Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 3. 6. 2009 11:54

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Zvíře a dítě astmatik

Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti, popřípadě radu, jaké zvířátko. Došli jsme do stádia, kterým projdou všechny děti, prostě kdy dítko začíná toužit po zvířátku, a nejinak je tomu u syna, kterému bude teď v červnu pět. Bohužel je od tří let astmatik na kortikoidech. Začalo to pejskem, toho jsme mu zatím rozmluvili, včera jsme byli u kamarádky, ta měla křečka a syn byl nadšenej, nemluví o ničem jiném. A jen se smutkem hledím, jak si dneska venku odkudsi ze sklepa vytáhl starou klec po ptácích, co jsme kdysi dávno měli, dal si tam jakésiho plyšového ptáčka a dává mu vodu, krmí ho. CO s tím? Risknout to? Napadnul mě třeba ten křeček, nevíte někdo, jak jde astma a křeček dohromady? kapitulationkapitulationkapitulationgrater Díky předem za jakoukoliv radu či postřech. Ptát se lékaře nemá smysl, ten hned při první návštěvě na alergologii nám jakékoliv zvíře zakázal, a zdůraznil, že hlavně ne kočku, ty jsou prý nejhorší....jenže pětileté dítě to nepochopí.

Není tady

 

#2 3. 6. 2009 13:17

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Zvíře a dítě astmatik

Ahojky, mám alergické děti, nic dramatickýho, senná rýma v pylové sezoně.
Moc tedy asi nepomůžu, jen moje zkušenosti.
Měli jsme doma morčátko, to se dá ochočit, pohladit... Bohužel papá seno, které dcerku (a alergické návštěvy)dráždilo. Putovalo ke známým.
Pak papoušek. Peří všude, ale projevy alergie žádné. To dráždilo spíš mě, ten binec okolo klece. big_smile
No a křeček. Miláček. Papá semena, zelený... přes den dost spí a aktivní je večer, ale my si ho přes den trochu budíme oříškama, piškotama... Je s ním sranda, i když ochočený teda není a děti nemají žádné projevy alergie.
Nevýhoda - spát s ním v jedné místnosti se nedá, dělá v noci děsnej hluk.
Podle alergoložky, kde jsem mazlíčka asi po roce přiznala tongue nejsou na křečka alergičtí.
A protože není binec kolem výběhu (má umělý) a ani nesmrdí nic jinýho už domů nechci. smile
Má ale malou životnost, tak už máme druhýho a pohřeb je vždy tragická záležitost. sad
Myslím, že děti mají mít mazlíčka. Moje děti krmí, čistí výběh, trhají listy pampelišky. Učí je to do života povinnostem. Nedᚠmu jídlo - umře. Ale upřímně, kdybych mu nesypala já, máme těch pohřbů za sebou asi víc... winkvissla

P.S. je to džungarák s očima jako korálky, viz foto u Martinky 1.

Upravil(a) javena (3. 6. 2009 13:20)

Není tady

 

#3 3. 6. 2009 21:12

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Zvíře a dítě astmatik

Děkujůůůůůů pussa

Není tady

 

#4 3. 6. 2009 21:20

Olympia
Host

Re: Zvíře a dítě astmatik

pokud vim, tak cincila je vhodna pro alergiky. Z vlastni zkusenosti vsak nedoporucuji, nam delala kraval v byte v noci.
Pak jsme meli zelvu  a rybicky. Zelva je dobra, tu si muze pohladit a pochovat. Rybicky ne smile
Co se tyce pejsku - tam zalezi na rase, vetsinou u alergiku nebyva alergie na pejsky s kratkou srsti.

 

#5 4. 6. 2009 6:31

Selene
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2007
Příspěvky: 161

Re: Zvíře a dítě astmatik

AndreaP. napsal(a):

Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti, popřípadě radu, jaké zvířátko. Došli jsme do stádia, kterým projdou všechny děti, prostě kdy dítko začíná toužit po zvířátku, a nejinak je tomu u syna, kterému bude teď v červnu pět. Bohužel je od tří let astmatik na kortikoidech. Začalo to pejskem, toho jsme mu zatím rozmluvili, včera jsme byli u kamarádky, ta měla křečka a syn byl nadšenej, nemluví o ničem jiném. A jen se smutkem hledím, jak si dneska venku odkudsi ze sklepa vytáhl starou klec po ptácích, co jsme kdysi dávno měli, dal si tam jakésiho plyšového ptáčka a dává mu vodu, krmí ho. CO s tím? Risknout to? Napadnul mě třeba ten křeček, nevíte někdo, jak jde astma a křeček dohromady? kapitulationkapitulationkapitulationgrater Díky předem za jakoukoliv radu či postřech. Ptát se lékaře nemá smysl, ten hned při první návštěvě na alergologii nám jakékoliv zvíře zakázal, a zdůraznil, že hlavně ne kočku, ty jsou prý nejhorší....jenže pětileté dítě to nepochopí.

Pokud jsou alergie a astma fakt rozjetý a výrazný, tak bych ty chlupatý zvířata snad radši úplně vynechala sad
Ovšem pokud zapátráš, tak už existuje snad každé zvíře - potkan, morče, kočka, pes - v bezsrsté podobě wink

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů