Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 8. 2009 20:25

Bublina
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 672

Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

JAký je rozdíl mezi vitamínana a preparátama co se koupí v lékarně a co v drogerii?
V DM jich maj plno a je tam docela cenový rozdíl.Vyplatí se to více v drogerii.
Ale nestudovala jsme kolik toho jedna tableta v sobě obsahuje.
Je tam opravdu rozdíl?

Není tady

 

#2 22. 8. 2009 8:50

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Rozdíl je právě v obsahu účinné látky. Koupila jsem si v DM Q10 s radostí, jak je levná a zjistila jsem, že je jí tam pouze třetina oproti preparátu z lékárny.

Není tady

 

#3 22. 8. 2009 18:42

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Rozhodně kupuj v lékárně. Je tam jakás takás garance, že to co výrobce uvádí, tam je.

Není tady

 

#4 4. 11. 2009 17:47

písmenko
Host

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Nejlepší najít si nejdřív na netu co nejvíc druhů toho určitého vitaminu a porovnat složení. Pak už jít najisto a je jedno, jestli v lékárně nebo v drogerii. Ale v lékárně mají větší výběr, to je snad jasné. ;-)

 

#5 23. 5. 2011 21:28

andr
♥♥-----
Registrovaný: 29. 4. 2010
Příspěvky: 36

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

tak to souhlasím smile

Není tady

 

#6 24. 5. 2011 21:15

Taylor
♥♥-----
Registrovaný: 20. 5. 2011
Příspěvky: 61

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Spíš v zelenině. roll Nějak mi dělá problém těm tabletkám věřit. Jediné, co mi dělalo dobře, byl vápník - v lékárně a na předpis.

Není tady

 

#7 25. 5. 2011 20:55

Kara
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 29. 12. 2009
Příspěvky: 220

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Mám takovou kuriózní zkušenost, že jsem takovi koupila vitamíny na oči v lékárně... - kvalitní, dražší; žijeme zdravě, tak jsem si řekla jako doplněk stravy...  Nic. Vůbec to nezabralo. S velikým časovým odstupem si pořídil v drogerii nějaké kapsle, a zlepšení zraku pozoroval už za dva týdny. Určitě se dívám na složení atd., ale překvapilo mě, že někdy méně může být více....


Mohu být hruškou a hrát si s rojem vos...

Není tady

 

#8 5. 6. 2011 21:48

andr
♥♥-----
Registrovaný: 29. 4. 2010
Příspěvky: 36

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Podle mě je lékarna jistější. smile

Není tady

 

#9 29. 7. 2011 9:16

nikoleta01
♥♥-----
Registrovaný: 20. 5. 2010
Příspěvky: 35

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Já nakupuji vitamíny častěji v drogerii, protože tam zajdu častěji než do lékárny. Naštěstí :-) Chce to teda porovnávat a vybrat si ty, ve kterých je poměr účinné látky k ceně nejvýhodnější. A už se mi i stalo, že v těch nejlevnějších bylo učinné látky nejvíc...

Není tady

 

#10 2. 1. 2012 12:48

Ing. Iva Veselá
Partner Babinet.cz
Registrovaný: 31. 3. 2008
Příspěvky: 128

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Lékárny nebo drogerie? Spíše bych se ptala vstřebá se nebo nevstřebá? :-)
Např. při výrobě vápníku-hořčíku-zinku není až tak co zkazit, ale s vitamíny je to složitější. Velká část z nich se nevstřebá a co se vstřebá, tak se z toto množství v organismu využije opět jenom zlomková část. Podle mě to jsou ve většině případů trošku vyhozené penízky (pokud člověk nepotřebuje zvláštní zdravotní péči) a investovala bych raději do každodenních ovocných a zeleninových salátů a šáv.
Pokud má jít o kvalitní doplňky stravy s dobrou využitelností, tak tam volte pouze přírodní extrakty, ještě lépe v tekuté formě - ale ty už stojí řádově několik set korun.

Není tady

 

#11 3. 1. 2012 21:09

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Já nakupuji zásadně na internetových zahraničních lékárnách. Jsou kvalitnější, i přes poštovné a případné clo,levnější. Když se nachladím, dám pár Céček 1500 s postupným uvolnováním a za pár dnů jsem fit. Našich můžu kýbl a onemocním.Kupuji tam i NAC 100 či 250 tab. a k tomu Céčko, je to jako naše předražené ACC long, jen  levnější.  Kupuji vitamíny i doplňky, mívají akce, když vezmu 2, dostnu 5 balení a pod.

Není tady

 

#12 3. 1. 2012 21:44

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

tyjo,koukám a nestačím zírat kde a co se dá vše nakupovat a já blbec se místo toho zaobírám povětšinou pracovními mylšenkami-svými klienty.Ani nemám čas studovat sortiment místních vitamínů,ne tak zahr.lékáren,clo,dovozní předpisy a platby za to /do toho by se mi ale nechtělo i kdybych neměla co dělat třeba100x-obdivuju),takže vitamíny neberu jak je rok dlouhý a pak zase ne,ovoce jim ale celkem pravidelně i když je to kolikrát jen jabko za den,někdy ale ani to ne,ale nemocná ne a ne býtva

Není tady

 

#13 4. 1. 2012 19:48

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Jaku, ono je to vše o genetice, genetické zátěži-nemoci, imunitě, životním stylu a pod. Jedno jablíčko denně je málo, to nedávᚠtělu mnoho  grater ! Ale pokud mᚠdobrý genetický základ i imunitu, tak neonemocníš, ani kdybys chtěla  lol. Ale to je dobře! pussa

Není tady

 

#14 5. 1. 2012 1:38

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Jaku, jedno jablíčko denně opravdu stačí, když ale  sníš víc, nic se nestane, přírodním zdrojem vitaminů se většinou nepředávkuješ. I když, při výrobě domácích šáv z ovoce odšavňovačem se můžeš předávkovat snadno.Samozřejmě, genetika a imunita hraje svou roli.
Lidi se mylně domnívají, že čím víc vitaminů spolykají, tím jsou zdravější. Není to tak. Tělo spotřebuje opravdu jen to, co nezbytně potřebuje, zbytek vyloučí. Když je  vitaminů příliš, zbytečně se při jejich vylučování zatěžují ledviny, a to pořádně. Obecně platí, že jejich lehký nedostatek je lepší, než jejich přebytek. Dlouhodobý přebytek vitaminů  může způsobit i dost závažné nemoci a poškodit některé orgány.
Pro tělo jsou nejlépe stravitelné vitaminy přímo z ovoce a zeleniny, případně ze šáv opravdu ze zeleniny a ovoce, ne ze šáv chemicky obarvených a ochucených.

Není tady

 

#15 14. 5. 2012 9:05

Ing. Iva Veselá
Partner Babinet.cz
Registrovaný: 31. 3. 2008
Příspěvky: 128

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Pokud je člověk zdravý a sportuje přiměřeně, tak si myslím, že je možné najíst vitamíny a minerální látky ze stravy. Pokud je nemocný nebo sportuje více, tak doplňky ano, ale ne tabletky, ale třeba mladá pšenice nebo mořské řasy, které obsahují spoustu minerálů. A co je vlastně hlavní - vybírat domácí zdroje ovoce a zeleniny, protože testy na obsah vitamínů mluví za vše :-/

Není tady

 

#16 14. 4. 2016 23:03

AlesBer
♥♥-----
Registrovaný: 20. 3. 2015
Příspěvky: 72

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Divej, ja jakoz to muz, potrebuji nejaky komplexni vitamin, pouzivam tenhle : primulus a jsem velice spokojeny je tam vsechno a citim se velice dobre. urcite pro vsechny chlapi doporucuji.

Není tady

 

#17 27. 3. 2020 20:46

InkovaD
♥------
Registrovaný: 27. 3. 2020
Příspěvky: 1

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Dobrý večer, já jsem si teď koupila doplňky stravy od Naturevia, používám kapsličky už asi 3 měsíce.

Není tady

 

#18 27. 3. 2020 20:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

No a? Já si dnes koupila hořkou čokoládu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#19 27. 3. 2020 21:26

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vitaminy v lékarně a nebo drogerii?

Jupí, já si dnes koupila asi sedm … no? úúúúžasných věcí... dumbom

Upravil(a) rina (28. 3. 2020 4:28)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů