Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 11. 2009 16:16

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

jé, Bety, díky, za chvilku je jdu dělat a říkala jsem si, že budu muset experimentovat big_smile

Není tady

 

#27 5. 11. 2009 16:18

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

a abych byla k tématu: vzpomněla jsem si, že úplně nanic je mi tyčový mixér a vůbec bych se neobešla bez mikrovlnky a rychlovarné konvice.

Není tady

 

#28 5. 11. 2009 17:25

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

jo sugar - tyčový mixer byl naprd do doby než jsem začla mixovat příkrmy. Ted ho využívám když chci rozšlehat omajdu a chci to rychle. ALe až doslouží, další si nekoupím.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#29 5. 11. 2009 19:01

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

PavlaH napsal(a):

jo sugar - tyčový mixer byl naprd do doby než jsem začla mixovat příkrmy. Ted ho využívám když chci rozšlehat omajdu a chci to rychle. ALe až doslouží, další si nekoupím.

a já zase na ponorný mixér nedámdopustit  wink

Není tady

 

#30 5. 11. 2009 19:22

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

PavlaH napsal(a):

jo sugar - tyčový mixer byl naprd do doby než jsem začla mixovat příkrmy. Ted ho využívám když chci rozšlehat omajdu a chci to rychle. ALe až doslouží, další si nekoupím.

jo,jo, příkrmy už dááávno nemixuju lol

Není tady

 

#31 6. 11. 2009 19:32

x256987
Host

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

vosa: do sendvičovače se dá použít pečicí papír - má to i tu výhodu, že na připravený kus rovnou položíš pečivo namazanou stranou dolů. Naplníš, nahoru dᚠdruhý kousek pečiva, papír přeložíš (takže přehyb papíru je u kloubu sendvičovače, prostě stejně jak se otevírá), 2-3 cm by měly čouhat ven. Potom celý balíček vyndᚠa sendvičovač je naprosto čistý.

 

#32 6. 11. 2009 19:36

x256987
Host

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Lidi, a jak děláte krémové polívky, když ne ponorným mixérem? teď nemyslím pro děti, ale takovou vichysoisse (francouzská pórková), celerovou (taky delikatesa!), mrkvovou, krémovou hráškovou, cibulačku....

 

#33 6. 11. 2009 21:11

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

No Judit, u mě je odpověď jasná. Nedělám je. wink


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#34 6. 11. 2009 21:36

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Já dělám tyčovým mixérem úplně všechno - mouku na zahuštění, vajíčka na pomazávávní nebo obalování, omáčky dohladka, ovoce do ovocných dresinků nebo do zmrzliny... vůbec ho neschovávám a mám ho na poličce, vždy je to jedno jestli opláchnu vidličku nebo nástavec a je to mnohem pohodlnější než vidličkou.
Co nejvíc a pořád používám a vůbec to neschovávám: tyčový mixér+sekátko Braun, robot Bosch, pekárna 2ks, parní hrnec (ten kvůli nedostatku místa ale bydlí v chodbě na botníku) presso na kávu (to nemám dlouho), mikrovlnka, varná konvička, senvičovač (miluju vánočku potřenou máslem a rozpečenou v sendvičovači) - tyhle věci používám denně nebo minimálně několikrát týdně.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#35 7. 11. 2009 6:43

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Judita napsal(a):

Lidi, a jak děláte krémové polívky, když ne ponorným mixérem? teď nemyslím pro děti, ale takovou vichysoisse (francouzská pórková), celerovou (taky delikatesa!), mrkvovou, krémovou hráškovou, cibulačku....

Na to používám tyčový mixér.
No, mě hlavně nebaví různý ty serepetičky umývat.Co nejde nacpat do myčky a je to složitější na mytí, tak to raději nepuožívám.  CVo vysloveně nesnáším, tak lis na česnek, i když na to mám takový to udělátko na čitění, atejně mě to nebaví. Mám takový ministrouhátečko, tak akorát do dlaně, česnek nastrouh, strouhátečko opláchnu a nazdar-bazar, je to hned.
Jo a nevím teda, jestli je to nejužitečnější, ale mám krásný mlýnky na kavu, tak jsem si na nich tu kávu na zkoušku namlela, no paráda, to bylo fafíčko, tureček. Sice je to na ruční pohon lol ale ta vůně


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#36 7. 11. 2009 16:23

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Modroočko, mě velmi překvapil lis na česnek z ikey. Prolisuju, nožíkem vyškrábnu zbytek v sítku a hodím do myčky. Lis je rozkládací na dvě části a jsem s ním velmi spokojená.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#37 7. 11. 2009 20:26

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Já jsem asi imbecil, ale jaký je rozdíl mezi ponorným a tyčovým mixérem?

Bety, knedlíky byly super, jak dlouho dělᚠbramborový? wink

Není tady

 

#38 7. 11. 2009 22:11

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

sugar napsal(a):

Já jsem asi imbecil, ale jaký je rozdíl mezi ponorným a tyčovým mixérem?

Myslím, že žádný wink .

Není tady

 

#39 8. 11. 2009 8:18

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

sugar napsal(a):

Bety jak dlouho dělᚠbramborový? wink

storstark jaký mají asi tak průměr - asi 5 cm?  Taky cca 35 minut, moc je nepřevařuj aby se nezdrcly, kdyby se zdrcly náhodou, tak je nakrájíš na kolečka a osmažíš na sádle (másle) do křupava tyhle jsou dobré:
odtud: http://diskuse.dama.cz/komunita.php?d=7185  recept č.16 musíš sjet dolů
1kg vařených brambor
1 vejce
2 lžíce octa
280g hrubé mouky
140g dětské krupice

a taky dělám normálně brknedle ze sáčku Clever Billa!

nebo můžeš vytvarovat šišky (šléšky) a udělat je na sladko, to bys pak pařila cca 15 minut

úplně dole jsou napsané jaký má kdo hrnec, tam si najdeš kdo má stejný jako ty a můžeš se když tak zeptat když pošleš vzkaz

Upravil(a) Bety (8. 11. 2009 8:23)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#40 8. 11. 2009 11:34

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Bety, ty seš zlato! A největší radost jsi mi udělala, že je taky někdy dělᚠz prášku, už jsem se začínala stydět. lol
Ty šišky jsou dobrej nápad, děti je zbožnujou s mákem. Kupuju ty od Giusepe, ale je to drahej špás.

Není tady

 

#41 17. 11. 2009 12:07

arabela77
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 9. 2006
Příspěvky: 167

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

x256987 napsal(a):

Lidi, a jak děláte krémové polívky, když ne ponorným mixérem? teď nemyslím pro děti, ale takovou vichysoisse (francouzská pórková), celerovou (taky delikatesa!), mrkvovou, krémovou hráškovou, cibulačku....

V normalnim mixeru. Tycovy nesnasim. Zkousela jsem udelat mrkvovou za pomoci tycoveho. Plavali mne tam kusy mrkve a zazvoru a brnela cela ruka.

Není tady

 

#42 17. 12. 2009 9:41

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

musím trochu rehabilitovat tyčový mixér smile posloužil mi na hrachovou kaši

Není tady

 

#43 5. 1. 2010 13:24

blaza1
♥------
Registrovaný: 31. 12. 2008
Příspěvky: 9

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Prosím o radu: dostala jsem mikrovlnnou troubu s grilem a v návodu není nic o použití. Nevím,jak grilovat /doposud jsem používala jen mikrovlnku bez grilu/, jaké použít nádobí, jestli pokrm přikrýt, aby nestříkala šáva? Výrobce pouze doporučuje na grilování sklo a kov, dodal k tomu rošt, ale bohužel nevím jak na to.

Není tady

 

#44 5. 1. 2010 16:47

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

za naprosto zbytečnou věc ve své kuchyni považuji fritovací hrnec a pak mísu se sítem na vaření těstovin od Tupperware.

naopak nedám dopustit na varnou konev, myčku a pressovač ty používám denně.

a pak v hitparádě pokračují robot, tyčový mixér,parní trouba, toustovač a litinový wok, které používám často.

co mi nechybí je mikrovlnka , pekárna, remoska  a pak takový ty blbinky..fontána na čokoládu, gril na raclette

Upravil(a) laminanonte (5. 1. 2010 16:50)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#45 6. 2. 2010 13:29

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Nejužitečnější:

http://www.noze-nuz.com/akce/santoku2.jpg
Hiromoto Saku Hocho, Santoku


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#46 18. 3. 2012 12:57

koralek22
♥------
Registrovaný: 18. 3. 2012
Příspěvky: 2

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Dobré odpoledne. Dnes jsem prvně vyzkoušela el. tlakový hrnec (AVAIR ELLA). Trochu obavy, ale vychytám. Jen mě zajímá, jestli někdo zkoušel dát vnitřní nádobu do myčky. Je nerez komplet. Díky za odpověď.

Není tady

 

#47 18. 3. 2012 13:01

koralek22
♥------
Registrovaný: 18. 3. 2012
Příspěvky: 2

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Tak ještě jednou...napsala jsem dotaz na nesprávném místě grater máte někdo zkušenost s mytím vnitřní nádoby el. tlakového hrnce AVAIR Ella v myčce? Je komplet nerez. Děkuji

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů