Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 10. 9. 2009 11:47

dasad
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 7. 2006
Příspěvky: 126

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

My snidame vetsinou pecivo s ramou, syrem, sunkou nebo marmeladou. Obcas jogurt s musli ci cornflakes nebo nejakou domaci buchtu a zapijime cajem. V tydnu i o vikendu stejne.

Není tady

 

#27 21. 9. 2009 23:27

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Nefrit napsal(a):

Vločkovou kaši bych asi nepozřela lol ,ale jinak vločky používám do jiných jídel.

vločková kaše je strašně dobrá! Škoda že je tak kalorická, jinak bych ji měla každej den. S máslem, skořicí, nebo kakaem, ovocem...

My snídáme přes týden konev kafe a chleba s něčím, toasty, loupáky s máslem, vánočka, mazanec, hlavně rychlovka. O víkendu buchty a koláče, míchaná vejce na cibulce, hemenexy, lívanečky, french toasty (smažený pečivo ve vajíčku), prostě samý nezdravý věci tongue Teď mám dietu a mám smolíka, snídám hlavně jogurty a cereálie nebo polystyrenový chleby...

Není tady

 

#28 25. 9. 2009 18:30

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Já jsem celý život snídala chleba s medem a loni, když jsem si trošku ulítla na zdravé a dietní stravě jsem začala snídat 250g (někdy jen 125g) odtučněného tvarohu se lžičkou medu a banánem. Když jsem neměla čas, tak aktívii lehkou a fit - nápoj. Ten tvaroh ale líp zaplácne žaludek, není to tak "tekutý" a člověk nádherně vydrží až do svačiny bez pocitu hladu.

Není tady

 

#29 25. 9. 2009 21:46

KatjaCat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: nad Brniskem
Registrovaný: 21. 3. 2008
Příspěvky: 2653
Web

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Tak já poslední dobou mám několik střídajících se snídaňových menu:
- muesli nebo cornflakes s bílým jogurtem a banánem
- celozrnný chleba s
              - sýr a šunka + zelenina
              - Lučina
              - cottage...

Ovesná kaše je fajn, ale je to moc dlouhé na přípravu. Taky ujíždím na jáhlové kaši, tam si přidávám med, skořici, máslo, drcené lněné semínkou a nakrájené jablko.... mňam.... gloria


hjarta
http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/iyACml8.jpghttp://lb3f.lilypie.com/iyACp2.png

Není tady

 

#30 28. 9. 2009 1:16

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Můj den začíná neradostně - musím nějak vylézt z postele. big_smile
Hmm, jak to čtu - tak ty různé kaše, jogurty ani cornflakes bych nepozřela.
Preferuji buď čerstvý chleba a škvarky, nebo talíř zeleniny, slaninu a sýry s pečivem. Když není dost času nebo dojdou škvarky, uchýlím se nouzově v práci i ke sladkému pečivu, na což bych za normálních okolností vůbec nedostala chu. Ale hlad to zažene, tak...
Snídám až tak za hodinu, dvě po probrání se, protože po ránu vůbec nemívám hlad.
Manžel snídá jenom kafe (a cígo), až během dne si dá paštiku nebo párky (obědy nemá) atd... Vždycky říká, že si něco uloví.
Dítko si zvyklo na corn, případně nepohrdne chlebem s máslem a medem nebo máslem a šunkou a vajíčky na tvrdo. Loupáky, vánočky a buchty a podobné věci skoro vůbec nevedeme. Loupák jsme doma neměli několik let.
Hitem je u nás už dlouho anglická snídaně big_smile - opečená slanina, kopec zeleniny, sýry, tousty, "volský voka" smile.

Není tady

 

#31 1. 10. 2009 11:42

mefinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha - Západ
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 2667
Web

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

U nás snídáme buď  to, co upeču (bábovka, koláč, jiná buchta) nebo chocapic s bílým jogurtem nebo čerstvě upečený chléb s domácí pekárny s máslem (chleba nechávám péct přes noc, abych ho ráno jen vyndala tummenupp). A k pití dle momentální chuti. Bílá káva, ovocný čaj nebo kapučíno (manžel turka a když je nemocný, tak černý čaj s citronem). A je jedno, jestli je všední den nebo víkend... smile


http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/q9eJOUr.jpghttp://lb3f.lilypie.com/q9eJp2.png
------------------------------------------------------------------------------------------
26.5.2010 v 11:18 CS s 2920g, 12M 77cm a 10,85kg, 26M 96cm, 16kg

Není tady

 

#32 1. 10. 2009 15:25

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Vachu, a to ti pripada, ze ti chybi fantazie?

Muj muz uz 39 let (no mozna 38, prvni rok toho asi moc nepozvejkal) den co den snida mliko s trochou kafe a do toho namaceny jeden konkretni druh susenek, sest kusu. Holt konzervativec big_smile

Není tady

 

#33 4. 10. 2009 7:06

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Vachu napsal(a):

Vločkovou kaši ... NIKDO? ............................ va

já snídám vločkovou kaši skoro pořád............nasypu do misky vločky, zaliju mlékem a dám na 2 min. do mikrovlnky..........hm a osladím malounko aspartámem

Není tady

 

#34 16. 6. 2010 0:13

JarkaM
♥------
Registrovaný: 16. 6. 2010
Příspěvky: 3

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

ja snidam jiz asi rok a pul cerealie. Nejdriv to bylo Emko zapecene, ktere jsem milovala, ale pak jsem se dozvedela, ze slovo 'zapecene' neni uplne idealni. Objednala jsem tedka sypane z mixit.cz a namichala vse co mama rada a prvni ochutnani bylo skvely. Snad se zase nekde nedoctu, ze sypane je plne nezadouci vlakniny nebo neco usch

Není tady

 

#35 16. 6. 2010 9:41

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

xlet jsem nesnídala.ve 4h ráno akorát kafe a cígo.pak jsem přestala kouřit a snažím se narvat do pusy aspoň músli a nebo nějakej pšeničný chlebík.wink Vlastně snídám třeba až v 8-9h (a to už je valstně sváča)
Pokud jsem doma tak snídám piškoty,chleba se salámem ,koblihu ,buchtu ,cokoli co doma najdu!!lol


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#36 1. 7. 2010 21:48

Honza Brodský
♥------
Registrovaný: 8. 6. 2010
Příspěvky: 8

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Pokud někomu z vás vločky nebo vajíčka nedělají k snídani dobře a nevíte co jiného, doporučuji experiment - celé dopoledne pouze ovoce. Zvl᚝ ovoce bohaté na vodu poskytne vašemu tělu perfektní start do nového dne. Organismus po celonočním minipůstu potřebuje všechny ty odbourané toxíny odplavit a na vodu bohaté potraviny jsou ideálním řešením. Krom toho dodají tělu snadno dostupnou energii v podobě jednoduchých cukrů.

Někteří se snaží do sebe po ránu tlačit sklenici nebo dvě vody, aby tělo patřičně hydratovali. Což je vcelku logické, ovšem pro mě osobně nikdy nebylo pití půlitru či více vody nalačno žádnou slastí a proto sem raději přesedlal na vodnaté ovoce typu vodní meloun, kantaloupský, žlutý či jiný druh melounu, pomeranč, ananas, lesní plody nebo papája. Zkuste jeden týden a uvidíte sami, jak se budete cítit...wink

Není tady

 

#37 2. 7. 2010 17:31

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Honza Brodský napsal(a):

Pokud někomu z vás vločky nebo vajíčka nedělají k snídani dobře a nevíte co jiného, doporučuji experiment - celé dopoledne pouze ovoce. Zvl᚝ ovoce bohaté na vodu poskytne vašemu tělu perfektní start do nového dne. Organismus po celonočním minipůstu potřebuje všechny ty odbourané toxíny odplavit a na vodu bohaté potraviny jsou ideálním řešením. Krom toho dodají tělu snadno dostupnou energii v podobě jednoduchých cukrů.

Někteří se snaží do sebe po ránu tlačit sklenici nebo dvě vody, aby tělo patřičně hydratovali. Což je vcelku logické, ovšem pro mě osobně nikdy nebylo pití půlitru či více vody nalačno žádnou slastí a proto sem raději přesedlal na vodnaté ovoce typu vodní meloun, kantaloupský, žlutý či jiný druh melounu, pomeranč, ananas, lesní plody nebo papája. Zkuste jeden týden a uvidíte sami, jak se budete cítit...wink

Ja do toho nemam co mluvit, protoze snidam kafe a cigaro, ale vami uvedena snidane se mi zda dost financne narocna .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#38 5. 7. 2010 9:16

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Snídám musli s jogurtem nebo vločkovou kaši a zelený čaj. Někdy, ale vysloveně tak 1x za měsíc, mám velkou chu na koblihu a kafe.
O víkendu mám většinou celozrnnou kaiserku s džemem a bílé kafe.
Co nemám ráda, je snídaně tzv. na vidličku - párky, vajíčka, salámy, sýry, to bych nesnědla.

Není tady

 

#39 16. 7. 2010 18:49

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Ja snidam cokoliv treba polivku nebo kolikrat i to co zbyde s obeda.Ted posledni dobou chleba s pastikou nebo s nejakou pomazankou.Nekdy i jogurt.Co,ale nesnasim k snidani je buchta nebo cokoliv sladkeho peceneho.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#40 18. 7. 2010 15:12

DaVa1959
♥♥-----
Registrovaný: 25. 3. 2010
Příspěvky: 80

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Snidam bud celozrnne rozpekaci housky, nebo chleba se zapecenymi orechy, nebo knäckebrot, maslo, syr tofu uzeny VYNIKAJICI, med, marmeladu, sunku, pastiku,....kavu s mlekem, dzus .....stejne jako erem nesnesu rano sladkou buchtu, zadna babovka, strudl ...to az kdyztak odpoledne ke kave....

Upravil(a) DaVa1959 (18. 7. 2010 15:13)

Není tady

 

#41 27. 7. 2010 22:18

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Moje babička říkávala, že kdo se moc sleduje, taky na sobě brzo nějakou "nemoc" objeví.
Počítání kalorií považuji za zvěrstvo (a to jsem, prosím, odborník) tongue wink.
Vločkovou ani žádnou jinou kaši bych nepolkla, to do mě rodiče nikdy nedostali. big_smile
Já po ránu zásadně potřebuji kofolu. Ta mi stačí na dost dlouho.
Pokud nemám kvůli práci moc času, slupnu asi za 3 hodiny po probuzení jakýkoliv koláč, o víkendu si v klidu před polednem (to je moje ráno) připravím opečenou slaninu, různé sýry a talíř zeleniny. Celozrnné pečivo jím opravdu jen z donucení wink. Táhne mi na padesát, jsem štíhlá a zdravá a obvykle v dobré náladě. Pokud mi nedojde kofola big_smile.

Není tady

 

#42 30. 7. 2010 22:31

Anna1
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2010
Příspěvky: 52

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Tercilo, mas zrejme dobry metabolismus a skvele geny.

Moje teta se stravuje podobne, jak pises ty. Je ji 88 let a je naprosto zdrava, jen posledni roky nosi bryle na cteni. smile

Není tady

 

#43 30. 7. 2010 23:03

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Anna1: Tercilo, mas zrejme dobry metabolismus a skvele geny.

Díky smile, říkám si to pořád - opravdu téměř není dne, abych nepoděkovala předkům za bezva geny tummenupp.
Babičky se taky dožily úctyhodného věku a až do konce byly soběstačné (jedna navíc s neustálým úsměvem, až smíchem - ze všeho si dělala legraci, veškeré potíže zlehčovala, zlatá byla.......) hjarta
Když kolem sebe vidím, jaké zdravotní problémy lidi řeší, skoro se vůči nim cítím nepatřičně.

Ale musím poznamenat, že co se týká různých stravovacích problémů, tak jsem trošku nahlédla pod pokličku diabetikům a opravdu je upřímně lituji, protože nᚠtrh je tedy absolutně nevyhovující - nic moc se sehnat nedá a to, co je k dispozici, je předražené - někdo by se asi měl zamyslet...
Vždycky jsem říkala, že to by byl pro mě tedy pěkný trest, muset držet nějakou dietu, a dnes vidím, že ač jsem to kdysi jen tak plácala (z rozmlsanosti), tak se moje obavy při prohlížení regálů s dia výrobky naplňují...

Upravil(a) Tercila (30. 7. 2010 23:09)

Není tady

 

#44 3. 10. 2010 20:22

HB
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 6. 2007
Příspěvky: 532

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

ja snidam caj (zhruba dva velke hrnky a 0,4l), jogurt s psenicnymi klicky/domacim musli a pak sladke-pecu si, takze ruzne buchty, kolace, zaviny...kdyz nemam upeceno, tak bud chleba s maslem a marmeladou, nebo syrem...kdyz to stihnu a mam doma mliko, tak i kafe s mlikem..ja verim na to, ze je rano potreba se poradne najist a kdyz se nenajim, jsem zanedlouho nervozni az mirne agresivni..big_smile
o vikendu obvykle snidam totez, akorat mi to dyl trva...vlockova kase je super, ale vzhledem k tomu, ze do ni davam rozinky v rumu, neni uplne vhodna pro vsedni den..gloria


The worse is yet to come...
http://2.bp.blogspot.com/_G1vFx7mb8XA/SJ9omrz2tZI/AAAAAAAAAPI/ZOvV2pRwP4E/S187/support+Israel.jpg

Není tady

 

#45 10. 10. 2011 12:34

gabca11
♥------
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 6

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

HB napsal(a):

ja snidam caj (zhruba dva velke hrnky a 0,4l), jogurt s psenicnymi klicky/domacim musli a pak sladke-pecu si, takze ruzne buchty, kolace, zaviny...kdyz nemam upeceno, tak bud chleba s maslem a marmeladou, nebo syrem...kdyz to stihnu a mam doma mliko, tak i kafe s mlikem..ja verim na to, ze je rano potreba se poradne najist a kdyz se nenajim, jsem zanedlouho nervozni az mirne agresivni..big_smile
o vikendu obvykle snidam totez, akorat mi to dyl trva...vlockova kase je super, ale vzhledem k tomu, ze do ni davam rozinky v rumu, neni uplne vhodna pro vsedni den..gloria

S tou agresivitou je to pravda. Občas stihnu jen zhltnout jogurt a to mám za necelé dvě hodiny takový stav, že bych někoho nejradši praštila dumbom

Není tady

 

#46 2. 11. 2011 23:22

Abby21
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karviná
Registrovaný: 29. 6. 2009
Příspěvky: 1933
Web

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Já snídám pětkrát týdně zapečený rohlík v mikrovlnce s máslem, šunkou a plátkovým sýrem. K tomu kakao. Mám na to prostě chu každé ráno gloria


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/Xlno2jv.jpghttp://lb4f.lilypie.com/Xlnop1.png

http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/uhYVRv3.jpghttp://lb5f.lilypie.com/uhYVp2.png

Není tady

 

#47 4. 12. 2011 15:29

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Tercila napsal(a):

Moje babička říkávala, že kdo se moc sleduje, taky na sobě brzo nějakou "nemoc" objeví.
Počítání kalorií považuji za zvěrstvo (a to jsem, prosím, odborník) tongue wink.
Vločkovou ani žádnou jinou kaši bych nepolkla, to do mě rodiče nikdy nedostali. big_smile
Já po ránu zásadně potřebuji kofolu. Ta mi stačí na dost dlouho.
Pokud nemám kvůli práci moc času, slupnu asi za 3 hodiny po probuzení jakýkoliv koláč, o víkendu si v klidu před polednem (to je moje ráno) připravím opečenou slaninu, různé sýry a talíř zeleniny. Celozrnné pečivo jím opravdu jen z donucení wink. Táhne mi na padesát, jsem štíhlá a zdravá a obvykle v dobré náladě. Pokud mi nedojde kofola big_smile.

Mám to obdobně  wink

Není tady

 

#48 3. 3. 2013 20:52

Filiuska
♥♥-----
Registrovaný: 9. 2. 2013
Příspěvky: 33
Web

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Jednoznačně cereálie. Ty by měly být základem, viz http://box.mefistofeles.cz/snidane/. Jednou za čas pak šáhnu po pečivu, šunce a zelenině, nebo i sladké snídani. Ale cereálie jsou základ.

Není tady

 

#49 4. 3. 2013 8:24

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Já každý den snídám kávu s mlékem, rozpečenou housku (je mi jedno, jestli celozrná nebo bílá), olivovou nebo máslovou ramu a  džem bez přídavku cukru.
O víkendech snídám s manželem, tak to většinou hemenex, vaječinu apod. + to zakončím tou marmeládou.

Tak to dělám asi 5 let a ještě se mi to nepřejedlo. 
Snídám před šestou a mezi 8.30 - 9 hodin svačím.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#50 4. 3. 2013 18:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Snídaně - aneb - Jak začíná vᚠden?

Já jsem teď poslední rok změnila systém a spojila jsem snídani se svačinou. Mám většinou odpolední, takže snídám sklenici mléka, pak krajíček chleba s marmeládou, kávu s cukrem, smetanou a skořicí, pak oplatek s náplní, jablko a kousek hořké čokolády.
Když jdu na ranní, pak čaj a rohlík s něčím nebo buchtu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů