Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 24. 4. 2009 9:43

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: domaci nasili od syna

Takhle to vypadá Kuty, že snad ani psychologové nejsou zapotřebí, když mají jenom nastudováno. A psychiatry by tedy měli dělat lidé schizofrenní, maniodepresivní, aby byli těmi správně erudovanými.
A jak jinak má máma, které se to přímo týká, po takových útrapách, najít klid, než s odbornou pomocí? To přece není nic jednoduchého, vyhodit svoje dítě, i když je to rozumově nejlepší řešení v danou chvíli pro obě strany...


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#77 24. 4. 2009 12:34

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: domaci nasili od syna

Vidím, že potřebuju něco doplnit. Nesouhlasím s Martininým názorem, že si za všechno může máma sama. Mnoho vlastností je vrozených. S určitým charakterem se prostě rodíme a lze jej pouze ovlivnit, nikoli změnit. Jediné co mi vadí je způsob argumentace - nemᚠVLASTNÍ děti, nemůžeš radit ani posuzovat. Proto jsem pokládala za důležité toto sdělit diskutujícím.

Ne všem je dána dospělácká láska. Některé mámy se tak upnou na děti, že kromě nich nic jiného nevidí. Dělají samozřejmě vše podle svého nejlepšího vědomí a přesto - přesto chybují. Když svého potomka včas nepustí do světa a přivážou si jej opičí láskou. Na vztahu Ilony a syna je třeba zapracovat. Ilonu zbavit pocitu, že její dítě je náplní celého jejího života. Dodat jí sílu, aby zpřetrhala vazbu "dítě -dospělý" a uznala, že syn je zodpovědný sám za sebe. Tak by mu mohla dát i šanci dospět, postarat se sám o sebe a možná, možná by energii vydal i na něco jiného než na agresi.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#78 24. 4. 2009 23:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: domaci nasili od syna

No, posudzova sa ja osobne neodvážim ani žudí, ktorých osudy sú podobné môjmu a mylsímn si, že sa do nich viem vcíti. Chápa, poradi a posudzova(mne to znie ako súdi) sú pre mňa tri ODLIŠNÉ veci - a o to mi tu práve išlo. C´est tout.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#79 25. 4. 2009 22:28

ilonalinda
♥------
Registrovaný: 19. 4. 2009
Příspěvky: 17

Re: domaci nasili od syna

dekuji vsem za podporu.v jedne diskuzi bylo ze jsem se na syna moc upnula nevim asi ne ma 3 deti i vnucku tak mam dost prace.ale v jednom jsem udelala chybu ze jsem s nim nedochazela do poradnytreba by to k necemu bylo ted je pozde .uz bych chtela mit klid a byt sama s manzelem nevadi mi byt sama netesknim za detmi.nejsem ten typ.mozna ze to zni divne ale asi jsem si zvykla na ty jeho vylevy.a kdyz je klid tak jsem tak stastna.chci mu pomoct a vysvetluji mu ze je mlady a muze svuj zivot kdykoliv zmenit a dokud budu tady tak mu pomuzu ale asi to nechape.je pravda kdyby mel co na praci tak by nemel silu na agresi. avsem moc moc dekuji za pochopeni nejsem v tom sama.necekala jsem ani takovou odezvu dekuji ilona

Není tady

 

#80 25. 4. 2009 22:54

ilonalinda
♥------
Registrovaný: 19. 4. 2009
Příspěvky: 17

Re: domaci nasili od syna

dekuji moc vsem za pochopeni nekde jsem cetla i nazor ze jsem se upnula na syna nevim o tom mam 3 deti i vnucku prace dost byly bychom s manzelem uz radi sami.myslim si ze jsem udelala chybu v mladi mela jsem chodit s nim do poradny treba by to pomohlo.ja se snazim mu vysvetlovat ze neni zbytecny ze je mlady a muze si zivot zmenit kdyz neco pro sebe podnikne ze mu pomuzu dokud ziju.je urcite pravda ze kdyby neco delal tak by nemel silu na agresi.ja jsem tak spokojena kdyz je doma klid ale asi jsem si svym zpusobem zvykla na ty jeho vylevy a to je moc moc spatne.   dekuji  vsem za pochopeni ilona

Není tady

 

#81 25. 4. 2009 22:55

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: domaci nasili od syna

aprill napsal(a):

PavlaH napsal(a):

Selimko a další. Tohle je podle mě jeden obrovský mýtus. Stejně tak, jako mi bude tvrdit matka postiženého dítěte, že jí nemohu poradit, protože sama takové dítě nemám. Ach jo. Je mi z toho hodně smutno. Mě to přijde stejně praštěné, jako kdyby si odhodila třeba Matějčkovu knihu s tím, že vlastní děti s LMD neměl.

Teorie je jedna věc a praxe druhá.
To je stejné jako by jsi dělala přednášku o parašutismu a sama to nikdy nezkusila.

Což přece neznamená, že by ta přednáška nemohla být dobrá, ne?

Ilono - pokud se sem ještě někdy vrátíš wink musí to být hrozně těžký, sami jsme měli v rodině vzteklouna, jenže tomu bylo pět a dalo se to vyřešit ponořením do vničky se studenou vodou, což v tvém případě asi nepůjde hmm takže já bych si nejdřív vyjasnila co vlstně chci... (teda ty):
Chceš bydlet sama, mít svůj klid a pohodu, ale možná za cenu toho že se nebudete se synem stýkat?
Mᚠodvahu na razantní řešení typu "vyhodím jeho věci před barák" nebo " až bude někde na kole, tak se seberu, najmu stěhováky a šupem zmizím"?
Nebo (což by jako první krok nemuselo být špatné) co třeba navštívit psychologa? Mohl by ti pomoci ujasnit si spousty věcí pussa
A jestli ti tady někdo tvrdí jak špatně jsi vychovala svoje dítě? va z toho si holka nic nedělej pussa pussa jejich názor wink


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#82 25. 4. 2009 23:09

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: domaci nasili od syna

ilonalinda napsal(a):

dekuji moc vsem za pochopeni nekde jsem cetla i nazor ze jsem se upnula na syna nevim o tom mam 3 deti i vnucku prace dost byly bychom s manzelem uz radi sami.myslim si ze jsem udelala chybu v mladi mela jsem chodit s nim do poradny treba by to pomohlo.ja se snazim mu vysvetlovat ze neni zbytecny ze je mlady a muze si zivot zmenit kdyz neco pro sebe podnikne ze mu pomuzu dokud ziju.je urcite pravda ze kdyby neco delal tak by nemel silu na agresi.ja jsem tak spokojena kdyz je doma klid ale asi jsem si svym zpusobem zvykla na ty jeho vylevy a to je moc moc spatne.   dekuji  vsem za pochopeni ilona

Ilono.

nikdy není pozdě smile
Jenže to rozhodnutí na sobě pracovat, to musí udělat tvůj syn a musí to myslet vážně.
Pak je možné s jeho poruchou chování - osobnosti - pracovat. Dřív to nelze, nemá to žádný efekt.

Kuty,
nu pokud si myslíš, že když něčemu TY nerozumíš, mají to všichni stejně, je to vůj problém. Obyčejně se tedy lidé spíš zeptají, ale pokud ty to řešíš ...sakra jak to jen nazvat... no to je jedno. Prostě si to užij smile
A moje dvě nádherné, inteligentní  a hodné děti se mají skvěle.  Mladá naprosto v poho, mladej právě krystalizuje, ale bude to OK tummenupp
No jak by ne, on je totiž celej po mně wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#83 28. 4. 2009 16:43

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: domaci nasili od syna

Nečetla jsem všechno, ale snad jsem pochopila , o co jde.
Ilono, pokud Ti to pomůže, prošla jsem situacemi, kdy jsem si přála, aby syn odjel do světa , byl šasten a zdráv, ale daleko ode mně, vyhodila jsem ho a pak jsem lítala po městě a hledala ho.
Se svými poruchami byl už takový. V afektu nadělal doma škody a čekal moji účast. Někde jsme se minuli, byla to velmi často domácí Sicilie, ale nikdy jsem mu nezapoměla zdůraznit, že ho velice miluji , že mu ráda pomůžu, ale i on musí projevit chu spolupracovat a o své se postarat sám.
" Nemusíš pracovat, žij si v bahně, pokud je Ti tam dobře, ale mě sebou nestahuj. Já chci žít jinak a vůbec je mi jedno, že se Ti můj styl života nelíbí. Vem si žebráckou hůl, choď od města k městu, žij sobě jak se Ti líbí, ale beze mně."  V podobném duchu se nesly naše nekonečné  disputace, jeho komentáře ani nebudu uvádět. Ve smyslu, že je moje povinnost se o syna postarat a že je můj problém, že svého syna neuživím, , se si mám najít lepší práci atd. atp /to byl  už plnoletý./
"Když ruku nepřiložíš, samo se neudělá"- toto je citát z pohádky, kterou měl velmi rád a tak mu to nebylo neznámé.
Dnes je spokojeně ženatý, miluje svou rodinu, miluje svou matku a nemá problém mě objímat kdekoliv, pilně pracuje  a je prostě úžasný. Muž několika řemesel ,se svými slabostmi, a kdo je nemá, že jo.

Není tady

 

#84 29. 4. 2009 7:29

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: domaci nasili od syna

Heluško, dobře, že jsi napsala, myslím, že jsi  dala naději mnoha - dnes  nešastným   matkám. smile

Upravil(a) Nela (29. 4. 2009 7:29)


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#85 29. 4. 2009 14:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: domaci nasili od syna

No, tak aj môj nevlastný syn momentálne seká dobrotu a v podstate robí rados, ale... bohužiaž čakám, ako dlho to vydrží. Som už nedôverčivá. Ale zasa: Ja si počkám a dám tomu (jemu aj sebe) tú šancu. Cez víkend sa asi uvidíme a celkom sa teším.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#86 22. 5. 2009 17:03

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: domaci nasili od syna

Ilonko, jak to vypadá, daří se Ti nějak pohnout s těmi potížemi.?hjarta Piš, uleví se Ti . hjarta

Není tady

 

#87 2. 7. 2009 18:29

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: domaci nasili od syna

Damila napsal(a):

Nemá nějakou duševní poruchu? Takto se nechová normální člověk! Možná potřebuje psychiatra. To myslím úplně vážně.

spíš velký bič a malý dvůr - drába za zadkem.

Nojo, to jsou ty dětičky, co měly už od narození svoji identitu, nic nemusely, protože kdyby je někdo do něčeho nutil, měly by z toho frustrace - a tohle jsou konce.

Řekni mu, že jeho demokratické dětství skončilo a tím skončila i tvoje péče a nastává tvrdá totalita - bez práce nejsou koláče, kdo nepracuje, a nejí.... . A kouká mazat něco dělat a přispívat na domácnost nebo a si jde bydlet třeba do stanu, že je ti to šumafuk. On panáček asi spoléhá na to, že maminka bude vždycky při ruce a svého bobánka obstará - mám v práci kolegyni se synem a je to totéž - tedy, ten alespoň občas chodí do práce, vždycky, než ho vyhodí - ale on nechce přispívat na domácnost - nechápe, proč by měl, když oba s tátou dělají, tak proč chtějí peníze od dětí (najednou je dítě smile ) nakopat mu ři, to je první, co bys měla udělat


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#88 2. 7. 2009 22:19

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: domaci nasili od syna

Ilono, nezlob se na mě, ale zavinila sis to sama. Kdyby jsi ho vyrazila hned, jak neměl práci a odmítl na pracák, určitě by dnes nejezdil na kole a ty by sis nepřáíla to, co si přeješ! Každý zajde tam, kam ho pustíme...živíš ho, tak ho živ dál, když jsi ho naučila, že může takový žebrák jíst zadarmo za tvé peníze ! Nemusí nic dávat,nemusí pracovat,  lenoší, jídlo má, domov také, to je těžká rada.
Já jsem se s manželem rozvedla, protože chlastal, taková" maminka", jako jsi ty, ho vzala k sobě, nepracoval , pospával dopoledne, žil z jejího důchodu. Maminka zemřela, jeho vyrazili na ulic a zemřel 3 měsíce po ní.....i tak se dá život prožít!
Syn je duševně nemocný a ty ho v tom podporuješ, jak to popisuješ, to není normální ! Jen jednou by mi něco rozbil a měl záchvat, tak rychle by byl venku a nikdy už by se nevrátil. Soudní vystěhování a nazdar bazar! Není tvoje povinnost ho živit,ale  když jsi hloupá, pak stejně nedᚠna rady druhých!

Není tady

 

#89 18. 7. 2009 18:29

Hamsun
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 489

Re: domaci nasili od syna

Kuty napsal(a):

Ilonalinda: jako mámu mě úplně přejel mráz po zádech při této tvojí větě: "jezdi nakole  je to blbe ale preji si aby se nevratil ".Proč se rovnou tedy vzájemně nepovraždíte?!Po tom co si napsala,se tě ptám,cos to za rodiče,jak si vychovala svoje dítě?Odpověz si po pravdě sama,já osobně si iluze o tobě nedělám a doma mᚠto,co si zasloužíš.Chudák kluk,kdyby měl alespoň jednoho kvalitního rodiče,nemusel by být takový jakého si ho "vychovala ".

Přesně.......ten kluk se vůbec nechová normálně a nemá kamarády, je to chudák.........nemá normální život , možná proto vybuchuje a máma není schopná se v tom zorientovat a vidí jen sebe............kdyby jí na něm záleželo,najde lidi co mu pomůžou .....a všichni se budou cítit líp.........tohle napsat , přeji si aby se nevrátil, to vypovídá o naprostým sobectví a zahleděnosti do sebe .........když dítě nemá dost lásky, reaguje prudce na kritiku........chudák kluk.

Není tady

 

#90 20. 7. 2009 15:52

ilonalinda
♥------
Registrovaný: 19. 4. 2009
Příspěvky: 17

Re: domaci nasili od syna

ANERI a KUTI a hamsum mate pravdu chtelo to zacit drive.my ho mame radi ,ale on nechcepomoct od nas nabizim mu psychologa.verim ze jednou dostane rozum.diky za pochopeni

Upravil(a) ilonalinda (20. 7. 2009 15:53)

Není tady

 

#91 17. 5. 2011 13:11

Evamarie
♥------
Registrovaný: 2. 8. 2007
Příspěvky: 13

Re: domaci nasili od syna

ilonalinda napsal(a):

cetla jsem nektere pribehy je toho moc japrozivam psychicke tyrani ze strany meho23leteho syna chytaji ho zachvaty vztaku ze rozbiji veci.jindy by se rozdal a je rozumny ale staci mu neco vycist nebo nevyhovet a uz je zle .nemam odvahu zavolat policii ti nic nevyresi ani zachranku kdyz sili nevim jestli by mu pomohly je to horsi a horsi furt si neco vymysli at jsou to veci nebo jidlo .jednou rekl jeden tatinek vraha v televizi "co muzu delat furt je to moje dite a to se tezko odsuzuje"ja si na to vzdy vzpomenu i kdyz tolerovat do nekonecna to nejde.nevim si rady.ilona

Přesně se takto chová můj 16 letý syn. Který je úplně stejný jako jeho otec.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů