Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 5. 2009 10:37

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

renovace parket...

chceme si nechat staré parkety, ale protože jsou dost zašlé, tak bych je chtěla obrousit a přelakovat...
vím, že na to existují ty brusky..ale zvládnu to s ní udělat i když s tím nemám zkušenosti...? nebo na to musí být odborník? jen dodám- parkety není třeba nějak usazovat, nebo vyplňovat ty spáry- jsou zalité přímo do betonu, takže se ani nehnou.. smile
děkuju...

Není tady

 

#2 11. 5. 2009 10:40

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: renovace parket...

Člověče... já to viděla v akci 2x a dělat bych to nechtěla. Stejně zaplatíš za vypůjčení, to už rovnou zapla za výbrus.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 11. 5. 2009 10:47

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: renovace parket...

Já to nedobrovolně dělala a dali jsme to.Ty dnešní brusky už jsou lepší.Pokud nejsi "telátko" cool lol tak to dáte.

Není tady

 

#4 11. 5. 2009 11:34

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: renovace parket...

no, děláme si sami celej byt... teda až na takový věci jako je výměna oken a topení... smile

a máte představu kolik to tam stojí, nechat si to udělat od firmy...? Případně tip na někoho z okolí Plzně nebo Rokycan kdo to dělá...?
Romčo, kolik vám to tak zabralo času...?

Není tady

 

#5 11. 5. 2009 11:37

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: renovace parket...

janísek napsal(a):

no, děláme si sami celej byt... teda až na takový věci jako je výměna oken a topení... smile

a máte představu kolik to tam stojí, nechat si to udělat od firmy...? Případně tip na někoho z okolí Plzně nebo Rokycan kdo to dělá...?
Romčo, kolik vám to tak zabralo času...?

Je už to několik let , ale zdá se mi , že ani celý den.Jj večer jsme už lakovali.

Není tady

 

#6 12. 5. 2009 12:32

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: renovace parket...

Nechala jsem si udělat renovaci parket za 300,- Kč m2 (brus, 2x lak)-jako nové!

Není tady

 

#7 10. 6. 2009 12:58

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: renovace parket...

Romčo, mohla bys mi napsat, jak jste to dělali- respektive jestli jste měli půjčenej stroj, nebo jste to dělali něčím jiným.. jaké brusné kotouče jste používali atd? díky moc...

Není tady

 

#8 10. 6. 2009 14:35

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: renovace parket...

janísek napsal(a):

Romčo, mohla bys mi napsat, jak jste to dělali- respektive jestli jste měli půjčenej stroj, nebo jste to dělali něčím jiným.. jaké brusné kotouče jste používali atd? díky moc...

My měli půjčený takový předpotopní , kotoučový těžký jak sfiňa lol .
Dnes už Ti v půjčovnách půjčí takový moderní , který i vysává prach s parket.V úůjčovně Ti k tomu prodají určitě i smírky a poradí co a jak.Určo budete muset na hrubo a pak na jemno.

Není tady

 

#9 10. 6. 2009 15:15

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: renovace parket...

Já jsem si dala parkety komplet zrenovovat. Brus, lak 2x, latě okolo a vyplnit ty rozlejzající se dílky.
Komplet asi za 10,000,- Kč.

Jinak asi před 6ti lety jsme to dělali u kamarádky. Měli jsme taky ten stroj. Za sobotu to bylo vybroušené, vyluxované a v neděli jsme na nášeli lak. To si myslím je hroší,než to broušení. Ač lak rychle schne, doporučují cca 3 dny nezatěžovat těžkými věcmi. Pokud máte hodně používanou místnost (obvývák, chodba, kucyhně), tak si dejte kvalitnější zátěžový lak. Je to po několika letech fakt vidět na otěru.

Dnes jsou určitě brusky lepší,než dříve, jak říká Romča. Vím, že hodně známých to takto řešila. Nebo si to sami zbrousili a pak lak nechali nanést firmou, protože oni na to mají lepší válec k nanášení. Malou štětkou nebo válečkem je to pěkný opruz.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#10 10. 6. 2009 15:23

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: renovace parket...

Klubí, děkuju...
my máme parkety v dobrém stavu- nevržou, nejsou mezery atd... potřebuju je udělat ve třech místnostech, takže nechat to dělat firmou by byla děsně drahá sranda.. :-(
ale pár lidí mi nahnalo strach s tím, jak je to těžký to zbrousit a tak...prý se s tím strojem nesmí zastavit a tak, aby to neudělalo rejhy a nezničily se...
vy jste to dělali prvně a šlo to v pohodě?
nechci je potom lakovat, ale napouštět olejem...a to už máme vyzkoušené od našich...

Není tady

 

#11 10. 6. 2009 15:26

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: renovace parket...

Tak já měla pixli rychleschnoucího laku , široký štětec a večer se stěhoval nábytek,je pravda že ho moc nemáme lol
Asi jsem "vadná" ale bavilo mě lakovat.


Klubí jak jsi měla velký pokoj- celkem pálka peněz va
Jinak Tě vítám mezi námi wink

Není tady

 

#12 10. 6. 2009 15:29

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: renovace parket...

janísek napsal(a):

Klubí, děkuju...
my máme parkety v dobrém stavu- nevržou, nejsou mezery atd... potřebuju je udělat ve třech místnostech, takže nechat to dělat firmou by byla děsně drahá sranda.. :-(
ale pár lidí mi nahnalo strach s tím, jak je to těžký to zbrousit a tak...prý se s tím strojem nesmí zastavit a tak, aby to neudělalo rejhy a nezničily se...
vy jste to dělali prvně a šlo to v pohodě?
nechci je potom lakovat, ale napouštět olejem...a to už máme vyzkoušené od našich...

Janísku my šli tenkrát do toho nedobrovolně - v pátek přijel pan se super brousidlem, který se po chvíli pokazil a než sehnali další předpotopní tak byl večer a pan mám zdělil že o víkendu nepracuje.
V sobotu jsme brusku uchopili do ruk , že to prubnem a v neděli večer bylo i natřeno.
Nebála bych se toho, když je mᚠv dobrém stavu.

Není tady

 

#13 10. 6. 2009 15:41

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: renovace parket...

Romčo, celkem mě uklidňuješ... smile
byt je momentálně uplně prázdnej, nejsou ani navěšené radiátory a nic co by mělo překážet.. smile tak snad nejsme takový kopyta, že bysme to nezvládli... dumbom
kdyby vás ještě napadli nějaké rady, budu moc ráda...

Není tady

 

#14 10. 6. 2009 15:48

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: renovace parket...

janísek napsal(a):

Romčo, celkem mě uklidňuješ... smile
byt je momentálně uplně prázdnej, nejsou ani navěšené radiátory a nic co by mělo překážet.. smile tak snad nejsme takový kopyta, že bysme to nezvládli... dumbom
kdyby vás ještě napadli nějaké rady, budu moc ráda...

Zrovna jsem Ti to chtěla napsat, že snad nejste kopyta lol
A kdyby nááááhodou , tak to budete řešit až pak.Ale nemyslím si to , to už by jste muselí být oba leví vissla wink

Není tady

 

#15 15. 6. 2009 8:13

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: renovace parket...

tak hlásím, že broušení parket máme za sebou... úspěšně...wink
ze začátku jsem si sice myslela, že to nemůžeme zvládnout, ale podařilo se...
takže děkuji za rady a podporu.... pussa

Není tady

 

#16 18. 9. 2009 22:57

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: renovace parket...

Ahoj, nemáte někdo nějakou zkušenost s mírnou renovací parket? Opouštím nájemní byt a naše kočky (a též idiotský stěhováci) poškrábaly v některých místech podlahu. Brousit se mi to fakt nechce, jsou to jen drobné škrábance a pouze místama, skoro všude je postavený nábytek nebo leží koberec. Myslela jsem třeba nějaký osvědčený prostředek??hmm

Není tady

 

#17 27. 6. 2011 19:53

CherryAnn
♥♥-----
Registrovaný: 13. 4. 2011
Příspěvky: 41

Re: renovace parket...

Romana: co třeba taková ta fixa na škrábance, jak existuje i na auta? Jinak mě napadá jen zbrousit jemným papírem a srovnat povrch, ale nevím, jestli by to nebylo nápadné...Tady je článek o broušení parket, podívejte se, třeba vám tam něco pomůže.

Není tady

 

#18 2. 8. 2012 11:58

expes
♥------
Registrovaný: 2. 8. 2012
Příspěvky: 1

Re: renovace parket...

Renovovat parkety svépomocí a bez zkušeností určitě jde. Záleží ale na tom, v jakém jsou stavu a v jaké kondici je samotný podklad. Někdy parkety potřebují přeložit a případně vyrovnat podklad pod nimi. Pokud nemáte šikovného manžela, který si troufne je rozebrat, očistit, spravit podkladovou plochu - je li to nutné, vyměnit nevyhovující prkna, přeskládat, nalepit..., tak nezbude, než se na někoho třetího obrátit. Pro ty šikovnější, kteří si na to troufnou, je asi nejpodrobnější návod série článků renovaci parket svépomocí tady. Pokud jsou parkety jinak v pořádku a stačí je jen přebrousit a nalakovat, je možné si vypůjčit brusky (minimálně v každém krajském městě najdete několik půjčoven) a pustit se do toho vlastními silami. Zapotřebí budou brusky minimálně dvě. Pásová na plošný brus a krajová na místa kolem stěn, rohy, schody... Brusný papír několika stupňů dsnosti dodají v půjčovně, stejně jako laky nebo vhodné válečky. Provedou instruktហa vysvětlí jednotlivé kroky. Laků na parkety existuje celá škála, v různých cenových hladinách, různého složení a s různými vlastnostmi (nejenom lesk a mat). Takže je dobré se na ně pořádně informovat a nechat si nějaký doporučit.

Není tady

 

#19 3. 8. 2012 9:33

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: renovace parket...

Manžel nedávno našel podrobný návod, jak renovovat podlahy http://www.podlahy-brouseni.cz/


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#20 3. 9. 2014 11:19

liuska123
♥------
Registrovaný: 3. 9. 2014
Příspěvky: 3

Re: renovace parket...

Manžel, když brousil podlahy, tak si půjčil přímo brusku na parkety http://www.pujcovnyekolux.cz/brusky-na- … dsavanim/, taky si našel nějaký návod a dělal to sám s kamarádem. A musím uznat, že se mu to povedlo :-)

Není tady

 

#21 26. 1. 2017 20:25

pata77
♥------
Registrovaný: 26. 1. 2017
Příspěvky: 1

Re: renovace parket...

ahoj všem, prosím vás už jsem se ptal na několika forech a zatím žádná odpověd, nemáte někdo zkušenostit z touto firmou? http://www.podlahy-renovace-sekal.cz/krytiny/parkety  CHtěl bych se jim ozvat, zkoušel jsem to spachtit sám a nepovedlo se usch

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů