Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 5. 2009 20:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Probiotika

Co myslíte, jaká jsou po léčbě antibiotiky nejlepší? Nebo je to jedno? Já myslím, že pití kefírů a jezení jogurtů po antibiotikách nestačí. Jaký je Vᚠnázor?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2 30. 5. 2009 21:55

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Probiotika

já myslim, že stačí jak u koho. já sem nikdy nic po atb nejedla navíc a to jogurty zrovna nemusím. neznám nikoho, kdo by po atb extra kupoval probiotika..ale pokud má někdo poslabší imunitní, asi bych tomu nějakým zakysaným sajrajtem pomohla.
tady to není o názoru ale ve všech případech ohledně medicíny se dá říct- je to individuální. musíš zjistit jak na co reaguješ a dát si bacha.

Není tady

 

#3 30. 5. 2009 22:24

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Probiotika

po/při antibiotikách zásadně probiotika, a to dostatečně silná (v těch dobrých je jich mockrát víc než v každém jogurtu, nedejbože Activii). Chce to se v lékárně pozeptat a vybrat nějaká opravdu silná, nebo si dopředu nastudovat.

Slušný je třeba probio-fix. Bylo by to na dlouho, ale aspoň se ujisti, že tebou kupovaná probiotika obsahují různé kmeny bakterií, protože některé jsou aktivní v tenkém a jiné v tlustém střevě.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#4 30. 5. 2009 22:39

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Probiotika

současný podávání atb a probiotik je kontraindikací, takže kdyžtak až po dobrání. a já bych se ujistila, že to je schopný projít skrz kyselý prostředí v žaludku  a dvanáctníku. takže bych volila kapsle, který se rozpouští až dál.

Není tady

 

#5 31. 5. 2009 5:32

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Probiotika

S tím nemůžu souhlasit. Např. moje gastroenteroložka mi zásadně předepisuje probiotika kdykoli musím brát kvůli jakýmkoli potížím antibiotika, a dobře dělá.

Za mnohé např. http://www.foodnavigator.com/Science-Nu … de-effects

nebo

http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/335/7610/80

Upravil(a) Ronja (31. 5. 2009 5:41)


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#6 31. 5. 2009 9:48

x256987
Host

Re: Probiotika

Já jsem brala dophilus, taky myslím, že jogurty nestačí.

 

#7 31. 5. 2009 9:52

x256987
Host

Re: Probiotika

A si vybereš jakákoli, měli by ti je dát z ledničky a v ledničce bys je měla skladovat.

 

#8 31. 5. 2009 12:25

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Probiotika

ronjo, ale to že mᚠsvojí gastroenteroložku svědčí trochu o tom, že asi mívᚠse střevama potíže,ne?samozřejmě je lepší je brát, ale já sem nikdy neměla potíže..ne tak aby mi je musel někdo předepsat. asi mám nomálně silný imunitní systém, že i po občasném braní atb udrží normální stav a střeva se mi sama osadí mikroflorou.

Není tady

 

#9 31. 5. 2009 13:14

x256987
Host

Re: Probiotika

Nejde jenom o střeva, mně doporučil laktobacily alergolog... V tomhle mají reklamy pravdu, velká část imunitního systému je v břiše wink

 

#10 31. 5. 2009 13:59

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Probiotika

mi povidej, učim se na zkoušku z imunologie:-) alergie je přehnaná imunitní reakce na nějaký atigen, ketrýby nic vyvolávat neměl. a my střevní mikrofloru potřebujem..jenže když je silný imunitní,vyrovná se s občasnou nerovnováhou. tys ale nenapsala, že chodíš na alergologii...a to co s probiotikama nesouvisí, existuje něco jako orální tolerance, čili antigeny které přijmeš s potravou by neměly aktivovat imunitní systém a pomáhá tomu i ta mikroflora, pokud už mᚠna něco alergii, imunitní systém není v pořádku a pak se nemůžeš chovat jako kdybys byla úpně v pořádku.

Není tady

 

#11 31. 5. 2009 14:45

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Probiotika

Jako jeden z nejlepších je přípravek Ferzym. Jinak jako 2. asi Biopron

Není tady

 

#12 31. 5. 2009 17:19

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Probiotika

Nám v nemocnici říkaly, že odstup mezi ATB a probiotiky by měl být 2 hodiny...
Jinak je malé dávaly v nemocnici automaticky, jakmile ATB dostala.

Protože je malé kupuji stále, naučili jsme se je používat jakmile kdokoliv z rodiny dostane ATB, naposled je měla moje mamka, nejdřív měla dost času aby si je koupila a pak se divila když začala běhat tongue hned jsme jí je dovezli.

JInak u nás vede Lactobacilus acidophilus (ten malá dostává přes rok) pak mi také doporučovali Dophilus (ale ten se mi u malé tolik neosvědčil).

Upravil(a) spunt (31. 5. 2009 17:20)


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#13 31. 5. 2009 17:44

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Probiotika

Káčo s Biopronem mám taky dobrou zkušenost.

Jinak probiotika je dobré skladovat v ledničce (i ty, co na nich píšou, že to není potřeba) a samozřejmě dávat na lačno, takže před snídaní nebo na noc, ten odstup z antibiotiky je samozřejmě rozumný, z toho co psala Mirka jsem ale pochopila, že by se probiotika měla brát až po dobrní antibiotikové kůry a to je zbytečně pozdě.
Kontraindikace to rozhodně není.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#14 31. 5. 2009 17:55

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Probiotika

Holky, díky moc za reakce. Já si také myslím, že probiotika jsou třeba, ale dostala jsem se kvůli tomu do lehkého sporu s kamarádkou, která věří na jogurty.
Já už jsem si je párkrát koupila, ale nikdy mi je nedávali z lednice, ale bylo mi řečeno, že je mám do lednice dát po otevření.
Jsem zvyklá je brát až po dobrání ATB. Jednou jsem je  zkusila vzít během léčby a dostala jsem velice silný průjem, který jsen nikdy před tím , ani nikdy potom při léčbě ATB neměla. Já beru při antibiotikách B-komplex.
Vždy jsem brávala Lactobacilus acidophilus, ale tentokrát (beru momentálně Duomox 1000) zkusím něco jiného, vyberu něco z toho, co jste psaly.
Mirko, a Ti dopadne dobře zkouška.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#15 31. 5. 2009 22:06

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Probiotika

já jen moc dobře nechápu, proč vyhazovat peníze za probiotikum, který mi atb stejně během jejich braní zničí. bo účinná látka dosáhne v těle určité hladiny a ta se drží až po dobrání atb, takže probiotikum je během toho ničeno stejně jako bakteriální infekce. leda..leda by se do probiotik dávaly kmeny bakterií rezistentních vůči atb, jenže to si neumím představit.

judyno,děkuju:-)

Není tady

 

#16 31. 5. 2009 23:01

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Probiotika

Mirko, já nevím na jak dlouho to ATB "vymlátí"...
Já dávala dceři ATB ráno v 8 a pak v 10 dostala probiotika... a další ATB zas v 8 večer, tak snad v těch střevech alespoň na chvilku něco málo měla....

Má osobní zkušenost při prvních ATB u dcery kdy probiotika nedostávala, byla hrozná....
Teď je bere stále..... takže i když bere ATB.....


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#17 12. 12. 2012 12:16

Bublina_58
♥------
Registrovaný: 30. 9. 2011
Příspěvky: 23

Re: Probiotika

Ahoj a co říkáte na dávání probiotik dětem...neteř má dost oslabenou imunitu a doktroka řekla, že by zkusila probiotika, imunitu mají posilovat. Nemáte to někdo vyzkoušené?
Já probiotika užívám hlavně v zimě, dost trpím na nachlazené a zabírá mi to dobře

Není tady

 

#18 15. 2. 2013 23:35

Kajuše
♥------
Registrovaný: 15. 2. 2013
Příspěvky: 1

Re: Probiotika

Bublina_58: Ahoj hele musím říct, že jsem dětem probiotika nikdy dávat nechtěla, spíš jsem se snažila všechno dohnat zdravou a vyváženou stravou, nicméně jsme s malým často marodili a doktorka mi vřela doporučila, abych mu nějaké ty probiotika začala dávat, tak sem zapátrala na netu a mezi známými, protože výběr je dost široký a nakonec jsem pořídila obyčejné probiotické kapky od Biopronu, se kterými jsme zatím zdrávi smile Zase to ale záleží na tom, kolik neteřince je, protože zrovna tyhle probiotické kapky jsou pro opravdu malé děti, ale věřím, že pokud zapátrᚠna internetu, tak najdeš i nějaké přípravek od Biopronu určený starším dětem.
Přeji pevné zdraví smile

Není tady

 

#19 24. 2. 2013 11:23

Cinderella.la
♥------
Registrovaný: 23. 11. 2012
Příspěvky: 5

Re: Probiotika

Zdravím. Já se taky jednoznačně přikláním k probiotikám od Biopronu. Máme opravdu skvělou mladou doktorku, která je moc ochotná a vždycky mi dobře poradí. Když malá měla v noci bolení a nemohla mi spát, tak mi poradila právě tohle. Začal jsem jí to dávat a zabíralo to docela rychle. Do 15 minut spinkala a bylo po bolesti. Teď už jsme se toho díky bohu zbavili, ale raději to mám doma, kdyby náhodou :-)

Není tady

 

#20 9. 3. 2014 10:50

Dadula25
♥------
Registrovaný: 10. 9. 2013
Příspěvky: 12

Re: Probiotika

Ahoj. Já začala s užíváním probiotik při braní ATB, měla jsem totiž problémy s mykózou a průjmem. Paní doktorka mi doporučila již zmiňované probiotika od Biopronu. Nyní je beru již preventivně, působí mi dobře na imunitu a na zažívání. Nemůžu si je vynachválit. Jiná probiotika vyzkoušená nemám, ale je jich velké množství.

Není tady

 

#21 8. 9. 2015 18:44

Terka Opletalová
♥------
Registrovaný: 8. 9. 2015
Příspěvky: 2

Re: Probiotika

Ahoj, já mám teda zkušenosti jen s Biopron Forte, začala jsem ho brát po tom, co jsem celkem dlouhou dobu měla naordinované antibiotika a cítila jsem se celkově slabá. Je to doplněk stravy na přírodní bázi, takže je můžou užívat i děti. Musím říct, že od té doby se cítím dobře, žádné obtíže mě netrápí. Rozhodně působí velmi dobře na trávení i imunitu.

Není tady

 

#22 16. 12. 2015 15:06

Hanulela
♥------
Registrovaný: 15. 1. 2013
Příspěvky: 24

Re: Probiotika

Probiotika ne až po léčbě antibiotiky, ale během ní. Jen je nedávat současně, ale v mezičasech, co probiotika. Na trhu je toho opravdu hodně, takže buď bych vybírala podle toho, jestli už má někdo ze známých něco osvědčeného a nebo bych se poradila s lékařkou nebo třeba v lékárně. Na biopron už čtu delší dobu chválu, tak klidně i ten.

Není tady

 

#23 2. 2. 2016 21:12

NNicooll
♥------
Registrovaný: 31. 1. 2016
Příspěvky: 2

Re: Probiotika

Za mě probiotika určitě ano. Když jsem byla malá, tak jsem měla skoro každou chvíli antibiotika a bohužel většinou vedlejší účinek nebyl zrovna moc příjemný. Ale v té době se to zrovna moc neřešilo. Teď už je doba naštěstí taková, že se tomu dá aspoň trošku předejít užíváním probiotik a já osobně jsem za to ráda. Mám je doma vždy a užíváme celá rodina. Úplně nejlíp se mi osvědčily od valosunu, hlavně pro naši malou dcerku.

Není tady

 

#24 3. 2. 2016 23:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Probiotika

Jen poznámka - díky mému jarnímu vleklému problému se střevama jsem zjistila, že na trhu existují i velice silná probiotika, která běžně v lékárně nemají, ale objednají vám je. A ty se opravdu musí skladovat v lednici, jelikož jsou "živá". Stojí sice něco přes 500 Kč, ale mně po předcházející léčbě - jako taková ta poslední tečka - dost pomohly. Dřívější název je  VSL#3, teď je to přejmenováno.

Ale po běžné antibiot. léčbě třeba angíny je to myslím zbytečné. Já jenom, kdyby měl někdo větší potíže.....

Upravil(a) Judyna (3. 2. 2016 23:21)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#25 20. 4. 2016 11:12

Luucy
♥------
Registrovaný: 18. 4. 2016
Příspěvky: 5

Re: Probiotika

Já mám při užívání antibiotik vždy průjmy a křeče. Našla jsem si na internetu, že je nějaký nový probiotikum Probiolact. Tak jsem to zkusila minulý týden, kdy jsem brala antibiotika proti angíně. A skutečně super!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů