Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 23. 5. 2007 10:32

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: Jak na opary?

klasika je zubní pasta - ale není to moc na parádu

Není tady

 

#27 23. 5. 2007 16:28

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak na opary?

Tak užívej preventivně Riboflavin stojí cca 20-30Kč...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#28 13. 9. 2007 20:45

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Jak na opary?

Opar (herpes simplex)
- toto onemocnění je velmi nepříjemné a často se opakuje. Opar se projevuje bolestivými puchýřky na rtech nebo na sliznici dutiny ústní. Příchod oparu nemocný může registrovat několik dní dopředu. Většinou pociuje svědění, napětí nebo mravenčení na postiženém místě. Nejdříve se vytvoří puchýřek, který často bolí a způsobuje nepříjemné problémy. Později puchýřek zasychá a ve formě stroupku mizí. Onemocnění je způsobeno herpetickým virem a je přenosné. K nákaze dochází přímým kontaktem s nakaženým člověkem (polibek, použitá sklenička). Po prodělané infekci je virus umlčen vzniklými protilátkami, které si naše tělo vytvoří. Pokud ale dojde k určitému podráždění virus opět posílí a onemocnění se znovu objeví. Podráždění může způsobit horečka, změna počasí, slunění, poranění rtů, alergie, stres nebo menstruace. V každém případě musíme vidět oslabení naší obranyschopnosti, která má určující vliv.
Léčba se pak opírá o různé masti s virotickým účinkem. Bohužel je tato léčba jen lokální a onemocnění nevyléčí.
Co tedy můžeme dělat ? Přírodní prostředky nám nabízejí šanci a pomoc. Na prvním místě je vnitřní léčba, která bude podporovat naši obranyschopnost. Doporučuji opět použití potravinových doplňků a bylinek.
http://agionet.cz/host/merck/viru-merz/index.html

Pokud je spouštěčem chlad, teplo, slunce, stres, oslabená imunita a pod - tak na dovolenou nelítat yikes

Upravil(a) Aneri (13. 9. 2007 20:46)

Není tady

 

#29 19. 3. 2014 8:43

veru1808
Zablokovaný
Registrovaný: 11. 2. 2014
Příspěvky: 45

Re: Jak na opary?

Zajímavý článek o oparech a jak se jich zbavit... http://www.medicin.cz/nemoci/opar-na-rt … -ho-zbavit
Možná se to ještě bude někomu hodit :-)

Upravil(a) veru1808 (19. 3. 2014 8:44)

Není tady

 

#30 11. 8. 2014 12:15

Pajuska
♥------
Registrovaný: 11. 8. 2014
Příspěvky: 1

Re: Jak na opary?

Opary, to je moje noční můra, trpím na ně snad od dětství, vyzkoušela jsem spoustu domácích receptů, od potření zubní pastou, či hodně bolestivé zatlačení oparu horkou lžičkou, ale pak mi kamarádka doporučila konopné sérum Cannadent a to si nemůžu vynachválit, opar potřu, vyschne a za pár dní se hned hojí.

Není tady

 

#31 11. 8. 2014 14:00

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Jak na opary?

Mně se osvědčily náplasti, za tři dny mám po oparu.

Není tady

 

#32 5. 12. 2014 13:29

Petzal
♥------
Registrovaný: 25. 7. 2014
Příspěvky: 13

Re: Jak na opary?

V lékárně mi doporučila paní Cannadent sérum, opar se mi rychle zatáhl a začal se hojit… za mě super.

Není tady

 

#33 5. 12. 2014 14:48

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Jak na opary?

Kdysi jsem měla míchanou mastičku na recept od dermatoložky; byla nejlepší ze všech, které jsem kdy měla.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#34 6. 12. 2014 21:05

marvika
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 4. 2008
Příspěvky: 1747

Re: Jak na opary?

Děvčata, na jaře jsem měla opary přes celou pusu (po horečkách). Dostala jsem prášky Herpesin od doktora, mastičku. Opary po 3 týdnech zmizely!!! Za dva dny byly zpět. Ve finále 3 měsíce atb - nezabralo nic, od alergologa prášky - 6 ks denně, stále oparů plnou pusu, na sluníčko nesmím, rozčilovat se nesmím, na kolo nesmím a opary pořád. V září jsem konečně dostala nápad a podívala se do sešitku po babičce (venkovská kořenářka) a tam výluh z lesní thuje - "ďobkovat", tzn. potírat ret s opary ale ne silou. Výluh jsem nedělala, došla jsem si do prodejny zdravé výživy, tam sice říkala, že výluh z thuje na opary není, přesto jsem zakoupila. Potírala jsem několikrát denně (nesmí se užívat vnitřně) a jsem bez oparů. Léky od alergologa jsou v šuplíku a kdykoliv cítím na rtu nějaké pnutí, bolest, zčervenání, tak "dobkuju". Od září se mi nevyrazil jediný opar, jednu skleničku mám v práci, jednu doma a pořád v pohotovosti, ale nemám opary - klepu na sklo!!! Vřele doporučuju všem.

Není tady

 

#35 7. 12. 2014 22:52

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Re: Jak na opary?

Opar je o imunitě, pokud ji mᚠOK, nevyrazí se. A atb na viry v žádném případě, velmi špatná volba doktora! Snad antivirotikum, NIKDY ne antibiotikum, takže to jsi se trávila zbytečně....ach ti doktoři, nic neumí....

Není tady

 

#36 9. 12. 2014 19:25

marvika
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 4. 2008
Příspěvky: 1747

Re: Jak na opary?

Protože jsem si myslela totéž - porucha imunity, tak jsem při dlouhodobém oparu navštívila alergologa-imunologa. Udělal mi  - prý - všechny testy a nic. Jen vysoký nárůst herpes virů. Pravdou je, že od září potírám při prvních příznacích výtažkem z thuji a žádný opar se nevyrazil. Mne ty atb taky zarazili, ale když ti je předepíše imunolog...,

Není tady

 

#37 9. 12. 2014 21:11

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Jak na opary?

Irena001 napsal(a):

Opar je o imunitě, pokud ji mᚠOK, nevyrazí se. A atb na viry v žádném případě, velmi špatná volba doktora! Snad antivirotikum, NIKDY ne antibiotikum, takže to jsi se trávila zbytečně....ach ti doktoři, nic neumí....

Abych se těch doktorů neumětelských trochu zastala, ony se ty kožní (i jiné) projevy oparu mohou následně infikovat bakteriálně, případně plísněmi - a tam už mohou být antibiotika, případně antimykotika na místě. Neviděly jsme.

Není tady

 

#38 25. 8. 2015 9:43

jarka.modra
♥♥-----
Registrovaný: 8. 6. 2015
Příspěvky: 60

Re: Jak na opary?

Mně na opary teda nejvíce pomáhá obyčejný a klasický Tea Tree Oil smile vždy když cítím, že už je opar na cestě se vyklubat tak si ret potřu a ještě dva dny místo natírám a po oparu ani vidu ani slechu smile k dostání normálně v lékárně a i na elékarnách

Není tady

 

#39 26. 8. 2015 16:26

Petar
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2015
Příspěvky: 163

Re: Jak na opary?

Doporučuje se na opary přikládat česnek, cca na cca 10 min  a opláchnout, několikrát denně. Nemám vyzkoušeno.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů