Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 11. 4. 2011 10:04

SandraMatuskova
♥------
Registrovaný: 10. 4. 2011
Příspěvky: 6

Re: VŠ při zaměstnání

Já aktuálně studuji vš a mám 2 práce - stíhat se to dá, ale je pravda, že občas nevím, co dřív. Každopádně vždycky jedna věc jde trochu mimo, u mě to je škola...ale na druhou stranu tenhle aktivní život miluju a neumím si představit, že by to bylo jinak :-)

Není tady

 

#27 24. 8. 2012 20:36

malawka
♥------
Registrovaný: 11. 8. 2012
Příspěvky: 7

Re: VŠ při zaměstnání

já jsem studovala na VŠE a pracovala jsem jenom jako brigádník na dohody. Dnes bych už možná volila raději zaměstnání a dálkové studium, protože při nástupu do práce mi šéfoval člověk, kt vůbec VŠ neměl, ale vypracoval se. A lidi si ho za to i vážili. I můj kolega na tom byl podobně a po pár letech začal studovat na Cevro Institutu. Je to škola s individuálním přístupem  a orientovaná na praxi.

Není tady

 

#28 25. 8. 2012 13:23

Corina
♥♥-----
Registrovaný: 9. 8. 2009
Příspěvky: 88

Re: VŠ při zaměstnání

A co je na tom, že šéfa dělá člověk, který vysokou školu nemá a vypracoval se?  Je horší?

Není tady

 

#29 25. 8. 2012 13:29

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: VŠ při zaměstnání

Corina napsal(a):

A co je na tom, že šéfa dělá člověk, který vysokou školu nemá a vypracoval se?  Je horší?

Nejspíše to, že dnes se hodně hledí na titul, ne užt tolik na člověka a jeho schopnosti...vlastní zkušenost ve více oblastech.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#30 25. 8. 2012 13:32

Corina
♥♥-----
Registrovaný: 9. 8. 2009
Příspěvky: 88

Re: VŠ při zaměstnání

Přijde mi, že mladí hodně hledí na titul a mají pocit, že jen co dokončí vysokou školu, dostanou vedoucí místo. Tedy ne že mi to jenom příjde, ale mluvím ze zkušenosti.

Není tady

 

#31 25. 8. 2012 13:40

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: VŠ při zaměstnání

Titul se ale dnes vyžaduje. Tak asi proto vzniká mnoho nových VŠ a počet lidí s tituly roste. To ale nijak nezmění schopnosti a inteligenci národa. Nejsme schopnější jen proto, že máme více Mgr.
Jsem už asi pamětník. Ale dřív VŠ něco znamenala. Dnes je to málem základní nutnost k tomu, aby člověk vůbec mohl mít slušné zaměstnání.
Smutné.
Ti mladí jsou k tomu nuceni společností. Tak proč by nestudovali, pokud mohou.
Jiná věc pak je, když se považují pak za něco víc, ale to asi k mládí taky patří...


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#32 25. 8. 2012 14:06

Corina
♥♥-----
Registrovaný: 9. 8. 2009
Příspěvky: 88

Re: VŠ při zaměstnání

Ametyst proti studiu nenamítám ani ň, mluvím o postoji a očekáváních.

Není tady

 

#33 10. 7. 2013 14:02

javojta
♥------
Registrovaný: 11. 6. 2013
Příspěvky: 16

Re: VŠ při zaměstnání

Potvrzení od zaměstnavatele nepotřebuješ. Ale doufám, že mᚠdobrýho šéfa, ona škola občas dokáže nepříjemně časově zatopit a je fajn moci říct zaměstnavateli "sry, máme krizovku, musím narychlo do školy, nahradím si to v sobotu".

Není tady

 

#34 18. 12. 2013 15:22

Alzbeta
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 11. 2013
Příspěvky: 168

Re: VŠ při zaměstnání

Já už bych asi nevolila jinou cestu, než studium při práci. Stejně ta VŠ dneska není nic moc, pokud nemáte nějakou extra specializaci. Takže dobrá volba VŠ dálkově + práce.

Není tady

 

#35 4. 4. 2014 9:19

elmanka
♥------
Registrovaný: 4. 4. 2014
Příspěvky: 5

Re: VŠ při zaměstnání

Ahoj všem, ráda bych se zeptala někoho, kdo studuje na UJEP regionální rozvoj na předměty a obtížnost učiva. Jsem matka dvou dětí, ale chci si zvýšit kvalifikaci. Manžel je skvělou oporou a dokáže se o děti postarat. Jen nevím, zda to není opravdu masakr:( Díky za radu!

Není tady

 

#36 4. 4. 2014 11:32

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: VŠ při zaměstnání

Já tedy tuhle školu nestuduji. Ale pokud jde o mě, nedokázala bych studovat při malých dětech. Se zaměstnáním se to dá nějak domluvit, když je dobrá vůle z obou stran. Ale děti se "jindy" vychovat nedají. Nevím, mně by to přišlo, alespoň tak jak já jsem to měla nastavené, že mi něco důležitého utíká, co už nevrátím.

Studovala jsem vlastně vždy , neustále něco, ale nebylo to tak intenzivní, že bych musela být několik dní z domu, jako teď, když studuji (by dálkově) VŠ. A i teď, když mám děti větší, mám někdy pocit, že je zanedbávám. Poslední chvíle, kdy jsou ochotni se mi svěřit, povídat si, a máma má zkouškové-sorry, teď měsíc nemůžu...taky jsem hledala kompromisy (a hledám). A mám pocit, že to nejde stíhnout vše, kvalitně.

Dřív, když jsem měla jinou práci, trávila jsem tam třetinu času, za víc peněz, než teď. Ale člověk musí brát co je.

Takže rozhodni se podle možností svých a své rodiny. Nepočítej s tím, že VŠ je lehká. Má-li být dobrá, a dát ti kvalitní vzdělání, pak holt člověk musí něco investovat (peníze, čas, energii).
Hodně štěstí...a ti to vyjde, jak potřebuješ. wink

Není tady

 

#37 4. 4. 2014 11:48

elmanka
♥------
Registrovaný: 4. 4. 2014
Příspěvky: 5

Re: VŠ při zaměstnání

Damila: asi mᚠpravdu, ale chybí mi momentálně nějaká změna. Byla jsem 6 let doma kvůli rizikovým těhotenstvím a dvěma dětěm a teď sice chodím do super práce, ale pořád mi něco v životě chybí. Holka začala chodit do první třídy a každý den je stejný. Teď cítím, že mám na studium energii. I když, začala bych až příští rok, protože letos už nestihnu podat přihlášku. Holce bude 8 a klukovi 4. Jen nevím, jak je tahle škola náročnásad, snad mě bude bavit.

Není tady

 

#38 21. 4. 2015 10:27

Adelka1234
♥------
Registrovaný: 28. 10. 2014
Příspěvky: 2

Re: VŠ při zaměstnání

dobré dopoledne. Projíždím diskuze o studiu při zaměstnání a při mateřské. Narazila jsem na UAM Brno. Nevíte některá jak a co je titul MBA, co se při studiu získává? myslím tím, jestli je nějak jinak významný než Bc. a Mgr.Děkuju za zmínky

Není tady

 

#39 30. 9. 2015 14:30

Janejan
♥------
Registrovaný: 30. 9. 2015
Příspěvky: 1

Re: VŠ při zaměstnání

Ahoj je tu někdo kdo studuje v Praze? Sháním teď přes Vánoce nějakou brigádu nebo přivýdělek...jaké jsou možnosti? styrka

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů