Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 3. 8. 2022 14:40

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, lol!

Jo, nivu, i samotnou, taky miluju. A bez chleba nejde žít - u mě platí na 100 %. Ale k nivě mi chutná pivo, a proto ji nemívám hned k snídani. wink Moje snídaně probíhá trochu stereotypně ve slané a sladké fázi - chleba s dírkami zamáznutými máslem (nebo v těchto dnech zrovna Ramou) s rajčetem, jako druhý chod chleba s medem nebo marmeládou a k oběma chodům hořké Caro (nebo něco podobného) ve velkém hrnku. Opouštím nepapouščí téma.

Vaše mniška mníška je geniální a umí nádherně pobavit. big_smile  tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#102 7. 8. 2022 10:53

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, ale to jsi nenapsala, že na tebe doráží, protože jí dávᚠněco jiného než máte vy! big_smile Tohle u nás neznám. Ptáci vždy sedí na bidýlku a slušně čekají. Max přiletí na desku, kam dáváme krmení, když nám to moc dlouho trvá, že nám pomůžou.. Ale nemáme je jako domácí mazlíčky. Jen mám vypozorováno, že k mé ruce se přiblíží bez ostychu (jsou divocí), ale k muži ani náhodou, protože ten je občas loví, když se nějaký zraní a před zazimováním. Ale nikdy nás žádný neklovl při krmení a běžném pohybu ve voliéře, taky jsou vzrůstem mnohem menší.. co si budem wink Pozdrav pupíkům a a se dílo daří tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#103 24. 8. 2022 11:02

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

No jo, když papoušci neumí trávit laktózu, takže má modrásková s nivou smůlu. Ona se vůbec vždycky sápe po tom, co nesmí. Láká ji tvaroh, máslo atd., ale že by třeba ochutnala malinu nebo jahodu, tak to vůbec. Úplně nejradši má brokolici a jablko.
A máme ji jako mazlíčka, proto je taky náležitě rozmazlená.

Není tady

 

#104 8. 2. 2023 11:38

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Modrajda si právě zpívá Skákal pes, ale něco tak falešnýho jste ještě neslyšeli. Ona je tedy sama se sebou velmi spokojená, protože se skoro za každým skřekem náležitě pochválí (dobrý, je to dobrý smile. Vajíčko ještě nesnesla, je jí dva a půl roku. Byli jsme u veterinářky, aby jí ostříhala drápky. Hned zdrhla z přepravky a usadila se na nejvyšší skříni v ordinaci. Na doktorku šly mrákoty, prý jak ji dostaneme zpátky, já byla v klidu. Naše veterinářka má totiž zdravotního bratra a modrajda prostě miluje chlapy. Hned mu přistála na pleši, podklouzly jí nohy a už jsme ji měli. Drápky má ostříhané, ale jestli je to holka nebo kluk, pořád nevíme. Prý je na vajíčko mladá (kdyby to byla holka, mníšci se dožívají čtyřiceti let). Mně je to tedy jedno, ale všímám si, že fakt má ráda mužský, ženský nesnáší (nejvíc mě, to se nezlepšilo), na milost bere jen ty, co mají náušnice. Snaží se jim urvat ucho nejlépe vcelku, když to nejde, tak jen vyrvat tu náušnici.
Naučila se krásně mluvit, má velikou slovní zásobu. Dává si věci do souvislostí, večer na otázku: a co půjdeme dělat, odpovídá: spinkat. Spí s námi v ložnici, kde máme televizi. Občas nás péruje, abychom ji vypnuli, ač jsou teprve zprávy, řve na nás: spi, spi, už, šup šup. Naše děti se hádají, kdo ji jednou zdědí, ale nikdo ji nechce smile

Není tady

 

#105 8. 2. 2023 19:13

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, smile  big_smile  wink  lol  tummenupp  pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#106 8. 2. 2023 19:18

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: To nikdo nemá papouška?

Máte to pestré tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#107 22. 2. 2023 21:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: To nikdo nemá papouška?

Je prostě nejlepší tummenupp


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#108 22. 2. 2023 22:40

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Papoušková, nebo autorka? wink Já bych řekla, že velký talent neminul ani jednu z nich. godlike


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#109 23. 2. 2023 21:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: To nikdo nemá papouška?

Nejlepší může být jen jeden a měla jsem na mysli papouškovou. Ta si evidentně myslí totéž big_smile.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#110 24. 2. 2023 18:22

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Nejspíš už i louská písmena a jestli si tohle stihla přečíst, určitě se hned natřásala big_smile a obdivovala na bidýlku sama sebe. wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#111 28. 2. 2023 9:31

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

No ano, naše modrajda krásně a ráda čte. Nejradši má, když luštím křížovku nebo osmisměrku, to "papá" vyluštěná písmenka, vzteká se, když to nejde. Pak se pokusí alespoň zničit propisku, když to taky nejde, vyrve mi ji z ruky a odletí si ji schovat do klece, zřejmě na horší časy. Co tedy před ní musím schovávat, to jsou knížky z knihovny. Jak neomylně pozná, že mám tu knížku půjčenou, to nechápu. Ty knížky, které mi patří, tak ty nechává na pokoji, ale ty z knihovny se snaží rozložit na prvočinitele. Hlídám ji jak ostříž, protože se to pak v té knihovně špatně vysvětluje a ještě hůř platí smile

Není tady

 

#112 28. 2. 2023 18:19

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Knížky z knihovny - to je vůní a otisků stovek a tisíců listujících palců a ukazováčků. A zesláblý, jemňounký papír, ten obzvláště chutná! wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#113 1. 3. 2023 11:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas napsal(a):

Modrajda si právě zpívá Skákal pes, ale něco tak falešnýho jste ještě neslyšeli. Ona je tedy sama se sebou velmi spokojená, protože se skoro za každým skřekem náležitě pochválí (dobrý, je to dobrý smile. Vajíčko ještě nesnesla, je jí dva a půl roku. Byli jsme u veterinářky, aby jí ostříhala drápky. Hned zdrhla z přepravky a usadila se na nejvyšší skříni v ordinaci. Na doktorku šly mrákoty, prý jak ji dostaneme zpátky, já byla v klidu. Naše veterinářka má totiž zdravotního bratra a modrajda prostě miluje chlapy. Hned mu přistála na pleši, podklouzly jí nohy a už jsme ji měli. Drápky má ostříhané, ale jestli je to holka nebo kluk, pořád nevíme. Prý je na vajíčko mladá (kdyby to byla holka, mníšci se dožívají čtyřiceti let). Mně je to tedy jedno, ale všímám si, že fakt má ráda mužský, ženský nesnáší (nejvíc mě, to se nezlepšilo), na milost bere jen ty, co mají náušnice. Snaží se jim urvat ucho nejlépe vcelku, když to nejde, tak jen vyrvat tu náušnici.
Naučila se krásně mluvit, má velikou slovní zásobu. Dává si věci do souvislostí, večer na otázku: a co půjdeme dělat, odpovídá: spinkat. Spí s námi v ložnici, kde máme televizi. Občas nás péruje, abychom ji vypnuli, ač jsou teprve zprávy, řve na nás: spi, spi, už, šup šup. Naše děti se hádají, kdo ji jednou zdědí, ale nikdo ji nechce smile

lol storstark Vy nepotrebujete ani psa...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#114 1. 3. 2023 17:45

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

lol


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#115 22. 3. 2023 15:42

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Modrajda si právě uklízí klec a zpívá si u toho a já jí asi brzy ublížím. Kolem hlavy mi proletěl kus brokolice sledovaný mrkví, dneska jsem luxovala.
O víkendu jsme dělali každotýdenní úklid klece toho našeho čuněte, tzn. klec do vany, vydrbat kartáčem zaschlé bobečky na mřížích, vydrbat  podlahu, krmítka (ty se tedy myjí denně), to vše za bedlivého dozoru slečny Modré, jestli to děláme správně. Dneska je středa a naše práce není  vidět. Dočetla jsem se, že mníšky jde naučit, aby chodili na záchod do klece a ne po celém bytě, ale nenapsal tam autor, jak se to dělá. Když sedí nahoře na kleci a povede se, že se do ní trefí, chválíme, odměňujeme, je jí to absolutně fuk. Co se ale naučila nového je to, že dává na povel pac jako pes. Jo na blbiny, to jí užije, ale trefovat se do klece, to ne smile

Není tady

 

#116 22. 3. 2023 18:25

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, u vás doma se děje tolik zajímavého! smile  wink  big_smile  lol  stolt  storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#117 7. 6. 2023 9:31

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Tak si čím dál tím víc myslím, že je Modrajda kluk. Jsme spolu na léto na chatě a ona  se začíná chovat jako nᚠbývalý korelák. Jeleni jsou v říji, v čem tak je papoušek? Toká, huláká a pořád mě láká, a si k ní ke kleci sednu, seskočí na zem a já jí marně vysvětluju, že s ní na dno klece opravdu zakládat rodinu nejdu smile
Jinak je to spokojený stále žárlivý a majetnický pták, všechno v okolí několika kilometrů je prostě její. Z okna vidí na ptačí krmítko a přes sklo se z něj snaží všechny sýkorky vyhnat. Sýkorky se nejdřív bály, teď už na ni pečou, kdo se jí ale bojí, je hrdlička. Alespoň někdo dojídá zrníčkové zbytky po slečně mlsné.

Není tady

 

#118 7. 6. 2023 10:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: To nikdo nemá papouška?

big_smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#119 7. 6. 2023 19:19

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, co je pozitivní, už tě vzala na milost. Díky moc za další vtipný papouščí příspěvek! godlike  dudlik  big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#120 8. 6. 2023 9:31

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Vrabečku, musím tě zklamat. Na milost mě ta modrá potvora rozhodně nevzala. Jo zakládat se mnou rodinu, to jo, ale jak se dostane z klece, útočí na mě, kouše mě a to hrozně bolí. Ráda se mnou vaří = sedí mi na rameni a všechno sleduje, ovšem je u toho zakouslá do mého ucha. Ví, že ji plácnu a je jí to jedno. Opravdu jediný, koho respektuje a fakt poslouchá, je můj muž. K tomu přiletí okamžitě na zavolání, já bych se mohla uřvat a nic. To je ten vděk, že jsem s ní nejvíc smile

Není tady

 

#121 8. 6. 2023 18:30

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, tak to mě tedy silně rozesmutnilo grater, ale pořád doufám, že se Modřenka polepší a aspoň tě přestane při vaření okusovat. dumbom


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#122 9. 6. 2023 22:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: To nikdo nemá papouška?

No jo Svas, asi jsi její sokyně. Dává Ti možná najevo, že Tvůj muž je vlastně její (nebo jeho)a že by ses měla stáhnout. big_smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#123 23. 10. 2023 13:43

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Uběhlo další léto, naší modré příšeře jsou už tři roky. Vůbec nic se nezměnilo. Stále mě nemá ráda a miluje mého muže. Na mě žárlí, což se projevuje kousáním, ukrutně to bolí. Taky má zobák jako lopatu a když se zakousne a nechce pustit, modřiny mám ještě dlouho. Přišli jsme ale na to, že se chová jako autistické dítě. Má své rituály a přes to nejede vlak. Úderem čtvrté začne běhat sem tam po bidýlku (jak ale ví, že jsou čtyři?) a vyhlíží z okna návrat mého muže z práce. Jsme spolu stále na chatě, protože je hezky, modrajda z dálky ale pozná zvuk jeho auta a začíná bořit klec. Chudák muž si nestihne ani umýt ruce, musí ji pustit z klece, na záchod chodí s ním smile. Večer, když se začne stmívat, začne hulákat, chce zatáhnout závěsy a ukládá se k spánku. Marně jí ale vysvětlujeme, že je teprve 18 hod., Modrajda spinká. Oznámí nám na otázku: co půjdeš dělat? Spinkat a konec. Blokuje tím kuchyň, kde má klec. Pomalu se chystáme k návratu do Prahy, tak jsem na to zvědavá.
Poctivě ji vážíme (váží se naštěstí ráda), měla by mít dle veterinářky 100 g, tak to ani náhodou, slečna Mlsná, má 83 g, takovej prcek a jak si dovoluje.

Není tady

 

#124 23. 10. 2023 18:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, díky moc, to jsem se zase pobavila. tummenupp godlike

Neklesej na mysli; všichni a všechno se vyvíjí, tak tě slečna Modrá třeba někdy příjemně překvapí. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#125 17. 11. 2023 20:43

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: To nikdo nemá papouška?

Má můj obdiv. ڞasně si vás vycvičila. Uvidíme, co vás ještě dokáže naučit :-)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů