se tomu nedivím.
Kámoška s bráchou nemohla vyjít, maminka byla věčně v čudu, brácha si tahal domů kamarády a nebyly to zrovna premianti. Když byla větší, tak se kolikrát v noci, když jel mejdan, zamkla v pokojíku. Pro jistotu. Maminka to neřešila a když, tak jí vysvětlila, že táta je šupák, co je opustil a ona musí vydělávat a basta. Syn jí měl na háku - odmalička se taknějak vychovávaly sami. V práci samozřejmě pořád nebyla, ale přece si musela něco užít, když tak špatně dopadla. sad
Jiná zas nemohla svoje sestry, protože byly nevlastní, ona byla větší, když se narodily, vlastní tatínek zemřel a ten náhradní udělal mamince děti a vybod se na ně všechny, takže o ségry se starala ona a až v dospělosti našla k jedné z nich cestu.
Takhle bych mohla pokračovat, ale omezím se na to, že všichni výše zmínění mají problémy uspořádat si vlastní život. Nějak se to s nimi táhne.
Ale nemusí to být pravidlo.

Není tady

 

#34 19. 10. 2009 22:01

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: samostatny pokoj, ano ci ne?

haiel napsal(a):

Já vím, ale vlastní sourozenec je přece něco jiného, ne?  Já vlastní sourozence nemám. Snívala jsem o bratrovi. Tak mě vždycky zarazí tohle - mᚠto jako moje kolegyně. Ona má bratra a nemůže mu přijít na jméno a není s to vysvětlit, proč....hmm

Není. Jen to, že je sourozenec, z něj přítele nedělá, tak jako to z něj nedělá dobrého nebo špatného člověka. Je to prostě osoba jako každá jiná se stejnou pravděpodobností, že to bude tvůj přítel. Můžu Ti říct, že já po bratrovi hodném toho jména taky toužila a ještě dnes bych si ho přála. Takového toho, co se tě zastane před silnějším. Ne toho, co když tě v noci na zastávce osahává cizí chlap, nastoupí do autobusu a odjede. Co tě bije od kolíbky do plnoletosti... Prostě není každému přáno.

Není tady

 

#35 23. 10. 2009 18:43

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: samostatny pokoj, ano ci ne?

Já mám děti 3 a panelákový byt 4+1, nicméně jsme s manželem usoudili, že děti potřebují svoje soukromí, klid na učení i prostor ke hraní, takže každé dítě dostalo po jednom pokoji a my s manžou se přesunuly do obýváku na rozkládací gauč (než si stihneme oddělat záda, děti vyrostou a minimálně jeden pokoj se uvolní pro účely ložnice). Obývák tudíž nyní slouží jako obývák, pracovna i ložnice zároveň, ale nelitujeme, jsme přesvědčený, že jsme udělali to nejlepší, co se dalo. Vzhledem k tomu, že každé dítě dostalo do svého pokoje postarší PC, netlačíme se u jediného v obýváku, jak tomu bylo dřív a kupodivu obývák je nyní oázou klidu, kde můžu v pohodě v klidu pracovat u compu a nikdo mě neruší.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů